חפש מאמרים:
שלום אורח
01.06.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

העליתם תמונה לפייסבוק ? ייתכן ופגעתם לעצמכם בפרטיות

מאת: פז שוורץחקירות19/09/2010758 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

חוקרים פרטיים, חוקרי יחידות המחשב של המשטרה, האקרים, מנהלי מערכות מידע - לכולם יש מכנה משותף שעיקרו באיסוף מידע ממוחשב. אך לא לכולם יש אינטרסים דומים. לדוגמא, האקר ימצא מידע שיעזור לו לפרוץ לחשבונכם, חוקר פרטי ישתמש במידע כדי למצוא תיעוד והוכחות שישמשו כנגדכם בבתי המשפט.

במאמר זה אסקור את אחת השיטות לאיסוף מידע, שרמז גדול לגביה כבר נמצא בכותרת. אני מאמין שלמשתמש הפשוט ביישומי המחשב זאת יהיה הפתעה מוחלטת, בעוד שלשאר האנשים המידע היה ידוע, אך הם לא תארו לעצמם כי זה ייתכן או שבכלל מישהו בודק זאת.

מי מאיתנו - במיוחד בימינו - לא משתמש במצלמה דיגיטלית או במצלמה שבמכשיר הנייד שלו (באייפון החדש למשל)? כולנו משתמשים במצלמה ומתעדים את הרגעים היפים בחיינו או את הרגעים המצחיקים. רבים מאיתנו גם מעלים את התמונות לרשתות חברתיות, בלוגים ופורטלי אינטרנט, לשם הצגה לרבים או לאחסון.

וכמו של כל אדם יש תעודת זהות, גם כך לכל תמונה יש אחת כזו. היא נקראת "מֵטַה דַאטה", כשהסוג הנפוץ ביותר שלה הינו EXIF. להלן מס' נתונים שניתן לקבל באמצעות אותה תעודת זהות של התמונות:

·         שעה ותאריך של הצילום (אין צורך שיהיה גלוי על התמונה עצמה)

·         האם הפלאש 'ירה', כלומר האם היה בו שימוש

·         הפרטים של בעל המצלמה (במידה והגדרתם זאת)

·         במצלמות שיש להם GPS מובנה, ניתן לקבל נ"צ מדויקת של מיקום התמונה, שלא לדבר על אייפון ומכשירים סלולארי אחרים, להם ישGPS  מובנה במכשיר

·         גרסת תוכנה

·         מק"ט של המצלמה

·         והחשוב ביותר: אם צנזרתם חלק מהתמונה, על מנת לא לחשוף פרט חשוב או סודי - גם אז המטה דאטה שומרת את המידע מהתמונה המקורית, כך שבאמצעות תוכנות מסוימות ניתן לשחזר את התמונה המקורית

ישנם עוד הרבה מאוד נתונים שניתן להוציא בקלות מדהימה מתוך תעודת הזהות של התמונה, אבל אני בטוח שמה שהצגתי מספיק על מנת להדאיג אפילו במעט.

וכדי שתשתכנעו שלא מדובר כאן במדע בדיוני, קבלו שתי דוגמאות למקרים שבהן המידע הזה שימש לתפיסת פושעים (חמורים) בארצות הברית:

·         ישנם כיום עשרות פסקי דין על פדופילים אשר הורשעו בזכות העובדה שהמשטרה הצליחה להוציא מידע מתמונה בה צולמו קטינים בצורה פורנוגרפית. המשטרה פשוט השתמשה במק"ט המצלמה ובמידע על המיקום הגיאוגרפי שבה צולמה התמונה, השוותה מול המצלמה שאספה כראיה - ועל ידי כך הצליחה להרשיע עשרות עברייני מין פדופילים

·         דניס ריידר, רוצח סדרתי המכונה גם "BTK", נתפס בסוף שורה ארוכה של מקרי רצח בזכות הוצאת מטה דאטה מדיסק שהיה שולח מידי כמה זמן למשטרה, בניסיון להקניט את השוטרים. התקליטון הכיל הודעה מוקלטת ומסמך WORD פשוט. השוטרים בדקו את תעודת הזהות של המסמך, מצאו את שמו של האיש וגילו כי הוא קשור לכנסייה הלותרנית. חיפוש בגוגל הביא את המשטרה אל בני משפחתו ולבסוף אל הרוצח – כומר בכנסייה לותרנית

ובכן, למדנו כאן כי ניתן לדלות פרטים רבים מתמונות וממסמכים אחרים, גם כאלו שנראים תמימים ביותר. כל אחד מאיתנו משאיר את אותם נתונים על המחשב שלו ועוד מעלה זאת לאינטרנט, ובכך פוגע, בלי כוונה, פגיעה קשה מאוד בפרטיותו.

פז שוורץ – חוקר פרטי יביא בהמשך מספר כלים שמאפשרים למחוק לחלוטין את אותם נתונים, לטובת הזהירים במיוחד או אלו שממש צריכים להוריד את עקבותיהם מהרשת. בתור טעימה, הנה שתי תוכנות חינמיות, למטרה הזו בדיוק:

Free Metadata Removal Tool

את התוכנה תוכלו למצוא וגם להוריד באתר הבא http://www.digitalconfidence.com/downloads.html

jStrip

את התוכנה תוכלו למצוא וגם להוריד באתר הבא

http://davidcrowell.com/jstrip/

מקווה מאוד שהמידע המופיע במאמר זה לימד או עזר לכם בצורה כל שהיא. בעתיד יהיו מאמרים נוספים בנושא.

כל הזכויות שמורות לפז שוורץ – חוקר פרטי

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

פז שוורץ - חוקר פרטי

שירותי חקירות מידע ומעקבים

PAZ-PI.COM

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת פז שוורץ

מאת: פז שוורץחקירות19/09/10757 צפיות
חושב שאשתך בוגדת? חושבת שבעלך מתפרפר? אתם ממש לא לבד. לאחר שנים רבות עם בן הזוג (ולעיתים גם לאחר חודשים מעטים), עולות חשדות לגבי התנהגותו. וזה טבעי לחלוטין – בגידות הן מהחששות הגדולים של כל אחד. מעטים מצליחים להתאושש באמת מבגידה. זה לא פחות גרוע מסכין בגב. או בלב

מאת: פז שוורץחקירות22/08/10634 צפיות
ישנם מצבים רבים בהם אנחנו רוצים לברר פרטים על אדם או גורם כלשהו מההיבט הכלכלי, אך לנו כאנשים פשוטים אין דרך לעשות זאת. בשביל זה אנחנו זקוקים לשירותי חקירות כלכליות, המאפשרות לאתר כמה שיותר פרטים לגבי אותו גורם. משרד 'פז שוורץ – חוקר פרטי' מוסמך לנהל חקירות כאלו ומבצע אותם בצורה המקצועית ביותר, על פי בקשתכם.

מאת: פז שוורץחקירות22/08/10760 צפיות
חוקרים פרטיים הם כבר מזמן עניין די נפוץ. תתפלאו לדעת כמה חקירות פרטיות מתבצעות מתחת לאף שלנו מבלי שנרגיש. וברור למה: כמעט כל גוף שתחשבו עליו משתמש בשירותי משרד חקירות פרטי דרך קבע. משרד מקצועי כמו 'פז שוורץ - חוקר פרטי' עוסק בכמות גדולה של חקירות בכל רגע נתון ומרגע הפנייה, מדובר בעבודה רבה ולא קלה בכלל.

מאת: פז שוורץחקירות04/02/10798 צפיות
כל ביצוע של מעקב, הוא רק הדרך להגיע למטרה העיקרית. מעקב הוא פשוט דרך נוספת לאיסוף ראיות, כאלו שיסייעו למזמין אותם במשפט או בהליך בו הוא נמצא (תביעת דמי מזונות או גירושין). החומר שנאסף במהלך הפעילות הזו וגם במהלך אלו שהתבצעו במקביל, עוברים לרשות הלקוח. הוא זה שמחליט מה לעשות איתם לאחר מכן, כשכל חוקר ישמח כמובן לייעץ לו גם בנושא הזה.

מאמרים נוספים בנושא חקירות

מאת: shlomy חקירות26/12/17647 צפיות
חושדים בבן הזוג? חשוב להבין מספר פרטים טרם הפניה לחוקר פרטי, ראשית תחום הבגידות הוא עניין שמתרחב בשנים האחרונות ולמשרדי חקירות יש לא מעט עבודה בתחום, 80% מכלל הפונים למעשה בטוחים שמתבצעת בגידה וזקוקים להוכחה לצורך בתי משפט וכו', הבגידות שמגיעות לידי חקירות מדובר במעשה המתמשך לאורך תקופה עם פרטנר קבוע ולא בגידה מיקירת שעליה קשה מאוד לאסוף ראיות

מאת: נויחקירות25/11/17920 צפיות
אנשים רבים פונים למשרדי חקירה פרטיים כאלה ואחרים על מנת לאשש או להזים חשדות אשר יש להם לגבי התנהגות בני הזוג שלהם, או כדי להשיג מידע אודות שותפים לעסק או על מתחרים או אודות אנשים אשר רוצים לעשות איתם עסקים וכדומה. משרדי חקירות מעניקים שירותי מעקבים אחרי אנשים לצורך השגת מידע אשר נחוץ ללקוחות שלהם. אבל בהזמנת מעקבים יש גם סיכונים אשר יש לקחת אותם בחשבון.

מאת: אוריה בן מנחםחקירות22/06/151986 צפיות
במקרים רבים, אנו זקוקים לעזרתו של חוקר פרטי מנוסה. המטרה העיקרית בגינה אנו שוכרים את שירותיו של חוקר פרטי המתמחה בתחום הבגידות היא להחזיר את חיינו למסלול הרגיל שלהם ולמנוע מצב בו נעשה לנו עוול

מאת: אמיר אברמסוןחקירות09/03/151338 צפיות
אריאלה לא הופתעה מהממצאים נפרדה לשלום וציינה כי זה מחזק את ההחלטה שלה לבדוק מי הפרטנר שלה. וכי היא מסיימת היום את הקשר.

מאת: אמיר אברמסוןחקירות14/01/151507 צפיות
ישנם מספר קריטריונים שעליכם לקחת בחשבון כאשר אתם עומדים בפני סינון ראשוני של משרד חקירות פרטי.

מאת: אמיר אברמסוןחקירות10/11/142043 צפיות
בשנים האחרונות אני נוכח כי יש למשרד החקירות שלי במיוחד עקב האינטרנט, פניות של מגזרים שמעולם לא היו לקוחות של משרדי חקירות.

מאת: ליאת מנדלסוןחקירות14/09/142410 צפיות
בחיים אי אפשר לדעת מתי האדם מולך דובר אמת או לא. כאשר מדובר על עניינים שוליים הרי שמלבד חוסר נעימות ותסכול, הדבר לא באמת משפיע. כאשר מדובר על ענייני עבודה, זוגיות וכדומה – למושג שקר או אמת יש משמעות שונה לגמרי. בדיוק בשל כך מזל שאפשר להשתמש באחת המכונות החשובות ביותר שהומצאו מכונת פוליגרף.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica