חפש מאמרים:
שלום אורח
18.07.2024
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

מה בין רישוי עסקים, תיאטרון בית ליסין ורשיון עסק?

מאת: רעות בן דורעסקים - כללי14/11/20101185 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

לאחרונה פורסם באמצעי התקשורת כי המשטרה מסרבת לאשר רשיון עסק לבניין התיאטרון הלאומי המתחדש, "הבימה", וגם לתיאטרון בית לסין. ליקויי בטיחות חמורים שנמצאו במבנים אלו הופכים אותם לכאלה שעלולים לסכן את שלום וביטחון הציבור, ולכן לא ניתן להעניק להם רשיון עסק. דוגמאות אלו רק מדגימות עד כמה חשובה סוגיית רישוי עסקים, לא רק בפתיחה של עסק חדש, אלא גם בשיפוץ ובשדרוג של עסק קיים.

רישוי עסקים - כי הביטחון תמיד נמצא במקום הראשון

על פי חוק רישוי עסקים, כל עסק חייב להבטיח את ביטחונם ושלומם של כל האנשים שעשויים להימצא בו או בסביבתו כדי לקבל רשיון עסק. כל בית עסק, מכל סוג שהוא, נדרש להקפיד על סביבה איכותית ונטולת מפגעים ומטרדים. כל עסק צריך לדאוג לשלומו של הציבור ולהקפיד על רמת תברואה נאותה. זאת ועוד, כל עסק חייב לעמוד בתקנות הבנייה כדי לא לסכן את השוהים בו או בסביבתו.

בהתאם לחוק רישוי עסקים, רשויות שונות אחראיות על בדיקת היבטים שונים בבטיחותו של עסק, כדי להחליט האם להעניק לו רשיון עסק או לו. בין הרשויות הללו ניתן למצוא גם את המשטרה ונציבות כיבוי אש. במקרה של תיאטרון בית לסין, לדוגמא, המשטרה מצאה כי הוא אינו עומד בתקנות הבנייה המחייבות ולכן היא מסרבת להעניק לו רשיון עסק.

תיאטרון בית לסין - מקרה בוחן לחשיבותו של רשיון עסק

כאמור, בתיאטרון בית לסין בתל אביב (משכנו לשעבר של תיאטרון הקאמרי) נמצאו ליקויי בנייה חמורים אשר לא מאפשרים קבלת רשיון עסק. מכיוון שמדובר במבנה ישן, התיאטרון לא עומד בתקני בטיחות חדשים, שהתקבלו לפני שנים ספורות. כך למשל, נמצאו ליקויי בטיחות חמורים במעברי החירום. משמעותם של ליקויים אלו הוא שבמידה ויידרש לפנות את אולמות התיאטרון במקרה חירום, המעברים הצרים שאינם עומדים בתקנים הנדרשים עלולים לעכב את כל תהליך הפינוי ואף לגרום לאסון כבד יותר, שכן אנשים עלולים לרמוס האחד את השני. לכן, המשטרה המליצה לתיאטרון להפחית את מספר הצופים המקסימלי שהתיאטרון יכול להכיל מ- 850 ל- 600.

רישוי עסקים - לא רק עבור עסקים חדשים

המסקנה המתבקשת מהמקרה הנוכחי של תיאטרון בית לסין היא שגם עסק מתחדש צריך להתייחס בכובד ראש לנושא רישוי עסקים. לא רק מי שפותח עסק חדש צריך לדאוג לכלל ההיבטים הבטיחותיים בבית העסק שלו על מנת שיוכל לקבל רשיון עסק. גם עסק קיים, שעובד שיפוץ או שדרוג, נדרש לעמוד בכל אותם תנאים מחייבים שקובע חוק רישוי עסקים כדי שיוכל לקבל רשיון עסק ולחדש את פעילותו.

הבעיה העיקרית שניצבת בפני עסקים שעוברים שיפוץ היא סוגיית אי ההתאמה לתקני בטיחות מתחדשים. כאשר מדובר בעסקים הנמצאים במבנים ישנים, לעיתים רבות מתברר כי הם אינם עומדים בתקני בטיחות חדשים, שנכנסו לתוקף לפני שנים ספורות. גם אם העסק החזיק ברשיון עסק לפני השיפוץ, אי העמידה בתקנות המחייבות עלולה לאיים באופן ממשי על פתיחתו מחדש ועל המשך פעילותו של העסק.

 תגיות המאמר: רשיון עסק, רישוי עסקים


 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת רעות בן דור

מאת: רעות בן דורתכשיטים13/12/101509 צפיות
עיצוב בדים ובגדים שונים באמצעות אבני סברובסקי

מאת: רעות בן דורעסקים - כללי13/12/101372 צפיות
כיצד שומרים על ניקיון בבית דירות?

מאת: רעות בן דוריופי וטיפוח - כללי13/12/101310 צפיות
על תהליך בניית ציפורניים על ידי קוסמטיקאית מקצועית

מאת: רעות בן דורבניין ואחזקה - כללי13/12/101743 צפיות
בטון מוחלק הוא שיטה של ריצוף שהולכת ותופסת תאוצה בשנים האחרונות.

מאת: רעות בן דורחוק ומשפט - כללי06/12/101339 צפיות
העובדות המעניינות והפרטים החשובים על תמא 38

מאת: רעות בן דורבניין ואחזקה - כללי06/12/101730 צפיות
החורף היא העונה החמה של טכנאי דודי שמש. מדוע וכיצד ניתן להיערך בהתאם?

מאת: רעות בן דורקוסמטיקה05/12/101404 צפיות
קוסמטיקאית טובה קשה למצוא, ומה לגבי קוסמטיקאית טובה בתל אביב?

מאמרים נוספים בנושא עסקים - כללי

מאת: ישראל רף עסקים - כללי16/07/231927 צפיות
מתנות לראש השנה, עציצים ממותגים, שיבטיחו לך הצלחה עסקית כל השנה. המטרה של כל עסק, למצוא מתנה לראש השנה שתשלב את הרצון לשמח את העובדים והלקוחות שתקדם את העסק עם תוצאות מעולות לטווח ארוך, וזאת בהשקעה כספית קטנה יחסית. עציץ ממותג עם הלוגו והמסר שלכם, משפט קצר או מוטו המאפיין את העסק, זו דרך מצוינת להעניק תשומת לב – לעובדים וללקוחות כאחד. נשמח לעזור ישראל רף 052-2978583

מאת: ישראל רף עסקים - כללי13/12/222843 צפיות
סרטון מתנות ממותגות לטו בשבט ברוח החג עם מסר אישי ממותג מתנות לטו בשבט ברוח החג עם מסר אישי ממותג, מתנה שמרחיבה את הלב ומעלה חיוך תיצור אווירה נפלאה לשמירה על הקשר עם הלקוחות, צוות העובדים, הספקים, ונותני השירות. מתנה שתשדרג את היחסים שלכם עם הלקוחות והעובדים לאורך כל השנה יש דרך לעזור לכם להשיג את המטרה הזו! נשמח לעזור ישראל רף 052-2978583

מאת: בנימין קלינגרעסקים - כללי12/10/221917 צפיות
1. מהו תכנון? בכל מקום בו אנו נמצאים, אנו משתמשים במרחב בדרכים שונות. על מנת להבטיח ניצול יעיל של המרחב, יש צורך לתאם בין מגוון השימושים המתקיימים בו, ולדאוג לתשתיות כמו תחבורה, מים, חשמל ועוד. לשם כך מתקיים הליך התכנון ברמות שונות, מתכנון נקודתי ועד תכנון כלל ארצי. הליך זה קובע כיצד ישתלבו השימושים השונים, הלכה למעשה, ונותן מענה לשאלות כגון היכן וכמה ניתן לבנות במרחב נתון, מה נחוץ לשם אישור הבנייה וכיצד ניתן לספק את הצרכים של המשתמשים. בסופו של הליך התכנון מתקבלת תכנית, המורכבת בעיקרה מתשריט (מפה המבטאת באופן גרפי את הוראות התכנית הנוגעת למרחב גאוגרפי נתון), תקנון (הוראות בכתב הקובעות מה מותר ומה אסור לבנות על הקרקע שבתכנית, כיצד לבנות ולאיזה מטרות) ומסמכים נוספים בהתאם לצורך.

מאת: בנימין קלינגרעסקים - כללי30/05/221969 צפיות
הריני להעלות בפניכם נוהל עבודה, לדיון בהתנגדויות בפני הוועדה המקומית לבקשות להיתרי בניה ולתכניות בנין עיר. נוהל העבודה יועלה לאתר האינטרנט ההנדסי של הוועדה המקומית לתכנון ולבניה. הנכם מתבקשים לפעול מעתה ואילך בהתאם להנחיות המפורטות בנוהל העבודה. הנוהל נערך בהיוועצות עם היועץ המשפטי ומושתת על ההוראות הקבועות בחוק התכנון והבניה התשכ״ה 1965( כהגדרתו בנוהל – חוק התכנון והבניה( ועל הקבוע בתקנות התכנון והבנייה )רישוי בנייה(, תשע״ו 2016( כהגדרתן בנוהל – תקנות רישוי בניה(.

מאת: ישראל רף עסקים - כללי26/05/222133 צפיות
כל בעל עסק מכיר את החשיבות של תהליך ה"מיתוג" בקרב קהל הלקוחות הקיים, הלקוחות הפוטנציאליים והקולגות העסקיים השונים. לצד עטים, מחברות ומוצרים שאנו רגילים לקבל מתנות בכנסים, יש את בעלי העסקים שמעניקים מתנות מוצרי פרסום שאנשים באמת שומרים אותן… עציצים ממותגים עם מסר אישי נשמח לעזור ישראל רף 052-2978583

מאת: ישראל רף עסקים - כללי01/05/221989 צפיות
נטוורקינג הוא אחד הכלים החזקים ביותר בעולם הפרסום ובאירועים עסקיים. מהו המוצר הפרסומי היעיל ביותר עבורך שיבדל אותך משאר המשתתפים ויקנה לך יתרון משמעותי לטווח ארוך. מסר אישי או עסקי ממותג בעציץ – המוצר הפרסומי הטוב ביותר לאירועים עסקיים לקבלת תוצאה עסקית מעולה. אשמח לעזור ישראל רף 052-2978583

מאת: אופירעסקים - כללי28/02/221590 צפיות
נושא הסמכת iso מאז ומתמיד היה נושא רגיש לבעלי עסקים ומותגים שגורר לאחרי כן כאב ראש, לחץ וחרדה. הסיבה לכך היא כי לא כולם באמת יודעים מה צריך על מנת להגיע להסמכה המושלמת, ואין כאן מורכבות כבדה מדי, בעיקר כאשר מלווים אתכם אנשי המקצוע הטובים ביותר.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica