חפש מאמרים:
שלום אורח
15.08.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

פטריית קנדידה בלשון ובפה

מאת: קנדידה סנטררפואה משלימה04/11/20107904 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

קנדידה בלשון ובפה

פטרת הפה והלשון היא זיהום הנגרם כתוצאה מנוכחות של פטריית קנדידה על הקרום הרירי של הפה. יש מעל ל-200 סוגים של קנדידה, כאשר כ-20 מהם מחוללי מחלה. לרוב פטרת הפה נגרמת כתוצאה מזיהום קנדידה אלביקנס, ולעיתים (אם כי בשכיחות נמוכה יותר) ע"י קנדידה גלברטה או קנדידה טרופיקליס.  קנדידה היא פטרייה ששוכנת באורח קבע במערכת העיכול ובריכוזים נמוכים ונשלטים אינה גורמת לבעיות בריאותיות. הצרות מתחילות כאשר הפטרייה מתחילה לצמוח ולהתרבות, ולשלוח שלוחות לאיברים ומערכות אחרות בגוף – כגון הפה והגרון.

סימפטומים של פטרייה בלשון ובפה:

זיהום פטרייתי בפה שמקורו בקנדידה מאופיין כשכבת חיפוי לבנה ועבה על הלשון ובחלל הפה (אפטות - aphthous stomatitis פצעים לבנים שטוחים המופיעים בכול אזור הפה) המלווים בהפרשות סמיכות ע"ג הממברנות הריריות.  רירית מודלקת בפה עשויה להיות אדמומית ויתכן שאף מוגבהת מעט. מצב זה גורם לאי נוחות רבה ותחושת כאב וצריבה (רוב האנשים מתארים את המצב כאילו הפה שלהם בוער), טעם מר, ריח פה רע מבאיש, הגורם לאדם מבוכה רבה והימנעות ממצבים חברתיים.

קבוצות סיכון לפטרת הפה

יילודים - עקב תזונה לקויה של האם.

חולי סוכרת כרוניים (שאינם מטופלים או כאלה עם סוכרת לא מאוזנת)

תופעות לוואי של טיפול תרופתי- בד"כ לאחר טיפול אנטיביוטי. קורטיקוסטרואידים שניתנים באינהלציה או דרך משאף לטיפול במחלות ריאה חסימתיות (כגון אסטמה, COPD) יכולים גם להביא גם כן לקנדידיאזיס אוראלית. אפשר להפחית  את הסיכון ע"י שטיפת הפה במים באופן קבוע לאחר נטילת התרופה.

אנשים עם כשל חיסוני (למשל כתוצאה מהדבקה בנגיף האיידס או לאחר טיפול כימותרפי) או הנוטלים תרופות שמדכאות את המערכת החיסונית.

נשים שעוברות שינויים הורמונאליים, כגון היריון או כאלו הנוטלות גלולות למניעת היריון.

בעלי שיניים תותבות

מעשנים- עוד סיבה להפסיק!

הקשר בין הנקה לפטרת הפה

פטרת הפה מתחילה כנקודות לבנות זעירות בפה.  נקודות אלו מתאחדות ליצירת כתמים "גבינתיים" לבנים המופיעים על הלשון, החניכיים או בצדי הפה והחך.  נקודות אלו נחשבות לעיתים בטעות ל"כתמי חלב".  לא ניתן להסיר את הכתמים בעזרת בד כותנה רך או בעזרת מקלון לניקוי אוזניים.   אם נראים כתמים רבים כאלה, סביר שלתינוק נגרם כאב בזמן היניקה ולכן הוא אינו יונק כהרגלו.

התסמינים כוללים פריחה בחלל הפה של התינוק היונק, תפרחת חיתולים שלא ניתנת לריפוי באמצעים הקונבנציונאליים לטיפול בתפרחת הפה ובמשחות, או תחושת צריבה וכאב בפטמות האם המיניקה.

הפריחה והתחושות הכאב אצל האם יכולות להיות מתונות עד חמורות ולהפריע לתהליך ההנקה. ההנחיות לטיפול במצב זה כוללות הקפדה על הגיינה טובה של אזור הפטמות ומריחת משחה אנטי פטרייתית המכילה ניסטטין, קלוטרימאזול או מיקונאזול (נמכרות ללא צורך במרשם רפואי).חלק מהרופאים והמטפלים ממליצים להסיר את המשחה באמצעות שטיפה במים לפני ההנקה.

טיפול בפטרת הפה

טיפול קונבנציונאלי תרופתי

אפשר לטפל בפטרת הפה באמצעות משחות אנטי-פטרייתיות בטיפול מקומי, כגון ניסטטין, מיקונאזול או אמפוטריצין B.

חולים הסובלים ממערכת חיסונית חלשה עשויים להזדקק גם לטיפול סיסטמי באמצעות תרופות אנטי פטרייתיות במתן אוראלי או דרך הווריד.

 

טיפולים טבעיים:

בתופעת פטריה בלשון מורכב מתזונה אנטי פטרייתית, שמונעת התרבות נוספת של הקנדידה, תכשירים אנטי פטרייתים ללשון וגם למעיים בהתאם לדרגת הזיהום ושיקום פלורת הפה ופלורת המעיים.

טיפול בפטרת הפה בראש ובראשונה דורש מעבר לתזונה אנטי-פטרייתית: דיאטת קנדידה (ראה פוסט על תזונה מותאמת לחיסול פטריית הקנדידה). בקצרה, שגשוג הפטריה קשור בצריכה מוגברת של סוכרים פשוטים, מוצרי קמח לבן מזוקק, אלכוהול במידה מופרזת ומיעוט באכילת פירות וירקות.

פרוביוטיקה - תוספת של "חיידקים חיוביים" (אסידופלוס, לקטובצילוס ובולגריקוס) בצורת כמוסות, מספר פעמים ביום, או אכילת יוגורט ביו.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

קנדידה סנטר ישראל – המרכז הישראלי הראשון מוסמך לטיפול בקנדידה שמאחד רופאים קונבנציונלים ביחד עם מרפאים טיבעיים תחת קורת גג אחת. ד"ר יוסי דיין, מומחה ותיק לרפואה פנימית ודניאלה שפי, מרפאה טיבעית עם 20 שנות ניסיון ומומחית לקנדידה, פתחו ביחד מרכז משותף שנותן שירות מקצועי ומוסמך לאנשים שסובלים מתופעות קלות עד קשות מזיהום פטרייתי אקוטי או כרוני שמחפשים פיתרון. השירות כולל אבחון קנדידה וטיפול בכל חלקי הגוף מא' עד ת' אצל נשים, גברים וילדים. טיפול בקנדידה - אל תחכו ואל תמשיכו לסבול לחינם: 03-6496888

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת קנדידה סנטר

מאת: קנדידה סנטררפואה משלימה04/07/111625 צפיות
קנדידה היא פטריית שמר השוכנת באורח קבע במעי הגס בריכוזים נמוכים. ישנם כ-150 זנים שונים של קנדידה, מתוכם כ-20 זנים מחוללי מחלה. בכמויות קטנות, קנדידה אינה גורמת נזק בריאותי. כאשר סביבת המעיים אינה בריאה, הקנדידה עשויה לפרוץ את דפנות המעי ולנדוד לאיברים ולמערכות בגוף.

מאת: קנדידה סנטררפואה13/04/111238 צפיות
בשנים האחרונות, ישנו מאמץ מוגבר להבין את השפעתה של פטריית קנדידה על הפרעות בריאותיות ומחלות שונות. פטריית קנדידה קשורה בקשר הדוק לרגישות אלרגנית ולהופעתן של אלרגיות מסוגים שונים. מחקרים מדעיים מוצאים את הקשר שבין התפרצות של פטריית קנדידה והופעתן של מחלות שונות, כגון אטופיק דרמטיטיס.

מאת: קנדידה סנטררפואה משלימה13/12/101726 צפיות
חלל הפה, הלשון והושט הם מקומות מוכרים להתפשטותה של פטריית קנדידה. אחד הסימנים הבולטים המעידים על נוכחותה של פטריה בלשון יהיה "צבעה הלבנבן של הלשון". החדשות הטובות הן, שניתן לטפל בזיהום קנדידה של חלל הפה ביעילות ובמקרים מסוימים אף במהירות.

מאת: קנדידה סנטררפואה משלימה13/12/101061 צפיות
אחת הסיבות השכיחות לכאבי הראש, הנה מחלות מערכת העיכול שהקשר בינן לשאר מערכות הגוף הנו ישיר וברור. פטריית קנדידה פוגעת באיזון פלורת המעי וע"י כך פוגעת ביכולתה של מערכת העיכול לפרק, לסלק ולקלוט רכיבים מן המזון. בנוסף, ידועים עשרות רעלים שונים הנפלטים על ידי פטריית קנדידה האגרסיבית. מטופלים רבים מדווחים על כאבי ראש המופיעים מדי שבוע ולעיתים אף מספר פעמים בשבוע. טיפול בקנדידה הכולל אסטרטגיה משולבת למיגור נוכחותה של הפטרייה במערכות הגוף השונות, יביא במקרים רבים לשיפור בעוצמת כאבי הראש.

מאת: קנדידה סנטררפואה משלימה17/11/101154 צפיות
זיהום קנדידה הפך בעשורים האחרונים לנפוץ מאוד במדינות מערביות כתוצאה מאורח החיים המודרני שלנו. רופאים ומטפלים רבים מצביעים על הקשר בין אורח חיים מערבי לבעיית ההשמנה באוכלוסיה הכללית. מחקרים שונים מדווחים כי שני שליש מהסובלים מעודף משקל, לוקים גם בסיבוכים הנגרמים מזיהום פטריית קנדידה. איך ניתן לטפל בקנדידה באמצעות שינויים בתזונה? במאמר טיפים ועצות בביצוע דיאטת קנדידה

מאת: קנדידה סנטררפואה משלימה04/11/101631 צפיות
80% מכלל הזיהומים הפטרייתיים בגוף נובעים מנוכחות קנדידה . כל טיפול בקנדידה נועד לכישלון אם לא מבצעים דיאטה מותאמת לחיסול מוחלט של הקנדידה. יתכן שתרגישו טוב, והסימפטומים יעלמו, אבל ללא שינוי בתזונה הקנדידה תמיד תחזור

מאת: קנדידה סנטררפואה משלימה04/11/101228 צפיות
כיום מוכרים מעל למאה סוגים שונים של קנדידה שמהם 20 יכולים לגרום למחלות שונות ומגוון רחב של תסמינים ותופעות המשתנות מאדם לאדם. כמעט בלתי אפשרי לרפא גוף שנמצא במתח תמידי, גם התרופה הכי פוטנטית לא תשפיע על מצב המחלה אם המעיים והכבד עמוסים בפסולת ורעלנים.

מאמרים נוספים בנושא רפואה משלימה

מאת: ניר חוכיימהרפואה משלימה30/07/2057 צפיות
עיסוי רפואי מתמקד בבעיות כרוניות,בעיות אורטפדיות,כאבים הפוגעים בתפקוד השוטף והינו עיסוי שיקומי לאיברי הגוף. עיסוי רפואי אינו עיסוי עדין,להיפך הוא הנכון הוא עיסוי אינטיסיבי,עמוק וחודרני שמטרתו שיפור בתפקוד בעיות שחלקם נובעות מהזנחה.

מאת: nirרפואה משלימה23/08/19885 צפיות
בעקבות ההמלצה שלא לתת תרופות נגד צינון לילדים מתחת לגיל שש, מה בכל זאת ניתן לעשות להקל על התופעה השכיחה

מאת: נטלי הרוש רפואה משלימה29/11/18854 צפיות
הבחירה הטובה ביותר של האדם תתבטא בתוצאותיה של אותה הבחירה. אם הבחירה הייתה נכונה תוכלו לדעת זאת רק כאשר תראו תוצאות. הטיפולים הבריאותיים השונים שמציעה הרפואה הקונבנציונלית בעלי המון צדדים. על מנת להשיב את הגוף לאיזון, לחזקו, להאיץ טיפול והחלמה מומלץ לשלב טיפול משלים.

מאת: נטלי הרוש רפואה משלימה29/11/18820 צפיות
כל סוג כאב בסופו של דבר כשהוא נהפך לבעיה כרונית, יהיה מוגר כטורדני. כאבי גב, צוואר, ראש ועוד.. אלו חלק מדוגמאות לסוגי כאב שכשאר הם הופכים לבעיה כרונית מאוד מאוד קשה לחיות אתם.

מאת: moraleרפואה משלימה24/07/18718 צפיות
לא מעט אנשים מחפשים במהלך השנים, אופציות לטיפול ייחודי, טיפול טבעי במחלות שונות, טיפול אלטרנטיבי כפי שנהוג לקרוא לו לא פעם. יש לכך הסברים פשוטים למדי, החל מכך שקיים קושי מסוים לעבור טיפול אצל רופא רגיל מסיבות שונות, כלה בכך שקיים חוסר אמונה בכל מה שקשור לטיפול רגיל, מערבי, קונבנציונלי, או שפשוט כל הטיפול הרגילים נוסו ולא צלחו, אז יש ניסיון לעשות טיפול אחר.

מאת: נטלי הרוש רפואה משלימה29/06/18550 צפיות
היש פתרון טבעי לכאב כל שהוא? קצת קשה להאמין.. בעולם שכולו מלא פתרונות תרופתיים, מכשר, ניתוחים ועזרים רפואיים נוספים קצת קשה להאמין שיש משהו שממש טבעי במאת האחוזים עבור אלו הסובלים מכאבים שונים. במאמר שלפניכם נכיר לכם את שיטת הטיפול אוסטאופתיה שמבוססת על טהרת הטבעיות בלבד.

מאת: נטלי הרוש רפואה משלימה31/05/18496 צפיות
רפואה טבעית משמע פתרון בריא יותר לבעיות הבריאותיות השונות. לעיתים, כשאדם חש ברע הוא ייקח את התרופה הראשונה שהוא ימצא בביתו ולעיתים? ייקח מנה כפולה.. "רק שיעבור מהר".. וכמו כן דוגמאות רבות נוספות לנזקים שאנחנו עשויים לעשות לעצמנו באמצעות שימוש לא נכון בתרופות, או בכלל מקרים שיכולתם להימנע משימוש שכזה כיוון שיש פתרונות נוספים טבעיים ובריאים הרבה יותר.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica