חפש מאמרים:
שלום אורח
04.06.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

הדרך הבטוחה להשגת היתר בניה - דיני מקרקעין

מאת: seowebנדל"ן ומקרקעין16/09/20101936 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

כאשר אדם רוצה להקים מבנה חדש או להרוס מבנה ישן עליו לקבל היתרי בניה. כולל מבנים זמניים. אפילו מבנים בגודל מינימאלי כגון שובך יונים או עמוד חשמל זקוקים להיתר בניה. כלומר החוק קובע כי על מנת לערוך שינוי כלשהו בשטח מסוים ישנו צורך שהמדינה תתיר ותאשר זאת באופן חוקי.

היתר בניה הינו אישור חוקי אשר מונפק על ידי הוועדה המקומית לתכנון ובניה, על פי רוב בסיועו של עורך דין נדל"ן. ההיתר ניתן לצורך עבודות בניה שונות. כשהוא כולל את הנחיותיהם המפורשות של הועדה לגבי היתר הבניה כגון גודל קרקע, הגבלות או הקלות במידה ויש וכו'. בנוסף ההסכם כולל את תכנית המתאר שנכתבה מראש כולל את שם המהנדס, תשריט החלקה, טבלת שטחים ועוד. בדרך כלל ההיתר ניתן למשך שנה.

השלבים להשגת היתר בניה

לפי החוק השלב הראשון הינו הגשת מפה טופוגרפית לאישור. כאשר המבנה יחסית קטן לא מחויב להגיש מפה טופוגרפית לכן מומלץ לברר אל מול הועדה מהן הדרישות המדויקות.

תוקפה של המפה הטופוגרפית הינו לשישה חודשים. זו הסיבה שהועדה מחויבת להעניק תשובה תוך שלושים יום.

תוכנית ההגשה (הגרמושקה). אלו הם התשריטים שהאדריכל מגיש. הם כוללים את תיאור המבנה בצורה גראפית. חשוב שהתיאור יהיה לפי תקנות התכנון והבניה. תוכנית ההגשה כוללת בתוכה מסמכים רבים ביניהם תרשים סביבה, תכניות פיתוח מפורטות, חישובי שטחים, חזיתות, תוכניות מרחב מוגן ועוד.

חריגות בניה והיתרי בניה – מסמכים נוספים

בנוסף חשוב לצרף לבקשה הוכחת בעלות על השטח ואישור מהוועדה על סילוק החובות שהיו קיימות במועצה האזורית על שטח זה. חשוב לדעת כי יש להפקיד פיקדון של 20% משיעור מיסי הבניה המשוערים.

את כל המסמכים הללו מגישים לאישור הועדה ומחכים לקבלת תשובה. במידה והבקשה אושרה ההודעה תישלח בדואר. כאשר ישנו סירוב לבקשה ניתן להגיש ערעור תוך 30 יום מרגע קבלת ההודעה.

במידה ושוקלים לבנות ללא היתר בניה חשוב לדעת שהעונשים בחוק הינם קשים ביותר. המדינה יכולה להוציא צו הריסה למבנה, הגשת כתב אישום הנרשם בתיק הפלילי וקנסות כבדים.

כדאי לדעת

לפי החוק אפילו התקנת מזגנים ודודי שמש מחויבים בהיתר בניה אך הנושא פרוץ ביותר בשל הקושי לאכוף אותו בפועל. בנוסף כאשר רוצים להקים מחסן בחצר חשוב לדעת שגם לכך יש צורך בהיתר בניה אחרת המועצה יכולה להרוס את המחסן. כל תוספת של חדרים חיצוניים בבית פרטי או חידוש גדר חיצונית שקרסה מחויבת בהיתר בניה.

מאחר והגשת היתר בניה הינו הליך מורכב ולא פשוט מומלץ מראש לפנות אל עורכי דין מקצועיים אשר מנוסים בתחום. כאשר נעשה יעוץ משפטי מקצועי ההליך הינו פשוט וקליל יותר.

פעמים רבות פניה לעורך דין מקצועי יכולה לחסוך כסף ועוגמת נפש לטווח הרחוק. עורכי הדין שמתמחים בתחום המקרקעין מכירים לעומק את החוקים והתקנות. כך הם יכולים לבצע את תהליך קבלת אישור היתר הבניה בפשטות וללא סיבוכים מיותרים.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

קידום אתרים SEOweb

אינטרנט

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת seoweb

מאת: seowebבעלי חיים - כללי27/12/1011797 צפיות
לא כולם יודעים מה הכלב שלהם אוכל, אבל לכל מי שיש כלב בבית, יש אוכל לכלבים מועדף. אז באמת הכלב שלך אוכל?

מאת: seowebאופניים11/10/101276 צפיות
בואו לשמוא ולקרוא על טור דה תרום - מסע אופניים למען כולם!

מאת: seowebפרסום באינטרנט11/07/101310 צפיות
קצת מידע על לימודי פרסום באינטרנט בקורס של הבצפר בחסות גוגל ישראל

מאת: seowebמוסדות לימוד14/06/101292 צפיות
בואו ללמוד הנדסת מכונות ברשת אורט - הרשת המדעית המובילה בישראל!

מאת: seowebדיוור אלקטרוני14/06/101747 צפיות
הקמת ועדת מדרוג לאינטרנט באישור הממונה על ההגבלים העסקיים...

מאת: seowebהריון ולידה04/05/101457 צפיות
בואו לקרוא פרטים על מטרנה בפארק וכל מילה נוספת מיותרת...

מאת: seowebטיולים בארץ03/05/101773 צפיות
המשך ההמלצה על קיבוץ אורטל שברמת הגולן... יעד החופשה הבא שלכם!

מאמרים נוספים בנושא נדל"ן ומקרקעין

מאת: רונית אלפסינדל"ן ומקרקעין26/04/20149 צפיות
עסקה של רכישת דירה היא בעלת משקל רב ועלותה מיליוני שקלים - הזהירות מתחייבת. ועוד הדרך ארוכה, לבחור את הדירה, כוונים, קומה, לוח פריסת תשלומים, בטחונות ועוד ועוד. הרשימה ארוכה ולכן חשוב להיוועץ עם עורך דין מקרקעין

מאת: דניאל מלמדנדל"ן ומקרקעין16/02/20376 צפיות
מרבית תושבי מדינת ישראל רוכשים דירות למטרת מגורים. לכן חשוב שיהיה לכם עורך דין צמוד מקצועי ושמבין את התחום. עו״ד עמית ורד מתמחה בנדל"ן ומקרקעין.

מאת: עידן שלומןנדל"ן ומקרקעין23/11/19415 צפיות
כל קבלן שיפוצים יודע שענף הבניה איננו פשוט והתחרות גבוהה על כל פרויקט, בעיקר כיום שיש אתרים המדרגים בעלי מקצוע שונים, אפליקציות שמאפשרות העברת הפניות עבודה למנויים משלמים ובכלל סף הכניסה איננו גבוה וכל מי שקנה ארגז כלים וצבע דירה לקרוב משפחה יכול להתהדר בתואר קבלן שיפוצים.

מאת: yoni romנדל"ן ומקרקעין04/08/19631 צפיות
התחום המשפטי בכלל - והתחום המשפטי בנושאי משפחה בפרט - הוא מרתק ומעניין, אך במידה ואינכם מבינים בו לעומק רצוי מאוד לשכור את שירותיו של עורך דין מנוסה ומקצועי.

מאת: בנימין קלינגרנדל"ן ומקרקעין13/04/18771 צפיות
היתר בנייה הוא רישיון לעשות שינוי /בניה בנכס, שניתן בהתאם לחוק התכנון והבנייה, ובהתאם לזכויות הבנייה שנקבעו בתכנית הבנייה.אם אתם רוצים לעשות שינוי בבית/ בדירה שכרוך בשינוי שדורש היתר בנייה – לדוגמה, אתם רוצים לבנות על הגג, אזי אתם צריכים לפנות לוועדה המקומית לתכנון ובנייה (לרוב פונים עם תוכנית שמאושרת על ידי אדריכל) ואז מחכים לאישורה. האישור ניתן בהסתמך על החוק, על הבקשה הספציפית, ועל האזור בכלל (לרבות התחשבות במתנגדים). היתר הבנייה הוא מסמך פורמלי שאליו מצורפים תכניות המבנה ורשימת דרישות.

מאת: orya peryנדל"ן ומקרקעין22/01/18649 צפיות
תל אביב הינה העיר המבוקשת ביותר בארץ לרכישת או שכירות נדל"ן. אם הסטודנטים שמעוניינים ללמוד ולעבוד בעיר המרכזית ביותר בארץ, או זוגות צעירים שמעוניינים לגור בעיר בגלל הקרבה למקום עבודתם. גם משקיעים בנדל"ן מעוניינים למצוא דירות ישנות שתכנית תמ"א 38 חלה עליהן. מי שמוצא עסקה מסוג זה, יצא מורווח, היות ומדובר על עסקה שתהיה שווה בעשרות אחוזים יותר, כאשר מדובר על פינוי בינוי והערך של הדירה יהיה שווה הרבה יותר, כשהיא חדשה לחלוטין וגדולה הרבה ממה שהייתה בעת רכישתה לפני הבנייה.

מאת: בנימין קלינגרנדל"ן ומקרקעין18/12/161097 צפיות
האם כאשר לא ניתן להרשיע אדם בביצוע עבודות בנייה ללא היתר בשל התיישנות, ניתן להרשיעו בעבירה נמשכת של שימוש בנכס שנבנה ללא היתר? ביהמ"ש לעניינים מקומיים משיב על כך בשלילה. כנגד קטן שושנה ויוסף (להלן: "הנאשמים") הוגש כתב אישום המייחס להם עבירות של ביצוע עבודות ושימוש במקרקעין ללא היתר כדין ביחס למבנים מסוימים. כתב האישום הוגש לביהמ"ש לעניינים מקומיים בחולון, ונדון בפני השופטת ריבי צוק.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica