חפש מאמרים:
שלום אורח
05.07.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

דוד חשמל

החורף בפתח. הימים מתחילים להיהפך משרביים, לקרירים יותר, ועם הגעתם - עולה השימוש במכשירי החימום הביתיים (תנור חשמלי, מזגן, רדיאטור, מפזר חום), כמו גם בדודים החשמליים לצורך חימום של המים. רק המחשבה של לעשות מקלחת בחורף, ללא מים חמים וזמינים (מומלץ אפילו רותחים...) היא קשה מנשוא... ומכיוון שעונת החורף, לצערנו, לא התברכה ביותר מדי ימים של שמש כמו בקיץ – נכנס לפעולה דוד החשמל, ולוקח על עצמו את התפקיד לחמם עבורנו את המים, ולדאוג שהם יהיו בטמפרטורה הרצויה והמתאימה, גם בימים קרים במיוחד.

בואו נבין ראשית, איך בכלל עובד דוד חשמל. דוד חשמל, להבדיל מדודי שמש (אשר מנצלים את האנרגיה הסולארית של השמש לצורך חימום של המים) – עובד על אנרגיה חשמלית בכדי לחמם את המים. בתוף מיכל הדוד ישנם שני גופים שמסייעים לפעולה: תרמוסטט וגוף חימום. ברגע שאנו מדליקים את המנגנון החשמלי של הדוד, גוף החימום מחמם את המים, עד אשר התרמוסטט מרגיש, שהמים הגיעו לטמפרטורה הרצויה, וברגע שזה קורה מנתק התרמוסטט את החשמל. כאשר אנחנו פותחים את ברז המים בבית (אם זה לצורך של מקלחת, שטיפת כלים וכיו"ב) ומתחילים להשתמש במים שהתחממו, יוצאים מים חמים מחלקו העליון של הדוד, ומים קרים תופסים את מקומם במקום, בחלק התחתון של הדוד. פעולה זו מורידה באופן משמעותי את טמפרטורת המים שבמיכל, וברגע שזה קורה - התרמוסטט מרגיש זאת, הוא נכנס שוב לפעולה, ומורה לגוף החימום להתחיל לעבוד מחדש ולחמם את המים, על מנת ששוב יהיו מים חמים.

דודי חשמל, ניתן למצוא היום בשוק במגוון רחב של נפחים: בין 50 ל – 200 ליטר (הגדול שביניהם). בבואנו לבחור דוד חשמל לשימוש אישי, מעבר לעובדה הטריוויאלית שמומלץ, כמובן, לרכוש את הדוד מטעם חברה מקצועית, עם הבנה בתחום והסמכה להתקנה (בד"כ חברות שמתמחות בהתקנה של דודי שמש, יהיו גם עפ"י רוב מוסמכות להתקנת דודי חשמל), חשוב גם שנדע להתאים את נפח הדוד לצרכים האישיים שלנו. מן הסתם דוד בנפח של 50 ליטר – לא יתאים למשפחה מרובת נפשות, כשם שדוד בקיבולת של 200 ליטר, יהיה מיותר ומוגזם לבן-אדם בודד שגר לבד, או לזוג צעיר. מיותר לציין שמחירו של הדוד, בא ביחס ישיר בהתאם לגודלו ולקיבולת שלו (כלומר דוד בנפח 50 ליטר יהיה הכי זול, ודוד בנפח של 200 ליטר יהיה היקר ביותר). בד"כ, בשלב של רכישת דוד – חשוב להתייעץ עם חברות לדודי שמש וחשמל ולהסביר להן מהם הצרכים שלנו ומהו התקציב שלנו. הן יוכלו להמליץ בצורה הטובה ביותר, איזה דוד לבחור - כך שיהיה אופטימאלי ביותר, הן מבחינת הגודל, הן מבחינת האיכות, והן מבחינת הכיס.

מבחינת ההתקנה, של הדוד – כיוון שיש סוגים שונים של בתים, קיימות גם צורות רבות להתקנה (16 צורות שונות ליתר דיוק), נמנה כעת חלק מהן: התקנה בתוך הבית, התקנה על הגג, התקנה בעמידה (כאשר הדוד עומד מקובע לקיר, ומחובר חיצונית אל הקולטים), התקנה בשכיבה (הדוד מותקו בשכיבה), התקנה בצללית נמוכה (כאשר קולטי הדוד, מותקנים בצורה כזאת, שמאפשרת להם לקלוט פחות שמש – מה שאומר במילים אחרות, יותר דגש על החימום החשמלי שבדוד), התקנה של דוד באופן שהוא בולט מהגג ועוד. התקנה של דוד (ללא עלות הדוד, וללא עלות של הובלה) עולה בממוצע אצל בעל מקצוע כ – 300 שקלים לערך, וחשוב להדגיש, שכאשר לעיתים מדובר בסיטואציות שהן מסובכות להרכבה (לדוגמא: כאשר שיפוע הגג לא מאפשר, או כאשר יש קירות על הגג שמפריעים למיקום הדוד) – זה גם כן נתון, שעשוי להעלות משמעותית את המחיר הסופי.

ולסיכום – כמה טיפים אחרונים שמומלץ לוודא עם החברה, או המתקין המבצע בשלב ההתקנה:

  • חשוב שדוד החשמל הנרכש, יהיה תוצרת של חברה אמינה, ובעל תו תקן. חשוב שגם ההתקנה תיעשה עם תו תקן (אם זה מבחינת צנרת שמחברת את הדוד, המיקום שלו, המיקום של הקולטים וכו'). יש היום בשוק, המון חברות ו"חאפרים" למיניהם, שמציעים "עסקאות משתלמות" לכאורה במחירים מוזלים עבור התקנת דוד שמש או דודי חשמל. התקנה גרועה של דוד חשמל עלולה להסתיים באסון, או בנזק משמעותי לדירה, ולכן חשוב שהיא תעשה אך ורק ע"י בעלי מקצוע מומחים, ועם אחריות.
  • חשוב לוודא שהחיבורים לדוד – גם למערכת המים וגם למערכת החשמל (אם זה חיבורי הצנרת, החיבור לקולטים וכדו') יעשו בצורה תקנית והרמטית, כך שלא יהיה פוטנציאל לנזילות.
  • חשוב לוודא עם שבמסגרת העבודה של התקנת הדוד, (במידה וקיים דוד ישן שהוחלף) יפונה הדוד הישן ע"י החברה המבצעת, ושלא יילקח על כך תשלום נוסף (בד"כ השירות של פינוי הדוד, הוא במסגרת העבודה, וכלול גם במחיר). חשוב גם שהפינוי של הדוד יעשה בצורה מסודרת, ולא יושלך, לצורך העניין, ליד הבניין או במקום אחר שאינו מורשה.
  • בתום ההתקנה של דוד החשמל, חשוב לעשות בדיקה קצרה עם המתקין ולוודא שהוא עובד כהלכה: שהמתג לכיבוי והדלקה עובד, שהטיימר (אם הותקן) עובד, שהדוד אינו יוצר עומס יתר כאשר הוא מופעל עם מכשירי חשמל אחרים וכהנה וכהנה.
  • בתום ההתקנה - חשוב להקפיד על קבלת חשבונית מהמתקין עבור העבודה שנעשתה, וכן על קבלה של כתב אחריות חתום ומפורט, למקרה של תקלה.
 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

המאמר באדיבות אתר טוב תודה - אתר להשוואת מחירים בין בעלי מקצוע. האתר מספק מידע רב לגולשים בתחום בעלי המקצוע כגון: טיפים והמלצות בבחירת בעלי מקצוע, תשובות לשאלות נפוצות בתחומי השירותים השונים, השוואת מחירים לשירותים הנפוצים ביותר, המלצות על בעלי מקצוע ועוד.

המאמר נכתב ע"י אודליה משורר - מנהלת תוכן ראשית של האתר.

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת אודליה משורר

מאת: אודליה משוררגינון31/05/111914 צפיות
אומרים שהדשא של השכן תמיד נראה ירוק יותר. המשפט הזה יכול לתפוס לגבי הרבה תחומי חיים, ולאו דווקא למראה של גינה, אבל אם באמת רוצים שהדשא שלנו יראה ירוק באופן תמידי, ויהווה מושא להערצה ולקנאה – הנה כמה טיפים לתחזוקה נכונה של מדשאה בגינה.

מאת: אודליה משוררגינון31/05/111082 צפיות
מאמר מקצועי בנושא גיזום וכריתת עצים. במאמר יוסבר מתי עץ נזקק לכריתה ומתי הוא נזקק לגיזום. למה חשוב לבצע את הפעולה של גיזום העץ (או לחילופין הכריתה), איך הפעולה מתבצעת, ומה חשוב לוודא עם בעל המקצוע כשמזמינים אותו לעשות את העבודה.

מאת: אודליה משוררעיצוב פנים27/04/111027 צפיות
בעולם הפרקטים, ניתן להבחין בין שני סוגים עיקריים של משטחים: יש פרקט סינטטי (מה שמכונה פרקט למינציה) ויש פרקט שעשוי מעץ טבעי. הנהירה הטבעית של מרבית האנשים כיום, בגלל סיבות מובנות של עלויות, היא להעדיף את הפרקט הסינטטי על פני אחיו הטבעי. ועדיין, מי שקצת יותר מבין, ומחפש את התחושה של העץ בהתגלמותו המקורית, לעולם לא יוותר על משטח שעשוי מהדבר האמיתי. במאמר זה נסביר בקצרה מה מאפיין פרקט עץ טבעי, אילו סוגי פרקטים מעץ קיימים ועל אילו כללי ברזל יש להקפיד, מהרגע שהחלטנו להכניס אותו אלינו אל תוך הבית.

מאת: אודליה משוררעסקים קטנים ובינוניים02/04/11951 צפיות
מאמר מקצועי בנושא שירותי פריצת מנעולים. במאמר יוסבר באילו נסיבות אנחנו נזדקק להזמנת שירות שכזה, וכיצד לבחור בעל מקצוע (מנעולן) שהוא מקצועי, לא יקר ואמין.

מאת: אודליה משוררבניין ואחזקה - כללי28/03/11920 צפיות
מאמר מקצועי בנושא הדברת מקקים. במאמר ינתן הסבר קצר על המקק, מאילו סיבות חשוב לבצע הדברה של מקקים, כיצד הדברת מקקים מתבצעת, ומדוע כל-כך חשוב שהיא תיעשה ע"י בעל מקצוע.

מאת: אודליה משוררבניין ואחזקה - כללי20/03/113062 צפיות
מאמר מקצועי בנושא סתימות בצנרת - כל מה שרציתן לדעת על סתימות בצנרת ולא העזתם לשאול! איך סתימות בצנרת נוצרות, איך נבחין שיש סתימה בצנרת (או במילים אחרות: מהם הסממנים החיצוניים כשיש סתימה), איך מתמודדים איתן וטיפים חשובים למניעת סתימות עתידיות.

מאת: אודליה משוררצרכנות14/03/111637 צפיות
במאמר ינתנו טיפים לטיפול יעיל במזגן - כך שיאריך לנו ימים, ויחזיק לאורך זמן. בין הטיפים לתחזוקה המוצעים: ניקיון של הפילטרים, מילוי גז מזגנים בעת הצורך, הקפדה על כך שהסביבה הסמוכה למזגן תהיה מאווררת ופנויה, הקפדה על ניקיון חלקיו הפנימיים והחיצוניים של המזגן, שמירה על טמפרטורה קבועה ועוד.

מאמרים נוספים בנושא בניין ואחזקה - כללי

מאת: עידן שלומןבניין ואחזקה - כללי24/05/20169 צפיות
מוצר שתמצאו בכל בית ישראלי ונחשב אחד החיוניים ביותר הוא המזגן הביתי. קשה לדמיין את החיים המודרניים שלנו ללא מזגן בקיץ או בחורף וכאשר יש תקלה במזגן רובנו ממהרים להזמין טכנאי מזגנים שיגיע כמה שיותר מהר לתקן את המזגן המקולקל. הבעיה שלא תמיד יש טכנאי מזגנים מומלץ שפנוי להגיע באותו היום או אפילו למחרת לשירותי תיקון מזגנים ובחודשי הקיץ הלוהטים טכנאי המזגנים הפופולאריים תפוסים לפחות שבוע ימים מראש. אז מה הפתרון ?

מאת: בנימין קלינגרבניין ואחזקה - כללי10/04/20314 צפיות
הרבה מהלקוחות המרוצים של משרד בן קלינגר רישוי עסקים והתרי בניה שואלים רבות" במה עוד אתם יכולים לסייע?" החלטנו לפרסם לקהל הרחב פרופיל משרד המתאר את היכולות והשרותים שלנו מול משרדי התכנון,ממשל ועוד.

מאת: moraleבניין ואחזקה - כללי04/12/19844 צפיות
עד גיל מסוים, סידור ארון ילדים נמצא תחת האחריות של ההורים. הילדים לא יכולים, לא יודעים, הם לא בגיל המתאים בשביל לעשות את זה. משלב מסוים, בדרך כלל זה מגיע אחרי גיל 12-13, הילד כבר אחראי לסדר את ארון הבגדים שלו. למרות שבמקרים רבים, הורים בפרט אימהות, נוהגים לעשות את זה עבורו, לפחות עד הצבא ואולי גם במהלך שירותו הצבאי, זאת מתוך מחשבה, שאם הם לא יעשו את זה, הארון יישאר מבולגן והוא לא ימצא שום בגד

מאת: moraleבניין ואחזקה - כללי02/12/19749 צפיות
כמעט בכל בית בישראל ובכלל, אפשר למצוא לפחות ארון ספרים אחד. בין אם מדובר בארון ספרי פרוזה, ספרי שירה, ספרי טיולים, ספרי דת או כל סוג אחר של ספרים. במקרים רבים, ארונות ספרים ממוקמים בסלון או קרוב לסלון, יש מקרים בהם הארון ממוקם בחדר עבודה, חדרי שינה ובמקומות אחרים. זה תלוי בסגנון העיצוב של הבית וכן בדרך בה בוחרים להציג את הספרים.

מאת: שלום כהןבניין ואחזקה - כללי21/11/19671 צפיות
עומדים לרכוש מגהץ קיטור חדש? רוצים להכיר קצת יותר את הטכנולוגיות השונות בתחום בכדי שתוכלו לבחור את מגהץ הקיטור הטוב והנכון ביותר בשבילכם? אם כן, הגעתם אל המקום הנכון.

מאת: רוני הכהןבניין ואחזקה - כללי04/11/19597 צפיות
ובכן, הסיבה עבור צביעה של רצפה היא כזו שלא נועד לשימוש של אדם פרטי, אלא יותר עבור שטחים אחרים, שהם שימושיים עבור הציבור או בעלי עסקים שעבורם הצביעה רלבנטית לרצפה.

מאת: שלום כהןבניין ואחזקה - כללי27/09/19609 צפיות
מחפשים ארונות אמבטיה כפריים? רוצים לרכוש ארונות אשר ישלימו את המראה הכפרי, החמים והנעים של חדר האמבטיה שלכם, וישלימו את העיצוב הכללי של הבית שלכם בצורה הטובה ביותר? אם כן, הגעתם אל המקום הנכון.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica