חפש מאמרים:
שלום אורח
28.09.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

כל מה שרציתם לדעת על הסוגים השונים של כלים מתכלים

מאת: גדי שושניאיכות הסביבה 06/04/20111137 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

חשיבותה של שמירה על איכות הסביבה אינה מוטלת בספק, כולנו מודעים היטב למשמעות של חיים בסביבה נקייה, נטולת מזהמים, המקדמת אורח חיים בריא. חלק משמירה על הסביבה הוא צמצום כמות האשפה שמושלכת לפחים מדי יום ושימוש במוצרים טבעיים ומתכלים. כלים חד פעמיים מפלסטיק הם בין המוצרים המזיקים ביותר לסביבה וראוי להשתמש בכלים מתכלים שאינם גורמים כל נזק. אך מה אנו באמת יודעים על כלים מתכלים ותכונותיהם? האם ניתן להשתמש בהם באותה צורה כמו כלים מפלסטיק?

כלים מתכלים מענפי עץ הדקל ההודי

החידוש האחרון בתחום של כלים חד פעמיים מתכלים הם כלים העשויים מעץ הדקל ההודי. תהליך היצור של הכלים פשוט, אינו מזו עושה שימוש בחומרים כימיים או מסוכנים אחרים. העלים נאספים מן הקרקע לאחר שנשרו מהעצים ומעובדים על ידי המקומיים לכלים חד פעמיים. כלים אלו מתכלים תוך מספר שבועות ואינם מזהמים את הסביבה. את הכלים ניתן לחמם ואף להשתמש בהם לאפיה (על פי הוראות היצרן). לכלים אלו גם יתרון חברתי חשוב, הם מיוצרים ומשווקים בשיטות סחר הוגן שאינן מנצלות את כוח העבודה.

כלים מתכלים מקנה סוכר

סוג נוסף של חומר ממנו מייצרים כלים מתכלים הוא קנה הסוכר. קנה הסוכר משמש למטרות רבות בתעשייה לרבות ייצור פלסטיק מתכלה שאינו מזהם את הסביבה. כלים מתכלים מקנה סוכר מגיעים בגימור גבוה ונראים כמו כלים חד פעמיים מפלסטיק. התכונות הייחודיות של קנה הסוכר מאפשרות יצירת כלים שקופים לגמרי כמו כוסות לשתייה קרה או אפילו כוסות יין. כלים העשויים מקנה הסוכר מתכלים לחלוטין ומתפרקים לגורמיהם תוך זמן קצר במיוחד.

כלים מתכלים מנייר או קרטון

כולנו מכירים את כוסות הנייר הנפוצות שנמצאות כמעט בכול משרד. כוסות, צלחות, כלי הגשה ועוד ניתן לייצר מנייר רגיל או מנייר מומחזר. שיטות הייצור של כלים מתכלים מנייר משתנות וחלקן טבעיות לחלוטין ולא עושות שימוש בכימיקלים. כאשר אנו רוכשים כלים מתכלים מנייר חשוב לשים לב לכך. כלים עשויים נייר או קרטון יתכלו תוך זמן רב יותר מכלים העשויים חומרים כגון קנה סוכר או עמילן תירס למשל. אך כשהבחירה היא בין כלים חד פעמיים בפלסטיק לבין כלים מנייר צריך לקחת בחשבון גם את כריתת היערות הנגרמת כתוצאה מייצור כלים אלו.

אם כן - כשאפשר, עדיף תמיד להשתמש בכלים רב פעמיים כגון זכוכית, חרסינה או משהו דומה. אך כשהדבר לא מתאפשר - אין ספק שאם כבר, רצוי להשתמש בכלים מתכלים למען סביבה ירוקה יותר.

הדבר נכון לגביי כל תחום בחיינו - למשל מומלץ לקנות תיקי בד רב פעמיים במקום שקיות ניילון חד פעמיות ומזהמות, להשתמש בחיתולי בד כשנמצאים בבית ולא בחוץ, סוללות נטענות וכד'. הדבר חוסך משאבי טבע רבים וברוב המקרים גם יחסוך לנו לא מעט כסף.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

SEO קידום אתרים עוסקים בקידום אתרים במנועי חיפוש כאשר גוגל בראשם.

בין לקוחותינו - "היפו" מסעדת אירועים מובילה, "גיל פק" בקבוקי פלסטיק וגם "סוכנות אור" ביטוח רכב וגם קורונה בית דפוס ברעננה

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת גדי שושני

מאת: גדי שושניפלילי27/06/12704 צפיות
עבירות מין הן בים העבירות החמורות ביותר בחוק העונשין, הן נחשבות לעבירות רגישות ביותר והטיפול בהן מורכב לכל הצדדים. פעמים רבות, אנשים מן השורה מואשמים בעבירות מין בשל חוסר ידיעת החוק או על ידי גורמים שלא נוהגים בתמימות. במקרים אלו חשוב מאוד להתייעץ עם עו"ד עבירות מין כדי להימנע מכתב אישום חמור, תקופת מאסר והליך חקירה ומשפט ארוך וקשה שיכול להשפיע רבות על חייו של המואשם.

מאת: גדי שושנידיני משפחה23/06/12690 צפיות
מטרת הסכם ממון הנערך לפני הנישואין היא הסדרת נושא חלוקת הרכוש במקרה של גירושין בין בני זוג. כל עוד מערכת היחסים ממשיכה, להסכם אין כל שימוש ומשמעות. אך אל לנו לשכוח כי בכוחו של הסכם ממון למנוע הליך גירושין ארוך ומייגע..

מאת: גדי שושנידיני תעבורה15/02/12728 צפיות
רובנו נוטים להיסחף אחרי החברים בזמן יציאה ולשתות אלכוהול למרות שאנו נוהגים לאחר מכן הביתה. כאשר יוצאים לבלות עם החברים תמיד צריך למנות נהג תורן ש...

מאת: גדי שושנידיני תעבורה31/01/12782 צפיות
על נהיגה בשכרות אנו שומעים רבות, כך גם על העונשים הנלווים לעבירה זו. אנו שומעים לא מעט על הצורך בלקיחת עורך דין פלילי או עורך דין תעבורה כדי להשיג פטור מעונשים חמורים..

מאת: גדי שושנידיני תעבורה22/01/12961 צפיות
הפעולות הבסיסיות של האדם נפגעות בזמן נהיגה בשכרות. על כך אין עוררין, למרות הספקות שמטילים בכך חלק מהנהגים. אם נתפסתם בזמן נהיגה בשכרות או "נהיגה תחת השפעה" - מומלץ להתייעץ עם עו"ד תעבורה. גם אם מדובר במעידה ראשונה..

מאת: גדי שושניפלילי17/10/11624 צפיות
גולת הכותרת בחייו המקצועיים של עורך דין פלילי היא החקירה הנגדית. לא פעם, משפטים ארוכים ומסובכים מוכרעים על ידי שורת מחץ אחת של עורך דין פלילי טוב. זו הסיבה שחקירה נגדית היא אחת מהמיומנויות המורכבות והחשובות ביותר של עורך דין פלילי איכותי. לא בכל עבירה מגיע אדם לבית המשפט, אך כאשר הוא עומד במצב זה, חשוב שיבחר לעצמו עורך דין פלילי שיודע את מלאכת החקירה הנגדית ורוצה בכל מאודו להציל את לקוחו מפני אימת העונש.

מאת: גדי שושנידיני תעבורה03/10/11710 צפיות
אם נדמה לכם ששתיית מעט אלכהול לא תשפיע עליכם ועל תהליך קבלת ההחלטות שלכם - יש בידכם טעות. יותר מכך - מי שקובע את כמות האלכהול המותרת בזמן נהיגה, הוא המחוקק..

מאמרים נוספים בנושא איכות הסביבה

מאת: yoni romאיכות הסביבה 14/11/19425 צפיות
מדינת ישראל מעודדת את ייצור החשמל דרך מערכות סולאריות. פתרון זה הוא פתרון ירוק, ידידותי לסביבה וזמין בבתים פרטיים ושטחים עסקיים. מערכת סולארית עסקית היא מערכת אשר נבנית על גגות בתי עסקים ובכלל זה: שטחים מסחריים, מפעלים, בנייני משרדים ודומיהם.

מאת: Roei Kalvoאיכות הסביבה 11/12/17657 צפיות
מהו פינוי נייר? איך מבצעים פינוי נייר? איזה שלבים כלולים בתהליך מיחזור נייר? למה גופי תעשייה זקוקים לשירותי פינוי נייר?

מאת: אור מחשביםאיכות הסביבה 24/10/16893 צפיות
מה היא אנרגיה סולארית? אנרגיה, או חשמל, מיוצרת בדרך כלל מנפט, גזים, ופחם, וכל החומרים האלה פולטים פחמן דו-חמצני ופוגעים בסביבה, בכדור הארץ כולו, וכן בבריאות שלנו ושל בני משפחתינו. בנוסף לכל זה, האנרגיה הזו לא מתחדשת – ברגע שנגמר הנפט בעולם, לא נמצא עוד, וכשנגמר הפחם, ייקח אלפי שנים עד שהוא יתחדש בכמויות שאנחנו צורכים כיום. במקומות שונים בעולם, החומרים האלה כבר נגמרו, והיום אנחנו בדרך צלחה לגמור את מה שנשאר באיזורים שעוד יש בהם את החומרים האלה.

מאת: קליבר 818איכות הסביבה 17/11/142204 צפיות
במקביל לשיפור מנועי בנזין, יצרניות רכב שונות מייצרות מנועים הצורכים סוגים שונים של דלק, ישנם סוגי דלק ידידותיים יותר לסביבה יותר בהשוואה לאחרים.

מאת: איוורור והנדסהאיכות הסביבה 05/11/141839 צפיות
מהו חוק אוויר נקי? חוק אוויר נקי, התשס"ח- 2008, גובש על ידי קבוצת חברי הכנסת ועמותת "אדם טבע ודין" ונכנס לתוקף ביום 1/01/2011.

מאת: בני דואניאיכות הסביבה 30/10/141819 צפיות
אחד הרעיונות הבולטים ביותר שעומדים לקבל בקרוב משנה תוקף הוא הוצאת שקיות הניילון החינמיות מהסופרמרקט הקרוב לביתכם. למעשה, כל קונה ייאלץ להגיע עם שקית רב פעמית מהבית על מנת להניח בפנים את המוצרים אותם הוא רכש, כאשר לשקיות הניילון אליהן התרגלנו עד עכשיו לא יהיה יותר שימוש, אלא אם נהיה מוכנים לשלם תמורתן.

מאת: שלומית לנגאיכות הסביבה 26/12/137788 צפיות
כיום כל משרד מחזיק לפחות מדפסת אחת. טונרים של מדפסות לייזר המושלכים לפח האשפה הם פוטנציאל לנזק סביבתי כבד. מה ניתן לעשות כדי להתמודד עם בעיה סביבתית זו?

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica