חפש מאמרים:
שלום אורח
17.07.2024
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

בית, גינה, הדברה

מאת: עופרי דהן הדברה23/03/20111547 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

אם תבקשו מילד לצייר בית, סביר להניח שהוא יצייר בית קרקע עם גג רעפים, כמעט אף פעם הוא לא יצייר דירה בבניין קומות גם אם עבורו זהו הבית, כאשר תבקשו מילד לצייר עץ, הוא ככל הנראה יצייר אותו עם פירות וכאשר הילד יתבקש לצייר בית וגינה הוא יצייר דירת קרקע עם עצי פרי ופרחי נוי, אולי גם דשא. זהו ככל הנראה הציור האוטופי של הבית בכפר שכל ילד אולי מפנים מהספרים והציורים בגן, יתכן וזהו גם החלום הבסיסי של כמעט כל בן אנוש. הסיבה העיקרית שרבים מוותרים על חלום הבית עם הגינה, מעבר לתקציב, היא החשש מתחזוקה שוטפת שהגינה מצריכה לדעתם, והשקעת הזמן רב או הכסף לצורך זה ואכן, אם רוצים בית שבו תוכלו לטפח גינה עם עצי פרי, דשא, צמחי תבלין או אפילו ירקות למאכל, יש צורך בעבודת תחזוקה, עם זאת, היא לא כל כך תובענית כמו שרבים חושבים. הודות למוצרי הדברה כמו קוטלי חרקים או קוטלי עשבים , עבודת האדמה הופכת להרבה יותר פשוטה.

עשבים בריונים

אחד הדברים המטרידים בגינה מגיע בדיוק בלב החורף ולקראת האביב, אז מתחילים לצוץ עשבי פרא רבים אשר אינם רצויים בגינה המטופחת שלכם. צמחים אלו, אם לא תטפלו בהם, יתרבו במהירות עד שיכסו את כל הגינה ולא יאפשרו לצמחים שלכם לפרוח בנחת. חשוב לזכור שגם בגינה הפרטית שלכם, כמו בעולם הגדול, המשאבים מוגבלים והצמחים לעיתים נמצאים במלחמת הישרדות. ככל שתאפשרו לצמחים לא רצויים להתפשט, הם יגזלו אדמה, מים  ודשן יקרי ערך מהצמחים שאתם מטפחים.

כדי להימנע ממצב זה כדאי לבצע הדברה בגינה באמצעות חומרים קוטלי עשבים, חומרים אלו מסוגלים לעשות עבודה בררנית בין צמחים שונים ולמנוע מעשבים לא רצויים להופיע בגינה שלכם. בזכות חומרים קוטלי עשבים יוכלו צמחי הנוי שלכם, הירק והפירות לפרוח ללא חשש ואתם, תוכלו ליהנות מהתנובה של הגידולים שלכם או פשוט מרגעים של נחת בגינה הפורחת.

חרקים ומזיקים

לא רק עשבים רוצים להשתלט על הגינה שלכם, יש מינים של טפילים, מזיקים וחרקים כמו כינמת או אקרית, אשר מאוד ייהנו להשביע את רעבונם מהצמחים שגידלתם. מזיקים אלו עלולים לפגוע בגידולים הפרטיים שלכם או בצמחי הנוי וכל ההשקעה תרד לטמיון. לכן, חשוב לבצע הדברה באמצעות קוטלי חרקים ולהימנע ממזיקים שלא נרצה למצוא בתוך הפרי או הירק הטרי שגידלנו באהבה בגינת ביתנו.

בכל מקרה של הדברה חשוב מאוד לוודא כי אתם קונים מוצרים אמינים הבטוחים לשימוש גם לסביבה ובעיקר לבני האדם שחיים בה. לאחר שרכשתם חומרי הדברה כמו קוטלי חרקים או קוטלי עשבים כדאי לקרוא היטב את הוראות השימוש ולהקפיד על כך, המינון הוא מאוד משמעותי לביצוע הדברה בטוחה.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת עופרי דהן

מאת: עופרי דהן הדברה26/03/111828 צפיות
בזכות כימיקלים הומצאו מוצרים רבים אשר שינו את העולם, בין היתר הודות גםצ לחומרי טעם וריח ולמוצרי טיפול בשפכים. הפרטים במאמר שלפניכם

מאת: עופרי דהן ניקיון20/03/111176 צפיות
לקראת פסח זה הזמן להזכיר עד כמה כימיקלים מסייעים לנו במלאכת הניקיון ושמירה על ההיגיינה, יחד עם חומרי טעם וריח וחומרי טיפול בשפכים במרחב הציבורי. כל הפרטים במאמר.

מאת: עופרי דהן כימיה24/02/1111367 צפיות
הכימיקלים קידמו את החיים האנושיים בתחומים רבים, כמו מוצרי ניקוי וחומרי קוסמטיקה עם חומרי טעם וריח, או טיפול בשפכים היישובים והתעשייה שמסייעים לשמור על הסביבה.

מאת: עופרי דהן הדברה15/02/111839 צפיות
מדע הכימיה הביאו לחיינו מוצרים שונים כמו חומרי הדברה שונים, תרופות, קוטלי חרקים, חומרי ניקוי או קוטלי עשבים אשר מקלים מאוד על חיינו. אנו נפגשים איתם ומשתמשים בהם מידי יום מבלי שנקדיש לכך רגע של מחשבה. במאמר זה נציג כמה דוגמאות לכך באמצעות שלושה סיפורים וניתן כבוד למדענים השקדנים.

מאת: עופרי דהן עסקי מזון05/02/111509 צפיות
יש מי שאומרים שלכל יצור חי יש מקום בעולם, הם כנראה צודקים. אבל ישנם כמה יצורים שהיינו מעדיפים שיהיו רחוקים מאיתנו ויותר מכך מהאוכל שלנו. בדיוק בשביל זה המוח האנושי ייצר מגוון של חומרים כימיקלים המסייעים אם באמצעות הדברה או בעזרת קוטלי חרקים ואפילו בזכות קוטלי עשבים, אנו מקבלים לצלחת מנות של אוכל מזין, בריא ונקי ממזיקים.כל הפרטים במאמר הבא.

מאמרים נוספים בנושא הדברה

מאת: נט מדיה- בניית אתריםהדברה12/03/191775 צפיות
חברת הדברה תדאג שהבית יהיה נקי מכל האורחים הלא רצויים בין אם מדובר בתיקנים, עכברים או פשפש המיטה. אבל על מנת שאכן כך יקרה חשוב לבחור חברת הדברה מקצועית.

מאת: דוד לוקשביץהדברה22/02/181719 צפיות
הדברת פרעושים בחצר היא חלק בלתי נפרד מכל מבצע הדברה של פרעושים. אל החצר נכנסים בעלי חיים זרים, הם עלולים להיות נשאים של פרעושים. כאשר הפרעושים הנמצאים בחצר יזהו פונדקאי מתאים הם ינתרו לעברו ייטפלו אליו וימצצו את דמו. הפרעושים אוהבים לחיות בסביבה עם תנאי לחות גבוהים הקיימים בדרך כלל בין מצבורי אשפה במחילות ובמאורות של בעלי החיים. חשוב לנקות את החצר ולמנוע תנאים שיזמינו את הפרעושים.

מאת: דוד לוקשביץהדברה22/02/181281 צפיות
פשפשי המיטה כיום בישראל מהווים נזק אדיר ומטרד גדול לאדם. כאשר בסוף יום עבודה אנו שמחים ללכת לישון אין אנו מדמיינים בנפשנו ולא לרגע אחד כי יש לנו שותפים למיטה, מדובר בחרק המתפשט מהר ביותר ואלוף במחבואים, פשפשי המיטה גורמים לנו לגירודים עזים אלרגיות קשות היכולות אף להגיע לבתי חולים. הטיפול בו חייב להתבצע אך ורק על ידי מדביר בעל רישיון והיתר הדברה בפועל אל תתביישו לבקש היתר הדברה.

מאת: דוד לוקשביץהדברה21/02/181407 צפיות
הפשפשים והפרעושים שניהם חרקים שונים לחלוטין אחד ממשנהו, אך עדיין רבים מהאנשים מתבלבלים ביניהם. הפרעושים הם חרקים זעירים ביותר קטנים ואלופי העולם בניתור למרחק, לעומת גודל גופם הזעיר. נדבקים בכוח לפונדקאי. הפשפשים לעומתם מהלכים כרגיל ללא יכולת ניתור לגובה ובעל מראה מאוד תמים ובלתי מזיק, יכולתם להתחבא בסדקים צרים עד שיבוא הטרף. המכנה המשותף בין שניהם הוא הבוקר של אחרי המלווה בעקיצות רבות בכל הגוף, מגדרות ומאוד מכוערות, מהם דרכי ההדברה נגד שניהם.

מאת: דוד לוקשביץהדברה13/02/181408 צפיות
פרעושים הם סוגי חרקים. הפרעושים מונים בקירוב למעלה מאלפיים סוגים, אך בישראל מצויים רק כארבעים סוגים של פרעושים והפרעוש הנפוץ ביותר הוא "פרעוש החתול". הפרעושים אינם טפילים מסוכנים אך הם עלולים לעקוץ ולהטריד,

מאת: דוד לוקשביץהדברה13/02/181385 צפיות
כת הטבע החדשה שמאיימת על ישראל היא גדולה בסכנתה, אבל קטנה מאוד במימדים: נמלת האש האדומה גודלה פחות משני מילימטרים, אך היא מסוכנת לבעלי החיים ומכאיבה לבני האדם. היא התפשטה ברחבי הארץ מצפון ועד דרום, ופתרון לבעיה - אין.

מאת: דוד לוקשביץהדברה13/02/181298 צפיות
כת הטבע החדשה שמאיימת על ישראל היא גדולה בסכנתה, אבל קטנה מאוד במימדים: נמלת האש האדומה גודלה פחות משני מילימטרים, אך היא מסוכנת לבעלי החיים ומכאיבה לבני האדם. היא התפשטה ברחבי הארץ מצפון ועד דרום, ופתרון לבעיה - אין.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica