חפש מאמרים:
שלום אורח
20.01.2021
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

לחצן מצוקה נפילות של קשישים

מאת: לחצן מצוקהבריאות גיל הזהב02/12/20101479 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

ככל שמתבגרים שיווי המשקל והיציבה הולכים ונפגעים, התוצאה, קשיים בהליכה וריבוי נפילות. נפילה של קשיש עלולה להיות טראומטית במיוחד, היות וגופו חלש יותר ולפיכך עלינו לעשות הכול על מנת למנוע נפילות בקרב קשישים, לאתר את הגורם המפריע ולטפל בו באופן מיידי.

כשמדובר על נפילות של קשישים, חשוב לעשות את האבחנה בין נפילה חד פעמית, שנגרמה כתוצאה מהיסח דעת או מפגע נקודתי, לבין נפילות חוזרות ונשנות, אשר מסכנות את הקשיש ועלולות לגרום לחבלה של ממש.

על מנת לטפל בנפילות חוזרות ונשנות, ראשית עלינו להבין מה גורם לקשיש ליפול והאם מדובר בבעיה סביבתית או בהתדרדרות גופנית, נפשית או קוגניטיבית אצל הקשיש עצמו.

בשלב הראשון חשוב מאוד לבדוק ולאפיין היכן מרבה הקשיש ליפול. האם הוא מאבד את שיווי משקלו דווקא בביתו, האם הוא מועד כשהוא יוצא החוצה. איתור הסביבה הגיאוגרפית של נפילת הקשיש, יכולה ללמד אותנו רבות. לא פחות חשוב, נסו להבין מתי הקשיש נופל. האם כאשר הוא תשוש או עייף, האם לנפילה יש כאשר למצב בריאותי אחר, כמו ירידת לחץ דם, או ירידת סוכר. או האם הנפילות אינן תלויות במצבו ברגע הנפילה. כל אחד מהגורמים הללו יכול לסייע לנו להבין את סיבת הנפילה ולטפל בהתאם.

סיבות לנפילות קשישים

עם הזקנה הולכים ונחלשים חושים כמו שמיעה או ראייה. כאשר קשיש מועד, זה יכול להיות בגלל שהוא אינו רואה מה נמצא מולו ולכן הוא נתקל או מועד בדברים.

סיבה נוספת למעידות ונפילות אצל קשישים, יכולה להיות התדרדרות המצב הגופני, ניוון מקולרי תלוי גיל, פגיעה במוקד שיווי משקל, התנוונות כחוסר מביצוע פעולות, נפיחות רגליים כתוצאה מסכרת או בצקות.

תנועות פתאומיות וחדות, כמו מעבר מהיר מדי ממצב של שכיבה או ישיבה ממושכת, למצב של עמידה, יכול אף הוא לגרום לנפילה אצל קשישים.

שימוש בתרופות שונות או שילובים שונים של תרופות, יכול לגרום לסחרחורת ולאובדן שיווי משקל.

ליקויים בבית כמו שטיח רופף, שידה שעומדת במקום לא נוח או כל מפגע חיצוני או ליקוי בבית, יכולים לגרום לנפילות של קשישים.

נפילות קשישים, מה מומלץ לעשות

ראשית יש לאתר את גורם הנפילה. האם הוא חיצוני, האם קשור באופן ישיר למצבו הבריאותי של הקשיש. ברגע שיודעים את סיבת הנפילות החוזרות ונשנות, קל יותר לטפל ולהתייחס לבעיה. לפעמים כל מה שצריך זה לשנות הרגלים, לנהוג יותר בזהירות או להדריך את הקשיש ממה להימנע וממה להיזהר.

מומלץ לקחת את הקשיש לבדיקות רפואיות, על מנת לוודא האם חלה התדרדרות במצבו הגופני, והאם יש צורך לשנות או להוסיף לו תרופות.

חשוב מאוד להמשיך ולהשגיח על הקשיש עד אשר מאתרים ופותרים את הגורם לנפילה. נפילות חוזרות ונשנות בגיל מבוגר, עלולות לגרום לסיבוכים, שטפי דם או לשברים בעצמאות. תוצאות אשר קשה מאוד להתמודד עימן, בעיקר בגיל מבוגר ועלולות לנטרל את הקשיש ולהשפיע על מצבו הפיזי והנפשי. באם אין לכם אפשרות להשגיח על הקשיש ואתם רוצים להבטיח את שלומו, תוכלו לחבר אותו ל- לחצן מצוקה לקשישים. לחצן מצוקה מחובר 24 שעות למוקד רפואה ומאפשר לקשיש לקבל סיוע מיידי במקרה של נפילה. בדרך זו אתם מבטיחים שתמיד יהיה מישהו שיעניק סיוע, אוזן קשבת ויידע אתכם במקרה של נפילה.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

הורה קשיש מתגורר לבדו ? עברתם אירוע לב ?

אתר לחצן מצוקה, מוקד מצוקה, מוקד רפואה
כל המידע שאתם צריכים בתחום לחצני המצוקה.
http://distressbutton.co.il/

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת לחצן מצוקה

מאת: לחצן מצוקהבריאות גיל הזהב22/07/11926 צפיות
קשישים אשר גרים לבד, נכים, חולי לב, אנשים בסיכון או בעלי מוגבלות כלשהי, יכולים להבטיח את שלומם וביטחונם באמצעות לחצן מצוקה. כיום ניתן למצוא מגוון רחב של לחצני מצוקה, אשר מאפשרים הזעקת סיוע בצורה קלה ונוחה, בכל מצב נפשי או פיזי. רוצים לדעת יותר על לחצני מצוקה, הנה כל המידע שאתם צריכים.

מאת: לחצן מצוקהבריאות גיל הזהב23/03/111165 צפיות
הסטטיסטיקות מלמדות על מספרים של יותר ממיליון קורבנות להתקפי לב בכל שנה בארה"ב בלבד אשר מוצאים את מותם כתוצאה מטיפול רפואי שמאחר להגיע. התקפי לב הם רק אחד מעשרות הסיבות היכולות להביא למצבי סיכון גבוהים אשר מחריפים בעשרות מונים בהעדר טיפול רפואי מידי.

מאמרים נוספים בנושא בריאות גיל הזהב

מאת: שלום כהןבריאות גיל הזהב29/09/191242 צפיות
בחירת מסגרת דיור מוגן מתבטאת הן בצורך של החוסה והן ביכולות המימון של האפוטרופוס. ישנן מסגרות דיור מוגן המיועדות לחוסים קשים הסובלים מלקויות נפשיות כבדות, לצד מסגרות שנועדו רק לחוסים קלים ביותר.

מאת: Droxitבריאות גיל הזהב18/04/191564 צפיות
אחרי שטיפלו בנו במשך כל החיים מגיע הרגע שבו ההורים שלנו זקוקים לעזרה שלנו. כשהם מתבגרים נדמה שפעולות רבות קשות עבורם יותר. ההליכה למכולת לרכישת מוצרי מזון עשויה להיות מאתגרת יותר, וגם מטלות בסיסיות בבית אינן פשוטות עבורם. במקרים רבים קשישים לאחר מחלה חלשים אף יותר, והאחריות מוטלת לא פעם על ילדיהם הבוגרים. עם זאת, ולמרות האהבה האדירה והרצון הרב לסייע, לילדים יש היום משפחות משלהם – וילדים משלהם. הם מתמרנים בין עבודה לסידורים, בין משפחה למחויבויות אחרות, ובתוך השגרה העמוסה הם רוצים להעניק את המיטב

מאת: Droxitבריאות גיל הזהב28/03/191074 צפיות
ככל שהשנים חולפות, ההורים שלנו (וגם סבא וסבתא) מתקשים לבצע מטלות רבות בכוחות עצמם. בין אם הם זקוקים לאדם שיסייע להם בהכנת ארוחה קלה ובין אם בעזרה בניקיון הבית, הקושי בהחלט קיים – והוא גם בהחלט מובן. הבעיה האמיתית מתחילה כשאנחנו מאוד רוצים להיות שם בשבילם, אבל המציאות הופכת למאתגרת. העבודה לוחצת, המשימות נערמות ואין לנו את הזמן להספיק הכול וגם להיות שם בשביל ההורים שלנו. שירות של מטפלת לקשישים פרטי הוא בדיוק השירות שמאפשר לכל הצדדים לנצח: ההורים מקבלים את הסיוע שהם זקוקים לו, ולכם יש את הזמן לטפל

מאת: אבי דוידיבריאות גיל הזהב26/03/191057 צפיות
מדוע מזרון לפצעי לחץ כב חשוב ומדוע אתם לא יכולים לדחות למחר את התחלת השימוש בו.

מאת: אבי דוידיבריאות גיל הזהב17/01/191259 צפיות
בקצרה על כסא גלגלים חשמלי ועל כל היתרונות שבו.

מאת: רועי כץבריאות גיל הזהב13/06/18582 צפיות
מבוגרים סיעודיים זקוקים לטיפול רב יחד עם השגחה ברוב שעות היממה. טיפול ביתי באדם סיעודי כרוך בלא מעט אתגרים, הכנות, שעות עבודה וקשיים. לא כל אחד יוכל לטפל באדם סיעודי ולא בכל בית הדבר מתאפשר. פנייה לטיפול ביתי עולה על הפרק כאשר האדם הסיעודי אינו מוכן להכניס לביתו מטפל סיעודי, אינו מסכים לקבלת טיפול במוסד סיעודי וכאשר ישנה נכונות ויכולת לבני המשפחה לספק את הטיפול הדרוש.

מאת: רועי כץבריאות גיל הזהב13/06/18680 צפיות
טיפול סיעודי ביתי ניתן בהיקף מלא של 24 שעות ביממה או בהיקף חלקי של כמה שעות בכל יום. היקף הסיוע לו זקוק האדם המבוגר נקבע בהתאם למצבו הנפשי והמנטלי. ישנם מקרים בהם מספיקה עזרה של כ-3 שעות בכל יום מול מקרים בהם נדרשים סיוע מלא והשגחה 24 שעות ביממה.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica