חפש מאמרים:
שלום אורח
02.07.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

טיפול בפטריית קנדידה

מאת: קנדידה סנטררפואה משלימה04/07/20111611 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

קנדידה היא פטריית שמר השוכנת באורח קבע במעי הגס בריכוזים נמוכים. ישנם כ-150 זנים שונים של קנדידה, מתוכם כ-20 זנים מחוללי מחלה. בכמויות קטנות, קנדידה אינה גורמת נזק בריאותי. כאשר סביבת המעיים אינה בריאה, הקנדידה עשויה לפרוץ את דפנות המעי ולנדוד לאיברים ולמערכות בגוף. אצל נשים לדוגמא, זיהום קנדידה לרוב תוקף בנרתיק, משום קרבתו הרבה לפי הטבעת.

במצב בריאותי תקין, ריכוזי פטריית קנדידה במעי נמוכים - פעילות מערכת החיסון ופלורת החיידקים הידידותיים במעי שומרים על איזון יחסי כך שהקנדידה אינה מתפשטת.

כאשר האיזון מופר, פטריית הקנדידה משגשגת ועשויה לפגוע במערכות גוף אחרות וליצור מגוון רחב של תסמינים. אחת הסיבות להפרת האיזון במעי היא השימוש הנרחב ובלתי מבוקר באנטיביוטיקה, שבנוסף לקטילת חיידקים מחוללי מחלה, פוגעת גם בשורת החיידקים הידידותיים שמונעים התפשטות קנדידה ע"י הפרשת כימיקלים נוגדי פטריות והתחרות על מרחב המחייה.

גורמים נוספים שעשויים להשפיע על התפשטותה של קנדידה הם תרופות סטרואידיות, גלולות למניעת הריון, תרופות אנטי דלקתיות, סוכרת , מתח מופרז, מתכות וכימיקלים רעילים וחוסר איזון הורמונאלי.

בנוסף, לתזונה המערבית השפעה מרובה התורמת להתרבות קנדידה במערכת העיכול. התזונה שלנו עשירה במזון מעובד ומטוגן, סוכרים, שמרים ופחמימות ללא ערך תזונתי, מהם ניזונה הקנדידה.

כאשר קנדידה מתרבה, היא מצמיחה שלוחות ארוכות שנצמדות לדפנות המעי וחודרת למחזור הדם. במצב זה חולים מפתחים שורה ארוכה של תסמינים טורדניים ואף מסוכנים. מחלות רבות נקשרות לזיהום קנדידה, ביניהם תסמונת העייפות הכרונית, אנמיה, סוכרת, אסטמה ואף דיכאון. סימפטומים נפוצים כוללים טשטוש ראייה, בטן נפוחה, הפרעות עיכול (גזים, עצירות, שלשול), כאבי שרירים, עייפות, עצבנות ודיכאון.

הטיפול בפטריית קנדידה

טיפול קונבנציונאלי: שימוש במשחות ופתילות נגד פטריות - במיוחד במקרים של פטרייה בציפורן/בעור/בנרתיק. תרופות אנטי פטריות המצויות בשימוש רחב  כוללוץ פלוקונזול, למיסיל וניסטטין.

שטיפת המעיים. שיטת הקולוניק הידרותרפיה הוכחה כיעילה מאוד לטיפול בזיהום קנדידה במערכת העיכול. הידרותרפיה היא שיטה בה מוזרמים מים מזוקקים למעי הגס באמצעות צינור בטמפרטורה מבוקרת במטרה להביא לניקוי המעי מרעלים, כימיקלים, חיידקים ופטריות. מקובל להוסיף לשטיפה קוטלי פטריות טבעיים ע"מ לסייע בשיקום פלורת המעי ולהחזיר את האיזון הטבעי לגוף.

שינוי תזונתי. קנדידה ניזונה מסוכרים ופחמימות פשוטות. מיעוט צריכה של מזונות מעובדים העשירים בסוכרים מביא בסופו של דבר להרעבת הפטרייה ולסילוקה מן הגוף. מומלץ להרבות בשתיית מים כדי לנקות את הרעלים שפולטת פטריית הקנדידה וליטול במקביל פרוביוטיקה ע"מ לשמור על אוכלוסיית החיידקים הטובים במעי. דיאטת קנדידה מומלצת, צריכה להיות נטולת סוכרים, אלכוהול, שמרים ושאריות מזון שעלולות להכיל עובש, דלה במוצרי חלב ופירות ועשירה בירקות, ביצים, דגים, עוף, דגנים מלאים ויוגורט ביו.

כיצד מאבחנים קנדידה?

אבחון של זיהום קנדידה כרוני הוא לרוב קשה בשל מגוון התסמינים השונים בעוצמתם ובאופיים מאדם לאדם. אבחנה מדוייקת של קנדידה אפשרית רק באמצעות בדיקה מעבדתית: דרך בדיקת תרבית צואה או בדיקת נוגדנים בסרום.

בזיקת המעבדה נועדה לבדוק מספר נושאים:

1. האם קיימת נוכחות קנדידה מסוג מחולל מחלה (מתוך כ-200 זנים שונים של קנדידה, 20 הם פתוגניים)

2. מהי רמת הזיהום ודרגת החומרה

3. אבחנת סוג הקנדידה (אלביקנס, גלברטה, קרוסיי, טרופיקליס וכו').  מבחינה טיפולית, אין הבדל בין סוגי הקנדידה, מלבד לקנדידה גלברטה שהינו זן עמיד ביותר ולכן ניתנת התייחסות מיוחדת בטיפול באם מתגלה בבדיקה המעבדתית.


 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

קנדידה סנטר ישראל – המרכז הישראלי הראשון מוסמך לטיפול בקנדידה שמאחד רופאים קונבנציונלים ביחד עם מרפאים טיבעיים תחת קורת גג אחת. ד"ר יוסי דיין, מומחה ותיק לרפואה פנימית ודניאלה שפי, מרפאה טיבעית עם 20 שנות ניסיון ומומחית לקנדידה, פתחו ביחד מרכז משותף שנותן שירות מקצועי ומוסמך לאנשים שסובלים מתופעות קלות עד קשות מזיהום פטרייתי אקוטי או כרוני שמחפשים פיתרון. השירות כולל אבחון קנדידה וטיפול בכל חלקי הגוף מא' עד ת' אצל נשים, גברים וילדים. טיפול בקנדידה - אל תחכו ואל תמשיכו לסבול לחינם: 03-6496888

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת קנדידה סנטר

מאת: קנדידה סנטררפואה13/04/111220 צפיות
בשנים האחרונות, ישנו מאמץ מוגבר להבין את השפעתה של פטריית קנדידה על הפרעות בריאותיות ומחלות שונות. פטריית קנדידה קשורה בקשר הדוק לרגישות אלרגנית ולהופעתן של אלרגיות מסוגים שונים. מחקרים מדעיים מוצאים את הקשר שבין התפרצות של פטריית קנדידה והופעתן של מחלות שונות, כגון אטופיק דרמטיטיס.

מאת: קנדידה סנטררפואה משלימה13/12/101712 צפיות
חלל הפה, הלשון והושט הם מקומות מוכרים להתפשטותה של פטריית קנדידה. אחד הסימנים הבולטים המעידים על נוכחותה של פטריה בלשון יהיה "צבעה הלבנבן של הלשון". החדשות הטובות הן, שניתן לטפל בזיהום קנדידה של חלל הפה ביעילות ובמקרים מסוימים אף במהירות.

מאת: קנדידה סנטררפואה משלימה13/12/101047 צפיות
אחת הסיבות השכיחות לכאבי הראש, הנה מחלות מערכת העיכול שהקשר בינן לשאר מערכות הגוף הנו ישיר וברור. פטריית קנדידה פוגעת באיזון פלורת המעי וע"י כך פוגעת ביכולתה של מערכת העיכול לפרק, לסלק ולקלוט רכיבים מן המזון. בנוסף, ידועים עשרות רעלים שונים הנפלטים על ידי פטריית קנדידה האגרסיבית. מטופלים רבים מדווחים על כאבי ראש המופיעים מדי שבוע ולעיתים אף מספר פעמים בשבוע. טיפול בקנדידה הכולל אסטרטגיה משולבת למיגור נוכחותה של הפטרייה במערכות הגוף השונות, יביא במקרים רבים לשיפור בעוצמת כאבי הראש.

מאת: קנדידה סנטררפואה משלימה17/11/101139 צפיות
זיהום קנדידה הפך בעשורים האחרונים לנפוץ מאוד במדינות מערביות כתוצאה מאורח החיים המודרני שלנו. רופאים ומטפלים רבים מצביעים על הקשר בין אורח חיים מערבי לבעיית ההשמנה באוכלוסיה הכללית. מחקרים שונים מדווחים כי שני שליש מהסובלים מעודף משקל, לוקים גם בסיבוכים הנגרמים מזיהום פטריית קנדידה. איך ניתן לטפל בקנדידה באמצעות שינויים בתזונה? במאמר טיפים ועצות בביצוע דיאטת קנדידה

מאת: קנדידה סנטררפואה משלימה04/11/101617 צפיות
80% מכלל הזיהומים הפטרייתיים בגוף נובעים מנוכחות קנדידה . כל טיפול בקנדידה נועד לכישלון אם לא מבצעים דיאטה מותאמת לחיסול מוחלט של הקנדידה. יתכן שתרגישו טוב, והסימפטומים יעלמו, אבל ללא שינוי בתזונה הקנדידה תמיד תחזור

מאת: קנדידה סנטררפואה משלימה04/11/107884 צפיות
פטרת הפה והלשון היא זיהום הנגרם כתוצאה מנוכחות של פטריית קנדידה על הקרום הרירי של הפה. יש מעל ל-200 סוגים של קנדידה, כאשר כ-20 מהם מחוללי מחלה. לרוב פטרת הפה נגרמת כתוצאה מזיהום קנדידה אלביקנס

מאת: קנדידה סנטררפואה משלימה04/11/101175 צפיות
כיום מוכרים מעל למאה סוגים שונים של קנדידה שמהם 20 יכולים לגרום למחלות שונות ומגוון רחב של תסמינים ותופעות המשתנות מאדם לאדם. כמעט בלתי אפשרי לרפא גוף שנמצא במתח תמידי, גם התרופה הכי פוטנטית לא תשפיע על מצב המחלה אם המעיים והכבד עמוסים בפסולת ורעלנים.

מאמרים נוספים בנושא רפואה משלימה

מאת: nirרפואה משלימה23/08/19867 צפיות
בעקבות ההמלצה שלא לתת תרופות נגד צינון לילדים מתחת לגיל שש, מה בכל זאת ניתן לעשות להקל על התופעה השכיחה

מאת: נטלי הרוש רפואה משלימה29/11/18831 צפיות
הבחירה הטובה ביותר של האדם תתבטא בתוצאותיה של אותה הבחירה. אם הבחירה הייתה נכונה תוכלו לדעת זאת רק כאשר תראו תוצאות. הטיפולים הבריאותיים השונים שמציעה הרפואה הקונבנציונלית בעלי המון צדדים. על מנת להשיב את הגוף לאיזון, לחזקו, להאיץ טיפול והחלמה מומלץ לשלב טיפול משלים.

מאת: נטלי הרוש רפואה משלימה29/11/18785 צפיות
כל סוג כאב בסופו של דבר כשהוא נהפך לבעיה כרונית, יהיה מוגר כטורדני. כאבי גב, צוואר, ראש ועוד.. אלו חלק מדוגמאות לסוגי כאב שכשאר הם הופכים לבעיה כרונית מאוד מאוד קשה לחיות אתם.

מאת: moraleרפואה משלימה24/07/18691 צפיות
לא מעט אנשים מחפשים במהלך השנים, אופציות לטיפול ייחודי, טיפול טבעי במחלות שונות, טיפול אלטרנטיבי כפי שנהוג לקרוא לו לא פעם. יש לכך הסברים פשוטים למדי, החל מכך שקיים קושי מסוים לעבור טיפול אצל רופא רגיל מסיבות שונות, כלה בכך שקיים חוסר אמונה בכל מה שקשור לטיפול רגיל, מערבי, קונבנציונלי, או שפשוט כל הטיפול הרגילים נוסו ולא צלחו, אז יש ניסיון לעשות טיפול אחר.

מאת: נטלי הרוש רפואה משלימה29/06/18529 צפיות
היש פתרון טבעי לכאב כל שהוא? קצת קשה להאמין.. בעולם שכולו מלא פתרונות תרופתיים, מכשר, ניתוחים ועזרים רפואיים נוספים קצת קשה להאמין שיש משהו שממש טבעי במאת האחוזים עבור אלו הסובלים מכאבים שונים. במאמר שלפניכם נכיר לכם את שיטת הטיפול אוסטאופתיה שמבוססת על טהרת הטבעיות בלבד.

מאת: נטלי הרוש רפואה משלימה31/05/18473 צפיות
רפואה טבעית משמע פתרון בריא יותר לבעיות הבריאותיות השונות. לעיתים, כשאדם חש ברע הוא ייקח את התרופה הראשונה שהוא ימצא בביתו ולעיתים? ייקח מנה כפולה.. "רק שיעבור מהר".. וכמו כן דוגמאות רבות נוספות לנזקים שאנחנו עשויים לעשות לעצמנו באמצעות שימוש לא נכון בתרופות, או בכלל מקרים שיכולתם להימנע משימוש שכזה כיוון שיש פתרונות נוספים טבעיים ובריאים הרבה יותר.

מאת: נטלי הרוש רפואה משלימה29/04/18484 צפיות
לעיתים, מצבים בריאותיים שונים מגיעים ממתחים, מקרים נפשיים, טראומות, פגיעות פיזיות ומגוון סיבות שהן.. לעיתים גופך עשוי לאותת לך שהוא זקוק למנוחה או שהוא זקוק שיבדקו אותו לעומק והעיקר הוא באמת לעשות זאת ולהיות קשוב אליו ולא לתת לעומס היומיומי להשכיח את חשיבות הכאב ולהזניח את עצמך.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica