חפש מאמרים:
שלום אורח
03.12.2021
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

מורים, כך תבחרו קרן פנסיה

מאת: נדב טסלרביטוח פנסיוני29/06/2011999 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

בימים אלה, כאשר ניתן לעבור מקרן פנסיה אחת לאחרת בכל חודש. חשוב להבין מה הם השיקולים העיקרים אותם צריך לקחת בחשבון לפני שבוחרים בקרן פנסיה.

בחירה לא נכונה של קרן פנסיה, עשויה להשפיע כבר היום על הכיסוי הביטוחי שלנו לנכות ואף חמור יותר, בחירה שגויה עשויה להשפיע על גובה הקצבאות אותן יקבלו יקירנו.

קבלת קצבה גבוהה יותר בשמירת הריון

לא מזמן נתקלתי במקרה של מורה שגילתה בזמן שהיתה בשמירת ההריון, לצערה הרב, כי קרן הפנסיה בה היא מבוטחת מאלצת אותה לבחור בין קצבה מביטוח לאומי לבין קצבה נמוכה יותר מקרן הפנסיה. אותה מורה בחרה לבסוף בקצבה הנמוכה יותר רק כדי ליהנות מהפקדות שמגיעות לה לקרן הפנסיה.
אותה מורה לא ידעה כי בחירה נכונה של קרן הפנסיה, יכלה להעניק לה גם קצבה גבוהה יותר מביטוח לאומי וגם את האפשרות לקבל את ההפקדה לקרן הפנסיה.

כמו המקרה הזה, ויש רבים אחרים, מורים שלא מודעים לגובה הכיסוי למקרה נכות סיעודית או הקצבה המקסימאלית, חס וחלילה, למקרה מוות עליהם הם מבוטחים בקרן הפנסיה שלהם וכיצד הם יכולים לשפר אותם במעבר לקרן פנסיה אחרת המתאימה לציבור המורים.


במאמר זה ננסה לתת לכם את הכלים הנכונים והטובים ביותר שיאפשרו לכן לבחור בצורה שקולה את קרן הפנסיה שתשרת אתכם בצורה הטובה ביותר עד היציאה לגמלאות.

כולנו רוצים לחשוב שעשינו את הבחירה הנכונה, כולנו רוצים לישון בראש שקט ובטוח ולדעת שהכספים שלנו מנוהלים בבטחה עד לגיל הפרישה שלנו. בקריאה פשוטה של כמה דקות נוכל להבין טוב יותר מה צריך לבחון לפני שבוחרים קרן פנסיה.


רשימת הקריטריונים לבחינת קרן פנסיה:

1. שירות וזמינות המידע
2. גודל ויציבות הקרן
3. הרכב האוכלוסיה המבוטחת
4. גמישות מסלולי ההשקעה והביטוח
5. התאמת תקנון קרן הפנסיה לצרכיך.
6. כיסוי ביטוחי נרחב למקצוע ההוראה.


שירות וזמינות המידע.
כאשר אתה רוכש היום קרן פנסיה, אתה למעשה רוכש הבטחה לקבלה של שירות עתידי. היום, אתה לא משתמש בקרן, אתה חוסך בה כספים. לכן חשוב לבדוק ולראות עד כמה הגוף שמבטיח לך לקבל פנסיה בעתיד עומד לרשותך היום. האם קרן הפנסיה מעמידה לרשותך מוקד טלפוני, ומי מאייש את המוקד, האם מדובר בסטודנטים או במומחים. האם ישנם סניפי קבלת קהל והיכן הם נמצאים, הרי לא הגיוני להגיע מבאר שבע לתל אביב רק לצורך פגישה עם מומחה. האם במקרה של תביעה רפואית, יהיה מי שיעמוד לרשותך והיכן תתקיים הועדה הרפואית שתבחן את מצבך. שאלות אלו עשויות לגלות לך עד כמה הגוף שמנהל את קרן הפנסיה שלך ערוך לטפל בך בעתיד בזמן היציאה לגמלאות.

גודל ויציבות הקרן.
ככל שמספר המבוטחים (עמיתים) גדול יותר, הסיכון מפוזר יותר, והחשש לקריסת הקרן ופגיעה בזכויות המבוטחים בעת אירוע רב נפגעים (קטסטרופה ביטוחית) מצטמצם. מספר מבוטחים גדול מאפשר לקרן יציבות לאורך שנים ושיפור התנאים לעמיתים. גם בקרב המורים, "מבטחים החדשה", היא הקרן המועדפת והגדולה ביותר.

הרכב האוכלוסייה המבוטחת

כפי שהצגנו במקרה הקודם ישנה חשיבות רבה להרכב המבוטחים בקרן, קרן שרוב מבוטחיה באים מענף התעשייה עשויה לסבול מיותר תביעות לאבדן כושר עבודה, מהצד השני קרן שרוב מבוטחיה באים ממגזר מסוים עשויה לסבול במידה ויתרחש אירוע באותו מגזר. כמו בדוג' הקודמת בה הנפגעים הגיעו מאותו מקום עבודה. לכן חשוב לבחור בקרן פנסיה שחוצה סקטורים, קרן שמבטחת עובדי תעשיה לצד עובדי צווארון לבן, עצמאים לצד שכירים. ככל שקרן הפנסיה תהייה קרובה יותר בהרכב האוכלוסייה המבוטחת בה להרכב האוכלוסייה במדינת ישראל כך היא תהייה חשופה פחות לסטיות בהערכות הבסיס שלה.

גמישות מסלולי ההשקעה והביטוח.

צרכיו של המבוטח משתנים עם השנים, מבוטח אחד לא דומה לשני וכל אחד צריך להתאים את קרן הפנסיה הכללית לצרכים שלו. יש מבוטח שהוא רווק, ויש אחר שיש לו ילדים רבים. אחד חובב סיכון ואחד עומד רגע לפני פרישה. לכן חשוב ולבחון עד כמה קרן הפנסיה בה אתה עומד לבחור תומכת בצרכים שלך. האם קרן הפנסיה מתקדמת עם השוק ומציעה מוצרים חדשים ואטרקטיביים או שהיא דורכת במקום.

התאמת תקנון קרן הפנסיה לצרכיך.

קרן הפנסיה מנוהלת על ידי תקנון, אך מאחורי המונח המסובך נמצאות הזכויות שלך בקרן. חשוב לבחון מה מעניק לך תקנון הקרן, האם במקרה מוות יקבלו ילדיך את הקצבה המקסימאלית האפשרית? האם במקרה של שמירת הריון יש באפשרותך לקבל את הקצבה הגבוהה ביותר ולזכות גם בשחרור מפרמיות?

כיסוי ביטוחי נרחב למורים ולמקצוע ההוראה.

חשוב לבחון האם קרן הפנסיה כוללת כיסוי נוסף מעבר לכיסוי הביטוחי הקיים בקרן פנסיה,למחלות העשויות לנבוע מהעיסוק בהוראה, מחלות כמו בעיות גב. פגיעה ביכולת הכתיבה ופגיעה ביכולת הדיבור.

כפי שאנו רואים, בחירה של קרן פנסיה היא עניין מורכב המצריך יעוץ מתאים ולא ניתן להסתמך על פרמטר אחד, זה אחר, לצורך קבלת החלטות.


מנורה מבטחים פנסיה המנהלת את קרן הפנסיה מבטחים החדשה, מבטחת כבר שנים את ציבור המורים בישראל. מנורה מבטחים, התאימה תכנית פנסיונית ייחודית המתאימה לציבור המורים בישראל.
לבדיקה האם קרן הפנסיה שלכם מתאימה לכם אנו מזמינים אתכם לפנות למרכז המומחים שלנו בטלפון 03-7552404.

לצפייה בתכנית הפנסיה הייחודית למורים

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

נדב טסלר, משווק פנסיוני ומנהל תוכן במנורה מבטחים פנסיה.

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת נדב טסלר

מאת: נדב טסלרביטוח פנסיוני24/08/11931 צפיות
אישה הנמצאת בשמירת הריון זכאית לקבל קצבה מביטוח לאומי או מקרן הפנסיה, אך לא משתיהם. במאמר קצר זה, ננסה לתת לכם מידע שיעזור לכם להחליט ממי מהגופים ניתן לקבל את הקצבה הגבוהה ביותר.

מאת: נדב טסלרביטוח פנסיוני16/08/111004 צפיות
בחירה נכונה של מסלול השקעה יכולה להגדיל לנו את הפנסיה החודשית ב 40%. מסלולי השקעה חכמים ינהלו לנו את הפנסיה ויתנו לנו גם לישון בראש שקט.

מאת: נדב טסלרביטוח פנסיוני16/08/11995 צפיות
שכירים רבים נתקלים בשאלה במה לבחור, ביטוח מנהלים או קרן פנסיה. נציג כאן, עבורכם, מספר נקודות להשוואה שיקלו עליכם להגיע לבחירה הנכונה.

מאת: נדב טסלרביטוח פנסיוני30/06/111393 צפיות
במאמר קצר זה ננסה להסביר כיצד לחשב את ההפקדה החודשית לקרן הפנסיה ולהבין את המשמעויות שעומדות מאחורי צו הרחבה לפנסיה חובה. וכיצד ניתן להפקיד לפנסיה באופן חודשי בצורה קלה ופשוטה.

מאמרים נוספים בנושא ביטוח פנסיוני

מאת: עשהאל דריירביטוח פנסיוני13/03/171868 צפיות
השעה 20:00 מוצאת את עצמי מול הטלוויזיה מתלבטת אם פשוט לבהות באיזה סדרה שניסיתי להתחיל לפני שבוע או להיות קצת בעניינים ולראות חדשות . אז נפלה ההחלטה לצפות בערוץ החדשות , הערב עשיתי בחירה חכמה , תשאלו למה? במהלך צפייה בכתבות השונות המאוד מעניינות הייתה אחת שהסבה את תשומת אף יותר, רוצים לדעת מהי?

מאת: אלטים ביטוח ופיננסיםביטוח פנסיוני19/11/161398 צפיות
שחברות הביטוח ממליצות לכל אחד לבטח מגיל צעיר את הביטוח המקסימלי, בעצם אין צורך לבצע ביטוח סיעודי מגיל צעיר. הזמן הטוב ביותר לרכוש ביטוח סיעודי הוא בין הגילאים 55 ו -64, אולם בכל מקרה מוטב להתייעץ עם איש מקצוע בעל רשיון

מאת: ניב אבןביטוח פנסיוני04/02/163474 צפיות
מעבר לאפשרות הנהדרת של חיפוש הפרטים של החסכונות אשר מופיעים על שם כל אזרח בארץ, הפרטים שמתקבלים לאחר ההקלדה של האמצעים לזיהוי הינם דלים ואינם מסייעים במידה שבה ציפו רבים מאלה שנכנסו אל האתר.

מאת: כתיבת מומחיםביטוח פנסיוני11/06/154538 צפיות
אחת השאלות המרכזיות שאנשים בוחנים במהלך תהליך של בחירת קרן פנסיה היא מה עלות דמי הניהול המשולמים לקרן מדי שנה על מנת לנהל את כספי הפנסיה של המבוטח.

מאת: נינה כהןביטוח פנסיוני18/05/151677 צפיות
בכל מקום בו נמצאים אנשים, מסתתרים סיכונים מסוימים. זה יכול להיות מקום עבודה, מקומות בילוי, מפגשים וכן הלאה. כדי לדעת איך לטפל באותם סיכונים ואיך להתיחס כאשר הם מתרחשים, חשוב לבצע סקר סיכונים בטיחות ולהתכונן לקראתם מראש.

מאת: נינה כהןביטוח פנסיוני18/05/151416 צפיות
סיכון תפעולי נועד למעשה לצפות מראש את רמת הסיכון של כל מפעל או חברה, ולהחליט מראש מה רמת הסבירות שזה יקרה. כמו כן נועד סיכון תפעולי להחליט את שווי הנזק במקרה של סיכון, ולהעריך אותו מבחינה פיננסית.

מאת: אלטים ביטוח ופיננסיםביטוח פנסיוני13/09/142232 צפיות
במהלך 2013 פרסם המפקח על הביטוח תקנות בהן החל מהשנה הבאה 2014 חברות הביטוח לא יוכלו לבטח בביטוח קבוצתי לחברות ולארגונים את רובד הביטוח הסיעודי. כמובן שימים עברו והמפקח החליט לדחות את החלת החוק לתחילת 2015.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica