חפש מאמרים:
שלום אורח
27.10.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

ריאליטי או Apple?

אני זוכרת ולא שוכחת. אני אסלח ומכל הלב, אבל לעולם לא אשכח. פעם מזמן היה לי TyTn של HTC. סבלתי ממנו סבל רב ומאז שנים רבות, יותר מ-5, אני נאמנה לבלקברי שלי. נכון, אין לו יותר מדיי אפליקציות אבל כשהוא נופל הוא לא מת והוא מהיר ואמין ותמיד עומד לרשותי. כלומר, למעט בפעמיים שכיבסתי אותו ואז נאלצתי, כמו עם דגי זהב, להחליף אותו במודל אחר. ה-TyTn כמו שכולכם וודאי זוכרים היה ממכשירי המגע הראשונים בארץ ואני סבלתי ממנו סבל רב. סבל שכנראה מסביר את התסכול והסירוב העיקש שלי שלא להכניס הביתה אף מכשיר סלולרי שמבוסס מסך מגע. כן, בטח כבר הבנתם, אף פעם לא חיבבתי את ה-iPhone. ואגב, אם בא לכם להפסיד את הכסף שלכם, תהמרו שיום אחד אשנה את דעתי וארכוש לי אחד שכזה. הקיטור בפוסט הזה הוא לא בהכרח על מסכי המגע, אלא על האייפונפלציה, שכמי שלא חובבת אייפונים אבל חובבת מאוד טכנולוגיה וטכנוגיקים, אני לא יכולה להימלט ממנה.

אייפון זו דת. בסדר, אני מכבדת את כל בני הדתות ודוגלת באיש באמונתו יחיה. לכן, בשבועות שקודמים לעוד אירוע מודלף כלשהוא של אפל, אני סופגת בשקט את ההתלהבות ורעשי הרקע שהחברים הבאמת אהובים שלי מייצרים, ממש כמו שהם (טוב, חלקם) סופגים אותי כשאני מתעקשת לצפות בעוד גמר מכור מראש של כוכב נולד או ריאליטי טראש אחר. ככה זה בין חברים, לא שופטים ומקבלים אותם כמו שהם על היתרונות ועל החסרונות.

אבל איכשהו אני תמיד תוהה, אם בעוד אני מודעת לעובדה שבהפקות הריאליטי מפעילים עלי מניפולציות נמוכות, האם גם חברי האייפוניסטים מודעים למשחק החולני שג'ובס ועכשיו קוק משחקים בהם?? ואם הם יודעים ומשתפים איתו פעולה ממש כמו שאני משתפת פעולה עם הריאליטי, האם אנחנו כולנו סתם טיפשים? משועממים? קלים להשפעה? חסרי שיקול דעת? הממממ.. חושבת שאני קצת יותר שפויה. מעולם לא סימסתי לאף מתמודד באף תוכנית ריאליטי. לעומתי, החברים שלי האהובים, כן, הם רצים לקנות את המכשיר עוד לפני שהמכשיר בכלל נארז ונשלח לחנויות.

וכשהמכשיר המיוחל כבר בידיים שלהם, והם לא מצליחים לנהל בו שיחה טלפונית כי הלחי המיותרת הזו שיש לנו בצידי הפנים, מנתקת את התקשורת או שהסוללה עצמה לא מחזיקה מעמד אחרי 20 דק', הם לעולם לא יודו שהונו אותם, שמנצלים את האמונה העיוורת בדת הזו שהחליטו להצטרף אליה. הם תמיד יגידו שג'ובס גאון והאייפון הוא יציר פלאים.

אני יכולה להבין ולהודות לאפל על שפישטה את הטכנולוגיה, הנגישה אותה וגם פתחה שוק שלם של בעלי מקצועות חדשים, אבל אף פעם לא הבנתי את ההסכמה שבשתיקה לגישה השיווקית שלה. את הורדת הראש וקבלת כל התכתיבים שלא ניתנים לערעור, המחירים של כל כפתור וכבל, החפיפניקיות ב-QA.

בכל פעם כשאפל מחליטה להגדיל קצת את המכירות או לנער מעט את המניה, היא מדליפה. טוב, ברור שזו לא באמת היא. ברור שזה סתם מתכנת משועמם ולא אחראי שהשאיר את הלפטופ שלו פתוח בדיוק על מסמך האיפיון של הדגם החדש. והדלפות הן הרי חומר כייפי מאוד להתעסק איתו אז כמובן שהתקשורת והבלוגים ממהרים לדווח שיש הדלפות. לא סתם מדווחים, הם מפרסמים את הדברים בכותרות ענק כולל פתיחת מהדורות חדשות בטלוויזיה. ת'אמת, בכל פעם כשזה קורה (וזה קורה בכל פעם), אני יכולה רק לקוות לעצמי שיום יבוא והתקשורת תתגייס באותה ההתלהבות העיוורת לסקר את אחד מלקוחותיי שעושה עבודה מצוינת אבל אין לו אומץ לעמוד על במה ולהגיד "בוו עבדתי עליכם, אבל בכל זאת רוצו לקנות".

ואתמול, יום חשוב היה. כולם נעמדו בדום מתוח, נכונים שוב להגיד "כן אדוני המלך", ואופס... אפילו הם קלטו שהבדיחה על חשבונם - וזה לכשעצמו הישג גדול. אני לא באמת מאמינה שזה יקרה, אבל יש בי אמונה, והאמונה הזו מקווה ומצפה שבעוד 3-4-5 חודשים, כששוב יודלפו כל מיני פרטים על אולמות שהושכרו ואבטיפוס שנשכח בעוד בית קפה פינתי, יזכרו כל חבריי האהובים את יום האתמול, את התחושה המגוחכת שפעפעה בהם ולא ימהרו לשתף פעולה עם קמפיין יחסי ציבור, שקרי שצוחק עליהם ולא איתם. יש בי תקווה, שאפל, היהירה שבחברות, תשיק בעוד מס' חודשים את האייפון החמישי שלה, באמצעות קומוניקט יבשושי עם מידע טכני ובצירוף תמונות. יש בי תקווה שאנשים חכמים ודעתניים יבינו שהצלילים האלה הם צלילי החלילן מהמלין.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

משרד יחסי ציבור וייעוץ תקשורתי ושיווקי הוקם באוקטובר 2005 ומשרת מאז חברות טכנולוגיה מובילות וסטארטאפים בראשית דרכם המקצועית. המשרד מתבסס על ראייה שיווקית רחבה המחברת בין כל פעילויות השיווק והתקשורת הנדרשות לארגון. את המשרד מנהלת עינת מירון, בעלת ניסיון עשיר של למעלה מ-16 שנים בכל ערוצי המדיה השונים. http://www.meyron-mc.com/

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת מירון תקשורת משווקת

מאת: מירון תקשורת משווקתפרסום באינטרנט01/02/12871 צפיות
Acuvue מותג עדשות המגע מבית ג'ונסון&ג'ונסון מגיש, קמפיין פרסומי באמצעות דאבלקליק, מבית גוגל הקמפיין כולל 23 סרטוני וידיאו שחשיפתם מבוקרת ומנוהלת בכלים טכנולוגיים מתקדמים

מאת: מירון תקשורת משווקתיחסי ציבור04/11/11912 צפיות
נהוג ומקובל להתחיל פעילות יחסי ציבור כחודשיים-שלושה לפני תאריך ההשקה הרשמי. אז למה גולן טלקום בוחרת בבליץ תקשורתי חצי שנה לפני תחילת הפעילות שלה?

מאת: מירון תקשורת משווקתיחסי ציבור17/10/111132 צפיות
הזדמנות פז עבור התקשורת לתקן עוולות גדולות ובראשן את זו שנגרמה לרונה רמון. הזדמנות לתכנן ולהיערך כבר מעכשיו כיצד לספר ולתעד את חזרתו של גלעד במינימום רמיסה של כבוד האדם, הפרטיות והשקט שמגיע לו

מאת: מירון תקשורת משווקתיחסי ציבור13/10/111022 צפיות
ניהול משברים הוא דבר מאוד פשוט לביצוע. הוא כולל 2 מרכיבים בסיסיים שחייבים להתקיים כדי לנטרל את הביקורת – שקיפות ואחריות.

17 כלות כנראה לא יקבלו את שמלות הכלה שלהן; החוב של החברה לעובדות מוערך בכחצי מיליון ש"ח

מאת: מירון תקשורת משווקתעסקים, מימון וכספים11/04/111912 צפיות
בית דין רבני שדן בתביעת השתתפות בהפסדים לאור קבלת שטר היתר עסקא פסק כי שטר שכזה אינו מחייב

מאת: מירון תקשורת משווקתעסקים, מימון וכספים11/04/111416 צפיות
בכתב התביעה שכנגד מתייחסת פורקס פלייס לפסיקתו של רשם בית המשפט חגי ברנר שהסיר את צו העיקול שנפסק לחובתה ולבחירת המילים בהן השתמש "מעוררת על פניה קשיים במישור המהימנות" ומבקשת מבית המשפט לפסוק לה פיצויים מוגדלים.

מאמרים נוספים בנושא מחשבים וטכנולגיה - כללי

מאת: yoni romמחשבים וטכנולגיה - כללי14/11/191189 צפיות
מה הם שירותי IT - ולמי הם מתאימים? איך מנהלים מידע עסקי במאה ה-21?

מאת: nirמחשבים וטכנולגיה - כללי28/10/184230 צפיות
מה הם החסרונות והיתרונות של טכנאי מחשבים, האם כדי בכלל להתחיל להתעסק בזה?, כל התשובות בפנים

מאת: אשר אלבזמחשבים וטכנולגיה - כללי11/05/182251 צפיות
כיום קשה מאד לתאר את החיים שלנו ללא מחשב- המחשב הפך לחלק מאיתנו- החל מהעבודה ועד לחיים האישיים שלנו. אותן תקלות המתרחשות במחשב מזמינות איש מקצוע כגון טכנאי מחשבים לצורך תיקון המחשב- בין אם מדובר בירושלים או בין אם מדובר באזור אחר.

מאת: נריה שמואלימחשבים וטכנולגיה - כללי25/02/181101 צפיות
מידע על ספקי כוח

מאת: נינה כהןמחשבים וטכנולגיה - כללי24/12/17860 צפיות
בכל כמה זמן מומלץ להחליף מטען למחשב נייד? היכן מומלץ לרכוש מטענים לא מקוריים למחשבים ניידים? מי מוכר מטען למחשב נייד בזול? כיצד מומלץ לבחור מטען למחשב נייד?

מאת: נינה כהןמחשבים וטכנולגיה - כללי24/12/17867 צפיות
האם מומלץ לרכוש מטענים אשר לא מיוצרים על ידי החברה של המחשב הנייד שלך? היכן ניתן לרכוש מטענים למחשבים ניידים במחירים טובים? כיצד ניתן למצוא ספק איכותי ואמין של מטענים למחשבים ניידים?

מאת: נינה כהןמחשבים וטכנולגיה - כללי24/12/17852 צפיות
מהי טכנולוגיית ג'ל בהקשר של ייצור מצברים לרכב? איזה יתרונות יש למצברים החדשים? מה אפשר לעשות עם המצברים השונים?

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica