חפש מאמרים:
שלום אורח
04.06.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

פורקס פלייס לבית המשפט: "מאג'ד שייך בודה סיפורים ומנסה להעביר על שכמה של החברה את הפסדיו הכשרים"

חברת פורקס פלייס הגישה ביום חמישי 31.3.11 לבית המשפט המחוזי בתל אביב (המחלקה לעניינים כלכליים) כתב הגנה ותביעה שכנגד בעניינו של סוחר הפורקס מאג'ד שייך שהגיש במהלך שנת 2010 תביעה לבית המשפט והשיג צו עיקול בסך 6 מיליון ש"ח. כתב ההגנה כופר בכל האשמות שמיוחסות בתביעה המקורית ומציג את העובדות שאף הביאו לביטולו של צו העיקול ביום 20.1.11 בדיון שנערך אצל הרשם חגי ברנר. את פורקס פלייס והנתבעים מייצג משרד עו"ד פירט, וילנסקי, מזרחי, כנעני.

בכתב ההגנה שאורכו 40 עמודים עמוסי הוכחות והפרכת טענות, מציגה פורקס פלייס עובדות מבוססות וחד משמעיות בנוגע לחוסר מהימנותו של התובע מאג'ד שייך, לשקרים שהוצגו בכתב תביעתו ולמניפולציה שביצע על בית המשפט.

בפרק א' – פתח דבר, לכתב ההגנה מציינת פורקס פלייס כי התובע, מאג'ד אלשייך, כפי שמעיד על עצמו הוא עבריין קשוח שנשפט בעבירות חטיפה {ב"ש(חי) 5159/04}. נוסף על כך התובע הוא בעל חברת פורקס בעצמו ולמרות שציין בכתב התביעה כי הוא הדיוט תמים שנוצל ע"י חברת פורקס פלייס, הרי שהקים עוד בעודו סוחר באמצעות החברה, חברת פורקס משלו (א.ל.מ פיננסים בע"מ \ OTC Banking), שפועלת גם כיום. כאילו לא דיי בכך – האדם שאותו האשים כמי שגזל אותו מטעם חברת פורקס פלייס – אלי חיון, הוא כיום שותפו העסקי. עוד מציינת פורקס פלייס בכתב ההגנה כי מאג'ד שייך, בעליהן של 11 תחנות דלק, החשיב עצמו כמומחה בתחום הנפט וסחר דרך החברה בעיקר בתחום זה.

פורקס פלייס מבהירה גם כי מאג'ד שייך, כמו כל לקוח בחברה, חתם על הסכם תנאי שימוש המגלה וקובע מפורשות כי פורקס פלייס עושת שוק ואינה חייבת להתכסות. כלקוח מיומן של חברות פורקס מאג'ד שייך ידע בדיוק על מה הוא חותם, מה גם שבחברת הפורקס שבבעלותו, הוא מחתים את לקוחותיו על אותו הסכם בדיוק.

עוד מבהירה חברת פורקס פלייס כי מאג'ד שייך לא היה לקוח רגיל גם בתחכום והיקף השקעותיו. מדובר באדם מתוחכם שבחודשים הספורים בהם קיבל שירות מחברת פורקס פלייס ביצע 7,000 פעולות בהיקף של 6 מיליארד דולר! זאת ועוד, מאג'ד שייך לא קיבל ייעוץ מהחברה והוא שיזם את העסקאות אותן נטל ואת סגירתן.

פורקס פלייס מציגה בכתב ההגנה מסמכים שהסתיר מאג'ד שייך ולא הגיש בכתב התביעה ובדרישה לצו העיקול לפיו נחתמו ביניהם שני מסמכים – האחד כשהיקף פעילותו של מאג'ד שייך חרג מהיקף החשיפה שפורקס פלייס הסכימה לשאת והשני שמתיר לפורקס פלייס להגביל את עסקאותיו, ההסכמים נחתם כשחשבונו של מאג'ד שייך היה רווחי.

עוד מציינת פורקס פלייס כי בחודשים שקדמו להגשת התביעה שלח אל עובדיה מאג'ד שייך אנשי עולם תחתון, זימן אותם ל"בירור" אצל דמות מוכרת בעולם ההלוואות והכל תוך איום ממשי על בריאותם. תלונה הוגשה למשטרה ולידיעת פורקס פלייס עדיין מטופלת. גם עניין זה הוסתר מבית המשפט בכתב התביעה.

בכתב ההגנה מתייחסת פורקס פלייס לחוות הדעת שהגיש לבית המשפט מאג'ד שייך, חוות דעת שניסח עובד שלו, בחברה המתחרה שהקים, לפיה בוצעו 7,000 פעולות בחשבון, ב-8 מהן לדעת מנסח חוות הדעת, נמצאו פגמים קלים (שגם אותם מפריכה פורקס פלייס). מסקנתו של מאג'ד שייך מחוות הדעת היא שחובה של פורקס פלייס כלפיו עומד על סך של 40,000 דולר בלבד. גם חוות דעת זו לא הוגשה לבית המשפט.

חוות הדעת החדשה שהציג מאג'ד שייך לבית המשפט נשענת על ציטוטי מחירים לא רלוונטיים, מתוך מערכת לא קיימת, במקום על נתוני הבורסה הרלוונטיים. מתוך עובדות אלה ניתן להסיק כי חוות הדעת נועדה ליצור מראית עין של נזק תוך שהיא מתעלמת מציטוטים מתאימים ממערכת לגיטימית שבה עושות שימוש כל החברות בתחום, בכללן חברתו של מאג'ד שייך.

כל ההתייחסויות הללו, שבכתב ההגנה, צוינו גם בדיון להסרת צו העיקול ועל בסיסן התקבלה פסיקתו של הרשם חגי ברנר. עוד פסק באותו מעמד הרשם כי גם אותן 8 פעולות שלגביהן העלה מאג'ד שייך ספק, היו תקינות.

בנוסף מעלה פורקס פלייס תמיהה בנוגע לניקיון הכפיים של התובע שהגיש חוות דעת מחודשת ולפיה סך הנזק שנגרם לו עומד על 347,500 דולר ובחר לדרוש צו עיקול בסך 6 מיליון ש"ח, פי 5 מסכום הנזק שנקבע בחוות הדעת.

את טיעוניה מסכמת פורקס פלייס בכתב ההגנה: "לא נזק, לא הטעיה, ולא אינטרסים של החברה. המדובר בספקולנט מתוחכם שהימר בסכומים גדולים (מאוד), ביחסי הימורים חריגים, אשר ידע היטב מה הוא עושה – והפסיד".

חברת פורקס פלייס 4XP היא מחברות המסחר האלטרנטיבי הותיקות והמובילות בארץ. לחברה למעלה מ-6,000 לקוחות ופעילות בינ"ל ענפה. החברה רשומה בישראל ופועלת מרמת גן. www.4XP.co.il

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

משרד יחסי ציבור וייעוץ תקשורתי ושיווקי הוקם באוקטובר 2005 ומשרת מאז חברות טכנולוגיה מובילות וסטארטאפים בראשית דרכם המקצועית. המשרד מתבסס על ראייה שיווקית רחבה המחברת בין כל פעילויות השיווק והתקשורת הנדרשות לארגון. את המשרד מנהלת עינת מירון, בעלת ניסיון עשיר של למעלה מ-16 שנים בכל ערוצי המדיה השונים. http://www.meyron-mc.com/

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת מירון תקשורת משווקת

מאת: מירון תקשורת משווקתפרסום באינטרנט01/02/12819 צפיות
Acuvue מותג עדשות המגע מבית ג'ונסון&ג'ונסון מגיש, קמפיין פרסומי באמצעות דאבלקליק, מבית גוגל הקמפיין כולל 23 סרטוני וידיאו שחשיפתם מבוקרת ומנוהלת בכלים טכנולוגיים מתקדמים

מאת: מירון תקשורת משווקתיחסי ציבור04/11/11867 צפיות
נהוג ומקובל להתחיל פעילות יחסי ציבור כחודשיים-שלושה לפני תאריך ההשקה הרשמי. אז למה גולן טלקום בוחרת בבליץ תקשורתי חצי שנה לפני תחילת הפעילות שלה?

יכולה להבין ולהודות לאפל על שפישטה את הטכנולוגיה, הנגישה אותה וגם פתחה שוק שלם של בעלי מקצועות חדשים, אבל אף פעם לא הבנתי את ההסכמה שבשתיקה לגישה השיווקית שלה. את הורדת הראש וקבלת כל התכתיבים שלא ניתנים לערעור, המחירים של כל כפתור וכבל, החפיפניקיות ב-QA.

מאת: מירון תקשורת משווקתיחסי ציבור17/10/111090 צפיות
הזדמנות פז עבור התקשורת לתקן עוולות גדולות ובראשן את זו שנגרמה לרונה רמון. הזדמנות לתכנן ולהיערך כבר מעכשיו כיצד לספר ולתעד את חזרתו של גלעד במינימום רמיסה של כבוד האדם, הפרטיות והשקט שמגיע לו

מאת: מירון תקשורת משווקתיחסי ציבור13/10/11983 צפיות
ניהול משברים הוא דבר מאוד פשוט לביצוע. הוא כולל 2 מרכיבים בסיסיים שחייבים להתקיים כדי לנטרל את הביקורת – שקיפות ואחריות.

17 כלות כנראה לא יקבלו את שמלות הכלה שלהן; החוב של החברה לעובדות מוערך בכחצי מיליון ש"ח

מאת: מירון תקשורת משווקתעסקים, מימון וכספים11/04/111863 צפיות
בית דין רבני שדן בתביעת השתתפות בהפסדים לאור קבלת שטר היתר עסקא פסק כי שטר שכזה אינו מחייב

מאמרים נוספים בנושא עסקים, מימון וכספים

מאת: חיים נויעסקים, מימון וכספים03/06/2018 צפיות
PVH Corp. (NYSE:PVH), הבעלים של תיק של מותגים איקוניים, בכללם TOMMY HILFIGER ו-CALVIN KLEIN, הודיעה היום שדניאל גריידר פורש מתפקידו כמנכ"ל טומי הילפיגר גלובל ו-PVH אירופה אחרי 23 שנים בתפקידי ניהול שונים בארגון, ויעזוב את החברה כדי לעסוק בעניינים אחרים.

מאת: חיים נויעסקים, מימון וכספים03/06/2020 צפיות
MS Partner הוקמה ב-2018 וכוללת שני שותפים ויותר מעשרה אנשי מקצוע שמתמחים במתן שירותי מס למגוון של לקוחות בינ"ל כולל יחידים וחברות -- פרטיות וציבוריות. היו"ר של MS Partner הוד מעלתו השייח סולטן בין ג'סים בין מוחמד אל תאני הוא מנהיג עסקי בולט במדינת קטאר.

מאת: חיים נויעסקים, מימון וכספים02/06/2029 צפיות
הקשר מביא את פתרונות פעילות האבטחה באמצעות בינה היחידים בענף לארגונים גדולים וממשלות באזור

מאת: חיים נויעסקים, מימון וכספים01/06/2044 צפיות
בומברדייה (TSX: BBD.B) אישרה היום את הסגירה של המכירה שהודיעה עליה בעבר של תוכנית המטוסים סדרה CRJ ל-Mitsubishi Heavy Industries, Ltd (MHI) (TOKYO:7011) תמורת תשלום במזומן של בערך 550 מיליון דולר, בכפוף להתאמות אחרי הסגירה ונטילת חבויות על ידי MHI שקשורות לערבויות אשראי וערך שיורי וסובסידיות חכירה שמסתכמות ב-200 מיליון דולר בערך.

מאת: חיים נויעסקים, מימון וכספים31/05/2045 צפיות
פייס Paice הייתה מובילה מוקדמת ברכב חשמלי. החברה קיבלה את הפטנט הראשון שלה על רכב היברידי ב-1994, זמן רב לפני שרוב יצרני הרכב התחילו להתמקד ברצינות בדרכים לשפר את ניצולת הדלק ולהפחית פליטות. הטכנולוגיה של פייס הוכחה כבעלת ערך ועזרה להאיץ את הצמיחה של תעשיית הרכב ההיברידי. ניתוח בלתי תלוי הגיע למסקנה שלפייס יש את הפטנטים הכי דומיננטיים בעולם על רכב היברידי.

מאת: חיים נויעסקים, מימון וכספים28/05/2049 צפיות
מוצרי המודעות למצב, שליטה ובקרה של Amika Mobile , Amika Mobility Server (AMS) והיישומונים הסלולריים שלו כולל Amika®Panic ו- Amika®Guard שמספקים תקשורת דו כיוונית על גבי מסרונים, דואל, הודעות מוקפצות, הודעות נדחפות ושיחות קוליות נבחרו באמצעות תהליך תחרותי לפרויקט עם ממשלת קנדה על ידי Innovative Solutions Canada שמטרתו לעודד עסקים קטנים ובינוניים להביא פתרונות חדשניים למשרדים של ממשלת קנדה.

מאת: חיים נויעסקים, מימון וכספים27/05/2052 צפיות
גאל הילי, כעת מנהל הגנת גידולים מזרח אירופה, ממונה למנהל זרעים אזורי של אירופה, המזרח התיכון ואפריקה, ומחליף בניהול האזור את ג'סטין וולף, ששימש כמנהל זרעים אזורי של אירופה, המזרח התיכון ואפריקה מ-2018 וממונה למנהל זרעים אזורי של צפון אמריקה.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica