חפש מאמרים:
שלום אורח
28.06.2022
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

מה כתוב שם בקמיע???

מאת: דורית קידררוחניות - כללי18/07/20101378 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

הנוסחה המאגית המצויה על הקמע היא קבועה ובזה כוחה. אלמנטים מסוימים חוזרים על עצמם בכל קמע ומהווים חיסון נגד שדים, רוחות, מחלות ועין רעה. המוטיבים הברורים הניתנים לקריאה והבנה הכתובים על גבי הקמע מורכבים משמות של מלאכים, שמות של דמויות תנכיות בעלות כוחות מאגיים כמו שלמה המלך ואליהו הנביא. לעיתים  ניתן להבחין במשפטים או קטעי משפטים המתארים מעשי ניסים מן התורה.

עוד נמצא בכל קמע "הגון" חיבורי אותיות היוצרים "סלט" בלתי מובן של הברות וצלילים הנשמעים כאילו היו שירת דולפינים.

 יש האומרים כי המילים הבלתי מובנות בקמע הן נומינה ברברה ו/או בבלט בעברית צחה.  יש המשערים כי  ניתן לתת להן משמעות, אם מזהים את הפסוק בתורה ממנו הן נשאבו. כלומר: המילים המאגיות הן למעשה מילים בלתי מובנות, שנוצרו בשל המעבר מכתיבה על חומר אחד גדל-ממדים, לחריטה על גבי חומר שונה וקטן מידות. אותן פורמולות שנפרסו על גבי גווילים ומגילות הועברו לקמע שהוא מעין תכשיט אותו נהגו לענוד.

השינוי בגודל ובטכניקה, חייב קיצורים וצמצומים. יחד עם זאת, הנוסחה היא קדושה ואפקטיבית רק אם היא נשמרת ללא שיוניים. כל השמות, הציטוטים, הפסוקים והקדושים הועברו בשלמותם למשטח החדש, אולם ברמזים. נוסחה מאגית שהתפרשה על גבי גוויל בגודלו הטבעי, הוּתאמה למשטח מתכתי זעיר, אותו ניתן לענוד בנוחיות. הפתרון לכתיבת הפורמולה החדשה היה שימוש באות הראשונה של כל מילה שהופיעה על גבי הגוויל. כלומר: כל אות ייצגה מילה אחת, וצרופן של אלו יצר בליל של צלילים והברות בלתי ניתנים לפירוש.

בקמעות שעוצבו במיוחד לשדה היהודית לילית, מופיעים שמות המלאכים סנוי, סנסנוי וסמנגלוף. אלו בולמים את פעולותיה של לילית גם בעזרת מוטיב  ווקלי מאיים, הנובע מעצם צליל האונומטופיאה היוצר חיקוי של קול הנשמע כלחשוש הנחש או כרחש אש.

החזרה המרובעת על הצליל סנסנסנסמ, מחדדת את תמונת הצליפה השורקנית של פעולת האיום. חזרתו של בליל הקולות וההדהוד, הופכת את הקמע לתמונה צלילית צועקת בעלת עוצמה מאגית.

ועוד פרט קטן לסיום.....

המזוזה הראשונית הייתה חפץ מאגי שהוצמד לפתח הדלת ונועד להגנה מפני שדים. הרבנים הקנו לו תוכן מילולי דתי על ידי הצמדת רצועת קלף עם פסוקים מספר דברים. מטרת התוספת המקודשת היתה לחזק את רעיון האמונה המונותאיסטית.

גם התפילין התפתחו מתבנית מסוימת של קמע. הם שימשו כאובייקט להרחקת שדים, בעיקר כהגנה נגד שדים שגרמו לתינוקות להקיץ משנתם באישון לילה. התפילין מכונים ביוונית פילקטריון במשמעות של קמע או אמצעי השומר על העונד אותו מפני כל רע. שני חפצים  אלו - המזוזות והתפילין, הם בעלי אופי אמביוולנטי של תשמישי קדושה ואובייקטים מאגיים.

עוד ועוד ב - www.lilith.co.il

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

דורית קידר בעלת תואר שני במדעי הדתות

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת דורית קידר

מאת: דורית קידרבריאות17/09/101370 צפיות
הזהרו! אם אתם חייבים להגיע למיון המנעו ממיון איכילוב. בית החולים השקיע אמנם זה עלה מיליון דולר אולם הם השקיעו באבנים וברזל במקום בבני אדם. כתוצאה הצוות הרפואי "דופק כרטיס" ולצערי דופק גם את החולים. הזהרו בעיקר מהאחות המזוכיסטית ויקי. היא מעדיפה להתעסק בעניניה הפרטיים, להזיז מכוניות לפה ולשם והעיקר, להתעלם מהחולים. ראו הוזהרתם!

מאת: דורית קידררוחניות - כללי31/07/101250 צפיות
שדה ההורגת תינוקות הייתה קיימת ברוב החברות בעת העתיקה. בימי הביניים, במאה ה - 8 , דמונית כלילית, הפכה פופולרית ביותר וישוע בן סירא חיבר ספר פתגמים שנראה שמטרתו היתה להסביר את השימוש בקמיע נגד לילית שהיה קיים זה עידן ועידנים.

מאת: דורית קידרמאגיה12/07/108689 צפיות
למי אין קמיע? למי אין התנהגויות חוזרות על עצמן שמשמשות כהגנה? מי אינו משתמש ב"טפו...טפו...טפו", מציג כף יד מתוחה כחמסה ו/או נוקש על עץ? WELL???? מתי זה החל ומדוע זה עדיין כאן?

מאת: דורית קידרספרות25/04/101485 צפיות
מה היה אומר פוקו על הספר לילית - שדה בעלת הפרעת אישיות גבולית"? דורית קידר מראינת את מישל פוקו על השדה הפתיינית לילית ועל החברה המאגית של המילניום הראשון.

מאת: דורית קידרכישוף24/03/109394 צפיות
בני העת העתיקה השתמשו בטכניקות של כישוף כדי למנוע משדים רוחות ולילית להפריע להם בחייהם. לילית – שדה בעלת הפרעת אישיות גבולית, הופיעה על גבי קמיעות בצורת מדליונים וגם בתחתית קמיעות בצורת קערות השבעה.

מאת: דורית קידרמעמד האישה23/03/101271 צפיות
כל אישה מתגייסת אל המטבח עם כניסתו של חג האביב. כך היה לפני 3000 שנה וכך עתה - אין חדש! בספר "לילית - שדה בעלת הפרעת אישיות גבולית" ניתן למצוא תיאור של המגדר הנשי של העת העתיקה. אמנם המקצועות הפופולריים שונים... אבל הסטטוס - לא!

מאת: דורית קידרפסיכולוגיה21/03/101619 צפיות
רבנים ותלמידי חכמים נחשבו לאליטה של החברה היהודית במילניום הראשון. היתה קיימת ביניהם ברית טוטאלית אותה הצליחה להפר רק השדה לילית. הגברים שמצאו עצמם בוהים בעיזים ביום, השתתפו בלילה בחגיגה בה הם בהו בלילית שהופיעה במלוא הדרה וקִסמה.

מאמרים נוספים בנושא רוחניות - כללי

מאת: בתיה כץרוחניות - כללי12/11/19580 צפיות
בעת שהספינה היקרה בעולם טבעה בים, לא היה בכוחו של שום כסף שבעולם להציל חיי אדם. עשירים לא קבלו יחס מועדף. עשירים ועניים פלסו דרכם יחד, ונדחפו יחד לסירות ההצלה ללא הבחנה.

מאת: בתיה כץרוחניות - כללי29/04/1989593 צפיות
כתיבת ספר תורה הינה מצווה נעלה וחשובה עד מאד, מצווה זו הינה מצוות עשה מהתורה, האחרונה במניין תרי''ג המצוות. מי שזוכה לקיים את המצווה הזו, מעלה עליו הכתוב כאילו קיבל את התורה בהר סיני.

מאת: עופר שלורוחניות - כללי02/10/181626 צפיות
ספרי חומש

מאת: רוני הכהןרוחניות - כללי01/07/18973 צפיות
כולם מחפשים אחר הכוונה, והדת היא כבר לא הכלי היחיד אשר זמין על מנת להגיע אל איזון הנפש מלבד רפואה.

מאת: SEOMANרוחניות - כללי22/01/18901 צפיות
אם תמיד רציתם לדעת איך לאזן את הגוף בקלות ולהתחיל להכניס יותר שפע אל חייכם, הרי כי עכשיו גם אתם תוכלו לעשות זאת בעצמכם. כל שעליכם לעשות זה לאמץ לכם את אחת מהשיטות עתיקות היומין אשר הגיעו אלינו היישר מן המזרח. על מנת שאנרגיית הצ'י תוכלו לזרום בחייכם, תוכלו להתחיל ולהתאמן בטאי צ'י, צ'י קונג, סו ג'וק ,מדיטציות, רייקי, הילינג, יוגה ושיטות נוספות. היום נדבר על הדרכים האפקטיביות ביותר לריפוי הגוף והנפש אשר יתחילו לגרום לכם להרגיש שינוי משמעותי בחייכם ולאורך זמן.

מאת: דוד דרומררוחניות - כללי14/08/161537 צפיות
הכותל המערבי (בקיצור: הכותל) הוא אחד מארבעת קירות התמך המקיפים את הר הבית זה כאלפיים שנה, משלהי תקופת בית שני ועד ימינו. במסורת היהודית מיוחסת לכותל המערבי קדושה יתרה,

איך לקבל אנרגיה למכור, איך למכור עם חשק, איך להרגיש טוב למכור, למה עבודה במכירות שוחקת, איך לאהוב למכור, איך ליהנות לעבוד במכירות, תמיכה נפשית, מאמן אישי מומלץ: וכאן תתבאר עוד נקודת מבט, לאיך וכיצד איש המכירות אמור לקבל אנרגיה למכור את המוצר שלו ללקוחות. והדרך לכך היא, על ידי זה שאיש המכירות ישאל את עצמו, האם הייתי מוכר את המוצר הזה לאנשים, גם אם לא היית מרוויח מכך כסף?! ז"א שעל איש המכירות לדמיין לעצמו מצב, שבו הוא כאיש מכירות לא צריך כסף, משום שיש לו מספיק כסף, אבל מצד שני ...

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica