חפש מאמרים:
שלום אורח
15.07.2024
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

רשיון עסק-אי אפשר בלעדיו

מאת: רעות בן דורעסקים - כללי21/09/20101232 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

הקמת עסק פרטי היא אף פעם לא עניין פשוט. צריך למצוא את תחום הפעילות שמעניין אותך ובו אתה יכול להביא לכדי מיצוי את כישרונותיך ואהבותיך האישיות. צריך לבחון את השוק ולבדוק את כדאיות ההשקעה. צריך לבחור מיקום אידיאלי לעסק, שם קליט ותוכנית שיווקית. צריך לבחור ספקים, לגייס לקוחות, לרכוש ריהוט וציוד ועוד אינספור דברים אחרים. אולם הדבר החשוב ביותר הוא הוצאת רשיון עסק.

רישוי עסקים - כמו רישיון נהיגה לנהגים

כשם שכל נהג זקוק לרישיון נהיגה כדי לנהוג, כך גם כל בעל עסק פרטי זקוק לרשיון עסק כדי להפעיל את העסק שלו. רישיון נהיגה (יחד עם רישיון רכב) נועד להבטיח שיש בידנו את כל הידע התיאורטי והמעשי הדרוש כדי להבטיח את ביטחוננו וביטחונם של האחרים בכביש כאשר אנו נוהגים. ועל אותו המשקל, רשיון עסק נועד להבטיח שפעילותו של העסק לא תסכן איש מעובדיו, לקוחותיו, ספקיו או כל אדם אחר שבא בשעריו או בסביבתו של העסק.

רישוי עסקים - כי הביטחון מחייב

חוק רישוי עסקים מגדיר לפרטי פרטים את התנאים הדרושים לקבלת רשיון עסק: כל עסק חייב להקפיד על איכות נאותה של סביבתו ולמנוע מפגעים ומטרדים. כל עסק מחויב לדאוג לשלום הציבור ולמנוע סכנות כמו שוד והתפרצות. כל עסק מחויב לעמוד בתקנות של בטיחות באש. כל עסק חייב להקפיד על תנאי תברואה נאותים, שלא יסכנו את בריאות הציבור. כל עסק חייב למנוע סכנות לציבור כמו זיהומים ומחלות שנובעות מבעלי חיים, חומרי הדברה, מקורות מים, תרופות או דשנים. כל עסק חייב לעמוד בתקנות הבנייה המחייבות. ובאופן כללי, כל עסק חייב להבטיח את בטחונו של כל אדם הנמצא בו או בסביבתו.

מן הראוי לציין כי חוק רישוי עסקים מגדיר גם תנאים ספציפיים לסוגים מסוימים של עסקים. הפרדה זו מלמדת שישנם עסקים שבם יש סיכונים ייחודיים, הנובעים מאופי הפעילות המיוחד ויוצא הדופן של העסק. בעסקים שכאלו יש להבטיח את קיומם של תנאים נוספים שנועדו להגן על הציבור מפני סכנות ייחודיות אלו, על מנת לקבל רשיון עסק.

כך למשל, חוק רישוי עסקים קובע תנאים מיוחדים נוספים כדי לקבל רשיון עסק עבור מקומות לעריכת משחקים, כמו: הגבלת גיל בכניסה לעסק, הגבלת שעות הכניסה לעסק, איסור על עריכת סוגים מסוימים של משחקים, הגבלת מספר רישיונות העסק לעסקים דומים באזור מסוים ועוד.

טיפול ברישוי עסקים - למקצוענים בלבד

די בעיון קצר בחוק רישוי עסקים כדי להבין שמדובר בנושא סבוך עד מאוד. ריבוי התנאים והקריטריונים, ההתמודדות עם גורמים שונים מרשויות שונות, והבירוקרטיה האינסופית הכרוכה בדבר, הופכת את תהליך ההוצאה של רשיון עסק לקשה ומסובך עבור אנשים רבים. האדם הממוצע יתקשה להתמצא בנבכי הבירוקרטיה הנדרשת להוצאת רשיון עסק, במיוחד אם מדובר ביזם בתחילת דרכו העצמאית. לכן חשוב מאוד להיעזר בעורך דין המתמחה ברישוי עסקים, אשר ילווה אתכם לאורך כל הדרך ומול כל הרשויות עד להוצאת רשיון העסק המיוחל.

 תגיות המאמר: רשיון עסק, רישוי עסקים


 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת רעות בן דור

מאת: רעות בן דורתכשיטים13/12/101508 צפיות
עיצוב בדים ובגדים שונים באמצעות אבני סברובסקי

מאת: רעות בן דורעסקים - כללי13/12/101371 צפיות
כיצד שומרים על ניקיון בבית דירות?

מאת: רעות בן דוריופי וטיפוח - כללי13/12/101310 צפיות
על תהליך בניית ציפורניים על ידי קוסמטיקאית מקצועית

מאת: רעות בן דורבניין ואחזקה - כללי13/12/101743 צפיות
בטון מוחלק הוא שיטה של ריצוף שהולכת ותופסת תאוצה בשנים האחרונות.

מאת: רעות בן דורחוק ומשפט - כללי06/12/101338 צפיות
העובדות המעניינות והפרטים החשובים על תמא 38

מאת: רעות בן דורבניין ואחזקה - כללי06/12/101729 צפיות
החורף היא העונה החמה של טכנאי דודי שמש. מדוע וכיצד ניתן להיערך בהתאם?

מאת: רעות בן דורקוסמטיקה05/12/101403 צפיות
קוסמטיקאית טובה קשה למצוא, ומה לגבי קוסמטיקאית טובה בתל אביב?

מאמרים נוספים בנושא עסקים - כללי

מאת: ישראל רף עסקים - כללי16/07/231921 צפיות
מתנות לראש השנה, עציצים ממותגים, שיבטיחו לך הצלחה עסקית כל השנה. המטרה של כל עסק, למצוא מתנה לראש השנה שתשלב את הרצון לשמח את העובדים והלקוחות שתקדם את העסק עם תוצאות מעולות לטווח ארוך, וזאת בהשקעה כספית קטנה יחסית. עציץ ממותג עם הלוגו והמסר שלכם, משפט קצר או מוטו המאפיין את העסק, זו דרך מצוינת להעניק תשומת לב – לעובדים וללקוחות כאחד. נשמח לעזור ישראל רף 052-2978583

מאת: ישראל רף עסקים - כללי13/12/222836 צפיות
סרטון מתנות ממותגות לטו בשבט ברוח החג עם מסר אישי ממותג מתנות לטו בשבט ברוח החג עם מסר אישי ממותג, מתנה שמרחיבה את הלב ומעלה חיוך תיצור אווירה נפלאה לשמירה על הקשר עם הלקוחות, צוות העובדים, הספקים, ונותני השירות. מתנה שתשדרג את היחסים שלכם עם הלקוחות והעובדים לאורך כל השנה יש דרך לעזור לכם להשיג את המטרה הזו! נשמח לעזור ישראל רף 052-2978583

מאת: בנימין קלינגרעסקים - כללי12/10/221914 צפיות
1. מהו תכנון? בכל מקום בו אנו נמצאים, אנו משתמשים במרחב בדרכים שונות. על מנת להבטיח ניצול יעיל של המרחב, יש צורך לתאם בין מגוון השימושים המתקיימים בו, ולדאוג לתשתיות כמו תחבורה, מים, חשמל ועוד. לשם כך מתקיים הליך התכנון ברמות שונות, מתכנון נקודתי ועד תכנון כלל ארצי. הליך זה קובע כיצד ישתלבו השימושים השונים, הלכה למעשה, ונותן מענה לשאלות כגון היכן וכמה ניתן לבנות במרחב נתון, מה נחוץ לשם אישור הבנייה וכיצד ניתן לספק את הצרכים של המשתמשים. בסופו של הליך התכנון מתקבלת תכנית, המורכבת בעיקרה מתשריט (מפה המבטאת באופן גרפי את הוראות התכנית הנוגעת למרחב גאוגרפי נתון), תקנון (הוראות בכתב הקובעות מה מותר ומה אסור לבנות על הקרקע שבתכנית, כיצד לבנות ולאיזה מטרות) ומסמכים נוספים בהתאם לצורך.

מאת: בנימין קלינגרעסקים - כללי30/05/221966 צפיות
הריני להעלות בפניכם נוהל עבודה, לדיון בהתנגדויות בפני הוועדה המקומית לבקשות להיתרי בניה ולתכניות בנין עיר. נוהל העבודה יועלה לאתר האינטרנט ההנדסי של הוועדה המקומית לתכנון ולבניה. הנכם מתבקשים לפעול מעתה ואילך בהתאם להנחיות המפורטות בנוהל העבודה. הנוהל נערך בהיוועצות עם היועץ המשפטי ומושתת על ההוראות הקבועות בחוק התכנון והבניה התשכ״ה 1965( כהגדרתו בנוהל – חוק התכנון והבניה( ועל הקבוע בתקנות התכנון והבנייה )רישוי בנייה(, תשע״ו 2016( כהגדרתן בנוהל – תקנות רישוי בניה(.

מאת: ישראל רף עסקים - כללי26/05/222131 צפיות
כל בעל עסק מכיר את החשיבות של תהליך ה"מיתוג" בקרב קהל הלקוחות הקיים, הלקוחות הפוטנציאליים והקולגות העסקיים השונים. לצד עטים, מחברות ומוצרים שאנו רגילים לקבל מתנות בכנסים, יש את בעלי העסקים שמעניקים מתנות מוצרי פרסום שאנשים באמת שומרים אותן… עציצים ממותגים עם מסר אישי נשמח לעזור ישראל רף 052-2978583

מאת: ישראל רף עסקים - כללי01/05/221989 צפיות
נטוורקינג הוא אחד הכלים החזקים ביותר בעולם הפרסום ובאירועים עסקיים. מהו המוצר הפרסומי היעיל ביותר עבורך שיבדל אותך משאר המשתתפים ויקנה לך יתרון משמעותי לטווח ארוך. מסר אישי או עסקי ממותג בעציץ – המוצר הפרסומי הטוב ביותר לאירועים עסקיים לקבלת תוצאה עסקית מעולה. אשמח לעזור ישראל רף 052-2978583

מאת: אופירעסקים - כללי28/02/221586 צפיות
נושא הסמכת iso מאז ומתמיד היה נושא רגיש לבעלי עסקים ומותגים שגורר לאחרי כן כאב ראש, לחץ וחרדה. הסיבה לכך היא כי לא כולם באמת יודעים מה צריך על מנת להגיע להסמכה המושלמת, ואין כאן מורכבות כבדה מדי, בעיקר כאשר מלווים אתכם אנשי המקצוע הטובים ביותר.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica