חפש מאמרים:
שלום אורח
10.08.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

ממציאות להזדמנות

מאת: אסנת רוביןאימון עסקי27/02/2011691 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

אילו היתה לכם היכולת לשנות את חייכם מה הייתם משנים?

מה היה גורם לכם להיות מרוצים ומסופקים מחייכם? מה חסר לכם? באיזה מציאות אתם חיים של פשרה או של הגשמה?

יש אנשים אשר כלל לא מודעים למצבם, הם מתנהלים מתוך תבנית מסוימת מבלי לבחון את רמת שביעות הרצון שלהם מחייהם, עד ש... קורה משהו שמעורר אותם לפעולה.

לרוב הקריאה לפעולה מתרחשת אצלנו אחרי חוויה קשה. לפתע אנו מגלים את הזכות שלנו לחיים טובים יותר, אז למה לחכות למשהו שלילי? עד כמה שזה בנאלי, רוב אנשים לא יודעים כלל מה הם רוצים? הם יודעים שהם לא מרוצים ממה שמתרחש להם בחיים, שמשהו בעבודה או בעסק שלהם לא מתקדם? שהם לא מממשים את עצמם? הם עסוקים במה לא עובד במקום לחשוב ולעשות פעולות אשר ישנואת המצב. תסכימו איתי, שכמו שאין אפשרות לזרוע מלפפונים ולקבל עגבניות אין אפשרות לשנות את המציאות בעזרת דיבורים רק על מה שלא טוב בחיים .

אם הייתי אומרת לכם שיש אדם אחד שיכול לשנות את חייכם וליצור עבורכם חיים מדהימים מה הייתם מוכנים לעשות למען פגישה עם אדם כזה? האם הייתם מסכימים להקדיש לו שעה? אני מניחה שתשובתכם כן, ושאף הייתם דואגים לסגור את הטלפון ולהתרכז רק בו. אני משוכנעת שגם הייתם מתכוננים ומכינים את עצמכם לקראת הפגישה, דואגים לשבת במקום שבו לא יפריעו לכם,שיהיה לכם נעים ונוח, הייתם מגדירים מה אתם רוצים שהוא ישפר עבורכם ואז שואלים אותו איך הוא יעשה זאת.

אז מיהו האדם? את מי אתם צריכים להזמין לפגשה הזו שבה תהפכו את המציאות להזדמנות? זה אתם, את עצמכם עליכם להזמין לפגישה, כן, רק אתם יכולים לעצב את חייכם ולגרום לכם להיות כפי שמגיע לכם.

אנו מוכנים להקדיש לחברים שלנו שעות של הקשבה, אבל לעצמנו אנו לא מרשים לתת שעה מחיינו. שעה שבה נשב ונקשיב לעצמנו, בשקט בלי טלפונים ובלי הפרעות במקום שנעים לנו להיות בו.

שעה שבה נבחן את מציאות חיינו, את מה שעשינו עד היום ומה שאנו רוצים לעשות מהיום. שעה שנתכנן איזה פעולות עלינו לנקוט כדי לבצע את השינוי.

אז איך מקשיבים לעצמנו? בעזרת כתיבה, כדי להקשיב לעצמנו אנו צריכים לרשום את הדברים, כן אני שומעת את הקיטורים שלכם עד אלי...(:אבל אתם כבר יודעים, רק בידיכם הכוח לשנות את חייכם.

אלברט איינשטיין אמר "שאין אפשרות לעשות את אותם דברים ולצפות לקבל תוצאות שונות", בידינו הכוח לייצר לנו מציאות שמתאימה לנו, רק אתם תקבעו איפה אתם תהיו בעוד חודש, בעוד שנה האם תהיו באותו מקום?כדי שבכל בוקר תקפצו מהמיטה בשמחה לעוד יום חדש,עליכם לפעול אחרת ממה שפעלתם עד היום,תרשו לעצמכם לפגוש את עצמכם, תעשו זאת במלוא הרצינות, אתם זוכרים אתם מתכוננים לדייט עם האדם הכי חשוב, האדם שהולך לשנות את מציאות חייכם.

אז בין אם אתם במצב של דשדוש ואולי דווקא אתם מדושנים וחשים שאצלכם הכול בסדר מה דעתכם לעצור רגע ולבחון את חייכם? כן, אני קוראת לכם לקחת שליטה על חייהם, לעצור רגע ולהביט במראת חייכם, לבחון את רמת שביעות הרצון שלכם מחייכם ולראות באילו נקודות בהם, אתם רוצים ליצור שינוי ולהצמיח את עצמכם שלב נוסף לעבר ההגשמה