חפש מאמרים:
שלום אורח
06.08.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

שימוש בדודי חשמל

דוד חשמל בהשוואה לדוד שמש

דוד חשמל הוא מכל חלול המכיל מים חמים למטרת רחצה. בניגוד לדוד שמש, דוד חשמל זקוק לאנרגיה מרשת החשמל על מנת לחמם את המים, כדי שיתאימו לרחצה נעימה ונוחה. כיוון שדודי חשמל הם בזבזני אנרגיה לא קטנים, בישראל השכילו להתקין דודי שמש דווקא, ב-95% מגגות הבתים והבניינים. המהלך הזה בוצע כבר בסביבות שנות החמישים של המאה העשרים, ועד היום הוא חוסך למשק האנרגיה שלנו כמה אחוזים בכל שנה.

דודי חשמל - מידות ונפחים

דודי חשמל מגיעים במגוון נפחים, בהתאם למידת הצורך ותדירות השימוש. אם מדובר בחימום מים לצורכי רחצה של משפחה ממוצעת, נפח דוד החשמל צריך להיות גדול יותר, בהתאם. הנפחים הסטנדרטיים של דוד חשמל, נעים בין 30 ליטרים ועד 200 ליטרים. הנפחים דומים גם כשמדובר בדודי שמש.

אחד מהיתרונות הגדולים ביותר של דוד חשמל, הוא העובדה שניתן להתקינו גם בתוך הבית. מכיוון שלדוד חשמלי אין קולטי שמש והוא צורך אך ורק אנרגיה מרשת החשמל, דוד בגודל המתאים יכול להיות מותקן גם בתוך ארון, בבוידעם או בכל מקום מסתור אחר בשטח המבנה. דוודים חשמליים בנפחים המתאימים, יכולים להיכנס כמעט לכל פינה.

דוד חשמלי - מבנה פנימי וחיצוני

המבנה הפנימי של דוד חשמל דומה, ברובו, גם הוא למבנהו הפנימי של דוד שמש. בתוך המכל עוברת יחידת חימום, כמו בתנור או בקומקום חשמלי. בעת מעבר זרם חשמלי ביחידת החימום, היא מתחממת לאיטה ובתוך כך מחממת את המים שסביבה. כמו כן - אחד מההבדלים הבולט ביותר לעין, בין דוד חשמל ודוד שמש, הוא העובדה שבזה האחרון יש קולטי שמש; ואילו בדוד חשמלי אין קולטים.

לאחר שנוכחו לדעת ששיטת החימום המתוארת לעיל אינה מהירה דיה, היצרנים הוסיפו לדודי חשמל ושמש גם מאיצי חימום מסוגים שונים. מאיצי חום אלו מקצרים את זמן חימום המים בצורה משמעותית, כך שאפילו כבר לאחר עשר דקות מרגע ההפעלה – יש מים חמים ואפשר להתקלח בנחת. הדבר חשוב, במיוחד בעונת החורף.

דודי חשמל ואיכות הסביבה

כיום גוברת והולכת המגמה בעולם, להשתמש פחות ופחות בדודי חשמל ולעבור לדודי שמש ולשאר שיטות לחימום מים. אומנם דוד חשמל אינו מזהם ואינו גורם לנזק סביבתי, אך הוא אינו חסכוני בחשמל ובאנרגיה – ובכך טמון חסרונו הגדול ביותר.

למרות זאת, הבחירה להתקין דוד חשמל או דוד שמש נתונה בידיו של בעל הבית. כמובן שדוד שמש יעלה יותר כסף בהשוואה לדוד חשמל, אך בחישוב הכולל – הן מבחינת זמינות המים החמים בכל רגע, והן מבחינת החיסכון בחשמל – כדאי ורצוי להעדיף דוד שמש על פני דוד חשמל. כמו כן, השימוש בדוד חשמל דורש התקנת שעון עצר, שיפסיק את פעולת החימום לאחר הזמן שהקצבנו לו; אם לא כן – החימום יכול להמשיך במשך שעות רבות, ולחבל בדוד עד כדי צורך בתיקון ובהזמנת טכנאי.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

יערה דניאל

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת יערה דניאל

מאת: יערה דניאלאבטחת הבית11/08/111010 צפיות
מערכות כיבוי אש הן אביזר חיוני בכל מבנה. מערכות אלו, כדוגמת הספרינקלרים, מספקות מענה ראשוני לכל שריפה, מיד כשהיא פורצת וגם אם איש עדיין לא הבחין בקיומה

מאת: יערה דניאלפרופילי חברות11/08/111015 צפיות
אוטובוסים בדרך כלל מזכירים לנו את תקופת הילדות. אז, לפני שהיה בידינו רישיון נהיגה או חברים בעלי רישיון נהיגה, אבל כשהיינו כבר מספיק גדולים כדי להגיע ממקום למקום באופן עצמאי, אוטובוסים היו כלי התחבורה שבאמצעותו התניידנו. מאמר בנושא

מאת: יערה דניאלנשים - כללי11/08/111769 צפיות
המראה שלנו והטיפוח הם חלק חשוב בחיינו בשנים אלו. מדברים הרבה על קוסמטיקה- במאמר הבא 5 דברים שאומרים על קוסמטיקה, והאמת מאחוריהם.

מאת: יערה דניאלבניין ואחזקה - כללי09/08/111078 צפיות
הובלות מנוף כשמן כן הן – הובלות אשר לשם ביצוען יש להשתמש במנוף. לא בכל הובלה נדרש השימוש בכלי המכאני, אולם ישנם מצבים המחייבים שימוש בו על מנת שההעברה תצלח - מאמר בנושא

מאת: יערה דניאלרהיטים08/08/11931 צפיות
כל מי שיש לו דירה עם גינה או עם מרפסת יודע, שאין כמו ריהוט גן איכותי כדי להפוך את הישיבה בחוץ לנעימה במיוחד. המאמר הבא יעזור לכם לבחור ריהוט לגינתכם בצורה הנכונה.

מאת: יערה דניאלבית חכם26/07/111031 צפיות
כמדי שנה, גם הקיץ, בשלהי חודש יולי, אנו מתבשרים באמצעי התקשורת על שיאי חום חדשים. וכמדי שנה, גם הקיץ חברת החשמל משמיעה את איומיה הקבועים על הפסקות חשמל יזומות, כדי שתוכל לעמוד בביקושים העצומים לחשמל

מאת: יערה דניאלבניין ואחזקה - כללי26/07/111290 צפיות
כל חברת בנייה עושה שימוש בכלים מכאניים ובחומרים אשר שמם הכולל הוא "ציוד לבניין". על מנת שהתוצאות בשטח תהיינה טובות ויעילות, חשוב שהחברות יעשו שימוש בכלים חזקים ובחומרים באיכות טובה, שיאפשרו בנייה חזקה ויציבה.

מאמרים נוספים בנושא בניין ואחזקה - כללי

מאת: שמריהו יונהבניין ואחזקה - כללי09/07/20101 צפיות
חברת נסיב חלבי ובניו מתמחה בעבודות איטום גגות בחיפה, תוך כדי הקפדה על שירות מקצועי ואדיב. החברה מחזיקה בניסיון של למעלה מ – 50 שנים ודוגלת בתמחור אטרקטיבי, עבודה עם רישיונות ותו תקן והענקת אחריות לכל לקוח. רוצים לאטום את גג הבית ולעשות את זה כמו שצריך? פשוט פנו אל נסיב חלבי ובניו.

מאת: עידן שלומןבניין ואחזקה - כללי24/05/20240 צפיות
מוצר שתמצאו בכל בית ישראלי ונחשב אחד החיוניים ביותר הוא המזגן הביתי. קשה לדמיין את החיים המודרניים שלנו ללא מזגן בקיץ או בחורף וכאשר יש תקלה במזגן רובנו ממהרים להזמין טכנאי מזגנים שיגיע כמה שיותר מהר לתקן את המזגן המקולקל. הבעיה שלא תמיד יש טכנאי מזגנים מומלץ שפנוי להגיע באותו היום או אפילו למחרת לשירותי תיקון מזגנים ובחודשי הקיץ הלוהטים טכנאי המזגנים הפופולאריים תפוסים לפחות שבוע ימים מראש. אז מה הפתרון ?

מאת: בנימין קלינגרבניין ואחזקה - כללי10/04/20386 צפיות
הרבה מהלקוחות המרוצים של משרד בן קלינגר רישוי עסקים והתרי בניה שואלים רבות" במה עוד אתם יכולים לסייע?" החלטנו לפרסם לקהל הרחב פרופיל משרד המתאר את היכולות והשרותים שלנו מול משרדי התכנון,ממשל ועוד.

מאת: moraleבניין ואחזקה - כללי04/12/19873 צפיות
עד גיל מסוים, סידור ארון ילדים נמצא תחת האחריות של ההורים. הילדים לא יכולים, לא יודעים, הם לא בגיל המתאים בשביל לעשות את זה. משלב מסוים, בדרך כלל זה מגיע אחרי גיל 12-13, הילד כבר אחראי לסדר את ארון הבגדים שלו. למרות שבמקרים רבים, הורים בפרט אימהות, נוהגים לעשות את זה עבורו, לפחות עד הצבא ואולי גם במהלך שירותו הצבאי, זאת מתוך מחשבה, שאם הם לא יעשו את זה, הארון יישאר מבולגן והוא לא ימצא שום בגד

מאת: moraleבניין ואחזקה - כללי02/12/19768 צפיות
כמעט בכל בית בישראל ובכלל, אפשר למצוא לפחות ארון ספרים אחד. בין אם מדובר בארון ספרי פרוזה, ספרי שירה, ספרי טיולים, ספרי דת או כל סוג אחר של ספרים. במקרים רבים, ארונות ספרים ממוקמים בסלון או קרוב לסלון, יש מקרים בהם הארון ממוקם בחדר עבודה, חדרי שינה ובמקומות אחרים. זה תלוי בסגנון העיצוב של הבית וכן בדרך בה בוחרים להציג את הספרים.

מאת: שלום כהןבניין ואחזקה - כללי21/11/19692 צפיות
עומדים לרכוש מגהץ קיטור חדש? רוצים להכיר קצת יותר את הטכנולוגיות השונות בתחום בכדי שתוכלו לבחור את מגהץ הקיטור הטוב והנכון ביותר בשבילכם? אם כן, הגעתם אל המקום הנכון.

מאת: רוני הכהןבניין ואחזקה - כללי04/11/19629 צפיות
ובכן, הסיבה עבור צביעה של רצפה היא כזו שלא נועד לשימוש של אדם פרטי, אלא יותר עבור שטחים אחרים, שהם שימושיים עבור הציבור או בעלי עסקים שעבורם הצביעה רלבנטית לרצפה.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica