חפש מאמרים:
שלום אורח
22.09.2019
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

מפעלי מתכת שומרים שבת

מאת: מריםיהדות20/06/2011971 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

מפעלי מתכת רבים שוכנים לאורך ארצינו הקטנה. החל בראש הנקרא הצפונית וכלה באילת הדרומית והרחוקה. הקשוי של ניהול בית עסק פרטי הוא גדול מאוד ועל כך המאמר הזה יתעסק.

מפעלי מתכת בשבת
כתוב: "לקראת שבת לכו ונלכה כי היא מקור הברכה" – כל מי שמתכונן לכבוד היום השביעי בשבוע ושובת ממלאכה בשבת, הקדוש ברוך הוא מכפיל את רווחיו וברכה רואה בעסקיו.
בעלים של מפעלי מתכת בראיה חומרנית יכולים לחשוב שהעבודה בשבת נותנת לאדם כסף רב יותר. ראיה זו נכונה לשאר האומות שחיות על פי הטבע אך עם ישראל חי מעל המזל ולו יש את המושג: ברכה.

מנהלים רבים שברשותם יש מפעלי מתכת מספרים שכאשר החליטו לשמור שבת ולסגור את מפעלם, קבלו התקפה משפחתית וחברתית מכל הסובבים אותם, שבעצם ניסו לכפות את דעתם על "היהודי הטיפש" שחזר לחיות את חייו כימי הביניים.

שומרים שבת
מנהלי מפעלים אינם מופתעים מהעובדה הנוקבת ששמירת שבת היא זו שגורמת לעסקיהם לפרוח ולשגשג.
ר' שלמה אלקבץ שחי בצפת חיבר מתוך רגש ואהבה להשם יתברך את הפיוט הנפלא: "לכה דודי" בו הוא חושף לפני כל העם היהודי את הסוד המדהים של שמירת השבת. אנשים רבים עובדים קשה כל השבוע ואינם רואים תוצאות משום כיוון, בעלי מפעלי מתכת מבינים את החשיבות הרבה של הברכה בעסקים יותר מכל אדם אחר. לעיתים עסקה שכלל לא נראית מוצלחת ורווחית היא זו שמנפיקה רווחים גדולים יותר, זאת תודות לשבת המבורכת שמשפיעה על שומריה.

ראיה אמיתית
למרות שבראיה עסקית לעיתים נראה שסגירת מפעל ביום כזה הוא נזק רציני, אך כאשר נזכרים בברכת השבת חושבים אחרת.
אפשר לתת דוגמא שמסבירה את הרעיון בצורה טובה: אדם שיש לו חבית אחת וממנה יוצא היין וירצה אדם להרבות את הברזים שיוצאים ממנה, הוא לא ירויח יותר יין. כמות היין שהיה ישאר ואף יגמר מהר יותר. אדם חושב שכאשר יתחכם לחוקי הבריאה שיצר בורא עולם אז הוא יתעשר יותר, אך כמובן שההפך הוא הנכון, לכל אדם מוקצבת מנה יומית שרק אותה הוא יקבל ולא יעזור כלום, אפילו יעשה שבע שמניות הפוך באויר..

לסכום, מפעלי מתכת רבים מודים שהפסוק:" על כן בירך ה' את יום השבת ויקדשהו" חל עליהם ובית העסק שלהם רק במגמת עליה.
ועוד טיפ קטן, אם לא ידעתם, שמירת יום השבת היא סוד ההצלחה הקיומי של העם היהודי.

שבת שלום ומבורך!

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

מירי

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת מרים

מאת: מריםהדברה30/10/11670 צפיות
כולם חושבים שלבצע הדברת מזיקים צריך רק בזמן הקיץ, מחשבה זו אומנם נכונה אבל לא לגמרי, נכון שבזמן קיץ בזמני חום יש לדאוג לביצוע הדברת מזיקים וזאת משום שהחום בחוץ מזמין חרקים רבים לצאת ממקומות המסתור שלהם כמו מחילות נסתרות או ממקומם מתחת לאדמה שם הם מתחבאים בזמן הגשמים מהרטיבות והקור

מאת: מריםספורט וכושר גופני - כללי19/09/111120 צפיות
הרבה אנשים אינם יודעים מהו אליפטיקל. המאמר הבא עוסק במהו אליפטיקל ובנוסף מספק מידע על ציוד ספורט נוסף.

מאת: מריםהדברה06/09/11738 צפיות
אם אני מדברים אם אנשים על נושא ההדברה. רב הסכוי שנזכיר בתוך השיחה אחד מהבטויים הבאים: גוקים, נמלים, מקקים, חרקים ועוד... נתאר בפה מלא עד כמה חיינו הפכו לגיהנם במחיצתם נצודד איך מציקה לנו העובדה שאיננו יודעים מהיכן יקום לנו הפגע הבא.

מאת: מריםגינון01/08/11741 צפיות
אם החלטתם לגדל צמח / עץ / פינת פרחים בשטח הסמוך לביתכם אתם צריכים לדעת שלגדל אותם זה לא רק להשקות אותם בנימה אוהבת בתדירות מסודרת, זה לא רק לשים לב שילדי השכנים אינם מתעללים בהם.. אלא לדאוג לכל הטיפול התחזוקתי שלהם כמו, גיזום ודישון באופן אחראי.

מאת: מריםבית חכם28/06/11714 צפיות
מה אתם עושים כשהחום מציק לכם ובכבר בלתי נסבל? מפעילים את המזגן? או שמא את המאורר? מצליחים לחשוב על כך שמאות שנים בני אדם היו חיים ללא מיזוג אויר וללא מאוורר? מצליחים לדמיין את חייכם מלווים בניפנוף מול הפנים במניפה העשויה בד בימיות הקיץ החמים?

מאת: מריםניקיון28/06/11753 צפיות
כולם מדברים על העידן הגלובלי ועל השפעותיו הרבות בתחום התעסוקתי. מגמת הגלובליזציה, אשר התחזקה בשני העשורים האחרונים, הביאה לתמורות רבות בשוק העבודה, כשאחת הבולטות שבהן היא התפתחותן של צורות העסקה חדשות.

מאת: מריםהפקות אירועים28/06/11677 צפיות
כיום קל מתמיד לארגן אירוע באופן עצמאי מ-א' ועד ת' אפילו בחצר האחורית, בין אם זה אירוע משפחתי כמו בר מצווה או חתונה ובין אם מדובר על תצוגת אופנה, כנס וכן הלאה.

מאמרים נוספים בנושא יהדות

מאת: בתיה כץיהדות08/09/1974 צפיות
אם נגזר עלינו חלילה וחס דברים לא טובים אז שהם יהיו על החפץ בו עושים את הפדיון ותמורת זאת האדם יכנס לחיים טובים

מאת: בתיה כץיהדות26/05/1919753 צפיות
חג שבועות הידוע גם בכינויו חג הביכורים וחג מתן תורה מגיע לאחר ספירת העומר, שבעה שבועות בדיוק לאחר חג הפסח, את שבועות חוגגים בתאריך ו' בסיון והחג הנפלא הזה הינו החג האחרון החותם את מועדי ישראל.

מאת: בתיה כץיהדות21/05/1919345 צפיות
מצוות זכירת מעמד הר סיני לזכור את מעמד הר סיני היא מצווה כמו שמובא בספר דברים "השמר לך ושמור נפשך מאד פן תשכח את הדברים אשר ראו עיניך ופן יסורו מלבבך כל ימי חייך והודעתם לבניך ולבני בניך יום אשר עמדת לפני ה' אלוקיך בחורב" גם בי"ג עיקרים מובא: "וְשֶׁהַתּוֹרָה כֻלָּה נְתוּנָה מִן הַשָּׁמָיִם וְשֶׁלֹּא תִּשְׁתַּנֶּה בְשּׁוּם זְמַן חַס וְשָׁלוֹם".

מאת: בתיה כץיהדות07/05/19549 צפיות
ישנן הרבה נבואות שהתגשמו, אביא להלן 7 דוגמאות יפות וקצרות, כי כדי לסקור את כל הנבואות שהתגשמו צריך ספר שלם, לכן מומלץ לעיין בספרים הבאים להרחבת הידע: נבואה והשגחה, מסע אל פסגת הר סיני, מסילות אל האמונה, מסע אל האמת.

מאת: בתיה כץיהדות07/05/1918507 צפיות
זה ההסבר הפשוט למה נתן אלוקים את התורה רק לעם ישראל כי לכל עם יש את ה"אופי" המתאים לו ועם ישראל הוא העם שהכי התאים לו התורה.

מאת: בתיה כץיהדות07/05/1919901 צפיות
לפני שנביא את דברי הארכיאולוגים וההיסטוריונים צריך להדגיש שגם אילו ההיסטוריונים מסיקים מתוך מחקריהם שהדברים התרחשו אחרת ממה שכתוב בתורה, הדבר לא היה מעלה ולא מוריד למי שהשתכנע למעלה מכל ספק שהתורה נכתבה במדבר סיני וכל הכתוב בה מדוייק, וזה משתי סיבות:

מאת: בתיה כץיהדות07/05/192098 צפיות
אבל יש סיבה יותר גדולה מדוע רוב העם לא מקיים מצוות התורה - והיא מפני שרוב העם היהודי עדיין לא זכה להסברה נכונה ואמיתית מהי היהדות וכיצד היא יכולה לתרום לחיים שלו. העובדות מדברות שכאשר יהודי זוכה להכיר את התורה ואת המצוות בצורה אמיתית ועם הסברה טובה ונעימה

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica