חפש מאמרים:
שלום אורח
05.08.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

פסיכולוג קליני - השותף לחדר בעבודה פשוט מסריח

מאת: עמית ורהפטיגפסיכולוגיה07/01/2011989 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק


 

עמית שלום

אני עובדת במשרד ממשלתי, ולא מזמן העבירו אותי לחדר חדש.  הבעיה היא שבחדר עובד בחור שהוא פשוט... מסריח. אני מצטערת, אין דרך עדינה לומר את זה. אני מרגישה גועלית, אבל  זה בלתי נסבל. דיברתי עם כמה עובדים אחרים, שבאים איתו במגע יומיומי וגם הם מסכימים. אבל הם  לא צריכים להיות איתו באותו חדר יום שלם. אני ממש נבוכה, ניסיתי לרמוז לו על דאודורנט ומקלחת בקיץ, אבל זה לא ממש עזר. אני אפילו לא בטוחה שזה מה שיפתור את הבעיה. היו חברות שחשבו שאי אפשר להגיד לו כלום, ושכדאי שאני אתרגל לסבול.  אחרות טענו שצריך לגשת למנהל, שידבר איתו ויקרא אותו לסדר, סך הכל זה לא שונה מעובד שמגיע לעבודה בלבוש מרושל. מה לעשות? ממש קשה לי.

                                                                                                                                                             קרן

היי קרן

העלית בעיה רגישה שרבים נתקלים בה. יש שמכירים חוויה זו כבר  מילדות, ומספרים על הילד בכיתתם, שהיה מביא להפסקת עשר סנדוויצ'ים עם אנשובי ובצל, שמילאו את הכיתה בריח חזק. יש שמספרים בטיפול על כך שהם היו הילד הזה, וכמה מבוכה מתלווה לזיכרון.

בשונה ממי שמגיע לעבודה בלבוש מרושל, אדם שנודף ממנו ריח רע, מעורר בנו תחושות מאוד חזקות. אולי שווה להבין אותם לפני שניגשים לפתרון המעשי.

יש משהו מאוד ראשוני בריח, שמעורר בנו משיכה ורצון להתקרב כשהוא נעים, ודחייה וגועל כשהוא רע. הריח הרע מתפשט בחדר, ומכה בנו בכל הכוח. בשונה מפצע מכוער על פנים של מישהו, אי אפשר להסב ממנו את העיניים, וקשה להתרגל אליו. אנחנו מרגישים מול הריח קרבנות חסרי אונים.

בדבריך ניכר שאת נעה בין התחושה שאת קרבן לבין תחושות אשמה על כך שאת "גועלית" ותוקפנית. את מרגישה רע כלפי האדם הדחוי, שלא יודע שכל המשרד מדבר עליו, ונגעל ממנו. אני מניח שמה שמוסיף לבלבול זו החרדה החברתית שקיימת, אולי אצל כל מי שקורא כרגע את הדברים, שגם הוא היה פעם, באיזשהו אופן, בלי ידיעתו בתפקיד המסריח. לא בכל מצב אפשר לשלוט בריחות שאנו מדיפים.

אני מאמין שברוב המקרים ניתן לטפל בבעיה. כדאי לדבר עם הבחור, אבל בגלל הרגישות, אני מציע שזה יהיה חבר, האדם שהכי קרוב אליו במשרד, ולא המנהל. המסר שכדאי להעביר לו הוא מורכב. מחד שמדובר בבעיה קשה, הגורמת לאנשים במשרד מצוקה רבה, במקביל צריך לדאוג לכך שהוא ישרוד את ה"התערבות".

יש חשש אמיתי שהבושה, והתחושה שכולם נרתעים ממנו ומלגלגים עליו, יגרמו לו לעזוב את העבודה. לכן נראה לי שחשוב להדגיש עד כמה אנשים מחבבים אותו,סומכים עליו, ורוצים בטובתו ובקרבתו. הריח הוא רק מרכיב אחד באופן שבו תופסים אותו, שמקשה על יצירת הקשר עימו. חשוב להדגיש שאף אחד לא מלגלג עליו, או חושב עליו רעות. כך הוא יוכל להפנים את הבעיה, ולא ידחה את הביקורת. בנוסף כדאי שהחבר יציע לו ליווי בתהליך  השינוי, ופידבק  דיסקרטי, האם הצליח לשנות את הריח שהוא מדיף.  

עוד על טיפול פסיכולוגי ופסיכולוגיה :

פסיכולוג | פסיכולוג קליני מדריך על טיפול פסיכולוגי לצעירים

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

עמית ורהפטיג, פסיכולוג קליני

מייסד מכון פסיכולוגיה לצעירים

התמודדות עם קשיים רגשיים בעזרת קורבי אינטרנט והדרכות וידאו

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת עמית ורהפטיג

מאת: עמית ורהפטיגפסיכולוגיה10/07/121292 צפיות
הרבה אנשים מנסים להיות אסרטיביים בדרך לא נכונה, שמביאה אותם לכישלון ולאכזבה מעצמם. והם מנסים את זה בדיוק ברגע הקריטי, שבו הם רוצים להשיג משהו לעצמם.

מאת: עמית ורהפטיגפסיכולוגיה29/03/121147 צפיות
פסיכולוג קליני מסביר על תופעת דיכאון סמוי. היא מורידה את איכות החיים וגורמת לתחושת חוסר הנאה והתלהבות.

מאת: עמית ורהפטיגפסיכולוגיה08/03/121030 צפיות
עצום אתה עיניים? שכח את הכול? האם זו הדרך היחידה להמודד עם כאב נפשי? מה הפסיכולוג חושב על כך?

מאת: עמית ורהפטיגפסיכולוגיה23/02/12935 צפיות
האם גם אתה צריך קהל? 15 שורות על פסיכולוגיה והאח הגדול מאת פסיכווג קליני. נלמד על צורך פסיכולוגי שמוביל אותנו בחיים ונדגים מתוך הכנית המופלאה האח הגדול

מאת: עמית ורהפטיגפסיכולוגיה31/01/121064 צפיות
האח הגדול ממבט של פסיכולוג. מה קורה כששמיים אנשים בחדר ריק ללא גירויים? הם נאלצים להסתכל פנימה לתוך הנפש, וזה מפחיד.

מאת: עמית ורהפטיגפסיכולוגיה25/01/121279 צפיות
התמודדות עם לחץ, מה ניתן ללמוד מבית האח הגדול על התמודדות עם לחץ? פסיכולוג קליני כותב על האח הגדול ממבט פסיכולוגי. מהומה בבית האח הגדול, שלושה מהדיירים יוצאים בשלב כל כך מוקדם מהבית מרצונם החופשי . מה הביא אותם לצאת

מאת: עמית ורהפטיגפסיכולוגיה12/01/121376 צפיות
האם הרגשת לאחרונה תחושת דכאון, חרדה, בדידות, חוסר כוחות, ריקנות, בלבול או תקיעות, ולא היה לך למי לפנות, ומי שיעזור לך להתמודד? האם אמרו לך ללכת לטיפול, והרגשת שזה לא מתאים לך? צעירים רבים חשים דכאון, חרדה, בדידות, חוסר כוחות, ריקנות, בלבול ותקיעות. אלה תחושות לא קלות. צעירים שחשים אותם סובלים באמת. גם אם אתה חש רק אחת מהתחושות האלה, אתה יודע כמה זה מקשה ומסובך.

מאמרים נוספים בנושא פסיכולוגיה

מאת: מילים שוות זהבפסיכולוגיה21/07/191419 צפיות
מאמר המציע דרכי פתרון לאי גמילה מטיטולים בקרב בני 3-4. דרכי הפתרון מובאות מהזווית הפסיכולוגית הקלינית: חיזוקים חיוביים לילד לעומת עונשים וחיזוקים שליליים, וכד'. המאמר מתבסס על הקשר שבין ביקורת שלילית לילדים לחוסר הצלחתם להיגמל מהטיטולים.

מאת: מילים שוות זהבפסיכולוגיה21/07/191398 צפיות
כל מה שאתם צריכים לדעת על מנת לזהות אצל ילד בן 3-4 סימפטומים של אי גמילה מחיתולים. המאמר יציע פרשנות מדוע הדברים נוצרו ויספק מידע על פתרונות אפשריים אליהם.

מאת: מילים שוות זהבפסיכולוגיה21/07/191390 צפיות
מאמר מידע על הרטבות לילה. המאמר סוקר את הבעיה מהזווית הפסיכולוגית הקלינית ומציע, באמצעותה, דרכי פתרון אפשריות.

מאת: מילים שוות זהבפסיכולוגיה21/07/191402 צפיות
מאמר מומחים על הרטבת לילה. נקיטה בגישות פסיכולוגיות קליניות לפתרון הבעיה. שילוב אמצעים רפואיים במידת הצורך. מטרת המאמר היא להדריך אתכם בתחילת ניסיונכם לפתור בעיה זו.

מאת: מילים שוות זהבפסיכולוגיה21/07/191381 צפיות
תיאור הרטבת לילה אצל מבוגרים, ואי שליטה בסוגרים. הצעת פתרונות פסיכולוגיים לצד רפואיים להתמודדות עם בעיה זו: הורדת מתח ולחץ, אבחון מדד הסוכר בבדיקות המעבדה לצורך הסקת מסקנות לגבי הישנותה של סוכרת, ועוד.

מאת: מילים שוות זהבפסיכולוגיה21/07/191401 צפיות
תיאור בעיה פסיכולוגית נדירה בשם 'חרדת האסלה'. במסגרתה, ילד שיצא מגיל הינקות בהגיעו לגיל 4 נרתע מהאסלה ועושה את צרכיו בבגדיו. במאמר נדון בהיווצרות הבעיה, זיהוי סימפטומים ודרכי פתרון.

מאת: מילים שוות זהבפסיכולוגיה21/07/191377 צפיות
מאמר מידע על הרטבת לילה אצל ילדים, תוך גיבוש פתרון בגישה הפסיכולוגית הקלינית. במאמר זה מוצעות דרכי התנהגות של ההורים שמומלץ ליישם על מנת להימנע או לצמצם את ההרטבה, לצד ייעוץ עם פסיכולוג קליני.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica