חפש מאמרים:
שלום אורח
25.06.2022
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

קטסטרופה במיון מהיר איכילוב

מאת: דורית קידרבריאות17/09/20101368 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

שלום רב,

ברצוני לתאר בפניכם את החוויה הטראומטית שעברה עלי במחלקת מיון מהיר בבית החולים איכילוב.

חובה - חובה לעלות זאת על סדר היום!

חשוב לי לציין שאין אני מגזימה.

חשוב לי לציין כי המפגש הנוראי עם מיון איכילוב ,חשף עוד עובדה המעידה שכל מערכת הבריאות מתיחסת אל החולה מתוך פרספקטיבה של רווח והפסד וכמובן שהחולה יוצא נפסד, כואב וחולה יותר.... אבל את זה אנחנו כבר יודעים.....

ביום שלשי  בבוקר -  7.9.2010 הגעתי עם בתי למיון.  הסבל בו היא נמצאה עניין כקליפת השום את הצוות. לבסוף לאחר תחנונים הסכימו להשכיב אותה במיטה. מתפתלת מכאבים,מתיפחת ונאנחת שכבה בתי על מיטת חדר המיון ואף אחד לא הגיע לבדוק מה קורה. רופאה אחת עברה. היא שמעה את הבכי והאנחות ולא העיפה מבט. התחננתי שתעיף מבט. ותשובתה????? "אני רעבה וחייבת ללכת לאכול".

רופאה שניה שהתברר מאוחר יותר שהיא אחראית על מיון פנימי הביטה בי בזלזול ופשוט אמרה "לא! אני לא מוכנה לבדוק....".

ולבסוף - האחות ויקי - שיא של וולגריות וכהות רגשות. כשסוף כל סוף הואילה לגשת ולבצע בדיקת דם, עשתה זאת עם הטלפון הסלולרי תלוי על הכתף. לאחר שהניחה את המבחנות על המגש, הודיעה שהיא חייבת ללכת להזיז את האוטו. היא נעדרה מחדר המיון למשך 15 דקות, ואחות אחרת לא היתה שם כדי לבצע את בדיקת הדם. ושוב, אחזור על המשפט שהרי הדעת אינה תופסת שמצב כזה ישרור במחלקת מיון בבית חולים: הרופאים סרבו לטפל והאחות היחידה - ויקי, הלכה לה להזיז את האוטו. כך היה!

חשוב לציין שהיה בחדר המיון רופא מבוגר שניסה לעזור אבל ללא הצלחה רבה.  

לאחר 3 המחוות המתוארות, פניתי אל מנהל המיון ולא התפלאתי שגם הוא התנהג כגביר בבית המרזח. "אני מסרב לדבר איתך" הוא אמר שכן באותה שעה מנה לפני אחד מעמיתיו את החוויות שעברו עליו בחו"ל. (המתנתי לו כ10 דקות ליד מזכירתו)

בית החולים הפך לבית חרושת שמטרתו להרוויח במהירת מרבית מן הלקוחות הזקוקים לשרותים. היחס אל החולים אינו שונה מן היחס אל כל סוג של סחורה . שבועת היפוקרטס היא מושג שאינו מוכר בין כותלי בית החולים. הצוות הרפואי עושה את פעולותיו בצורה מכאנית ללא טיפת חמלה, כאותו קצב בבית המטבחיים.

לבסוף, "הגביר" האחראי על מחלקת המיון החליט להזיז את עצמו, אמר מה שאמר ובתי הועברה לטיפול במחלקת מיון פנימי בניצוחה של אותה רופאה כהת רגשות שלא הסכימה להעיף עין לעברה במחלקה למיון מהיר. לאחר הבדיקות אושפזה בתי לשלושה ימים.

אני מקווה שלא אזדקק בחיי להגיע לחדר המיון של בית החולים איכילוב. הטיפול הראשוני היה לא מקצועי בלשון המעטה. נראה שהצוות הגיע לקצה גבול יכולתו ומראהו של בן אדם סובל הוא כמראֶה סמרטוט אדום בפני שור. רחמים, חמלה, אנושיות הם איכויות שאי אפשר למצוא במקום זה.

אני מתכוונת לפרסם את הכאוס הזה בכל מקום שאוכל. אני שואלת את עצמי מה עושים אותם זקנים, חלשים או אנשים שאין להם כושר ביטוי כמו שלי. האם נותנים להם למות?

נראה לי שמערכת הבריאות אינה מודעת לעובדה שחשוב יותר להשקיע בצוות הרפואי שהיו בעבר, כנראה, בני אדם והפכו לרובוטים, יותר מאשר לבזבז כספים על קירות ואבנים ו/או על פרסומות ריקות מתוכן.

כאן הסתיים זעזוע ראשון ולצערי הרב החל מסע העינויים של הסיפור השני, הכולל את ההתרחשות במחלקה הפנימית. אציין בקצרה כי הרופאים במחלקה עבדו "לפי הספר" - כלומר עשו את המעט הנדרש כדי להחזיק את החולה בחיים. בתי הוצמדה לאינפוזיה של נוזלים + אנטיביוטיקה. הכאבים, ההקאות, האוכל שלא בא אל פיה שבוע לא עניין אף אחד. אחרי 3 ימים גורשנו - כן, אני חוזרת ומדגישה - גורשנו מבית החולים. אמנם לא זרקו אותה מן החלון, אבל שלחו את בתי אל ביתה כשהיא כואבת, מקיאה, חלשה עד כדי כך שנאלצתי לדחוף אותה החוצה בכסא גלגלים. מה רבה היתה ההפתעה למצוא במכתב השחרור אינפורמציה שכנראה היתה שייכת לחולה אחר. המכתב מציין כי היא לא הקיאה 3 ימים = שקר; כי היא במצב טוב = שקר;  כי אין לה חום = שקר.

לסיום, אני מבקשת מכל אחד שהגיע לחדר מיון באיכילוב בחודשיים האחרונים, ועבר סיפורי בלהות שיכתוב על כך בקצרה כולל תאריך ושמות של צוות אם ידועים לו, וישלח אלי.         אולי.. אולי אם יתקבלו מספר סיפורים אפשר יהיה לעשות שינוי.

בברכה,

 

דורית קידר

doritkedar@gmail.com

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

דורית קידר בעלת תואר שני במדעי הדתות

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת דורית קידר

מאת: דורית קידררוחניות - כללי31/07/101250 צפיות
שדה ההורגת תינוקות הייתה קיימת ברוב החברות בעת העתיקה. בימי הביניים, במאה ה - 8 , דמונית כלילית, הפכה פופולרית ביותר וישוע בן סירא חיבר ספר פתגמים שנראה שמטרתו היתה להסביר את השימוש בקמיע נגד לילית שהיה קיים זה עידן ועידנים.

מאת: דורית קידררוחניות - כללי18/07/101378 צפיות
"סלט" בלתי מובן של הברות וצלילים הנשמעים כאילו היו שירת דולפינים ניתן למצוא כחלק מנוסחת הקמיע. במבט מרפרף קשה לדעת אם הכל ג'יבריש ו/או נכתב בארמית. כך או כך אעשה ניסיון להכניס מעט סדר והגיון. ואם יש לכם רעיונות נוספים - אשמח לשמוע.

מאת: דורית קידרמאגיה12/07/108687 צפיות
למי אין קמיע? למי אין התנהגויות חוזרות על עצמן שמשמשות כהגנה? מי אינו משתמש ב"טפו...טפו...טפו", מציג כף יד מתוחה כחמסה ו/או נוקש על עץ? WELL???? מתי זה החל ומדוע זה עדיין כאן?

מאת: דורית קידרספרות25/04/101484 צפיות
מה היה אומר פוקו על הספר לילית - שדה בעלת הפרעת אישיות גבולית"? דורית קידר מראינת את מישל פוקו על השדה הפתיינית לילית ועל החברה המאגית של המילניום הראשון.

מאת: דורית קידרכישוף24/03/109392 צפיות
בני העת העתיקה השתמשו בטכניקות של כישוף כדי למנוע משדים רוחות ולילית להפריע להם בחייהם. לילית – שדה בעלת הפרעת אישיות גבולית, הופיעה על גבי קמיעות בצורת מדליונים וגם בתחתית קמיעות בצורת קערות השבעה.

מאת: דורית קידרמעמד האישה23/03/101269 צפיות
כל אישה מתגייסת אל המטבח עם כניסתו של חג האביב. כך היה לפני 3000 שנה וכך עתה - אין חדש! בספר "לילית - שדה בעלת הפרעת אישיות גבולית" ניתן למצוא תיאור של המגדר הנשי של העת העתיקה. אמנם המקצועות הפופולריים שונים... אבל הסטטוס - לא!

מאת: דורית קידרפסיכולוגיה21/03/101618 צפיות
רבנים ותלמידי חכמים נחשבו לאליטה של החברה היהודית במילניום הראשון. היתה קיימת ביניהם ברית טוטאלית אותה הצליחה להפר רק השדה לילית. הגברים שמצאו עצמם בוהים בעיזים ביום, השתתפו בלילה בחגיגה בה הם בהו בלילית שהופיעה במלוא הדרה וקִסמה.

מאמרים נוספים בנושא בריאות

מאת: חיים נויבריאות25/02/22102 צפיות
Zoom Contact Center קובע סטנדרטים חדשים לחוויות שירות לקוחות באמצעות אינטראקציות מרובות ערוצים מותאמות לווידאו

מאת: חיים נויבריאות29/01/22117 צפיות
סופטבנק גרופ קורפ הודיעה היום כי החברה ומרסלו קלור הסכימו להיפרד לאחר שותפות מוצלחת בת תשע שנים. במקביל לעזיבתו של מר קלור, מישל קומבס מונה למנכ"ל קבוצת סופטבנק אינטרנשיונל ("SBGI"). בתפקיד זה יפקח על תיק התפעול וההשקעות של סופטבנק גרופ אינטרנשיונל*.

מאת: חיים נויבריאות19/10/21275 צפיות
ANANDA Scientific Inc., חברת ביוטכנולוגיה לפיתוח תרופות, הודיעה על ביצוע ניסוי קליני לבדיקת השפעתה של תרופה מחקרית בשם Nantheia™ ATL5, המבוססת על קנבידיול (CBD), בפורמולציה נוזלית ייחודית שהינה חלק מהקניין הרוחני של החברה. החברה עושה שימוש בטכנולוגיה מוגנת פטנט, כטיפול משלים לשימוש יתר באופיואידים. הבקשה לאישור התרופה החדשה (IND) לניסוי זה אושרה על ידי מנהל המזון והתרופות האמריקני (FDA).

מאת: חיים נויבריאות21/05/21255 צפיות
שלב 2 בניסוי הקליני של טיפול בדלדול העצם באמצעות EB613 הניב את התוצאה המקווה לאחר 3 חודשים; המידע המלא, כולל BMD, צפוי ברבעון השני של 2021

מאת: חיים נויבריאות08/09/20449 צפיות
הבדיקה שפיתחה MeMed מבחינה בין זיהומים ויראלים לחיידקיים במהירות ובדיוק רב, תשולב בתפריט פלטפורמת הבדיקות של החברה האיטלקית

מאת: חיים נויבריאות06/09/20476 צפיות
~ צוות של מומחים ב-Gleneagles City ביצע בהצלחה ניתוח מורכב בתוך מגיפת קוביד-19 ~

מאת: חיים נויבריאות14/04/20550 צפיות
Lightspeed Venture Partners ("לייטספיד") הודיעה היום על הסגירה של Lightspeed Venture Partners XIII, L.P. ("קרן 13") עם הון מחויב של השותפים המוגבלים של 890 מיליון דולר, Lightspeed Venture Partners Select IV, L.P. ("קרן 4") עם 1.83 מיליארד דולר ו-Lightspeed Opportunity Fund, L.P. ("קרן Opportunity") עם 1.5 מיליארד דולר.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica