חפש מאמרים:
שלום אורח
08.12.2019
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

מערכת העיכול- קנדידה ועקרונות תזונתיים למניעתה

רקע

קנדידה הנה פטריית שמרים השוכנת באופן קבוע בגופנו ונחשבת לחלק אורגני מהמעי הגס. במצב תקין הקנדידה היא תחת שליטתה של מערכת החיסון, הבעיות מתחילות כאשר מסיבות מסוימות מתחילה הקנדידה לנדוד ל קומות אחרים, כאשר המקום המועדף עליה הוא נרתיק האישה, בשל קרבתו לפי הטבעת . על הסיבות הרבות המובילות להתפרצות הקנדידה ניתן לקרוא ביתר פירוט במאמר "פטריית קנדידה", אך בבואנו לבחון את הרגלי התזונה שעלינו לאמץ על מנת להימנע מקנדידה או לנטרל אותה אנו מתייחסים למספר תחומים:

· תחום התרופות

· תחום תוספי התזונה

· דיאטה

תרופות

כיום ידוע שיש מספר בלתי מבוטל של תרופות אשר נטילתן מהווה זרז משמעותי בהתפרצות קנדידה במערכת העיכול ובמערכות גוף נוספות. מדובר בעיקר בתרופות אנטיביוטיות אשר כידוע פוגעות גם בחיידקיים הטובים של הגוף, ללא אבחנה. השימוש באנטיביוטיקה מחליש את המערכת החיסונית של הגוף ומביא כך שלקנדידה קל יותר לפרוץ ללא שליטה.

תרופות סטרואידיות המשבשות את פעילותו התקינה של התא, עלולה גם היא להביא להתפרצות הקנדידה. כמו כן תרופות הורמונאליות גלולת וכו' המתערבות במנגנון ההורמונאלי הטבעי של הגוף. על כן, כהמלצה יש להימנע כמה שיותר במידת האפשר מצריכה של תרופות אלו. במידה ואנטיביוטיקה היא בגדר חובה, מומלץ מאוד לאזן ולחזק את תפקוד המעי על ידי שימוש בתוספי תזונה המיועדים לכך.

תוספי תזונה

ראשית מומלץ ליטול תוספי תזונה פרוביוטיים על מנת לשקם את אוכלוסיית החיידקים הידידותיים. כמו כן, מומלץ להשתמש בתוספי תזונה אנטי פטרייתיים כגון: חומצה קפרילית, שום, תמצית זרעי ענבים, (GSE ), שמן אורגנו, שמן זית, עשב ים וביוטין.

דיאטה

רצוי למנוע את התפשטות הקנדידה באמצעות דיאטה החוסמת את מקורות האנרגיה שלה. הדיאטה המומלצת היא נטולת סוכרים ופחמימות, אלכוהול. כמו כן כדאי להימנע כמה שיותר ממוצרי חלב ומזונות שעשויים להכיל עובש. מומלץ לכלול בדיאטה הרבה ירקות וסיבים תזונתיים. עוף, דגים ודגנים מלאים.

בדרך הטבע, פעילות גופנית ומודעות לחיים נטולי סטרס, עשויים גם הם לקדם את בריאות הגוף ולמגר את הקנדידה.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

 ד"ר יוסף דיין- מומחה ברפואה פנימית, בוגר הפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל אביב. מנהל "מרכז מומחים דר' דיין לרפואה משולבת" שהוקם ב-1986. מרכז מומחים דר' דיין לרפואה משולבת המשלב בין רפואה קונבנציונלית ושיטות שונות של רפואה משלימה במטרה להביא להבראה מלאה של המטופל תוך הענקת טיפול יסודי, מעמיק ויחס אישי.ב-2009 הקים ד"ר דיין בשיתוף עם דניאלה שפי, מרפאה טבעית עם 20 שנות ניסיון ומומחית לקנדידה, את מרכז קנדידה סנטר ישראל – המרכז הישראלי הראשון מוסמך לטיפול בקנדידה.

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת מרכז ד"ר דיין לרפואה שלמה ומשולבת

דלקת בערמונית או פרוסטטיטיס, היא דלקת כרונית בבלוטת הערמונית, בלוטה הנמצאת מתחת לשלפוחית השתן הגברית, אשר מייצרת את נוזל הזרע. מכשיר הפועל בטכנולוגיה היפר תרמית (חימום יתר) בגלי מיקרו לטיפול בדלקת הערמונית.

מחלת קרוהן היא מחלה התוקפת את המעי הדק. קרוהן היא מחלה דלקתית החודרת לכל שכבות דופן המעי ויכולה להופיע בכל חלקי מערכת העיכול, מהפה ועד לפי הטבעת. מטרת הטיפול בחולה קרוהן היא להחזיר את החולה לתפקוד רגיל ושגרתי, ללא צורך בתרופות, לאורך זמן רב ככל האפשר. ברוב המקרים, החולה סובל מחסר תזונתי חריף, על רקע הפרעות בספיגה והימנעות ממרכיבי תזונה חשובים, לאורך שנים. לכן, ללא השלמת הרכיבים התזונתיים ע"י אינפוזיות ויטמינים ומינרלים ויצירת בסיס הולם, לא ניתן לרפא את הדלקת.

מאת: מרכז ד"ר דיין לרפואה שלמה ומשולבתרפואה08/05/112090 צפיות
כיב פפטי הוא פצע הנוצר בדופן הקיבה או בדופן התריסריון. כיב פפטי נוצר לרוב בשל הימצאות החיידק הליקובקטור פילורי. טיפול יעיל באולקוס יכלול תוכנית תזונתית מקיפה לשינוי הרגלי התזונה והאכילה של המטופל. כאשר הגורם לאולקוס הוא חיידקי, ניתן לטפל בבעיה באמצעות מי כסף בשילוב עם חיידקים ידידותיים לסילוק החיידק המזיק, וכן באמצעות תכשירים טבעיים לטיפול בכיב וחידוש רקמת דופן המעיים. כמו כן, ניתן לחזק את המצב התזונתי והמערכת החיסונית של הגוף באמצעות עירויי ויטמינים ומינרלים שמסייעים להחזרת האיזון לגוף.

רפואה סינית מטפלת בכאב גב תחתון באמצעות דיקור סיני. דיקור סיני נועד לשפר ולתקן את המקור לכאבי הגב ולהניע את אברי הגוף לפעילות משופרת.

כאב ראש, הינו בסיס לתלונה אשר מופיע בחייו של כל אדם מפעם לפעם, קיימות סיבות רבות ומגוונות לכאבי ראש וקיימים סוגים רבים ומאפיינים שונים. לרפואה הסינית, גישה ייחודית לטיפול בכאבי ראש והצלחות טיפוליות בלתי מבוטלות.

מאת: מרכז ד"ר דיין לרפואה שלמה ומשולבתרפואה23/12/101637 צפיות
עצירות מופיעה אצל חלק מן האנשים בתקופות מסוימות ולפרקי זמן מוגבלים בעוד אצל אוכלוסיות אחרות, בעיקר אנשים מבוגרים, חווים אותה כעצירות כרונית, אשר מהווה חלק משגרת חייהם. חשוב לציין כי העצירות אינה מחלה בפני עצמה כי אם תסמין אשר מעיד על בעיה תזונתית, שרירית או בעיה אחרת בתפקוד מערכת העיכול.

מאת: מרכז ד"ר דיין לרפואה שלמה ומשולבתרפואה11/11/101009 צפיות
קרוהן היא מחלה דלקתית כרונית של מערכת העיכול, שפוגעת בעיקר במעיים אולם יכולה גם לפגוע בכל אזור במערכת העיכול - החל מהפה ועד לפי הטבעת.

מאמרים נוספים בנושא בריאות ורפואה כללי

מאת: שלום כהןבריאות ורפואה כללי27/09/19316 צפיות
כל מי שסובל מאקנה, וכבר התחיל לחפש דרכי טיפול או אפשרויות התמודדות עם האקנה, יודע כי מדובר בתחום רחב מאוד.

מאת: רוני הכהןבריאות ורפואה כללי25/12/18708 צפיות
איך כרית נגד פצעי לחץ יכולה לעשות זאת?

מאת: דוד כהןבריאות ורפואה כללי30/10/18845 צפיות
עומדים לעשות ניתוח ליישור מחיצות האף בקרוב וחוששים? במאמר להלן נסקור מהו הניתוח, למי הוא נועד ולאיזו מטרה וגם קצת על ההתאוששות מהניתוח.

מאת: moraleבריאות ורפואה כללי20/09/181691 צפיות
לא מעט אנשים, בפרט נשים מבוגרות, נאלצים להתמודד עם מצב של קשריות בבלוטת התריס, אותה בלוטה פנימית אשר נמצאת בבסיס הצוואר מתחת לפיקת הגרון. לבלוטה זו יש חשיבות רבה עבורנו, שכן היא מאפשרת לנו לווסת את הטמפרטורה של הגוף וכן היא מקלה עלינו בתהליך של חילוף חומרים.

מאת: ליאורבריאות ורפואה כללי16/07/18515 צפיות
יישור שיניים למבוגרים במחיר מיוחד, מאפשר למי שלא עברו טיפול כזה בעבר, ליישר את השיניים. יישור השיניים, מבוצע בעזרת מכשירים מיוחדים. טיפול ליישור השיניים, מבוצע מגיל שמונה שנים ואילך.

מאת: רוני הכהןבריאות ורפואה כללי04/07/18521 צפיות
כל אדם אשר חושק בכך יוכל לקבל את הדרך הכי נוחה עבור תנועה

מאת: דניאל מלמדבריאות ורפואה כללי24/06/181719 צפיות
כפי שמסביר פרופ' יהודה אדלר, הלב הוא איבר מורכב שכולל בתוכו שורה ארוכה של רקמות מסוגים שונים, כשכל פגיעה ברקמות אלה עלולה להוביל לפגיעה משמעותית באיכות החיים של הסובל ממנה, ואף למוות שלא בצורה של התקף לב.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica