חפש מאמרים:
שלום אורח
29.02.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

רעיונות מעשיים לשמירה על הסביבה ועל הכיס!

מאת: גדי שושניאיכות הסביבה 13/10/20101111 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

בתור אדם שאיכות הסביבה היא נושא חשוב בחיי, פונים אליי לא פעם ושואלים אותי :

"תגיד, זה שאתה שומר על הסביבה - אתה לא שם לב שאתה מבזבז על זה כסף?"

החלטתי לכתוב את תשובתי המנומקת על הכתב, כך שתהפוך לנחלת הכלל ואולי בעקבותיה יחליטו אפילו עוד מספר קטן (או גדול) של אנשים ללכת בדרכי.

התשובה המקוצרת למי שלא יכול לחכות היא: "להפך. המודעות הסביבתית שלי חוסכת לי לא מעט כסף במקרים רבים".

ואני אסביר:

במאמר הזה אני אמנה מספר מצבים בהם הוצאה כספית ראשונית תחסוך כסף רב בהמשך הזמן -

נורות חסכוניות (נורות פלורסנט קומפקטיות - CFL וכיום גם נורות לד) מהוות חסכון עצום של כסף באופן יום יומי !

מדובר בהוצאה ראשונית לא גבוהה עבור נורה חסכונית, שתוחלת החיים שלה לעומת נורת ליבון או הלוגן (חלילה וחס) היא פי כמה עשרות שנים! מעבר לכך, הצריכה של נורה חסכונית קטנה פי 5(!) מנורת ליבון רגילה. כלומר, בהחלפת כל הנורות בבית לנורות חסכוניות - חשבון החשמל שקיבלתם עבור 5 חודשים יצומצם לחודש אחד (מדובר בחלק היחסי של כל התאורה בבית ולא כולל החשמל של המזגן, דוד וכד').

מזגן הינו צרכן חשמל רציני. במיוחד אם אתם עדיין מחזיקים מזגן חלון ישן. המזגנים החדשים הינם חסכוניים הרבה יותר בחשמל לעומת המכשירים הישנים. כשקונים מזגן ניתן להיעזר בדירוג האנרגטי המופיע ע"ג המוצר, כאשר A הינו החסכוני ביותר ו-G הינו הבזבזני ביותר.
אך שימו לב - אל תהיו מסונוורים מהדירוג האנרגטי בלבד. ניתן להסתכל גם על הצריכה של המכשיר, המסומנת כקוט"ש (קילו וואט לשעה). כלומר כמה וואט (ביחידות של אלפים) צורך המכשיר. אם מכשיר אחד צורך 1 קוט"ש והשני צורך 0.8 קוט"ש מדובר על חסכון של 20% בחשמל. צריכה של מזגן חלון תהייה בד"כ גדולה מ1.5 קוט"ש והמזגנים החדשים יהיו בסביבות 0.8-1.2 קוט"ש לשעה. לכן מדובר בחסכון שיכול להגיע לכ-50% בחשמל !

דוד חשמלי צורך אף יותר חשמל (כ-2-2.5 קוט"ש) וגם פה ניתן לחסוך בחשמל. מעבר לכך שיש להשתדל להדליק את הדוד פעם אחת ע"מ שיספיק לכל המתרחצים בבית - אופציה אחת היא מכשיר חימום מיידי של המים. אך המכשיר לא זול ובמידה וצריכים מים חמים ביותר מברז אחד - לא מומלץ לקנות. שכן כל ברז צריך מכשיר נפרד.

אופציה שניה - היא קניית "שרוול מאיץ" או "מאיץ חימום" לדוד. מדובר בעצם בגליל שמכניסים לדוד המים, שמקיף את גוף החימום שבדוד. בלי להיכנס להסברים מעמיקים - הדוד יכול להפיק מים חמים באופן כמעט מיידי ולא צריך לחכות שהדוד יתחמם.

אופציה שלישית והכי מומלצת - דוד שמש. במיוחד במדינה כמו ישראל שבה גם בחורף לא חסר שמש.

במאמר ההמשך נסקור עוד אפשרויות לחסכון בחשמל, משאבים וכסף בתוך ובעיקר מחוץ לבית. נדבר על כלים חד פעמיים מתכלים, חסכון בדלק, שקיות בד, בטריות נטענות ועוד !

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

SEO קידום אתרים עוסקים בקידום אתרים במנועי חיפוש כאשר גוגל בראשם.

בין לקוחותינו - "היפו" מסעדת אירועים מובילה, "גיל פק" בקבוקי פלסטיק וגם "סוכנות אור" ביטוח רכב וגם קורונה בית דפוס ברעננה

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת גדי שושני

מאת: גדי שושניפלילי27/06/12643 צפיות
עבירות מין הן בים העבירות החמורות ביותר בחוק העונשין, הן נחשבות לעבירות רגישות ביותר והטיפול בהן מורכב לכל הצדדים. פעמים רבות, אנשים מן השורה מואשמים בעבירות מין בשל חוסר ידיעת החוק או על ידי גורמים שלא נוהגים בתמימות. במקרים אלו חשוב מאוד להתייעץ עם עו"ד עבירות מין כדי להימנע מכתב אישום חמור, תקופת מאסר והליך חקירה ומשפט ארוך וקשה שיכול להשפיע רבות על חייו של המואשם.

מאת: גדי שושנידיני משפחה23/06/12620 צפיות
מטרת הסכם ממון הנערך לפני הנישואין היא הסדרת נושא חלוקת הרכוש במקרה של גירושין בין בני זוג. כל עוד מערכת היחסים ממשיכה, להסכם אין כל שימוש ומשמעות. אך אל לנו לשכוח כי בכוחו של הסכם ממון למנוע הליך גירושין ארוך ומייגע..

מאת: גדי שושנידיני תעבורה15/02/12662 צפיות
רובנו נוטים להיסחף אחרי החברים בזמן יציאה ולשתות אלכוהול למרות שאנו נוהגים לאחר מכן הביתה. כאשר יוצאים לבלות עם החברים תמיד צריך למנות נהג תורן ש...

מאת: גדי שושנידיני תעבורה31/01/12716 צפיות
על נהיגה בשכרות אנו שומעים רבות, כך גם על העונשים הנלווים לעבירה זו. אנו שומעים לא מעט על הצורך בלקיחת עורך דין פלילי או עורך דין תעבורה כדי להשיג פטור מעונשים חמורים..

מאת: גדי שושנידיני תעבורה22/01/12892 צפיות
הפעולות הבסיסיות של האדם נפגעות בזמן נהיגה בשכרות. על כך אין עוררין, למרות הספקות שמטילים בכך חלק מהנהגים. אם נתפסתם בזמן נהיגה בשכרות או "נהיגה תחת השפעה" - מומלץ להתייעץ עם עו"ד תעבורה. גם אם מדובר במעידה ראשונה..

מאת: גדי שושניפלילי17/10/11563 צפיות
גולת הכותרת בחייו המקצועיים של עורך דין פלילי היא החקירה הנגדית. לא פעם, משפטים ארוכים ומסובכים מוכרעים על ידי שורת מחץ אחת של עורך דין פלילי טוב. זו הסיבה שחקירה נגדית היא אחת מהמיומנויות המורכבות והחשובות ביותר של עורך דין פלילי איכותי. לא בכל עבירה מגיע אדם לבית המשפט, אך כאשר הוא עומד במצב זה, חשוב שיבחר לעצמו עורך דין פלילי שיודע את מלאכת החקירה הנגדית ורוצה בכל מאודו להציל את לקוחו מפני אימת העונש.

מאת: גדי שושנידיני תעבורה03/10/11645 צפיות
אם נדמה לכם ששתיית מעט אלכהול לא תשפיע עליכם ועל תהליך קבלת ההחלטות שלכם - יש בידכם טעות. יותר מכך - מי שקובע את כמות האלכהול המותרת בזמן נהיגה, הוא המחוקק..

מאמרים נוספים בנושא איכות הסביבה

מאת: yoni romאיכות הסביבה 14/11/19305 צפיות
מדינת ישראל מעודדת את ייצור החשמל דרך מערכות סולאריות. פתרון זה הוא פתרון ירוק, ידידותי לסביבה וזמין בבתים פרטיים ושטחים עסקיים. מערכת סולארית עסקית היא מערכת אשר נבנית על גגות בתי עסקים ובכלל זה: שטחים מסחריים, מפעלים, בנייני משרדים ודומיהם.

מאת: Roei Kalvoאיכות הסביבה 11/12/17556 צפיות
מהו פינוי נייר? איך מבצעים פינוי נייר? איזה שלבים כלולים בתהליך מיחזור נייר? למה גופי תעשייה זקוקים לשירותי פינוי נייר?

מאת: אור מחשביםאיכות הסביבה 24/10/16801 צפיות
מה היא אנרגיה סולארית? אנרגיה, או חשמל, מיוצרת בדרך כלל מנפט, גזים, ופחם, וכל החומרים האלה פולטים פחמן דו-חמצני ופוגעים בסביבה, בכדור הארץ כולו, וכן בבריאות שלנו ושל בני משפחתינו. בנוסף לכל זה, האנרגיה הזו לא מתחדשת – ברגע שנגמר הנפט בעולם, לא נמצא עוד, וכשנגמר הפחם, ייקח אלפי שנים עד שהוא יתחדש בכמויות שאנחנו צורכים כיום. במקומות שונים בעולם, החומרים האלה כבר נגמרו, והיום אנחנו בדרך צלחה לגמור את מה שנשאר באיזורים שעוד יש בהם את החומרים האלה.

מאת: קליבר 818איכות הסביבה 17/11/142088 צפיות
במקביל לשיפור מנועי בנזין, יצרניות רכב שונות מייצרות מנועים הצורכים סוגים שונים של דלק, ישנם סוגי דלק ידידותיים יותר לסביבה יותר בהשוואה לאחרים.

מאת: איוורור והנדסהאיכות הסביבה 05/11/141739 צפיות
מהו חוק אוויר נקי? חוק אוויר נקי, התשס"ח- 2008, גובש על ידי קבוצת חברי הכנסת ועמותת "אדם טבע ודין" ונכנס לתוקף ביום 1/01/2011.

מאת: בני דואניאיכות הסביבה 30/10/141720 צפיות
אחד הרעיונות הבולטים ביותר שעומדים לקבל בקרוב משנה תוקף הוא הוצאת שקיות הניילון החינמיות מהסופרמרקט הקרוב לביתכם. למעשה, כל קונה ייאלץ להגיע עם שקית רב פעמית מהבית על מנת להניח בפנים את המוצרים אותם הוא רכש, כאשר לשקיות הניילון אליהן התרגלנו עד עכשיו לא יהיה יותר שימוש, אלא אם נהיה מוכנים לשלם תמורתן.

מאת: שלומית לנגאיכות הסביבה 26/12/137670 צפיות
כיום כל משרד מחזיק לפחות מדפסת אחת. טונרים של מדפסות לייזר המושלכים לפח האשפה הם פוטנציאל לנזק סביבתי כבד. מה ניתן לעשות כדי להתמודד עם בעיה סביבתית זו?

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica