חפש מאמרים:
שלום אורח
27.11.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

חיסכון בהדפסות בארגון - פתרון תוכנתי ירוק

מאת: רועי טלמיחשוב ארגוני22/05/20101733 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

כל בר דעת יודע כי הבזבוז הקטן הוא זה שגורם להוצאות הכבדות ביותר. כמו בצינור מים, הדליפות הקטנות הן אלו שגורמות לבזבוז הרב ביותר ועל כן נלחמות הרשויות בבזבוז ובדליפות בכל מחיר.

 אך מה לגבי ארגונים גדולים - היכן זולג הכסף שלהם? ההוצאות הגדולות ידועות ומחושבות חזור וחשב, אלו הן: משכורות, אחזקת מבנים, השקעות וכיו"ב. האם ההוצאות הקטנות מחושבות ומשוקללות? האם מנהלי רכש וגזברים יודעים למצוא את ההוצאות הקטנות המצטברות המציקות כ"כ?

אחת ההוצאות הללו, אשר נראית קטנה וזניחה וכמעט לא מורגשת ביומיום היא אחת ההוצאות היותר גדולות בכל ארגון -  עלות ההדפסות.

כמעט כל ארגון המכבד את עצמו מוסיף חתימה דיגיטלית בתחתית כל מייל המבקשת לחשוב שנית לפני שמדפיסים את המייל. אין צורך לחזור כאן על החשיבות והחיסכון הסביבתי שיש לדבר מסוג זה, הלא מאות אלפי עצים נכרתים רק כדי לספק את הניירות של המדפסות מדי שנה, אך לא זאת הנקודה.

 האם חישבתם מהם עלויות ההדפסה השנתיות בארגונכם?

המספרים יפתיעו אתכם. די בכך שכל עובד ידפיס "רק כמה דברים קטנים" ביום ועלויות ההדפסה יגיעו לאלפי שקלים בשנה ואם בנתונים עסקינן, להלן נתונים המבוססים על מחקרים שבוצעו לאחרונה, ע"י אנליסטים מובילים בתחום:

 • כמות ההדפסות עולות בשיעור של 20% לשנה
 • כ- 27% מההדפסות בארגונים הינם של דואר אלקטרוני
 • 34% מהמשתמשים ידפיסו email אם הוא ארוך משני מסכים
 • 60% מהפריטים המודפסים הם לשימוש פנימי של המשרד
 • עלויות הדפסה מגיעות לשיעור של 4% מסך ההוצאות השנתיות בארגון

הסיבות העיקריות לעלויות הדפסה גבוהות בארגון הן:

 • הדפסת דפי אינטרנט המכילים תמונות בזבזניות בדיו ובטונרים.
 • שליחת הדפסות כפולות או שליחת כמויות שגויות.
 • הדפסה למדפסת הלא נכונה (שעלות ההדפסה בה היא יקרה יותר)
 • הדפסות email שלא לצורך.
 • הדפסות לשימוש פרטי.

 אם לא מעוניינים להיות נוקשים ולהגביל את העובדים בכמות הדפסות ולסרבל את החיים עם הגדרות עבור כל מדפסת מצד אחד, ולחסוך כסף מצד שני,  הפתרון המתבקש הוא למצוא דרך להדפיס באותה איכות ונוחות ועדיין לחסוך. 

 איך עושים את זה? תוכנה מהפכנית בשם PretonSaver עושה את העבודה.

 ראשית כל, כדי שתהליך הטמעת המערכת יעבור בהצלחה, יש לשאול ולענות על השאלות הבאות:

 1. כמה הארגון מדפיס בשנה ?
 2. מי הן המדפסות הבזבזניות ביותר בארגון?
 3. מהי עלות ההדפסה השנתית בארגון ?
 4. מאילו תוכנות מבצעים את עיקר ההדפסות ?

 לאחר שעורכים בדיקה זו ניתן להתחיל לחסוך באופן מעשי באמצעות תוכנת PretonSaver.

 ראשית, לתוכנה יכולת ייחודית המוגנת בפטנט, המאפשרת ניתוח המסמך אותו אנו מבקשים להדפיס, ולצמצם את כמות הפיקסלים המיותרים המודפסים ובכך, מאפשרת להדפיס את אותו מסמך באותה איכות 

ובחיסכון של עד 50% בכמות הדיו !

 החיסכון בהוצאות הדפסה בעזרת תוכנת Preton מתבטא לא רק בהפחתת הוצאות ההדפסה ע"י הפחתת השימוש בדיו. התוכנה מאפשרת ניהול הדפסות בארגון ומעקב אחר כל הדפסה ומדפסת.

לכל מסמך בארגון ישנו "ערך" הנובע מהפרמטרים הבאים:

 • שימוש פנימי או חיצוני
 • שימוש לקבלת החלטות או לידיעה
 • טיוטא או מסמך רשמי
 • אבטחת מידע
 • היררכיה ארגונית

ועוד...

 ע"י ממשק הניהול של התוכנה, ניתן להגדיר סט של חוקים שיאפשר רמות גבוהות של חיסכון עבור הדפסות פנימיות ו/או טיוטות למשל, ואילו עבור הדפסות חיצוניות ו/או מסמכים רשמיים, רמות נמוכות. כמו כן, ניתן לאתר למשל מחלקה בזבזנית ולבחון לעומק את הסיבה להדפסות המרובות.

 בעזרת PretonSaver תוכלו לקבוע כללי הדפסה בארגון מבלי לקבע את ידי העובדים מצד אחד ולחסוך כסף ע"י מניעת הדפסות מיותרות.

 הפן הירוק 

 תוכנת PretonSaver מאפשרת חיסכון ניכר בזיהום ע"י הפחתת כמויות נייר בארגון והפחתת כמויות דיו וטונרים הנזרקים לפח ושמזהמים את מקורות המים.

 בואו נבחן כיצד יישום Preton בארגונכם יכול לחסוך לכם אלפי שקלים בשנה:

נאמר שיש בארגון 4 מחלקות וכל מחלקה מעסיקה 10 עובדים. עלינו לעקוב אם כך אחרי תנועת ההדפסות של 40 עובדים.

 כיצד נוכל לבצע את הפעולה מבלי להשקיע זמן ואנרגיה מיותרים? ע"י התקנת Preton.

 1. לאחר כשבוע של פעולת המערכת נקבל תמונת מצב של כמות ההדפסות, מאילו תוכנות הן מודפסות וע"י אילו משתמשים.
 2. קביעת רמות חיסכון עפ"י הסיווגים הבאים: מדפסות, משתמשים ותוכנות.
 3. קביעת כללי הדפסה: נגדיר מי מורשה הדפסה ובאילו מקרים, אילו הדפסות יודפסו דו-צדדי, ואילו הדפסות יודפסו במס' עמודים לדף.

בכל הדפסה נחסוך בין 30-50% מהדיו שהיה מתבזבז אלמלא הותקנה התוכנה.

 ע"י מעקב אחר הדוחות שהתוכנה מספקת לנו, נוכל לעקוב אחרי מחלקות בזבזניות ולאתר "נזילות" קטנות בהוצאות שלנו, כך נוכל לחסוך אלפי שקלים בשנה בהוצאות הדפסה.

 לסיכום, תוכנת PretonSaver מאפשרת למנהלי רכש בארגונים לחסוך אלפי שקלים בשנה על הוצאות הדפסה, לקצץ בזבוז בארגון ולסייע לסביבה, וכל זאת בעזרת תוכנה פשוטה וללא השקעת אנרגיה וזמן מיותרים!

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

חברת Greenware Technologies משווקת פתרונות תוכנה ייחודיים המאפשרים התייעלות וחיסכון בתחום תשתיות המחשבים.

BeTwin - פיצול מחשב אישי למספר תחנות עבודה עצמאיות לחלוטין. מאפשר חיסכון אדיר בעלויות מחשבים.

 WinConnect - הופך כל מחשב אישי לשרת טרמינל רב עוצמה המאפשר חיבור מרחוק  של 21 משתמשים ( RDP).

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת רועי טל

מאת: רועי טלמחשבים וטכנולגיה - כללי21/07/13908 צפיות
- זו שיטת עבודה, לפיה המשתמש במחשב בארגון עובד על מכונה וירטואלית שמופעלת משרת מרכזי ולא מהמחשב לידו הוא יושב. למעשה בשיטה זו, מגדירים מכונות וירטואליות רבות על השרת, וכל משתמש שמדליק את העמדה שלו מקבל תחנת עבודה שנמצאת בפועל על השרת ולא במחשב הפיזי שנמצא לידו. שיטת עבודה זו נקראת וירטואליזציה של שולחן העבודה או וירטואליזציה של משתמשים.

מאת: רועי טלטכנולוגיות חדשות02/01/121178 צפיות
דוגמאות לשימושים במערכת להצגת מידע על מסכי תצוגה: בבתי חולים ומרפאות, קווי יצור במפעלים, בנמלי תעופה ועוד Monitors AnyWhere הינו הפתרון האידאלי למקומות אלו ומאפשר חיסכון והתייעלות בתחום זה.

מאת: רועי טלטכנולוגיות חדשות02/01/12922 צפיות
האם אתם מחפשים פתרון להצגת מידע על גבי מסכים בארגון ? עד היום הכרתם פתרונות מסורבלים ויקרים להקרנת מידע על גבי מסכים. חיבור מחשב רגיל או רזה (Thin Client) למסכים גדולים. חיבור כרטיס מסך נוסף למחשב שנמצא בקירבת מקום למסך עליו מעוניינים להציג מידע, והקמת תשתית של כבל VGA מהמחשב עד למסך. שימוש במכשירי VGA Extender והקמת תשתית כבלי רשת CAT-5 בין המשדר למסך. Monitors Anywhere מציגה פתרון חדשני ומהפכני להצגת מידע על מסכים

מאת: רועי טלתוכנה24/08/111440 צפיות
בזמן האחרון אנו עדים לתופעה מצד חברות המשווקות פתרונות תוכנה לשליטה על כיתה, אשר יוצרות מצג שווא לגבי יכולות המוצר שלהן ומורידים מערכן של התוכנות המתחרות. ברור לנו שמצדכם אין לכם את היכולת לבדוק מי צודק ומי טועה, למי המוצר האיכותי יותר ולמי היכולות העשירות יותר ובסופו של דבר, אתם מסתמכים על השורה התחתונה שהיא – המחיר. אנחנו, בחברת Greenware Technologies, מבינים את עמדתכם ומעוניינים לעזור לכם להבין מדוע תוכנות שליטה לכיתה זה לא כמו בקבוק מים, אלא יותר כמו רכישת רכב (רק הרבה יותר זול...).

מאת: רועי טלחינוך ולימודים - כללי22/01/111628 צפיות
מערכת החינוך עומדת בפני קושי רב עם הגעתנו לעשור השני של המאה ה21. מצד אחד ישנו רצון עז לשמור על המסגרת החינוכית של פעם, על עקרונות הלמידה הישנים והטובים. מצד שני, התפתחות הטכנולוגיה המואצת, הכלים החדשים הנכנסים לתוך חיינו מדי יום ביומו והשימוש היומיומי בהם מחייבים את סגלי ההוראה למצוא דרך לשלב אותם בתוכנית הלימוד, אם ככלים ואם כשיעורים בפני עצמם. בכל מוסד חינוכי קיימת היום לפחות כיתת מחשבים אחת, השאלה הנשאלת במאמר זה היא: האם אנו מפיקים את הפוטנציאל הגלום בשעות הלימוד בכיתות המחשבים ?

מאת: רועי טלמיחשוב ארגוני11/12/101297 צפיות
מנהלי מחלקות IT בישראל (מנמ"רים) מחפשים כיום את המערכת האיכותית ביותר, שתאפשר שליטה על נכסי המחשוב של הארגון בהיבט התמיכה (HelpDesk), וקבלת התמונה המלאה אודות נכסים אלו והשימוש השוטף בהם.

מאת: רועי טלתוכנה30/09/101443 צפיות
אם אתם מחפשים טרמינל סרבר לסביבת העבודה של מקינטוש, הגעתם למקום הנכון. במאמר זה יוסבר בקצרה אודות הפתרון החדשני - AQUA CONNECT שמאפשר להפוך כל מחשב מקינטוש לטרמינל סרבר. חסכון אדיר ברכישת מחשבי מק יקרים !

מאמרים נוספים בנושא מיחשוב ארגוני

מאת: צח סחרמיחשוב ארגוני26/04/172744 צפיות
מרכזיית IP וירטואלית לעסקים בענן - התקדמו לעולם התקשורת החדש ללא צורך ברכישת תשתיות התקדמו למרכזיית טלפונים חכמה בענן, תהנו מכל היתרונות (שרידות, תכונות מתקדמות ועוד) ועדיין תחסכו ממון רב (הקמה מיידית, ללא צורך ברכישת תשתיות יקרות, ברכישת חומרה, הזמנת קווים, עלויות תחזוקה והוצאות מיותרות נוספות

מאת: שלום כהןמיחשוב ארגוני06/11/162799 צפיות
בישראל של היום נפתחים מאות עסקים חדשים מידי שנה ושנה, עסקים בתחומים שונים שמוכרים מוצרים שונים או מספקים שירותים שונים, אך לצערנו חלק לא מבוטל מאותם עסקים לא מצליח לשרוד את השנה הראשונה ואלו שכן מצליחים לשרוד עד חמש שנים ואז נופלים. יש מספר קטן של עסקים שמצליחים ואפילו מצליחים בגדול וזאת בגלל כמה דברים שהם נותנים עליהם את הדעת. אחד הדברים הללו הוא ניהול נכון של העסק ולאו דווקא ברמה האישית...

מאת: yuval ozמיחשוב ארגוני12/04/151182 צפיות
מאמר שיעזור לכם להבין קצת יותר לעומק מהו שרת וירטואלי ומה הקשר שלו אלינו, למה משתמשים בו ומי משתמש בו

מאת: אלי זהבמיחשוב ארגוני16/03/151056 צפיות
מערכות פריוריטי וזום לעסקים שניהם מבית אשבל טכנולוגיות ולמעט הכותרת בראש מסכי התוכנה לא ניתן להבדיל בין במערכות, אם כך נשאלת מה ההבדלים המרכזיים בין התוכנות למעט ההפרשים במחיר. במאמר זה נענה על השאלה מעמוד על ההבדלים המרכזיים.

מאת: יוסי ויזלמיחשוב ארגוני15/02/151225 צפיות
לא תמיד פרויקט ERP הוא כשלון, אבל הרבה פעמים הוא מסתיים בהרגשת "חמיצות". מדוע ?

מאת: MyBusinessמיחשוב ארגוני25/11/141315 צפיות
חשיבות השימוש בתוכנה מקצועית ואיכותית לניהול העסק שלכם והיתרונות הטמונים בכך.

מאת: יונימיחשוב ארגוני03/03/147433 צפיות
מכשיר fax משולב הוא מכשיר המאגד בתוכו את האפשרות לפקסס, האפשרות לצלם, האשרות להדפיס והאפשרות לסרוק. ישנם יתרונות רבים במכשיר כזה כשהראשון שבהם הוא חיסכון בכסף – יותר זול לקנות את הכול במכשיר אחד מאשר לשלם על כל מכשיר ומכשיר בפני עצמו

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica