חפש מאמרים:
שלום אורח
09.07.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

ניהול קשרי לקוחות: מה זה בכלל?

מאת: אביב יועציםCRM12/05/20111254 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

בעלי עסקים רבים עדיין מחשיבים את הנושא של ניהול קשרי לקוחות ככלי עבודה, תוכנת מחשב ותו לא. אלו מביניהם אשר יש להם את הזכות לעבוד עם הטכנולוגיה הזאת משתמשים בה כפנקס טלפונים ממוחשב בו הם שומרים פרטים של לקוחות, או כמקום לשמור בו מידע על פעולות קודמות של לקוחות. אם הם מעט יותר בקיאים בתחום (או קצת הרפתקנים), הם משתמשים בתוכנת ניהול קשרי הלקוחות שלהם כדי לבדוק נושאים בתחום ההזמנות ושירות הלקוחות, כמו למשל מעקב אחרי הביצועים של אנשי השירות. אם הם ממש גאוני מחשבים, הם משתמשים בתוכנה גם בשביל כמה פלאים טכנולוגיים מודרניים במיוחד, כמו שליחת אי-מיילים או הודעות טקסט.

מסיבות אלה, אין זה מפליא שישנם בעלי עסקים רבים החושבים שהשקעה בתחום של קשרי לקוחות היא בזבוז זמן וכסף. זה קורה משום שהם אינם מבינים את הערך האמיתי של הנושא, ואינם יודעים כיצד למקסם את היתרונות שניתן להפיק ממנו. על אנשים אלה להבין שתוכנת ניהול קשרי לקוחות איננה סתם גאדג'ט. קשרי לקוחות טובים הנם מאבני היסוד של כל עסק באשר הוא, ולכן התוכנה הנוגע לנושא הנה אסטרטגייה עסקית כוללת.

האסטרטגיה של ניהול קשרי לקוחות נועדה להפחתת העלויות של העסק ולהעלאת הרווחיות שלו, על ידי ביסוס הנאמנות של הלקוחות. מערכת קשרי לקוחות טובה מרכזת את כל המידע הקיים בארגון (וכאשר יש צורך בכך- גם את המידע המגיע מחוץ לארגון)- כדי ליצור תמונה יחידה, רוחבית וברורה של כל לקוח, בזמן אמת. מבחינת קשרי לקוחות, תמונה זו עוזרת לעובדים לפעול טוב יותר בנושאים כמו מכירות, תמיכה ושיווק, משום שהיא מאפשרת להם להגיע להחלטות מהירות אך מודעות לגבי כל דבר, החל ממכירות טלפוניות ועד ליצירת אסטרטגיות שיווקיות. זוהי אסטרטגייה המשמשת את העסק בשביל ללמוד יותר על צרכיהם של הלקוחות ועל התנהגותם, וכך עוזרת בפיתוח יחסים טובים יותר עמם- מתוך הבנה שזהו אחד המרכיבים החשובים ביותר בהצלחתו של עסק.

ניהול קשרי לקוחות מיושם אומנם באמצעות תוכנת מחשב, אך תהיה זו טעות לחשוב על הנושא כעל "עוד תיקייה במחשב". הדרך הנכונה והיעילה יותר תהיה לחשוב על כך כעל תהליך שיעזור לחבר המון קרעי אינפורמציה קטנים וחמקמקים הנוגעים ללקוחות, מכירות, שיווק יעיל, שירותיות ועוד. בנוסף, מומלץ לבעלי עסקים להבין שהנושא של ניהול קשרי לקוחות הוא נפלא אך לא פשוט מדי. לוקח זמן עד שמגיעות התוצאות הטובות, ויש צורך להשתמש באסטרטגייה באופן קבוע, ולא כתוכנה שחוזרים אלייה מדי פעם. ניהול קשרי לקוחות איננו תרופת קסם שתפתור מיד את כל הבעיות בחברה- זה ידרוש מכם זמן ועבודה. אימון נכון והבנה טובה לגבי ההפעלה והיישון של אסטרטגיית ניהול קשרי לקוחות בעסק הנן קריטיות בשביל שהאסטרטגייה תצליח. הכל חייב להתקדם באותו הכיוון, והכיוון הזה הנו- מיקסום הנושא של קשרי לקוחות, לצורך עלייה במכירות וברווחים וירידה בהוצאות ובנשירה של לקוחות.

לסיכום, ניהול קשרי לקוחות הנו נושא שיש ללמוד אותו באופן פעיל ומתמשך, כל יום, כל הזמן. בעלי עסקים המתעניינים בנושא חייבים לעשות יותר מסתם התקנה של תוכנה טובה- עליהם ללמוד, להתאמן, לשאול שאלות ולקבל תשובות- כדי ליישם בעסק שלהם ניהול קשרי לקוחות מוצלח ויעיל שייקח את העסק עוד כמה שלבים קדימה.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

אביב יועצים >> המפתח שלך להצלחה שיווקית !

ייעוץ שיווקי

קידום אתרים בגוגל

 

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת אביב יועצים

מאת: אביב יועציםפלילי14/02/161119 צפיות
כתב אישום הינו המסמך שפותח את המשפט כנגד הנאשם והוא כולל מספר סעיפים קבועים ואת כל העובדות שנאספו כנגד המואשם, עדי התביעה והסעיפים בחוק שהופרו, כביכול, על ידו. ביטול המסמך מונע את ההגעה למשפט כך שאין ענישה וכל הטיפול בתיק מופסק. את הביטול ניתן לבצע בנקודות זמן שונות כאשר המוקדמת ביותר היא כאשר התיק עדיין נמצא בידי המשטרה ועדיין לא עבר לבית המשפט. כאן נלמד מעט יותר אודות אפשרויות הביטול השונות בנקודת זמן זו.

מאת: אביב יועציםפלילי02/02/161410 צפיות
מועד מחיקת רישום פלילי ישן נקבע על פי הגדרות תקופת ההתיישנות. תקופת ההתיישנות מתחילה למעשה כבר כאשר בית המשפט נותן את פסק הדין שלו לגבי העבירה שבוצעה. כל תקופה נקבעת על פי קריטריונים שקבועים בחוק. תקופת ההתיישנות תלויה בסוג הרישום הפלילי – האם מדובר בהרשעה בפשע או באי הרשעה. בנוסף, נקבעת התקופה על פי גיל הנאשם ועובדת היותו קטין או אדם בוגר בעת מתן פסק הדין. לבסוף, החוק מתייחס לסוג העונש שהוטל על הנאשם.

מאת: אביב יועציםפלילי02/02/161266 צפיות
תחום המשפט המנהלי בישראל הוא אחד התחומים המעניינים והמגוונים ביותר בעולם המשפט. המשפט המנהלי עוסק בהתמודדות של אזרח מול גופים מנהלתיים וציבוריים, מועדות הבנייה שמאשרות את תוכניות הבתים שאנחנו בונים ועד לזכויותיהם של עובדים, אסירים, חיילים ומשפחות נפגעות טרור. מהתמודדות מול גורמים תקשורתיים כמו רשות השידור וחיוביה את הציבור ועד לעבודה משפטית מול רשויות מקומיות המחייבות אותנו במיסים על פי חוק.

מאת: אביב יועציםדיני משפחה10/01/16987 צפיות
אם אתם גרושים טריים, תקופת החגים עלולה להיות קשה מאוד עבורכם. תחושת האומללות, האשמה והבדידות היא מתכון מושלם לדיכאון. בזמן שמשפחות אחרות ומאושרות חוגגות יחדיו ושואגות את שירי החג, אתם תשבו מסוגרים בביתכם ותבהו בטלוויזיה. יתכן שתרגישו כל כך מדוכאים, עד שאפילו לא תצליחו להזיז את עצמכם מהמיטה. אז מה עושים? הנה כמה טיפים של עו"ד גירושין, כיצד לעבור את החגים בשלום ולהפוך את החג לקצת יותר נסבל:

מאת: אביב יועציםדיני משפחה10/01/16935 צפיות
כולנו מתחתנים בתקווה שהנישואים יחזיקו מעמד ויהיו יציבים. למרבה הצער, הרבה פעמים בני הזוג שלנו משתנים ומאבדים עניין בדברים שעניינו אותם לפני 10-15 שנים: תחביבים שונים, עיסוקים וגם אנשים. כשנשים מאבדות עניין בנישואים, הן פונות אל עורך דין גירושין. אבל כשזה קורה לגבר, הוא לאו דווקא ירוץ אל עורך דין גירושים. הוא בדרך כלל יתרחק מאשתו, ימעט לדבר איתה, לבלות איתה וימצא מפלט בקריירה תובענית או במאהבת.

מאת: אביב יועציםדיני משפחה10/01/16828 צפיות
גירושין הם נושא כואב עבור כל הצדדים המעורבים בעניין- אתה, אשתך והילדים. אין ספק שהם תובעים מחיר נפשי שלוקח זמן להתאושש ממנו. לאחר שנים רבות בהן אתה ואשתך הייתם יחד והילדים התרגלו לראות את הוריהם תחת קורת גג אחת, הפרידה אחד מהשנייה היא קשה ולוקח זמן להתרגל אליה.

מאת: אביב יועציםדיני משפחה10/01/16837 צפיות
גירושין בגיל מבוגר אינם עניין פשוט. מדובר בזוגות בגיל העמידה או אפילו בזוגות בני הגיל השלישי, שהגיעו לאחר שנים רבות יחד להחלטה על פירוק החבילה המשותפת. גירושין בגילאים אלו נובעים מכמה סיבות. לעיתים, ההחלטה על גירושין התקבלה לפני שנים רבות, אך בני הזוג העדיפו להמתין עד אשר הילדים יתבגרו ויעזבו את הבית. לעיתים מדובר במקרי גירושין על רקע שחיקה של מערכת היחסים הזוגית- כאשר לא נעשה דיי במשך השנים על מנת לשמור על הגחלת, אובד לקשר האהבה והתשוקה שאפיינו את תחילתו, ועימם אובד גם הרצון לעתיד משותף.

מאמרים נוספים בנושא CRM

מאת: אילןCRM08/10/131898 צפיות
אם אתם מנהלים עסק קטן או בינוני אתם וודאי מכירים את היקף העבודה והחשיבות הניתנת לכל ליד המגיע למערכת. עסקאות חדשות הן, כמו בכל עסק, המפתח להצלחה, להתפתחות ולצמיחה – מה שהופך את הליד למושג כמעט קדוש. ולמרות זאת, כעסק קטן, כמות המשאבים שאתם יכולים להפנות לטובת מקסום היעילות של אותם הלידים היא לרוב מוגבלת. לכן, בין אם אתם מודעים לכך או לא, אתם מאבדים לא מעט לידים.

מאת: אלעד אוחנהCRM20/05/131416 צפיות
בחירת מערכת ניהול לקוחות – CRM לחברה שלכם היא אחת ההחלטות המהותיות ביותר שתבצעו. בחירת המערכת הנכונה יכולה ליצור את ההבדל בין הצלחה של פרויקט מסוים לכישלון חרוץ, בין ניהול נכון של מערכת היחסים הרגישה עם הלקוחות שלכם.

מאת: דליה בן-דודCRM17/05/134005 צפיות
הערך של לקוחות מרוצים ברור לכולנו מאידך העלות לעסק נותן השירות של לקוחות לא מרוצים / משמיצים פחות ברורה ומדידה. ,תסמין הלקוח המשמיץ קריטית ועשויה לפגוע בתדמית ,מכירות ושיקום איטי מאוד של לקוחות חדשים לאורך זמן לכל עסק וחברה . מזמינה אתכם לקרוא על האתגרים העומדים בפני כל עסק נותן שירות, בהתמודדות מתמדת מול לקוחות משמיצים והדרך להפיכתם ללקוחות נאמנים ומפיצי בשורה והמלצה לחבריהם .

מאת: אביב יועציםCRM14/04/131402 צפיות
לעבודה עם מערכת CRM בגני האירועים יש לא מעט יתרונות. בתחום בו הכל מצריך תיאום רב ומראש, יש יתרון בולט למערכת שעושה את כל התיאומים בפשטות ובקלות. הנה היתרונות המרכזיים בעבודה עם המערכת בגני האירועים:

מאת: אביב יועציםCRM14/04/131348 צפיות
אין כיום כמעט מישהו שלא שמע את המושג "מערכת ענן" או "מיחשוב ענן" על כל הויריאציות השונות שלו. כדי שנבין למה מיחשוב ענן כל כך אטרקטיבי, נבין ראשית את ההבדלים בין מערכת המותקנת מקומית לבין מחשוב ענן.

מאת: אביב יועציםCRM14/04/131618 צפיות
מאחר והתעורר הצורך בשינוי אצל חברות ההשמה וכח האדם, וחלק גדול מהן הבין כי יש כמעט רק יתרונות לכניסת מערכת CRM, דרשו חברות ההשמה להבין מהן היתרונות במערכת ואנו קיבצנו עבורכם מספר יתרונות מרכזיים

מאת: אביב יועציםCRM14/04/131405 צפיות
כל מי שאי פעם השתתף בסדנה לשימור לקוחות יודע כי שימור לקוח הוא בין הפעולות הקשות ביותר אותן יש לעשות בארגון. איך אפשר לשמור על הלקוחות הקיימים בארגון?

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica