חפש מאמרים:
שלום אורח
06.08.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

פסיכולוג קליני - החסרון של בוס ריכוזי

מאת: עמית ורהפטיגפסיכולוגיה07/01/20111054 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק


עמית שלום

אני מנהל חברה , אותה עזרתי להקים ממש מאפס. כיום, הרבה בזכותי, זו חברה רווחית ומצליחה בתחומה.  לאחרונה החלטנו אני והבעלים, שבגלל העומס המוטל עלי, כדאי להכניס סגן, שיעזור  במשימות השוטפות, ויהיה  אחראי בהעדרי. האמת שחששתי מזה מאוד, הוא פחות מנוסה ממני, ולא הייתי בטוח שהוא יוכל להתמודד עם המורכבות של המערכת. החששות שלי התאמתו בשבוע שעבר, יום שבו לקחתי חצי יום חופש. אחד הלקוחות לא היה מרוצה מהשירות שקבל , ואיים לעזוב. לצערי, הסגן טיפל בבעיה בחוסר מקצועיות, ולבסוף זה נגמר בפיצוץ ובעזיבה של הלקוח. מה שעצבן אותי, זו לא התוצאה העגומה, אלא שהסגן, ניסה לטפל בבעיה לבד, ולא התקשר כדי להתייעץ איתי.  קבלתי על כך דיווח רק למחרת.אני מתלבט האם לפטר את הסגן . מצד אחד הוא לא עובד בשיתוף פעולה ולא מקבל סמכות, מצד שני אני עמוס מאוד. אשתי טוענת שאני צריך ללמוד לשחרר, ולהיות פחות ריכוזי.                                                                                                                                             אלי

שלום אלי

אכן נראה שאתה ריכוזי.  מהסיפור שלך נשמע שממש חיכית לרגע  שבו הסגן יעשה את הטעות הראשונה, כדי שתוכל לפטר אותו. כנראה שמאוד קשה לך להאציל סמכויות, גם כשטובתך  וטובת הארגון דורשות זאת.

אנשים ריכוזיים  חשים שהם חייבים להיות מעורבים בכל החלטה ובכל אירוע בארגון. זה נובע מתוך צורך עז בשליטה, ומתוך אמונה לא רציונאלית שרק הם יכולים לעשות את העבודה כראוי. רק הם מכירים את התמונה בכללותה, רק הם מצויים בכל הפרטים.

 ניתן לשער שמאחורי האמונה הלא רציונאלית הזו, עומד הצורך להרגיש חשובים ובעלי ערך, ושאי אפשר בלעדיהם. מתוך כך יש כאלה שמתוקף תפקידם כראשי הארגון, יבנו ויתפעלו אותו באופן כזה, שהכל יעבור דרכם, כך שבסופו של דבר, באמת אי אפשר בלעדי המעורבות האישית שלהם. 

אנשים שצריכים כל הזמן הוכחה שהם בעלי ערך, כנראה חוששים מאוד מההפך. בפנים מקננת בהם החרדה שהם לא שווים, ושניתן להחליף אותם בקלות. במקרים מסוימים החשש הופך לפרנויה, וכך כל האנשים המוכשרים בסביבה, הופכים בדמיונם למועמדים לרשת את מקומם. האם זה המקרה  פה? רק אתה תוכל להגיד.

 אנשים ריכוזיים נוטים להיות מסורים לעבודה באופן קיצוני. חלקם, כמוך, יכולים   להזיז הרים ולחולל נפלאות. אבל בנקודה מסוימת שבה העסק גדל מתרחב, אי אפשר כבר להסתמך  רק על אדם אחד, ואז הנטייה הריכוזית עלולה להפוך לגורם מעכב.  

נראה שנדרש ממך להבין את המצב, ולהסתגל לשינוי באופן מהיר. עליך לשנות את הנטייה הראשונית שלך, וללמוד להסתמך על אחרים . אחרת  יתגשם החשש  שלך, ובאמת לא תהיה בעל ערך לארגון. כעת אתה נדרש במשימות אחרות. סגן ועוזרים יוכלו לפנות את זמנך לתפקידים חשובים ואיכותיים כמו  תכנון לטווח ארוך, התוויית יעדים וחשיבה יצירתית.

בנוסף כדאי לעגן בנהלים ברורים את דרך העבודה בינך ובין הסגן, ולהבהיר היטב מהם תחומי האחריות של כל אחד מכם. כך גם יהיה ברור יותר, מתי הוא נדרש להתייעץ איתך ולדווח לך, כשאתה לא נמצא.

  עוד על טיפול פסיכולוגי לצעירים ועל פסיכולוגיה

פסיכולוג | פסיכולוג קליני מדריך על טיפול פסיכולוגי לצעירים

 





 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

עמית ורהפטיג, פסיכולוג קליני

מייסד מכון פסיכולוגיה לצעירים

התמודדות עם קשיים רגשיים בעזרת קורבי אינטרנט והדרכות וידאו

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת עמית ורהפטיג

מאת: עמית ורהפטיגפסיכולוגיה10/07/121293 צפיות
הרבה אנשים מנסים להיות אסרטיביים בדרך לא נכונה, שמביאה אותם לכישלון ולאכזבה מעצמם. והם מנסים את זה בדיוק ברגע הקריטי, שבו הם רוצים להשיג משהו לעצמם.

מאת: עמית ורהפטיגפסיכולוגיה29/03/121147 צפיות
פסיכולוג קליני מסביר על תופעת דיכאון סמוי. היא מורידה את איכות החיים וגורמת לתחושת חוסר הנאה והתלהבות.

מאת: עמית ורהפטיגפסיכולוגיה08/03/121030 צפיות
עצום אתה עיניים? שכח את הכול? האם זו הדרך היחידה להמודד עם כאב נפשי? מה הפסיכולוג חושב על כך?

מאת: עמית ורהפטיגפסיכולוגיה23/02/12935 צפיות
האם גם אתה צריך קהל? 15 שורות על פסיכולוגיה והאח הגדול מאת פסיכווג קליני. נלמד על צורך פסיכולוגי שמוביל אותנו בחיים ונדגים מתוך הכנית המופלאה האח הגדול

מאת: עמית ורהפטיגפסיכולוגיה31/01/121064 צפיות
האח הגדול ממבט של פסיכולוג. מה קורה כששמיים אנשים בחדר ריק ללא גירויים? הם נאלצים להסתכל פנימה לתוך הנפש, וזה מפחיד.

מאת: עמית ורהפטיגפסיכולוגיה25/01/121281 צפיות
התמודדות עם לחץ, מה ניתן ללמוד מבית האח הגדול על התמודדות עם לחץ? פסיכולוג קליני כותב על האח הגדול ממבט פסיכולוגי. מהומה בבית האח הגדול, שלושה מהדיירים יוצאים בשלב כל כך מוקדם מהבית מרצונם החופשי . מה הביא אותם לצאת

מאת: עמית ורהפטיגפסיכולוגיה12/01/121376 צפיות
האם הרגשת לאחרונה תחושת דכאון, חרדה, בדידות, חוסר כוחות, ריקנות, בלבול או תקיעות, ולא היה לך למי לפנות, ומי שיעזור לך להתמודד? האם אמרו לך ללכת לטיפול, והרגשת שזה לא מתאים לך? צעירים רבים חשים דכאון, חרדה, בדידות, חוסר כוחות, ריקנות, בלבול ותקיעות. אלה תחושות לא קלות. צעירים שחשים אותם סובלים באמת. גם אם אתה חש רק אחת מהתחושות האלה, אתה יודע כמה זה מקשה ומסובך.

מאמרים נוספים בנושא פסיכולוגיה

מאת: מילים שוות זהבפסיכולוגיה21/07/191422 צפיות
מאמר המציע דרכי פתרון לאי גמילה מטיטולים בקרב בני 3-4. דרכי הפתרון מובאות מהזווית הפסיכולוגית הקלינית: חיזוקים חיוביים לילד לעומת עונשים וחיזוקים שליליים, וכד'. המאמר מתבסס על הקשר שבין ביקורת שלילית לילדים לחוסר הצלחתם להיגמל מהטיטולים.

מאת: מילים שוות זהבפסיכולוגיה21/07/191401 צפיות
כל מה שאתם צריכים לדעת על מנת לזהות אצל ילד בן 3-4 סימפטומים של אי גמילה מחיתולים. המאמר יציע פרשנות מדוע הדברים נוצרו ויספק מידע על פתרונות אפשריים אליהם.

מאת: מילים שוות זהבפסיכולוגיה21/07/191392 צפיות
מאמר מידע על הרטבות לילה. המאמר סוקר את הבעיה מהזווית הפסיכולוגית הקלינית ומציע, באמצעותה, דרכי פתרון אפשריות.

מאת: מילים שוות זהבפסיכולוגיה21/07/191404 צפיות
מאמר מומחים על הרטבת לילה. נקיטה בגישות פסיכולוגיות קליניות לפתרון הבעיה. שילוב אמצעים רפואיים במידת הצורך. מטרת המאמר היא להדריך אתכם בתחילת ניסיונכם לפתור בעיה זו.

מאת: מילים שוות זהבפסיכולוגיה21/07/191384 צפיות
תיאור הרטבת לילה אצל מבוגרים, ואי שליטה בסוגרים. הצעת פתרונות פסיכולוגיים לצד רפואיים להתמודדות עם בעיה זו: הורדת מתח ולחץ, אבחון מדד הסוכר בבדיקות המעבדה לצורך הסקת מסקנות לגבי הישנותה של סוכרת, ועוד.

מאת: מילים שוות זהבפסיכולוגיה21/07/191404 צפיות
תיאור בעיה פסיכולוגית נדירה בשם 'חרדת האסלה'. במסגרתה, ילד שיצא מגיל הינקות בהגיעו לגיל 4 נרתע מהאסלה ועושה את צרכיו בבגדיו. במאמר נדון בהיווצרות הבעיה, זיהוי סימפטומים ודרכי פתרון.

מאת: מילים שוות זהבפסיכולוגיה21/07/191379 צפיות
מאמר מידע על הרטבת לילה אצל ילדים, תוך גיבוש פתרון בגישה הפסיכולוגית הקלינית. במאמר זה מוצעות דרכי התנהגות של ההורים שמומלץ ליישם על מנת להימנע או לצמצם את ההרטבה, לצד ייעוץ עם פסיכולוג קליני.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica