חפש מאמרים:
שלום אורח
13.07.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

קנדידה וחלל הפה

מאת: קנדידה סנטררפואה משלימה13/12/20101715 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

קנדידה הנה פטרייה שמושבה השכיח בפלורת המעי אשר הנה חלק ממערכת העיכול. כאשר מערכת העיכול פועלת באופן תקין ומערכת החיסון מתמודדת היטב עם הפטרייה, הסימפטומים הנלווים להימצאותו של זיהום קנדידה אינם מורגשים. לעומת זאת, במצבים מסוימים אשר מקורם בשילוב של מספר גורמים חיצוניים ופנימיים עשוי להיווצר תהליך התפשטות של הפטרייה. בשלב הראשון, במערכת העיכול עצמה ובהעדר טיפול נאות גם במערכות גוף אחרות.

הגורמים החיצוניים העיקריים להתפשטותה של הקנדידה הנם:
•    הרגלים תזונתיים.
•    זיהום סביבתי.

מזונות מסוימים, מעודדים את התפשטות פטריית קנדידה ואת שגשוגה והימנעות ממזונות אלו תהיה הבסיס הטיפולי הראשוני במאבק בפטריית קנדידה. לצד הגורמים החיצוניים ישנו גורם פנימי והוא, רמת המתח (Stress ) היום יומית. מחקרים מדעיים רבים הראו את הקשר הישיר בין רמות מתח ולחץ גבוהות ובין החלשות של מערכות הגוף ככלל ומערכת החיסון בפרט. לפיכך, השילוב של טיפול תזונתי נכון, ניקוי רעלים מבוקר וטכניקות להפגת מתחים יצור תשתית טובה להתמודדות מוצלחת עם זיהום קנדידה.

חלל הפה:

חלל הפה, הלשון והושט הם מקומות מוכרים להתפשטותה של פטריית קנדידה. חשוב לזכור כי במקרים רבים, קנדידה אשר נוכחת בחלל הפה ואשר ניתן לאתרה ולזהותה באמצעות "משטח לשון" תהיה נוכחת גם במערכות גוף נוספות ולכן הטיפול בחלל הפה רצוי שיהיה מלווה בטיפול רב מערכתי כולל. אחד הסימנים הבולטים המעידים על נוכחותה של פטריה בלשון יהיה "צבעה הלבנבן של הלשון". בנוסף, שכבה לבנה על רקמות חלל הפה (דוגמת החלק הפנימי של הלחיים) יכולים אף הם להעיד על נוכחותה של הפטרייה בחלל הפה. שינוי בזיהוי טעמים ובמיוחד תחושה של טעמים שונים שלא בזמן האוכל, יכולים גם הם להעיד על נוכחות קנדידה בחלל הפה.

תופעה מוכרת הנה, התפשטותה של פטריית קנדידה לאחר צריכת אנטיביוטיקה. במקרים רבים, מפרה האנטיביוטיקה את האיזון העדין במערכת העיכול. האנטיביוטיקה, פועלת נגד החיידקים "הרעים" וה"טובים" כאחד. הפרת האיזון הטבעי במעי, עשויה במקרים מסוימים להביא להתפשטותה המהירה של פטריית קנדידה. כאמור, אחד האזורים אליהם עשוי זיהום קנדידה להתפשט לאחר טיפול אנטיביוטי, יהיה חלל הפה.


טיפול כימותראפי – קנדידה וחלל הפה:

אחת מתופעות הלוואי של טיפולים כימותראפיים מסוגים שונים תהיה שגשוג של פטריית קנדידה במערכות גוף השונות וביניהן, בחלל הפה.
קנדידה בחלל הפה, פוגעת באיכות החיים וזאת במיוחד כאשר מדובר בנוכחות בולטת של הפטרייה אשר עשויה להגיע ללשון, לדפנות חלל הפה ואף לוושט.
החדשות הטובות הן, שניתן לטפל בזיהום קנדידה של חלל הפה ביעילות ובמקרים מסוימים אף במהירות. הגישה הישירה לחלל הפה, באמצעות שטיפות, משחות וחומרים נוספים, מזרזת את התהליך הטיפולי ומשפרת את היעילות. כדאי להדגיש, כי הפוטנציאל הרב-מערכתי של פטריית קנדידה מחייב טיפול מקצועי אשר יודע לקחת בחשבון את כלל הנתונים הרלוונטיים. הדבר נכון שבעתיים, כאשר מודבר במטופלים אשר נמצאים במהלך של טיפול כימותראפי, רדיו תראפי וכדומה.

לפיכך, גם כאשר נראה כי הופעתה של פטריית קנדידה מוגבלת לאזור חלל הפה, ישנה חשיבות רבה לגישה הרב מערכתית. הטיפול המשולב יסייע בהתמודדות הנקודתית עם הסימפטומים השונים ולצד זה, יפעל בכדי לחזק את מערכות הגוף הרלוונטיות במטרה למנוע התפשטות של הפטרייה לאזורים רגישים נוספים.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

קנדידה סנטר ישראל – המרכז הישראלי הראשון מוסמך לטיפול בקנדידה שמאחד רופאים קונבנציונלים ביחד עם מרפאים טיבעיים תחת קורת גג אחת. ד"ר יוסי דיין, מומחה ותיק לרפואה פנימית ודניאלה שפי, מרפאה טיבעית עם 20 שנות ניסיון ומומחית לקנדידה, פתחו ביחד מרכז משותף שנותן שירות מקצועי ומוסמך לאנשים שסובלים מתופעות קלות עד קשות מזיהום פטרייתי אקוטי או כרוני שמחפשים פיתרון. השירות כולל אבחון קנדידה וטיפול בכל חלקי הגוף מא' עד ת' אצל נשים, גברים וילדים. טיפול בקנדידה - אל תחכו ואל תמשיכו לסבול לחינם: 03-6496888

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת קנדידה סנטר

מאת: קנדידה סנטררפואה משלימה04/07/111617 צפיות
קנדידה היא פטריית שמר השוכנת באורח קבע במעי הגס בריכוזים נמוכים. ישנם כ-150 זנים שונים של קנדידה, מתוכם כ-20 זנים מחוללי מחלה. בכמויות קטנות, קנדידה אינה גורמת נזק בריאותי. כאשר סביבת המעיים אינה בריאה, הקנדידה עשויה לפרוץ את דפנות המעי ולנדוד לאיברים ולמערכות בגוף.

מאת: קנדידה סנטררפואה13/04/111223 צפיות
בשנים האחרונות, ישנו מאמץ מוגבר להבין את השפעתה של פטריית קנדידה על הפרעות בריאותיות ומחלות שונות. פטריית קנדידה קשורה בקשר הדוק לרגישות אלרגנית ולהופעתן של אלרגיות מסוגים שונים. מחקרים מדעיים מוצאים את הקשר שבין התפרצות של פטריית קנדידה והופעתן של מחלות שונות, כגון אטופיק דרמטיטיס.

מאת: קנדידה סנטררפואה משלימה13/12/101049 צפיות
אחת הסיבות השכיחות לכאבי הראש, הנה מחלות מערכת העיכול שהקשר בינן לשאר מערכות הגוף הנו ישיר וברור. פטריית קנדידה פוגעת באיזון פלורת המעי וע"י כך פוגעת ביכולתה של מערכת העיכול לפרק, לסלק ולקלוט רכיבים מן המזון. בנוסף, ידועים עשרות רעלים שונים הנפלטים על ידי פטריית קנדידה האגרסיבית. מטופלים רבים מדווחים על כאבי ראש המופיעים מדי שבוע ולעיתים אף מספר פעמים בשבוע. טיפול בקנדידה הכולל אסטרטגיה משולבת למיגור נוכחותה של הפטרייה במערכות הגוף השונות, יביא במקרים רבים לשיפור בעוצמת כאבי הראש.

מאת: קנדידה סנטררפואה משלימה17/11/101145 צפיות
זיהום קנדידה הפך בעשורים האחרונים לנפוץ מאוד במדינות מערביות כתוצאה מאורח החיים המודרני שלנו. רופאים ומטפלים רבים מצביעים על הקשר בין אורח חיים מערבי לבעיית ההשמנה באוכלוסיה הכללית. מחקרים שונים מדווחים כי שני שליש מהסובלים מעודף משקל, לוקים גם בסיבוכים הנגרמים מזיהום פטריית קנדידה. איך ניתן לטפל בקנדידה באמצעות שינויים בתזונה? במאמר טיפים ועצות בביצוע דיאטת קנדידה

מאת: קנדידה סנטררפואה משלימה04/11/101622 צפיות
80% מכלל הזיהומים הפטרייתיים בגוף נובעים מנוכחות קנדידה . כל טיפול בקנדידה נועד לכישלון אם לא מבצעים דיאטה מותאמת לחיסול מוחלט של הקנדידה. יתכן שתרגישו טוב, והסימפטומים יעלמו, אבל ללא שינוי בתזונה הקנדידה תמיד תחזור

מאת: קנדידה סנטררפואה משלימה04/11/107892 צפיות
פטרת הפה והלשון היא זיהום הנגרם כתוצאה מנוכחות של פטריית קנדידה על הקרום הרירי של הפה. יש מעל ל-200 סוגים של קנדידה, כאשר כ-20 מהם מחוללי מחלה. לרוב פטרת הפה נגרמת כתוצאה מזיהום קנדידה אלביקנס

מאת: קנדידה סנטררפואה משלימה04/11/101179 צפיות
כיום מוכרים מעל למאה סוגים שונים של קנדידה שמהם 20 יכולים לגרום למחלות שונות ומגוון רחב של תסמינים ותופעות המשתנות מאדם לאדם. כמעט בלתי אפשרי לרפא גוף שנמצא במתח תמידי, גם התרופה הכי פוטנטית לא תשפיע על מצב המחלה אם המעיים והכבד עמוסים בפסולת ורעלנים.

מאמרים נוספים בנושא רפואה משלימה

מאת: nirרפואה משלימה23/08/19871 צפיות
בעקבות ההמלצה שלא לתת תרופות נגד צינון לילדים מתחת לגיל שש, מה בכל זאת ניתן לעשות להקל על התופעה השכיחה

מאת: נטלי הרוש רפואה משלימה29/11/18839 צפיות
הבחירה הטובה ביותר של האדם תתבטא בתוצאותיה של אותה הבחירה. אם הבחירה הייתה נכונה תוכלו לדעת זאת רק כאשר תראו תוצאות. הטיפולים הבריאותיים השונים שמציעה הרפואה הקונבנציונלית בעלי המון צדדים. על מנת להשיב את הגוף לאיזון, לחזקו, להאיץ טיפול והחלמה מומלץ לשלב טיפול משלים.

מאת: נטלי הרוש רפואה משלימה29/11/18792 צפיות
כל סוג כאב בסופו של דבר כשהוא נהפך לבעיה כרונית, יהיה מוגר כטורדני. כאבי גב, צוואר, ראש ועוד.. אלו חלק מדוגמאות לסוגי כאב שכשאר הם הופכים לבעיה כרונית מאוד מאוד קשה לחיות אתם.

מאת: moraleרפואה משלימה24/07/18697 צפיות
לא מעט אנשים מחפשים במהלך השנים, אופציות לטיפול ייחודי, טיפול טבעי במחלות שונות, טיפול אלטרנטיבי כפי שנהוג לקרוא לו לא פעם. יש לכך הסברים פשוטים למדי, החל מכך שקיים קושי מסוים לעבור טיפול אצל רופא רגיל מסיבות שונות, כלה בכך שקיים חוסר אמונה בכל מה שקשור לטיפול רגיל, מערבי, קונבנציונלי, או שפשוט כל הטיפול הרגילים נוסו ולא צלחו, אז יש ניסיון לעשות טיפול אחר.

מאת: נטלי הרוש רפואה משלימה29/06/18532 צפיות
היש פתרון טבעי לכאב כל שהוא? קצת קשה להאמין.. בעולם שכולו מלא פתרונות תרופתיים, מכשר, ניתוחים ועזרים רפואיים נוספים קצת קשה להאמין שיש משהו שממש טבעי במאת האחוזים עבור אלו הסובלים מכאבים שונים. במאמר שלפניכם נכיר לכם את שיטת הטיפול אוסטאופתיה שמבוססת על טהרת הטבעיות בלבד.

מאת: נטלי הרוש רפואה משלימה31/05/18480 צפיות
רפואה טבעית משמע פתרון בריא יותר לבעיות הבריאותיות השונות. לעיתים, כשאדם חש ברע הוא ייקח את התרופה הראשונה שהוא ימצא בביתו ולעיתים? ייקח מנה כפולה.. "רק שיעבור מהר".. וכמו כן דוגמאות רבות נוספות לנזקים שאנחנו עשויים לעשות לעצמנו באמצעות שימוש לא נכון בתרופות, או בכלל מקרים שיכולתם להימנע משימוש שכזה כיוון שיש פתרונות נוספים טבעיים ובריאים הרבה יותר.

מאת: נטלי הרוש רפואה משלימה29/04/18489 צפיות
לעיתים, מצבים בריאותיים שונים מגיעים ממתחים, מקרים נפשיים, טראומות, פגיעות פיזיות ומגוון סיבות שהן.. לעיתים גופך עשוי לאותת לך שהוא זקוק למנוחה או שהוא זקוק שיבדקו אותו לעומק והעיקר הוא באמת לעשות זאת ולהיות קשוב אליו ולא לתת לעומס היומיומי להשכיח את חשיבות הכאב ולהזניח את עצמך.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica