חפש מאמרים:
שלום אורח
05.04.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

משרד עורך דין - מה בין עורך דין פלילי ועורך דין אזרחי

אחד המקצועות שהופך יותר ויותר נחשק בקרב צעירים הפונים לתואר אקדמאי בישראל הוא תואר במשפטים וכך בשנים האחרונות אנו עדים להצפה משמעותית של עורכי דין חדשים, כאשר יש רבים הטוענים כי הגידול במספר עורכי הדין בישראל מביא לירידת היוקרה אשר יוחסה עד כה למקצוע. אך גם אם מקצוע עריכת הדין הפך פחות יוקרתי, כל אדם יזדקק ככל הנראה לפחות פעם אחת בחייו לשירותיו של עורך דין מסוג כלשהו ולעורכי הדין הצעירים מובטחת לא מעט עבודה.

בישראל המסלול לקראת העיסוק בעריכת הדין כולל לימוד משפטים במוסד מוכר ולאחר מכן התמחות ומבחן של לשכת עורכי הדין בישראל. בדומה למקצוע הרפואה, בו ישנן התמחויות שונות וכל רופא מתמקצע בתחום ספציפי כמו רופא אף אוזן גרון או רופא עיניים, כך גם עורכי הדין הצעירים בוחרים את תחום המשפט בו יעסקו. שיטה זו מבטיחה לאילו הזקוקים לייצוג משפטי, כי עורך דינם מנוסה בתחומו ובקיא בחוקים ובתקנות הנוגעים להתמחות המדוברת.

ההתמחויות בתחומי המשפטים כיום רבות ומגוונות וכוללות את ההתמחויות המוכרות במיוחד של עורך דין פלילי או עורך דין לדיני משפחה שהוא בעצם גם עורך דין למקרי גירושין. בנוסף לכך ניתן גם לשכור את שירותיו של עורך דין לדיני מקרקעין, דיני מס, דיני עבודה, דיני תעבורה, עורך דין אזרחי מסחרי ועוד. כיום ניתן לשכור עורך דין עצמאי הפועל בהתמחות מסוימות או לפנות אל פירמות גדולות שהן בעצם משרדי עורכי דין המעסיקים עורכי דין מכלל ההתמחויות ובנוסף ניתן למצוא גם משרדים גדולים אשר עוסקים בהתמחות ספציפית כמו פלילים או משפט מסחרי.

לאזרח הפשוט הזקוק לייצוג משפטי מסוג כלשהו, לא תמיד ברור איזה עורך דין ובעצם באיזו התמחות נכלל המקרה המשפטי ובמקרים מסוימים כלל לא ברור האם ישנו הכרח לשימוש בעורך דין. לשם כך עורכי דין רבים כיום מציעים ייעוץ משפטי ראשוני בחינם, מה שמאפשר ללקוח להתרשם מעורך הדין ולקבל הכוונה משפטית ראשונית, כאשר עורך הדין מצידו יכול לבחון את מצבו המשפטי של הלקוח ולהחליט כיצד להתקדם והאם ביכולתו וברצונו לייצג את הלקוח.

אחד המאפיינים המייחדים את מקצוע עריכת הדין הוא חיסיון עורך דין ולקוח אשר למעשה מחייב את עורך הדין על פי חוק לשמור בסודיות כל דבר שנאמר לו או נמסר לו על ידי הלקוח, זאת על מנת להבטיח כי הלקוח ירגיש פתוח לשתף את עורך דינו מבלי חשש להסתיר דבר. ייחוד נוסף נוגע לתחום המשפט הפלילי אשר הוא התחום היחידי בו אדם אשר אינו מסוגל לשכור לעצמו עורך דין מסיבות כלכליות, המדינה תמנה עבורו עורך דין מטעמה על מנת להבטיח כי כל אדם העומד בפני משפט פלילי יזכה לייצוג הוגן.

ייתכן כי ההתמחות המוכרת ביותר לציבור הרחב היא ההתמחות הנוגעת למשפט הפלילי ועורכי הדין המגיעים בסופו של דבר אל דפי העיתון ומדורי החדשות הם עורכי דין לפלילים המייצגים נאשמים בעבירות שונות. המקרים בהם אדם יזדקק לשירותיו של עורך דין פלילי חמורים יותר ופחות ונעים החל מן העבירות החמורות ביותר של רצח או הריגה אך כוללים גם עבירות סמים, עבירות מין, עבירות אלימות שונות, עבירות הון ועוד.

סוג נוסף של התמחות נפוצה היא התמחות במשפט הפלילי ועורכי הדין המתמחים בו מוכרים כעורכי דין אזרחיים או מסחריים. עורך דין אזרחי או מסחרי עומד לרשות אילו הנכנסים לשותפות עסקית, פתיחת חברה, רישום פטנט, מיזוג עסקי וגם מקרים של הפרת זכויות יוצרים, פירוק שותפות, פיטורים לא מוצדקים ועוד. בין אם מדובר בעורך דין פלילי או אזרחי, ייצוג משפטי טוב אינו דבר שכדאי להתפשר עליו, שכן ייצוג לקוי עלול בסופו של דבר לעלות לנו ביוקר.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

מיזם גרופ פתרונות אינטרנט בע"מ - שיווק באינטרנט, קידום אתרים באינטרנט, בניית אתרים.

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת דוד כהן

מאת: דוד כהןמתכונים ואוכל - כללי02/04/2024 צפיות
כשמתכוננים לעריכת ארוחה חגיגית, לא מתחשבים רק באוכל אלא גם בעיצוב השולחן. בדרך כלל משתמשים בכלי הגשה יוקרתיים. כלים אלה יכולים להיות גם מפלסטיק, כלים חד פעמיים. הבאנו כמה טיפים לשימוש בכלי הגשה חד פעמיים יוקרתיים.

מאת: דוד כהןעיצוב פנים02/04/2027 צפיות
הבאנו לכם כמה טיפים איך לתחזק את השטיח שלכם בצורה הנכונה כדי שתישמר לאורך זמן במראה המקורי

מאת: דוד כהןבריאות ורפואה כללי30/03/2048 צפיות
אחת הבעיות שאנשים רבים נאלצים להתמודד איתה במהלך החורף, זה שיעול עם ליחה. מדובר בשיעול טורדני שיכול להפריע על איכות החיים ביום יום וכן על איכות השינה. ד"ר דויטש מביא לכם כמה טיפים לטיפול

מאת: דוד כהןמשפחה וזוגיות - כללי15/03/20102 צפיות
אחת הדילמות שעומדות בפנינו, כשאנחנו רוצים לערוך פיקניק עם חברים ובני משפחה או כשאנחנו רוצים לארח אירוע בבית או בכל מקום אחר, זה עם מה נארח אותם? באילו כלים ואמצעים נשתמש? בסד אריזות הביאו לכם כמה נקודות מחשבה

מאת: דוד כהןעיצוב פנים11/03/20139 צפיות
גם היום בעידן המודרני או הפוסט המודרני, בעידן בו אנחנו מחפשים עיצובים מינימליסטיים, עיצובים שמתאימים יותר לרוח התקופה ובוודאי למאה ה-21, הרי שיש תחומים מסוימים בהם אנחנו דווקא מעדיפים להיצמד לעיצובים קלאסיים, עיצובים ישנים וטובים, כאלה שאנחנו מכירים וכמו שטיחים קלאסיים.

מאת: דוד כהןבריאות ורפואה כללי09/02/20234 צפיות
כל אחד מאיתנו, בשלב כזה או אחר בחיים מתמודד עם נזלת. זה קורה בדרך כלל כשאנחנו מקוררים, מצוננים, כשאנחנו חוטפים מחלה כזו או אחרת. אך מדוע אנשים מתמודדים עם נזלת כרונית? הבאנו כמה נקודות חשובות

מאת: דוד כהןאסטמה ואלרגיה09/02/20222 צפיות
לא מעט אנשים, צעירים ומבוגרים, מוצאים את עצמם מתמודדים עם אסתמה ברמות שונות. הבאנו לכם כמה סיבות מה גורם להחמרת התופעה וכיצד אפשר לטפל בה

מאמרים נוספים בנושא שירותים לעורכי דין

מאת: בנימין קלינגרשירותים לעורכי דין30/04/17864 צפיות
א. חוק סדר הדין הפלילי (מס') (הסדר מותנה - תשלום לוועדות מקומיות), התשע"ג-2013 ב. מטרת החוק ביום 2 באוגוסט 2012 פורסם ברשומות חוק סדר הפלילי (תיקון מס' 66), התשע"ב-2012, אשר עניינו סגירת תיק בהסדר (להלן – חוק הסדר מותנה או החוק). תחילתו של חוק הסדר מותנה הוא תשעה חודשים מיום פרסומו, ב - 2 במאי 2013. חוק הסדר מותנה מסמיך תובע לערוך, בתנאים מסוימים, הסדר עם חשוד, במסגרתו מודה חשוד בעובדות, ומסכים לקיים תנאים מתוך רשימה של תנאים המנויים בחוק.

מאת: בנימין קלינגרשירותים לעורכי דין11/01/17868 צפיות
במה עוסק קונסטרוקטור? עבודתו של הקונסטרוקטור (מהנדס בניין) היא תכנון הנדסי של מבנים כאשר בהגדרה של מבנה נכללות גם קונסטרוקציות לתעשייה, מבני מסחר, מפעלים, מבני ציבור וכדומה. מהנדסים רבים בוחרים להתמחות בחתך מסוים בשוק כגון : בתי מגורים, גורדי שחקים, מבנים תת קרקעיים, קונסטרוקציות פלדה ועוד. בפועל, קונסטרוקטור מתכנן את המבנה לאור תוכנית ארכיטקטונית ורצונותיו של הלקוח. בעבודת התכנון המהנדס לוקח בחשבון את תנאי השטח, הכוחות הפיסיקליים הפועלים על המבנה, תקנות בנייה וחוקי בנייה ופרמטרים נוספים. מהנדס

מאת: אופירשירותים לעורכי דין02/09/161228 צפיות
יש לא מעט מסמכים שדורשים תרגום נוטריוני מוסמך מהשפה האנגלית לעברית ומהשפה עברית לאנגלית. לרוב המסמכים קשורים למגוון סטטוסים שונים, כך שבין היתר מדובר בתעודת נישואין, תעודת תושב, תעודת רווקות, תעודת מקצוע וכו', כאשר בין היתר גם ניתן למצוא מגוון תרגומים של פסקי דין.

מאת: אופירשירותים לעורכי דין27/04/161005 צפיות
אחד הדברים העיקריים שמאפיינים את הנוטריון אל מול עורכי דין אחרים שלא קבלו הרשאה מהמדינה לספק שירותים משפטיים מיוחדים יותר, הוא זה שמציג אותו כאיש מקצוע שיכול ליצור אישורים שונים בהתאם למצבים משפטיים ולדרישות רלוונטיות של כל לקוח שלו.

מאת: אופירשירותים לעורכי דין30/12/15999 צפיות
זקוקים לתעודות מזהות, תארים ודיפלומות מתורגמות? מעוניינים לתרגם חוזה עסקי הזקוק לאישור תרגום נוטריוני? נוטריון בתל אביב יתרגם עבורכם את המסמכים הנדרשים, או יבחן תרגומים קיימים בטרם אישור המסמכים. לידיעה, בחלק לא קטן מהתנהלותכם עם מסמכים רשמיים – תידרש חותמת אפוסטיל נוטריונית לשם ווידוא נכונותם.

מאת: אופירשירותים לעורכי דין30/11/151432 צפיות
שירותי הנוטריון הינם נחוצים כמעט לכל אחד מאיתנו, כיוון שלנוטריונים יש סמכות בלעדית לאשר את תוקפם של מסמכים משפטיים מסוגים שונים, וכן לאשר תרגומים משפטיים. למסמך רשמי שלא אושר על ידי נוטריון אין תוקף משפטי, ולכן הוא לא יוכל לשמש כראיה בהליך משפטי או לכל צורך רשמי אחר. עם זאת, כמו בכל תחום, קיימים בעלי מקצוע מתאימים יותר ומתאימים פחות. מאמר זה יספק לכם מידע אודות בחירה נבונה של נוטריונים.

מאת: אופירשירותים לעורכי דין31/10/151353 צפיות
בתי המשפט בישראל, באופן טבעי במהלך חקירות שונות זקוקים למסמכים ואישורים על מנת להוכיח טענות אשר בסופו של דבר יספקו קביעה בנוגע לאותו המקרה. אולם לא כל ראייה אוטומטית קבילה בבית המשפט, יש תהליך אשר בסופו הראיה הופכת קבילה ומשפיעה על מהלך המשפט. האדם אשר תפקידו, בין היתר, להפוך ראיות ומסמכים לקבילים בעיני בית המשפט הוא נוטריון.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica