חפש מאמרים:
שלום אורח
18.09.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

מהילת דלק

הודעה לעיתונות

המטה                                הארצי

לשכת                                 מפכ"ל

מערך    דובר    משטרת     ישראל

טלפון:

02-5428193

פקס:

02-5429666

ז' בסיון, התש"ע

20 מאי 2010

סימוכין דובר: 22332310

 

זרוע התשתיות ביאל"כ-להב 433 וחוקרי חטיבת החקירות של רשות המסים חשפו תעשיית מהילת דלקים רחבת היקף בחברת הדלק "בר גאון אנרגיה בע"מ", שימוש בחשבוניות פיקטיביות ומכירת דלק מהול במסווה של "דלק ירוק" ידידותי לסביבה

 

דובר משטרת-ישראל ודוברת רשות המסים:

לאחר חקירה סמויה ממושכת, החל הבוקר השלב הגלוי של חקירה רחבת היקף העוסקת בחשדות למהילת דלקים בהיקפים גדולים, שימוש בחשבוניות פיקטיביות ועבירות מס מצד חברת הדלק "בר גאון אנרגיה 2003 בע"מ". על פי החשד הנחקר בזרוע התשתיות של היחידה הארצית למאבק בפשיעה הכלכלית (יאל"כ) בלהב 433 וחטיבת החקירות של רשות המסים, חברת "בר גאון אנרגיה" המוגדרת כ"חברה יצרנית" הרשאית למשוך דלק ממסוף הדלקים של בז"ן, עסקה במהילת דלקים בהיקפים גדולים , מכרה דלק ב"שחור" – ללא חשבוניות, ועשתה שימוש בכיסוי חשבונאי פיקטיבי של חברות אחרות. על פי החשד הנחקר, היקף העסקאות הפיקטיביות הקשורות בפרשה מוערך בעשרות מיליוני שקלים. עם המעבר לחקירה הגלויה נעצרו ועוכבו הבוקר 25 חשודים בפרשה ובוצעו חיפושים בבתי המעורבים ובמשרדי החברה במושב בשפלה ובאשדוד.

במהלך החקירה עלה חשד כי חברת "בר גאון אנרגיה" באמצעות חברת "אקו טכנולוגיה ירוקה בע"מ" האמורה למכור סולר מהול עם 5 אחוז שמני מהילה המיועדים למיחזור, מוהלת את הסולר ביחס המגיע ל-50 אחוז סולר ו-50 אחוז חומרי דלק ממוחזרים, כאשר הדלק המהול נמכר כ"דלק ירוק" לחימום, לתעשייה ולרכב. החקירה מנוהלת בשיתוף המשרד לאיכות הסביבה ומשרד התשתיות. עם המעבר לחקירה הגלויה הוקפאו חשבונות בנקים של המעורבים, נתפסו עשרות כלי רכב ומיכליות דלק, דירות ומגרשים.

מחלקת חקירות מכס ומע"מ ת"א והיחידה הארצית למודיעין שטח וחקירות ברשות המסים חוקרות את היבטי המיסוי בפרשה, בכלל זה עבירות על חוק מע"מ, פקודת מס הכנסה וחוק הבלו על הדלק.

לפי מידע המצוי בידי חוקרי המס עולה חשד כי בעת מכירת הדלקים וקנייתם "בשחור", הועלמו עסקאות תוך שימוש בחשבוניות מס פיקטיביות ובוצעו שורה של עבירות מס לרבות דיווחים כוזבים, העלמת הכנסות, סיוע לאחר להעלים הכנסות, ניהול ספרים כוזבים ועוד. יתרה מזאת, מהילת הסולר בשמן והגדלת כמותו אפשרה לחשודים למכור את הדלק המהול לצרכן הסופי, תוך התחמקות מתשלום הבלו.

בשעה 15:30 יובאו החשודים יובאו בהלבנת הון, סחיטה ואיומים, קשירת קשר לביצוע פשע, קבלת דבר במרמה , העלמת עסקאות, שימוש בחשבוניות פיקטיביות ודיווח כוזב להארכת מעצר בבית משפט השלום בראשל"צ.

 תגיות המאמר: משטרה, חקירה, דלק, חוקרי מס


 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

 סגן ד"ר אבי זלבה דובר אק"מ

משטרת ישראל

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת סגן ניצב ד"ר אבי זלבה

מאת: סגן ניצב ד"ר אבי זלבהעזרה והתנדבות15/03/111325 צפיות
אני מבקש לציין במיוחד את דבריו החמים של הממ"ז על מתנדבי המחוז, האק"מ בהחלט כיכב בנאומו כמו גם בסרט שהוקרן על המחוז, את הכנס כיבדו בנוכחותם מספר ראשי ערים הנמצאות בתחומי המחוז, מפכלי"ם לשעבר וממ"זים לשעבר,

מאת: סגן ניצב ד"ר אבי זלבהעזרה והתנדבות15/03/111714 צפיות
שומרים על הקהילה ועל הבית- אגף קהילה ומשמר אזרחי, מספק מסגרת חברתית קהילתית המאפשרת לכל אזרח לשמור על ביתו, על משפחתו ועל המדינה. האגף מפעיל מערך של כ 40,000 מתנדבים מהם 36,000 בגירים. מידי יום מעורבים 2,000 אזרחים בעשייה קהילתית מאתגרת, במגוון תפקידי שיטור בליבת העשייה של משטרת ישראל, כתף אל כתף עם שוטרי משטרת ישראל.

מאת: סגן ניצב ד"ר אבי זלבהעזרה והתנדבות15/03/111650 צפיות
בשנים האחרונות התפרסמו דו"חות ביקורת וסקרים רבים, שהעידו על הצורך בביצוע שינויים מהותיים בפעילות האגף. תכנית העבודה של אגף קהילה ומשמר אזרחי לשנת 2011 מהווה תוצר של תהליך עיבוד וניתוח מורכב של צורכי העבודה, כפי שעלו בממצאי הדו"חות, ולאור דיונים מקיפים עם יחידות השטח ובמטות.

מאת: סגן ניצב ד"ר אבי זלבהאקטואליה13/03/111473 צפיות
הכיכר היחודית והיחידה בארץ "כיכר המישמר האזרחי "הוקמה על ידי ובמימון עמותת"ידידי המישמר האזרחי "באר שבע שגם היא בודדה מסוגה בישראל. הח"מ היה בין מקימיה (של הכיכר)בסיוע של הרשות . הכיכר נחנכה במסגרת ארועי 35 שנה לאק"מ שהתקיימו בעירי.

מאת: סגן ניצב ד"ר אבי זלבהאקטואליה13/03/111244 צפיות
הכיכר היחודית והיחידה בארץ "כיכר המישמר האזרחי "הוקמה על ידי ובמימון עמותת"ידידי המישמר האזרחי "באר שבע שגם היא בודדה מסוגה בישראל. הח"מ היה בין מקימיה (של הכיכר)בסיוע של הרשות . הכיכר נחנכה במסגרת ארועי 35 שנה לאק"מ שהתקיימו בעירי.

מאת: סגן ניצב ד"ר אבי זלבהשיווק מגזרים13/03/118594 צפיות
רפ"ק חן ערך סקירה מסכמת על הפעילות האכיפתית בשנה שחלפה ושם דגשים לגבי האכיפה בשנה הנוכחית. השנה הכריז ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי על כל רובעי העיר כאיזור סטרילי מבחינת ההתייחסות לתרבות הנהיגה. משטרת התנועה של אשדוד תשים דגשים של אכיפה עם הסברה ומניעה תוך הסתייעות בתגבור של משטרת התנועה הארצית.

מאת: סגן ניצב ד"ר אבי זלבהעזרה והתנדבות13/03/112006 צפיות
המתנדבים עיכבו את הנהג לצורך זיהוי ובעוד שהם ממתינים לניידת שבדרך הנ"ל החל לפתע לרוץ לעבר שדה החיטה הרטוב והחשוך. המתנדבים דלקו אחריו בריצה והצליחו לתפוס אותו מנסה לשכב ולהסתתר בחיטה, כמובן שהבחור נעצר ואז הוחלט לערב גם את מתנ"א דרום בתמונה

מאמרים נוספים בנושא פלילי

מאת: בנימין קלינגרפלילי08/09/2035 צפיות
1. עבירות מינהליות (א) שר המשפטים רשאי לקבוע בתקנות כי עבירה על הוראה שנקבעה בחוק מהחוקים המנויים בתוספת או התקנות שהותקנו לפיו, שאינה פשע, היא עבירה שבשלה ניתן להטיל קנס בדרך מינהלית (להלן - עבירה מינהלית); הקביעה יכול שתהיה דרך כלל, בתנאים או בסייגים. (ב) תקנות לפי סעיף קטן (א) טעונות הסכמת השר הממונה על ביצועו של החוק שלפיו נקבעה העבירה, ואישור ועדת החוקה חוק ומשפט של הכנסת (להלן -הועדה). (ג) נקבע בתקנות לפי סעיף קטן (א) כי עבירה פלונית היא עבירה מינהלית, יחולו הוראות חוק זה גם לגבי עבירה

מאת: בנימין קלינגרפלילי01/09/19551 צפיות
אכיפה שיפוטית סימן ה' לחוק התכנון והבנייה: באחריות יחידת החקירה בוועדה המקומית לבצע חקירה בהתאם להנחיות ולכללים שמפורסמים מעת לעת על מנהל היחידה הארצית לאכיפת דיני התכנון והבניה. ובסיום החקירה להעביר לתובע את חומר החקירה להכרעה בדבר העמדה לדין והגשת כתב אישום.

מאת: אבי דוידיפלילי21/11/18548 צפיות
עורך דין פלילי בצפון מסביר על תנאים של שחרור בערבות ועל הסיכויים לאישור בקשת השחרור בערבות.

מאת: שירה אלהפלילי27/07/16986 צפיות
אדם בן 39, ללא עבר פלילי, מכר לחבריו סם מסוג חשיש בכמה הזדמנויות שונות. בית המשפט, בצעד חריג ביותר, החליט שלא להרשיע אותו, והסתפק בלשלוח אותו לבצע שירות לציבור.

מאת: אופירפלילי05/04/16982 צפיות
יש מסמכים שעבורם תרגום נוטריון הוא מתבקש והגיוני אך יש גם סוגים נוספים של תרגום נוטריון שמעט מפתיע שיש צורך לגביהם בתרגום מיוחד של נוטריון.

מאת: אלעד שנירפלילי17/03/161371 צפיות
הטרדות מיניות אינן נחלתם של מבוגרים בלבד, והן מתרחשות גם בקרב בני נוער. מהו היחס של החוק לקטין המטריד מינית? כיצד בית הספר מטפל באירוע הטרדה מינית? וכיצד ניתן לזהות שהילד שלך מוטרד מינית? על כך במאמר שלפניכם.

מאת: elichai rubinפלילי14/03/161209 צפיות
לרבים מאיתנו, שאינם עורכי-דין ולא בקיאים בהבדלים משפטיים, המילה "פלילי" מתקשרת עם "דבר לא רצוי" או "מעשה רע". רובנו לא יודעים האם יש הבדל בין עבירה פלילית לעבירת תעבורה ומהו בכלל התחום בעריכת דין שנקרא "אזרחי". במאמר קצר זה, אנסה להסביר את ההבדלים ביניהם וכפי שתראו – ההבדלים משמעותיים מאד

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica