חפש מאמרים:
שלום אורח
12.08.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

מה היא טכנולוגיית VDI ואיך היא תשנה את פני המחשוב של עסקים קטניים עד בינוניים?

מה זה VDI?

Virtualization Desktop Infrastructure

VDI - זו שיטת עבודה, לפיה המשתמש במחשב בארגון עובד על מכונה וירטואלית שמופעלת משרת מרכזי ולא מהמחשב לידו הוא יושב. למעשה בשיטה זו, מגדירים מכונות וירטואליות רבות על השרת, וכל משתמש שמדליק את העמדה שלו מקבל תחנת עבודה שנמצאת בפועל על השרת ולא במחשב הפיזי שנמצא לידו. שיטת עבודה זו נקראת וירטואליזציה של שולחן העבודה או וירטואליזציה של משתמשים.

יש שישאלו "במה צורת עבודה זו שונה מעבודה בטרמינל סרבר?"

קיים הבדל משמעותי בין שתי השיטות: בטרמינל סרבר מדובר במערכת הפעלה אחת שנותנת שירותים ללקוחות רבים ואילו כאן כל משתמש מקבל את מערכת ההפעלה שלו, כך שאם הוא מצליח לתקוע אותה או להרוס אותה הדבר לא משפיע על המשתמשים האחרים.

איך מיישמים VDI עם Userful?

הדרך הטובה ביותר ליישם כיום תחנות בטכנולוגיית VDI היא באמצעות מערכת Userful MultiPlatform. מתקינים את המערכת על שרת מרכזי, מכינים מראש מכונות וירטואליות בכל מערכת הפעלה שמעוניינים להתקין אצל המשתמשים (XP, Windows7, Windows8 וכו') ומחברים בתחנות הקצה תחנות רזות מסוג Zero Client.

באמצעות ממשק הניהול של המערכת, מקצים לכל תחנה את המכונה הוירטואלית שאנחנו מעוניינים להפעיל. מרגע זה, לכל משתמש ברשת הארגונית יש מחשב משלו, עם כל סביבת העבודה אליה הוא רגיל וזה כולל מערכת הפעלה, תוכנות, קבצים, שטחי דיסק, אינטרנט, דואר אלקטרוני וכו' אלא שהכול מגיע מהשרת עליו מתקן Userful ולא מהמחשב המקומי.

יתרונות ה-VDI של Userful

1. חיסכון אדיר בכסף: במקום תחנות עבודה יקרות, מתקינים תחנות רזות מסוג Zero Client שהביצועים שלהם גבוהים פי 2 מכל ה-Thin Client הקיימים כיום בשוק ומחיריהן נמוכים בהרבה.

2. חיסכון בחשמל: תחנות רזות מסוג Zero Client צורכות כ-3W בלבד ויכולות להביא לחיסכון של 60% בצריכת החשמל עבור מחשבים.

3. טיפולים ותחזוקה: אין כלל טיפולים בתחנות הרזות. כל התחזוקה נעשית בשרת המרכזי ובגישה מכל מקום דרך חיבור האינטרנט.

4. תחלופת מחשבים נמוכה: במקום להחליף מחשבים כל 3-4 שנים, משתמשים במחשב חזק ואמין אחד שיכול לשמש למשך תקופה ארוכה ולשדרג אותו בלבד. התחנות הרזות אינן דורשות החלפה או שדרוגים.

5. חיסכון במערכות הפעלה: אם המשתמשים צריכים גישה לאינטרנט בלבד ועבודה עם Google Apps או שמעוניינים לעבוד עם Open Office, אפשר בשניות לייצר תחנות עבודה לצרכים אלו וללא השקעה במערכות הפעלה יקרות.

6. שינויים והתקנות: כל בקשה לעידכון מערכת הפעלה או התקנת תוכנה חדשה נעשית על המכונה הוירטואלית הבסיסית ותשתכפל לכל תחנות הקצה. בכך נחסך זמן רב של אנשי ה-IT.

7. הפרדה מלאה בין משתמשים: כל משתמש מקבל סביבת עבודה עצמאית לחלוטין ומכיוון שלכל מכונה וירטואלית מקצים משאבים ספציפיים, משתמש אחד אינו מפריע למשתמש אחר.

8. זמינות: במידה ומשתמש התקין ווירוס על המחשב שגרם לקריסת מערכת ההפעלה, ניתן להחזירו לפעולה תוך דקות ע"י הקצאת מכונה וירטואלית נקייה.

9. גיבוי: ניתן לגבות את כל תחנות העבודה בקלות ומנקודה אחת.

10. שרידות: במידה ושרת אחד קרס בשל תקלה טכנית חומרתית, קיים מנגנון שרידות שמופעל מיידית ומבצע העברה של תחנות הקצה לשרת הגיבוי.

לפרטים נוספים אודות מערכת Userful Multiplatform

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

חברת Greenware Technologies משווקת פתרונות תוכנה ייחודיים המאפשרים התייעלות וחיסכון בתחום תשתיות המחשבים.

BeTwin - פיצול מחשב אישי למספר תחנות עבודה עצמאיות לחלוטין. מאפשר חיסכון אדיר בעלויות מחשבים.

 WinConnect - הופך כל מחשב אישי לשרת טרמינל רב עוצמה המאפשר חיבור מרחוק  של 21 משתמשים ( RDP).

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת רועי טל

מאת: רועי טלטכנולוגיות חדשות02/01/121146 צפיות
דוגמאות לשימושים במערכת להצגת מידע על מסכי תצוגה: בבתי חולים ומרפאות, קווי יצור במפעלים, בנמלי תעופה ועוד Monitors AnyWhere הינו הפתרון האידאלי למקומות אלו ומאפשר חיסכון והתייעלות בתחום זה.

מאת: רועי טלטכנולוגיות חדשות02/01/12891 צפיות
האם אתם מחפשים פתרון להצגת מידע על גבי מסכים בארגון ? עד היום הכרתם פתרונות מסורבלים ויקרים להקרנת מידע על גבי מסכים. חיבור מחשב רגיל או רזה (Thin Client) למסכים גדולים. חיבור כרטיס מסך נוסף למחשב שנמצא בקירבת מקום למסך עליו מעוניינים להציג מידע, והקמת תשתית של כבל VGA מהמחשב עד למסך. שימוש במכשירי VGA Extender והקמת תשתית כבלי רשת CAT-5 בין המשדר למסך. Monitors Anywhere מציגה פתרון חדשני ומהפכני להצגת מידע על מסכים

מאת: רועי טלתוכנה24/08/111417 צפיות
בזמן האחרון אנו עדים לתופעה מצד חברות המשווקות פתרונות תוכנה לשליטה על כיתה, אשר יוצרות מצג שווא לגבי יכולות המוצר שלהן ומורידים מערכן של התוכנות המתחרות. ברור לנו שמצדכם אין לכם את היכולת לבדוק מי צודק ומי טועה, למי המוצר האיכותי יותר ולמי היכולות העשירות יותר ובסופו של דבר, אתם מסתמכים על השורה התחתונה שהיא – המחיר. אנחנו, בחברת Greenware Technologies, מבינים את עמדתכם ומעוניינים לעזור לכם להבין מדוע תוכנות שליטה לכיתה זה לא כמו בקבוק מים, אלא יותר כמו רכישת רכב (רק הרבה יותר זול...).

מאת: רועי טלחינוך ולימודים - כללי22/01/111592 צפיות
מערכת החינוך עומדת בפני קושי רב עם הגעתנו לעשור השני של המאה ה21. מצד אחד ישנו רצון עז לשמור על המסגרת החינוכית של פעם, על עקרונות הלמידה הישנים והטובים. מצד שני, התפתחות הטכנולוגיה המואצת, הכלים החדשים הנכנסים לתוך חיינו מדי יום ביומו והשימוש היומיומי בהם מחייבים את סגלי ההוראה למצוא דרך לשלב אותם בתוכנית הלימוד, אם ככלים ואם כשיעורים בפני עצמם. בכל מוסד חינוכי קיימת היום לפחות כיתת מחשבים אחת, השאלה הנשאלת במאמר זה היא: האם אנו מפיקים את הפוטנציאל הגלום בשעות הלימוד בכיתות המחשבים ?

מאת: רועי טלמיחשוב ארגוני11/12/101274 צפיות
מנהלי מחלקות IT בישראל (מנמ"רים) מחפשים כיום את המערכת האיכותית ביותר, שתאפשר שליטה על נכסי המחשוב של הארגון בהיבט התמיכה (HelpDesk), וקבלת התמונה המלאה אודות נכסים אלו והשימוש השוטף בהם.

מאת: רועי טלתוכנה30/09/101416 צפיות
אם אתם מחפשים טרמינל סרבר לסביבת העבודה של מקינטוש, הגעתם למקום הנכון. במאמר זה יוסבר בקצרה אודות הפתרון החדשני - AQUA CONNECT שמאפשר להפוך כל מחשב מקינטוש לטרמינל סרבר. חסכון אדיר ברכישת מחשבי מק יקרים !

מאת: רועי טלמחשבים וטכנולגיה - כללי08/06/101512 צפיות
חברת Greenware נבחרה לספק ל-13 מרכזי להב"ה הפרושים ברחבי הארץ את תוכנת השליטה והניהול המובילה כיום בשוק - NetSupport School. תוכנת NetSupport היא התוכנה האיכותית ובעלת היכולות המתקדמות ביותר כיום, ועל כן נבחרה לסייע לצוות ההדרכה במרכזים השונים לנהל ולשלוט על כיתות המחשבים.

מאמרים נוספים בנושא מחשבים וטכנולגיה - כללי

מאת: yoni romמחשבים וטכנולגיה - כללי14/11/19985 צפיות
מה הם שירותי IT - ולמי הם מתאימים? איך מנהלים מידע עסקי במאה ה-21?

מאת: nirמחשבים וטכנולגיה - כללי28/10/184016 צפיות
מה הם החסרונות והיתרונות של טכנאי מחשבים, האם כדי בכלל להתחיל להתעסק בזה?, כל התשובות בפנים

מאת: אשר אלבזמחשבים וטכנולגיה - כללי11/05/182216 צפיות
כיום קשה מאד לתאר את החיים שלנו ללא מחשב- המחשב הפך לחלק מאיתנו- החל מהעבודה ועד לחיים האישיים שלנו. אותן תקלות המתרחשות במחשב מזמינות איש מקצוע כגון טכנאי מחשבים לצורך תיקון המחשב- בין אם מדובר בירושלים או בין אם מדובר באזור אחר.

מאת: נריה שמואלימחשבים וטכנולגיה - כללי25/02/181071 צפיות
מידע על ספקי כוח

מאת: נינה כהןמחשבים וטכנולגיה - כללי24/12/17828 צפיות
בכל כמה זמן מומלץ להחליף מטען למחשב נייד? היכן מומלץ לרכוש מטענים לא מקוריים למחשבים ניידים? מי מוכר מטען למחשב נייד בזול? כיצד מומלץ לבחור מטען למחשב נייד?

מאת: נינה כהןמחשבים וטכנולגיה - כללי24/12/17834 צפיות
האם מומלץ לרכוש מטענים אשר לא מיוצרים על ידי החברה של המחשב הנייד שלך? היכן ניתן לרכוש מטענים למחשבים ניידים במחירים טובים? כיצד ניתן למצוא ספק איכותי ואמין של מטענים למחשבים ניידים?

מאת: נינה כהןמחשבים וטכנולגיה - כללי24/12/17811 צפיות
מהי טכנולוגיית ג'ל בהקשר של ייצור מצברים לרכב? איזה יתרונות יש למצברים החדשים? מה אפשר לעשות עם המצברים השונים?

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica