חפש מאמרים:
שלום אורח
26.01.2021
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

הכנת דוחות רווח והפסד ע"י רואה חשבון

רווח והפסד הן מילות המפתח בשורה התחתונה של כל חברה. לפי ההיגיון הפשוט – ככל שהכנסות החברה עולות על ההוצאות שלה, כך היא רווחית יותר. דו"ח רווח והפסד הוא חשוב  אפילו בהתנהלות השוטפת של משק בית פשוט, אבל כאשר מדובר בעסקים קטנים, ובוודאי בחברות גדולות, הכנת דוחו"ת רווח והפסד ע"י רואה חשבון הינה הכרחית וחשובה מעין כמוה.

דוחו"ת רווח והפסד למעשה נותנים תמונה כוללת על רווחיה והפסדיה של החברה לאורך תקופה ובכך מאפשרים תמונה גדולה וברורה לגבי התנהלות החברה. בעזרת דוחו"ת של רווח והפסד ניתן להסיק מסקנות, להפיק לקחים וליישמם לעתיד. כך למשל, אם דו"ח רווח והפסד העלה כי ההוצאות עבור פרסום ושיווק זללו נתח נכבד מהרווחים של החברה, יש לשקול האם להמשיך בפעולות הקיימות או לנסות אסטרטגיה שונה של פרסום ושיווק.

הכנת דוחו"ת רווח והפסד חשובה כדי לדעת בדיוק מה הם הרווחים, מהן ההוצאות ועל מה. למשל כמה היו ההוצאות על משכורות? כמה היו הוצאות על תשלומים לספקים? כמה מההוצאות הלכו על נציגי שיווק? וכד'.

כמו בכל דבר, גם הכנת דוחו"ת רווח והפסד צריכה להיעשות ע"י איש מקצוע הבקיא בתחום. לכן, הכנת דוחו"ת רווח והפסד ע"י רואה חשבון, היא הדרך הבטוחה ביותר לערוך את הדוחו"ת הללו. רואה חשבון יודע לסכם את כל ההכנסות (מחשבוניות מס וכד') ולהפחית מהן את כל ההוצאות על פי נושאים ספציפיים (הוצאות על פירסום, אחזקה, ניקיון, משכורות וכו').

חשוב לעמוד על ההבדל בין דו"ח רווח והפסד לבין תזרים מזומנים. דו"ח רווח והפסד מטפל בהכנסות וההוצאות השוטפות של העסק ומציג תמונה כוללת ומפורטת של רווחי החברה וההוצאות שלה. לעומת זאת, תזרים מזומנים הוא התקציב שיש בידי החברה איתה היא יכולה להתנהל. לדוגמא: יכולה חברה להחליט כי היא מוסיפה נציגי שירות לשורותיה. בפועל, המשכורות עבור נציגי השירות תהיה גבוהה יותר מהרווח, כיוון שהרווח הוא עתידי. לכן, בחישוב תזרים מזומנים צריכה להתקבל החלטה האם החברה יכולה לעמוד בפריסת נציגי שירות נוספים, ואם לא האם היא רוצה לקחת הלוואה, להגדיל את מסגרת האשראי או לוותר על העניין.

כל עסק המכבד את עצמו והמקבל שירותי הנהלת חשבונות עורך דוחו"ת רווח והפסד ע"י רואה חשבון מקצועי. הכנת דוחו"ת רווח והפסד ע"י רואה חשבון חשובה לא רק על מנת לאמוד אם החברה רווחית או  לא, אלא היא גם נותנת אינדיקציה לגבי יעילותם של העובדים הבכירים. אם ישנה מחלקה בה ההוצאות עולות על הרווחים, יש לברר זאת מול מנהל המחלקה ולבדוק את יעילותו.

הכנת דוחו"ת רווח והפסד ע"י רואה חשבון אמין ומקצועי חשובה מעין כמוה בעת ניהול עסק. הדוחו"ת הללו, כאשר הם נעשים באופן נכון, יכולים להציל חברה מפשיטת או לחלופין, לסייע בהחלטה אם להרחיב ולהגדיל את החברה. בכל מקרה, הכנת דוחו"ת רווח והפסד אם הכרחיים למען תפקוד הולם ונכון של העסק.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

רואה חשבון יורם שיפר הינו מהבעלים של האתר להנהלת חשבונות באינטרנט
ופרום הנהלת חשבונות.

הנהלת חשבונות 

http://www.ucan2.co.il

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת רואה חשבון יורם שיפר

מאת: רואה חשבון יורם שיפרהנהלת חשבונות03/11/101263 צפיות
החלטתם לנהל את הנהלת החשבונות שלכם באינטרנט, מזל טוב, אתם לא לבד. בכל חודש עסקים רבים מבינים את הפוטנציאל הגלום בשירות המקוון להנהלת חשבונות,. כך תעשו את זה נכון !

מאת: רואה חשבון יורם שיפרהנהלת חשבונות04/10/101328 צפיות
רוב העסקים בישראל המחזיקים בידיהם תכנה להפקת חשבוניות ושולחים חשבונית במייל, עושים זאת בניגוד לחוק. זאת ועוד, גם מי ששולח חשבונית מס עם חתימה אלקטרונית שלא בבעלותו כמו חשבונית של מספר חברות ישראליות, עושה זאת בניגוד לחוק. עולם האינטרנט צופן בחובו הזדמנויות רבות , אולם גם סכנות של אי הבנת המותר והאסור בשל העובדה שתוכנות רבות מאפשרות משלוח חשבוניות במייל מבלי שיש להן הרשאה מתאימה.

מאת: רואה חשבון יורם שיפרהנהלת חשבונות01/09/101469 צפיות
הנהלת חשבונות חד צדדית היא הנהלת חשבונות בה מתבצע רישום הכנסות והוצאות של העסק בלבד והיא מאפיינת בעליי מקצועות חופשיים ועסקים קטנים. הנהלת חשבונות חד צדדית שונה מהנהלת חשבונות כפולה בכך שבה נרשמים רק ההוצאות וההכנסות בעסק בעוד שבהנהלת חשבונות כפולה נרשמות כל הפעולות הפיננסיות בעסק בשני חשבונות – האחד למקור והשני לחובת השימוש כששניהם צריכים להימצא כל העת במאזן.

מאת: רואה חשבון יורם שיפרהנהלת חשבונות27/08/10909 צפיות
ניהול עסק הינו עניין מורכב ומסובך, בייחוד בכל הנוגע לכספים, לכן חשוב להפקיד את הטיפול בעניינים הפיננסיים לאדם המוכשר והמוסמך לכך – רואה חשבון. חשוב לזכור כי התנהלות פיננסית נכונה של העסק משפיעה בהכרח על הצלחת העסק וקידומו. אי לכך, בחירת רואה חשבון המתאים לך תוך התארגנות חשבונאית נכונה מול מערכות המיסוי בישראל ובעולם, היא הכרחית!

מאמרים נוספים בנושא פיננסים וכספים - כללי

מאת: עוזי פלגפיננסים וכספים - כללי 09/04/202542 צפיות
הקלות והנגישות למקורות מימון, הפותרת את הבעיה לפרק זמן קצר, מרגיעה את צרכני המימון העסקיים והפרטיים, ובמקום לבחון את מבנה ההוצאות וההכנסות, והסיבות לחוסר התזרימי. ממשיכים בדרכם השגויה, והלא אחראית ומחריפים את הבעיה.

מאת: moraleפיננסים וכספים - כללי 18/03/201059 צפיות
אחד המנגנונים החשובים ביותר לצורך מעקב ובדיקה של בתי עסק בכלל ובפרט עסקים שעובדים עם חברות קבלן, הוא דוח בודק שכר מוסמך מטעם משרד העבודה. דוח זה נועד לבחון האם העסק מבצע את החוק כלשונו ומשלם לעובדים לפי הנחיות החוק, האם הוא עומד בכל התנאים והדרישות הסוציאליות ממנו.

מאת: גיא חזןפיננסים וכספים - כללי 08/08/191911 צפיות
אז נכון, האנושות אכן מרוויחה בגדול מהתפתחות הטכנולוגיה אך כמו כל דבר גם הצדדים הפחות מחמיאים משתדרגים.

מאת: אלכסיי קוגןפיננסים וכספים - כללי 29/04/18805 צפיות
ישנם שני סוגים של הליכי פירוק חברות מרצון: פירוק חברה ע"י הבעלים שלה ופירוק חברה ע"י הנושים.

מאת: רוני הכהןפיננסים וכספים - כללי 14/01/181026 צפיות
עבור ביצוע של החזר מס הכנסה בצורה עצמאית ממש לא צריכים לשלם כל עלות שהיא, אלא פשוט צריכים לדאוג להעביר את הטפסים הרלבנטיים כאשר יש שתי דרכים לביצוע של הבדיקה לזכאות, בצורה עצמאית או בצורה אחרת שהיא על ידי פניה אל משרד של רו"ח אשר מתעסק עם הפעילות מהסוג הזה.

מאת: שלום כהןפיננסים וכספים - כללי 10/11/171430 צפיות
אחד היתרונות הבולטים של לימודי הנהלת חשבונות, הינו שאתם יכולים להתחיל בקורס בסיסי 1+2 שאורך לא יותר מאשר שנה שבסיומו תוכלו להמשיך ללמוד סוג 3. להבדיל ממקצועות אחרים כגון רפואה, עריכת דין והוראה, שיש ללמוד הרבה שנים. תוכלו ללמוד מבלי להשקיע שנים ולנווט עם הזמן את הלימודים כמו קורס בסיסי וקורס מעמיק יותר הכול תלוי בשאיפות של כל אחד, הקורס הבסיסי של הנהלת חשבונות התחלתי, היות וזהו צעד ראשון ללימוד מקצוע שיהיה משתלם במיוחד עבורכם. האפשרות שלאחר הלימודים הבסיסיים, ניתן יהיה להשתלב מיד בעבודה מה שלא נ

מאת: עידן שלומןפיננסים וכספים - כללי 05/06/174594 צפיות
כולם מכירים וחשים את יוקר המחייה, כל מקום מזכירים את הקושי להתקיים ובו זמנית מחפשים פתרון לכך. יוקר המחייה פוגע לא רק בחשבונות אלא גם באנשים שרוצים להתקיים נכון אבל מאבדים את זה בדרך.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica