חפש מאמרים:
שלום אורח
17.07.2024
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

הדברה וחומרים כימיים אחרים בחיי היום יום

מאת: עופרי דהן הדברה15/02/20111838 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

מדע הכימיה הביאו לחיינו מוצרים כמו חומרי הדברה שונים, תרופות, קוטלי חרקים , חומרי ניקוי או קוטלי עשבים אשר מקלים מאוד על חיינו. אנו נפגשים איתם ומשתמשים בהםמידי יום מבלי שנקדיש לכך רגע של מחשבה. במאמר זה נציג כמה דוגמאות לכך באמצעות שלושה סיפורים וניתן כבוד למדענים השקדנים.

ארנון וההדברה

ארנון מפחד מג'וקים. אם במקרה יגיע לביקור אחד מהם בשירותים הוא יעדיף לסגור עליו את הדלת ולהתאפק עד שמישהו או מישהי תשמיד אותו. פעם אחת, הוא היה כל כך נואש, עד שהוא יצא לרחוב כדי לקרוא לאדם זר לחלוטין לבוא ולהרחיק את הג'וק בשבילו.

זה היה כשהוא גר בחדר קטן במרכז ת"א, היום הוא בעל משפחה שגילה את כוחה של ההדברה. בכדי להימנע ממצבים מביכים שבהם אבא עולה על השולחן בצרחות לקול צחוקה של בתו הפעוטה, הוא מדביר את הבית והחצר בתדירות קבועה. בזכות ההדברה הוא מרחיק מבתו יצורים לא רצויים נוספים כמו פרעושים, עכברים וחולדות.

איילת וקוטלי חרקים

איילת סטרילית, מאז שהיא מצאה תולעת בתאנה היא מקפידה לרחוץ היטב עם סקוטש וסבון כלים כל פרי וירק. בנוסף, היא מביטה היטב בפרי לפני כל ביס, לפעמים אפילו בזכוכית מגדלת. חרדה זאת הפכה לקיצונית יותר כאשר היא הפכה לאימא לילד שהתחיל לטעום מרק ירקות.

אחרי מסע הסברה עקבי ולעיתים אגרסיבי שכלל סיורים, סרטים ועדויות ממקור ראשון, איילת הבינה שבזכות ריסוס של קוטלי חרקים פוחת משמעותית הסיכוי למזיקים בפירות והירקות. הודות לקוטלי החרקים שהולכים ומפתחים יעילות גבוהה יותר עם פחות נזקק סביבתי, החקלאי מצליח לשמור על הניקיון והאיכות של גידוליו, ואיילת יכולה ליהנות מסלט מבלי לחשוש.

גלעד וקוטלי העשבים

גלעד חובב גננות, נכון יותר יהיה לומר, מכור לעבודת האדמה. הוא טיפח גינה עם שלל צמחים ועצים לנוי ולמאכל, הוא הכי נהנה לבשל מאכלים בשילוב ירק טרי מהגינה או לקטוף פרי מהעץ ולאכול. בתקופת החורף הגינה תופסת לו את כל הזמן הפנוי, העשבים הרבים מאיימים להשתלט על הגינה ולפגוע בה. לכן, הוא ישב לנכש את העשבים הפחות רצויים.

למזלו, לפני כשנה, הוא גילה את קוטלי העשבים. בזכותם, כבר אין לגלעד צורך להילחם בעשבים. הוא דואג לרסס אותה לפי ההוראות כדי שיפעלו ביעילות גבוהה ובכך חוסך מעצמו עבודה סיזיפית כמעט. הודות לקוטלי העשבים, גלעד גילה שוב את הפנאי ועכשיו הוא נהנה לנצל את ימי השמש החורפית לישיבה בגינה מטופחת ונקייה.

אלו כאמור שלושה סיפורים אנושיים, דרכם ניתן להבין את החשיבות של כימיקלים כמו הדברה, קוטלי חרקים או קוטלי עשבים גם בחיי היום יום. אך אלו רק דוגמא קטנה של שימושים רבים שאנו עושים בפיתוחים של מדעי הכימיה מבלי שנבחין בכך.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת עופרי דהן

מאת: עופרי דהן הדברה26/03/111828 צפיות
בזכות כימיקלים הומצאו מוצרים רבים אשר שינו את העולם, בין היתר הודות גםצ לחומרי טעם וריח ולמוצרי טיפול בשפכים. הפרטים במאמר שלפניכם

מאת: עופרי דהן הדברה23/03/111547 צפיות
הודות לחומרי הדברה כמו קוטלי חרקים או קוטלי עשבי ניתן לטפח גינה עם עצי פרי, תבלינים, ירקות וצמחי נוי ללא חשש מהשקעה ומאמץ רבים מידי. כל הפרטים במאמר.

מאת: עופרי דהן ניקיון20/03/111176 צפיות
לקראת פסח זה הזמן להזכיר עד כמה כימיקלים מסייעים לנו במלאכת הניקיון ושמירה על ההיגיינה, יחד עם חומרי טעם וריח וחומרי טיפול בשפכים במרחב הציבורי. כל הפרטים במאמר.

מאת: עופרי דהן כימיה24/02/1111367 צפיות
הכימיקלים קידמו את החיים האנושיים בתחומים רבים, כמו מוצרי ניקוי וחומרי קוסמטיקה עם חומרי טעם וריח, או טיפול בשפכים היישובים והתעשייה שמסייעים לשמור על הסביבה.

מאת: עופרי דהן עסקי מזון05/02/111509 צפיות
יש מי שאומרים שלכל יצור חי יש מקום בעולם, הם כנראה צודקים. אבל ישנם כמה יצורים שהיינו מעדיפים שיהיו רחוקים מאיתנו ויותר מכך מהאוכל שלנו. בדיוק בשביל זה המוח האנושי ייצר מגוון של חומרים כימיקלים המסייעים אם באמצעות הדברה או בעזרת קוטלי חרקים ואפילו בזכות קוטלי עשבים, אנו מקבלים לצלחת מנות של אוכל מזין, בריא ונקי ממזיקים.כל הפרטים במאמר הבא.

מאמרים נוספים בנושא הדברה

מאת: נט מדיה- בניית אתריםהדברה12/03/191775 צפיות
חברת הדברה תדאג שהבית יהיה נקי מכל האורחים הלא רצויים בין אם מדובר בתיקנים, עכברים או פשפש המיטה. אבל על מנת שאכן כך יקרה חשוב לבחור חברת הדברה מקצועית.

מאת: דוד לוקשביץהדברה22/02/181719 צפיות
הדברת פרעושים בחצר היא חלק בלתי נפרד מכל מבצע הדברה של פרעושים. אל החצר נכנסים בעלי חיים זרים, הם עלולים להיות נשאים של פרעושים. כאשר הפרעושים הנמצאים בחצר יזהו פונדקאי מתאים הם ינתרו לעברו ייטפלו אליו וימצצו את דמו. הפרעושים אוהבים לחיות בסביבה עם תנאי לחות גבוהים הקיימים בדרך כלל בין מצבורי אשפה במחילות ובמאורות של בעלי החיים. חשוב לנקות את החצר ולמנוע תנאים שיזמינו את הפרעושים.

מאת: דוד לוקשביץהדברה22/02/181281 צפיות
פשפשי המיטה כיום בישראל מהווים נזק אדיר ומטרד גדול לאדם. כאשר בסוף יום עבודה אנו שמחים ללכת לישון אין אנו מדמיינים בנפשנו ולא לרגע אחד כי יש לנו שותפים למיטה, מדובר בחרק המתפשט מהר ביותר ואלוף במחבואים, פשפשי המיטה גורמים לנו לגירודים עזים אלרגיות קשות היכולות אף להגיע לבתי חולים. הטיפול בו חייב להתבצע אך ורק על ידי מדביר בעל רישיון והיתר הדברה בפועל אל תתביישו לבקש היתר הדברה.

מאת: דוד לוקשביץהדברה21/02/181407 צפיות
הפשפשים והפרעושים שניהם חרקים שונים לחלוטין אחד ממשנהו, אך עדיין רבים מהאנשים מתבלבלים ביניהם. הפרעושים הם חרקים זעירים ביותר קטנים ואלופי העולם בניתור למרחק, לעומת גודל גופם הזעיר. נדבקים בכוח לפונדקאי. הפשפשים לעומתם מהלכים כרגיל ללא יכולת ניתור לגובה ובעל מראה מאוד תמים ובלתי מזיק, יכולתם להתחבא בסדקים צרים עד שיבוא הטרף. המכנה המשותף בין שניהם הוא הבוקר של אחרי המלווה בעקיצות רבות בכל הגוף, מגדרות ומאוד מכוערות, מהם דרכי ההדברה נגד שניהם.

מאת: דוד לוקשביץהדברה13/02/181408 צפיות
פרעושים הם סוגי חרקים. הפרעושים מונים בקירוב למעלה מאלפיים סוגים, אך בישראל מצויים רק כארבעים סוגים של פרעושים והפרעוש הנפוץ ביותר הוא "פרעוש החתול". הפרעושים אינם טפילים מסוכנים אך הם עלולים לעקוץ ולהטריד,

מאת: דוד לוקשביץהדברה13/02/181385 צפיות
כת הטבע החדשה שמאיימת על ישראל היא גדולה בסכנתה, אבל קטנה מאוד במימדים: נמלת האש האדומה גודלה פחות משני מילימטרים, אך היא מסוכנת לבעלי החיים ומכאיבה לבני האדם. היא התפשטה ברחבי הארץ מצפון ועד דרום, ופתרון לבעיה - אין.

מאת: דוד לוקשביץהדברה13/02/181298 צפיות
כת הטבע החדשה שמאיימת על ישראל היא גדולה בסכנתה, אבל קטנה מאוד במימדים: נמלת האש האדומה גודלה פחות משני מילימטרים, אך היא מסוכנת לבעלי החיים ומכאיבה לבני האדם. היא התפשטה ברחבי הארץ מצפון ועד דרום, ופתרון לבעיה - אין.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica