חפש מאמרים:
שלום אורח
25.02.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

שמירה על סביבה ירוקה ואיכות הסביבה

מאת: גדי שושניאיכות הסביבה 22/09/20101404 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

ישנה טענה של רבים בישראל ששמירה על הסביבה היא לא חשובה כי לטענתם "במילא זה כבר לא יעזור לכדור הארץ".

טענה זו מעוותת מיסודה, שכן במקום זה אמורה להיות יותר: "אם לא עכשיו אז מתי?"
חוסר האכפתיות הזו פוגע בנו וגורם לנו נזק כחברה.

זה נכון שאת ההחלטות הגדולות והחשובות למען שמירה על הכדור צריכים לקבל המנהיגים שלנו, בארץ ובעולם – למשל השקעה באנרגיות חלופיות (שמש, מים, אנרגיה ממקורות ביולוגיים ועוד), צמצום שימוש בנפט ובפחם, קביעת יעדים ותקנות בינלאומיות מחמירות, אך אם האזרחים לא יבצעו את חלקם הקטן, פנינו לאסון אקולוגי שלא יהיה בר תיקון.

עוד משהו שחשוב לציין: כסף לא יכול לפתור הכל (לפחות לא בתחום הירוק..). למשל אם לא תהיה מספיק מודעות לכך שמי התהום במדינה מזדהמים כתוצאה מפסולת הנזרקת לפח או למטמנה במקום למיחזור – המצב לא ישתפר אלא רק יחמיר. דוגמאות נוספות הן צריכה בלתי נפסקת של שקיות פלסטיק, חוסר מחזור של בטריות, זריקת מכשירי חשמל עם חומרים רעילים ומסרטנים לפח הרגיל ועוד. אם לא תהייה מספיק מודעות לאיכות הסביבה גם מקורות המעיין של המים המינרליים יזדהמו. אולי אף ימצא פתרון חליפי, אך מה הלאה? הרי לאחר כמה שנים שוב יצטרכו למצוא עוד פתרון, עד שכבר לא יהיה כזה...

אדם שמשתמש בצלחות חד פעמיות מפלסטיק, מזהם את מי התהום, מעמיס זבל על אתרי ההטמנה המלאים וצורך מוצר מזהם שבסיסו מתרכיבי נפט. הפתרון לכך: קניית כלים חד פעמיים מתכלים עשויים עלי דקל (מוצר 100% טבעי) או כל מוצר אחר תחליפי.

אדם שצורך שקיות פלסטיק בסופר ולא משתמש בשקיות בד רב פעמיות או בתיקי יוטה או כותנה - שוב, צורך מוצר שעשוי מתרכיבי נפט. מוצר היוצר זיהום בייצורו ומתכלה רק כעבור 1000 שנה. במילים אחרות – המוצר לא מתכלה! כבר עכשיו יש פגיעה במקורות מים שונים ברחבי הארץ וחלקם כבר אסורים לשימוש.

אדם שקונה רכב מזהם, פוגע לבסוף בילדים שלו ובעצמו – האויר לנשימה שלנו מזדהם ואויר לנשימה הוא יותר חשוב מרכב ארבע על ארבע... לא מעט מחלות לב ריאה קשורות ישירות לאיכות האוויר אותו אנו נושמים.

כמעט לכל מה שאנחנו עושים היום יש פתרון ירוק, לא בהכרח יקר פי כמה, והרבה יותר טוב ובריא לנו, ולסביבה שלנו.

אז מחזרו! השתמשו בשקיות מתכלות ביולוגית, שקיות בד, תיקי יוטה, כלים חד פעמיים מתכלים ובעיקר צמצמו צריכה ואל תקנו דברים שאתם לא צריכים.. זה אפילו יחסוך לכם גם כמה שקלים..

הסביבה שלנו צריכה להיות ירוקה בשביל לשמור עלינו ועל בריאותנו.
לא מדובר בסלוגן.

 





 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

SEO קידום אתרים עוסקים בקידום אתרים במנועי חיפוש כאשר גוגל בראשם.

בין לקוחותינו - "היפו" מסעדת אירועים מובילה, "גיל פק" בקבוקי פלסטיק וגם "סוכנות אור" ביטוח רכב וגם קורונה בית דפוס ברעננה

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת גדי שושני

מאת: גדי שושניפלילי27/06/12642 צפיות
עבירות מין הן בים העבירות החמורות ביותר בחוק העונשין, הן נחשבות לעבירות רגישות ביותר והטיפול בהן מורכב לכל הצדדים. פעמים רבות, אנשים מן השורה מואשמים בעבירות מין בשל חוסר ידיעת החוק או על ידי גורמים שלא נוהגים בתמימות. במקרים אלו חשוב מאוד להתייעץ עם עו"ד עבירות מין כדי להימנע מכתב אישום חמור, תקופת מאסר והליך חקירה ומשפט ארוך וקשה שיכול להשפיע רבות על חייו של המואשם.

מאת: גדי שושנידיני משפחה23/06/12619 צפיות
מטרת הסכם ממון הנערך לפני הנישואין היא הסדרת נושא חלוקת הרכוש במקרה של גירושין בין בני זוג. כל עוד מערכת היחסים ממשיכה, להסכם אין כל שימוש ומשמעות. אך אל לנו לשכוח כי בכוחו של הסכם ממון למנוע הליך גירושין ארוך ומייגע..

מאת: גדי שושנידיני תעבורה15/02/12660 צפיות
רובנו נוטים להיסחף אחרי החברים בזמן יציאה ולשתות אלכוהול למרות שאנו נוהגים לאחר מכן הביתה. כאשר יוצאים לבלות עם החברים תמיד צריך למנות נהג תורן ש...

מאת: גדי שושנידיני תעבורה31/01/12715 צפיות
על נהיגה בשכרות אנו שומעים רבות, כך גם על העונשים הנלווים לעבירה זו. אנו שומעים לא מעט על הצורך בלקיחת עורך דין פלילי או עורך דין תעבורה כדי להשיג פטור מעונשים חמורים..

מאת: גדי שושנידיני תעבורה22/01/12892 צפיות
הפעולות הבסיסיות של האדם נפגעות בזמן נהיגה בשכרות. על כך אין עוררין, למרות הספקות שמטילים בכך חלק מהנהגים. אם נתפסתם בזמן נהיגה בשכרות או "נהיגה תחת השפעה" - מומלץ להתייעץ עם עו"ד תעבורה. גם אם מדובר במעידה ראשונה..

מאת: גדי שושניפלילי17/10/11563 צפיות
גולת הכותרת בחייו המקצועיים של עורך דין פלילי היא החקירה הנגדית. לא פעם, משפטים ארוכים ומסובכים מוכרעים על ידי שורת מחץ אחת של עורך דין פלילי טוב. זו הסיבה שחקירה נגדית היא אחת מהמיומנויות המורכבות והחשובות ביותר של עורך דין פלילי איכותי. לא בכל עבירה מגיע אדם לבית המשפט, אך כאשר הוא עומד במצב זה, חשוב שיבחר לעצמו עורך דין פלילי שיודע את מלאכת החקירה הנגדית ורוצה בכל מאודו להציל את לקוחו מפני אימת העונש.

מאת: גדי שושנידיני תעבורה03/10/11643 צפיות
אם נדמה לכם ששתיית מעט אלכהול לא תשפיע עליכם ועל תהליך קבלת ההחלטות שלכם - יש בידכם טעות. יותר מכך - מי שקובע את כמות האלכהול המותרת בזמן נהיגה, הוא המחוקק..

מאמרים נוספים בנושא איכות הסביבה

מאת: yoni romאיכות הסביבה 14/11/19304 צפיות
מדינת ישראל מעודדת את ייצור החשמל דרך מערכות סולאריות. פתרון זה הוא פתרון ירוק, ידידותי לסביבה וזמין בבתים פרטיים ושטחים עסקיים. מערכת סולארית עסקית היא מערכת אשר נבנית על גגות בתי עסקים ובכלל זה: שטחים מסחריים, מפעלים, בנייני משרדים ודומיהם.

מאת: Roei Kalvoאיכות הסביבה 11/12/17555 צפיות
מהו פינוי נייר? איך מבצעים פינוי נייר? איזה שלבים כלולים בתהליך מיחזור נייר? למה גופי תעשייה זקוקים לשירותי פינוי נייר?

מאת: אור מחשביםאיכות הסביבה 24/10/16798 צפיות
מה היא אנרגיה סולארית? אנרגיה, או חשמל, מיוצרת בדרך כלל מנפט, גזים, ופחם, וכל החומרים האלה פולטים פחמן דו-חמצני ופוגעים בסביבה, בכדור הארץ כולו, וכן בבריאות שלנו ושל בני משפחתינו. בנוסף לכל זה, האנרגיה הזו לא מתחדשת – ברגע שנגמר הנפט בעולם, לא נמצא עוד, וכשנגמר הפחם, ייקח אלפי שנים עד שהוא יתחדש בכמויות שאנחנו צורכים כיום. במקומות שונים בעולם, החומרים האלה כבר נגמרו, והיום אנחנו בדרך צלחה לגמור את מה שנשאר באיזורים שעוד יש בהם את החומרים האלה.

מאת: קליבר 818איכות הסביבה 17/11/142088 צפיות
במקביל לשיפור מנועי בנזין, יצרניות רכב שונות מייצרות מנועים הצורכים סוגים שונים של דלק, ישנם סוגי דלק ידידותיים יותר לסביבה יותר בהשוואה לאחרים.

מאת: איוורור והנדסהאיכות הסביבה 05/11/141739 צפיות
מהו חוק אוויר נקי? חוק אוויר נקי, התשס"ח- 2008, גובש על ידי קבוצת חברי הכנסת ועמותת "אדם טבע ודין" ונכנס לתוקף ביום 1/01/2011.

מאת: בני דואניאיכות הסביבה 30/10/141719 צפיות
אחד הרעיונות הבולטים ביותר שעומדים לקבל בקרוב משנה תוקף הוא הוצאת שקיות הניילון החינמיות מהסופרמרקט הקרוב לביתכם. למעשה, כל קונה ייאלץ להגיע עם שקית רב פעמית מהבית על מנת להניח בפנים את המוצרים אותם הוא רכש, כאשר לשקיות הניילון אליהן התרגלנו עד עכשיו לא יהיה יותר שימוש, אלא אם נהיה מוכנים לשלם תמורתן.

מאת: שלומית לנגאיכות הסביבה 26/12/137668 צפיות
כיום כל משרד מחזיק לפחות מדפסת אחת. טונרים של מדפסות לייזר המושלכים לפח האשפה הם פוטנציאל לנזק סביבתי כבד. מה ניתן לעשות כדי להתמודד עם בעיה סביבתית זו?

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica