חפש מאמרים:
שלום אורח
07.04.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

הסעות נכים

מאת: רעות בן דורעסקים - כללי12/08/2010787 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

למרבה הצער, מדינת ישראל לא משקיעה את מלוא תשומת הלב והמשאבים כדי להבטיח את הנגשת התחבורה הציבורית עבור נכים. בניגוד למדינות רבות אחרות, שבהן נגישות התחבורה הציבורית עבור נכים היא אבן יסוד מחייבת בכל מערך רכבות או אוטובוסים, במדינת ישראל אוכלוסיית הנכים נאלצת להתמודד עם בעיות נגישות רבות: אוטובוסים בין עירוניים שאינם נגישים לכיסאות גלגלים, תחנות אוטובוס שבנייתן לא מתאימה לנכים על כסאות גלגלים או לבעלי מגבלה פיזית אחרת (עיוורים, ליקויי שמיעה ועוד), הצורך לתאם 24 שעות מראש לפני כל נסיעה ברכבת, נהגים שאינם מקיימים את חובותיהם על פי חוק ועוד. בדיוק בשל סיבות אלו לחברות המספקות שירותי הסעות נכים יש חשיבות רבה לאין ערוך.

הסעות נכים - חשיבות

כל חברה מתוקנת מעוניינת לשלב בתוכה גם את אוכלוסיית הנכים, ולא להפלות אותם בשום צורה ואופן. אולם כאשר מערך התחבורה הציבורית במדינה אינו נגיש במאת האחוזים עבור נכים, הדבר גוזר עליהם סגירות חברתית קשה. במצב שכזה הסעות נכים פרטיות הן הדרך היחידה שבאמצעותה ילדים נכים יכולים להגיע למוסדות החינוך או לעמותות שונות. מכיוון שלא לכל הנכים יש אפשרות לרכוש רכב פרטי המתאים לצורכיהם, ולא כולם מקבלים קצבת ניידות מספקת מהביטוח הלאומי, הסעות נכים הן גם הדרך היחידה עבור נכים רבים להגיע למקום העבודה, לטיפולים רפואיים או אפילו לטייל ברחבי הארץ.

ההבדל בין הסעות נכים להסעות רגילות

כל חברת הסעות מחויבת על פי חוק לעמוד בתקני בטיחות: כל רכבי ההסעות חייבים לעבור בדיקות תקופתיות על-ידי מפקח של משרד התחבורה, בכל רכב חובה להתקין חגורות בטיחות, להקפיד על תקינותם של הצמיגים, הפנסים, מערכת הבלמים וכדומה, כל הנהגים בחברת ההסעות צריכים להחזיק ברישיונות תקפים, לכל רכבי ההסעות חייבים להיות היתרי הסעות (כמו למשל היתר להסעת ילדים) ועוד.

כשמדובר בהסעות נכים ההקפדה על תקנות הבטיחות חשובה שבעתיים. בנוסף לכל התקנות המחייבות רכבי הסעות רגילים, רכבי הסעות נכים חייבים להיות מותאמים עבור אוכלוסיית הנכים, כמו למשל: להיות מצוידים במעלון שיאפשר את העלאת כסא הגלגלים, חגורות בטיחות המיועדות למניעת תזוזת כסא הגלגלים בזמן הנסיעה, מעקה בטיחות שבו יאחז הנכה בזמן הנסיעה ועוד. כמו כן, כשמדובר בהסעות של ילדים נכים, החוק מחייב מלווה מבוגר שיצטרף לכל נסיעה ויספק מענה לכל צורך שמתעורר בזמן הנסיעה. פרט לכך, חשוב מאוד שנהגי הסעות נכים יהיו אדיבים וסובלניים וידעו להעניק לנוסעיהם את השירות הטוב ביותר המתאים לצורכיהם.

חובת הסעות נכים

גם החוק הישראלי נתן ביטוי לחשיבות הגדולה של הסעות נכים פרטיות, במיוחד לאור מצב התחבורה הציבורית בארץ. תקנות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלויות קובעות כי כל חברת הסעות שברשותה למעלה מ- 20 רכבי הסעות חייבת להחזיק לפחות רכב אחד המיועד להסעות נכים. חברת הסעות גדולה יותר, שכוללת צי של 40 רכבי הסעות, חייבת להפעיל לפחות שני רכבים עבור הסעות נכים, וכן הלאה. תקנות אלו נועדו להבטיח שגם חברות הסעות פרטיות לא יתעלמו מאוכלוסיית הנכים ויספקו גם עבורה שירותי הסעות המתאימים לצרכיה.

 תגיות המאמר: הסעות, הסעות נכים


 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת רעות בן דור

מאת: רעות בן דורתכשיטים13/12/101070 צפיות
עיצוב בדים ובגדים שונים באמצעות אבני סברובסקי

מאת: רעות בן דורעסקים - כללי13/12/10979 צפיות
כיצד שומרים על ניקיון בבית דירות?

מאת: רעות בן דוריופי וטיפוח - כללי13/12/10940 צפיות
על תהליך בניית ציפורניים על ידי קוסמטיקאית מקצועית

מאת: רעות בן דורבניין ואחזקה - כללי13/12/101353 צפיות
בטון מוחלק הוא שיטה של ריצוף שהולכת ותופסת תאוצה בשנים האחרונות.

מאת: רעות בן דורחוק ומשפט - כללי06/12/10932 צפיות
העובדות המעניינות והפרטים החשובים על תמא 38

מאת: רעות בן דורבניין ואחזקה - כללי06/12/101352 צפיות
החורף היא העונה החמה של טכנאי דודי שמש. מדוע וכיצד ניתן להיערך בהתאם?

מאת: רעות בן דורקוסמטיקה05/12/101015 צפיות
קוסמטיקאית טובה קשה למצוא, ומה לגבי קוסמטיקאית טובה בתל אביב?

מאמרים נוספים בנושא עסקים - כללי

מאת: שלום כהןעסקים - כללי07/03/20148 צפיות
בודקים סקר שכר הייטק בכדי להבין את המצב שלכם ביחס לשוק? עומדים לפני ראיון עבודה ורוצים להיות בטוחים כי התשובה שלכם לשאלת ציפיות השכר תהיה נכונה? אם כן, הגעתם אל המקום הנכון.

מאת: Daniel.Bעסקים - כללי26/02/20192 צפיות
חקירות פרטיות - אמון הוא מצרך בסיסי ונחוץ מאוד בחיים שלנו כבני אדם חברתיים. אנו מעוניינים לתת אמון בסובבים אותנו, ולבטוח במה שבני המשפחה או העמיתים בעבודה אומרים לנו.

מאת: שלום כהןעסקים - כללי26/01/20293 צפיות
בתחום ההייטק חיפוש העבודה מתמקד פעמים רבות לא רק במשרה עצמה, בתנאי השכר וכדומה, אלא גם בחברה עצמה. כיום ישנן חברות מובילות אשר רבים חושקים בעבודה בהן, חברות אשר מובילות את רשימת החברות המבוקשות בזכות תנאי עבודה מעולים שהן מציעות לעובדים, סביבת עבודה גמישה ואיכותית יותר, אופציות קידום נרחבות ועוד.

מאת: שלום כהןעסקים - כללי30/12/19432 צפיות
רוצים להתקבל לעבודה בחברת הייטק מסויימת? מחפשים גישה אל חברות ההייטק הגדולות והמובילות בישראל? אם כן, הגעתם אל המקום הנכון.

מאת: שלום כהןעסקים - כללי01/12/19533 צפיות
עומדים לפני גיוס עובדים משמעותי לחברה שלכם? רוצים לפרסם מודעות דרושים הייטק במקומות אשר יובילו אתכם לקבלת קורות חיים ממועמדים איכותיים אשר באמת מתאימים למה שאתם מחפשים? אם כן, הגעתם אל המקום הנכון.

מאת: שלום כהןעסקים - כללי28/11/19530 צפיות
רוצים לחזק את השיווק והפרסום של העסק שלכם ולהזמין רולאפ איכותי וייחודי שיסייע לכם בכך? רוצים להיות בטוחים כי אתם בוחרים במקום הטוב ביותר ממנו אתם מבצעים את ההזמנה? אם כן, הגעתם אל המקום הנכון.

מאת: yanivshenhavעסקים - כללי12/11/19512 צפיות
סדנת מכירות אינה שייכת רק לאנשי מכירות חדשים, בתחילת דרכם, אלא היא מוצר אפקטיבי ואיכותי אשר מהווה ערך מרכזי בכל חברה, ארגון או עסק באשר הוא אשר שואף לשמור על יציבות כלכלית והצלחה, זאת באמצעות שיפור ושדרוג תמידיים של כישורי הניהול של אנשי המכירות. לסדנת מכירות היכולת להפוך כל איש מכירות באשר הוא למקצועי, חזק וטוב יותר, ללא כל משמעות לוותק או ניסיון, לכן ניתן לראות כי בשנים האחרונות ארגונים רבים בוחרים להשקיע בצוות המכירות מתוך אמונה והבנה כי מדובר על אחד המשאבים החשובים ביותר בארגון.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica