חפש מאמרים:
שלום אורח
03.12.2021
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

האם הפנסיה שלך מוכנה למשבר הבא?

מאת: נדב טסלרביטוח פנסיוני16/08/20111004 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

בודאי יצא לכם לראות את הפרסומת של אסי כהן לבנק הבינלאומי, אסי כהן כמשקיע שנתקע, בגלל חוסר הבנה בשוק ההון, עם מלאי גדול של בדי לבד. פרסומת מצחיקה, אבל לא הייתם רוצים לגלות טעות כזאת בחיסכון הפנסיוני שלכם.

בשנים האחרונות פתחו קרנות הפנסיה וקופות הגמל מגוון רחב של מסלולים מתמחים. מסלולים המשקיעים באגרות חוב, במניות ובמדדים שונים ומעניקים למשקיעים אפשרויות בחירה שלא היו קיימות בעבר.

בחירה נכונה של מסלול השקעה ושל אפיקי ההשקעה, יכולה להגדיל או להקטין את התשואה השנתית ולהשפיע על הפנסיה החודשית שלנו. אחוז אחד יותר בתשואה השנתית שמשיגה קרן הפנסיה יכול להגדיל את הפנסיה החודשית במאות ואפילו אלפי שקלים.

דוגמא:
עובד שמפקיד לקרן הפנסיה משכר של 8000 שקל יקבל לפי חישובי האוצר פנסיה חודשית של 6,000 שקלים.

אחוז אחד יותר בתשואה השנתית יגדיל את הפנסיה ב- 1,500 שקלים.

אחוז אחד פחות בתשואה השנתית יקטין את הפנסיה ב- 1,200 שקלים.

שני עובדים עם אותו שכר, יכולים לקבל פנסיה השונה ב- 40% בגלל בחירה לא נכונה של מסלול השקעה.

כדי שלא תמצא את עצמך בפנסיה כמו אסי כהן עם ערמת בדי לבד, חשוב לדעת לבחור בצורה נכונה את תמהיל ההשקעות בקרן הפנסיה. הפתרון טמון במסלולי השקעה חכמים שמסוגלים להתאים את רמת הסיכון בתיק לטווח ההשקעה של החוסך.

הסכנה בניהול כספים עצמאי.

בשנים האחרונות נפתחו קופות שונות המאפשרות לבחור תיק המושקע במניות או תיק המושקע באגרות חוב. ניהול קופות מסוג זה מחייב את החוסך מצד אחד להישאר עם אצבע על הדופק בהתאם למגמות הצפויות בשוק ההון ומצד שני החוסך חייב לפתח מיומנות של מנהל תיקים מקצועי. מחקרים רבים מראים כי מרבית העליות בשוק ההון מושגות בימים בודדים. חוסכים שנמצאו מחוץ לשוק ההון באותם ימים ישיגו תשואה הנמוכה משמעותית מתשואת השוק. לצערנו, פגשנו את המחקר גם בעולם האמיתי, חוסכים שמפחד הירידות במשבר הכלכלי הגדול בשנת 2008 עברו לקופות סולידיות. אותם חוסכים, בהם אנשים ערב פרישה למעשה הפסידו פעמיים. הם קיבעו את ההפסד אותו צברו בשנת 2008 ולא נהנו מהעליות החזקות שהיו בשווקים בשנת 2009.

מסלול השקעה חכם היה משקיע ברכיב מנייתי בהתאם לגיל החוסך, וכך לא חושף את החוסכים המבוגרים להפסדים. מסלול השקעה חכם היה מקטין את רכיבי הסיכון בתיק ההשקעות באופן רציףובמועדים קבועים כך שחוסך שמתקרב לגיל פרישה היה מוצא את עצמו ללא נכסים תנודתיים בתכנית הפנסיה וזה מבלי לעקוב ולהעביר הוראות לקרן הפנסיה. וכמובן מסלול השקעה חכם היה מאפשר לחוסך צעיר להרוויח יותר מהעליות בשוק ההון.

מסלולי השקעה חכמים כבר קיימים !

מתברר כי מסלולי השקעה חכמים שמתאימים את רמת הסיכון בתיק בהתאם לגיל החוסך קיימים כבר שנים בארצות הברית ובמערב אירופה, קוראים להם, Target Fund, ובעברית מסלולי יעד. מנורה מבטחים הביאה לאחרונה את מסלולי ההשקעה החכמים לישראל. מנורה מבטחים בנתה סידרה של מסלולי יעד לפרישה המותאמים לגיל החוסך.
החוסך בוחר את מסלול ההשקעה על פי הטווח שנותר לו עד הפרישה ומקבל תמהיל השקעה שמתאים ישירות לפרק הזמן שנותר עד הפנסיה, מנהל ההשקעות בקרן משקיע את הכספים במסלול בהתאם לפרק הזמן שנותר עד הפרישה ומקטין באופן הדרגתי את היקף הנכסים התנודתיים במסלול ככל ומתקרב מועד הפרישה.

בצורה שכזאת חוסכים צעירים יהיו חשופים יותר למניות וככל שיתקרב מועד הפרישה שלהם יקטן אחוז המניות בתיק. כאשר יגיעו לגיל שישים לא יהיו כלל מניות בתיק ההשקעה שלהם. חוסך שכזה לא יפגע ערב היציאה לפנסיה ממפולת כפי שהייתה בשנת 2008 וזה מבלי לזכור לבצע פעולות בחשבונו.

לחץ למידע נוסף על מסלולי יעד לפרישה.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

נדב טסלר, משווק פנסיוני ומנהל תוכן במנורה מבטחים פנסיה.

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת נדב טסלר

מאת: נדב טסלרביטוח פנסיוני24/08/11932 צפיות
אישה הנמצאת בשמירת הריון זכאית לקבל קצבה מביטוח לאומי או מקרן הפנסיה, אך לא משתיהם. במאמר קצר זה, ננסה לתת לכם מידע שיעזור לכם להחליט ממי מהגופים ניתן לקבל את הקצבה הגבוהה ביותר.

מאת: נדב טסלרביטוח פנסיוני16/08/11996 צפיות
שכירים רבים נתקלים בשאלה במה לבחור, ביטוח מנהלים או קרן פנסיה. נציג כאן, עבורכם, מספר נקודות להשוואה שיקלו עליכם להגיע לבחירה הנכונה.

מאת: נדב טסלרביטוח פנסיוני30/06/111393 צפיות
במאמר קצר זה ננסה להסביר כיצד לחשב את ההפקדה החודשית לקרן הפנסיה ולהבין את המשמעויות שעומדות מאחורי צו הרחבה לפנסיה חובה. וכיצד ניתן להפקיד לפנסיה באופן חודשי בצורה קלה ופשוטה.

מאת: נדב טסלרביטוח פנסיוני29/06/111000 צפיות
בחירה לא נכונה של קרן פנסיה, עשויה להשפיע כבר היום על הכיסוי הביטוחי שלנו לנכות ואף חמור יותר, בחירה שגויה עשויה להשפיע על גובה הקצבאות אותן יקבלו יקירנו.

מאמרים נוספים בנושא ביטוח פנסיוני

מאת: עשהאל דריירביטוח פנסיוני13/03/171868 צפיות
השעה 20:00 מוצאת את עצמי מול הטלוויזיה מתלבטת אם פשוט לבהות באיזה סדרה שניסיתי להתחיל לפני שבוע או להיות קצת בעניינים ולראות חדשות . אז נפלה ההחלטה לצפות בערוץ החדשות , הערב עשיתי בחירה חכמה , תשאלו למה? במהלך צפייה בכתבות השונות המאוד מעניינות הייתה אחת שהסבה את תשומת אף יותר, רוצים לדעת מהי?

מאת: אלטים ביטוח ופיננסיםביטוח פנסיוני19/11/161398 צפיות
שחברות הביטוח ממליצות לכל אחד לבטח מגיל צעיר את הביטוח המקסימלי, בעצם אין צורך לבצע ביטוח סיעודי מגיל צעיר. הזמן הטוב ביותר לרכוש ביטוח סיעודי הוא בין הגילאים 55 ו -64, אולם בכל מקרה מוטב להתייעץ עם איש מקצוע בעל רשיון

מאת: ניב אבןביטוח פנסיוני04/02/163474 צפיות
מעבר לאפשרות הנהדרת של חיפוש הפרטים של החסכונות אשר מופיעים על שם כל אזרח בארץ, הפרטים שמתקבלים לאחר ההקלדה של האמצעים לזיהוי הינם דלים ואינם מסייעים במידה שבה ציפו רבים מאלה שנכנסו אל האתר.

מאת: כתיבת מומחיםביטוח פנסיוני11/06/154538 צפיות
אחת השאלות המרכזיות שאנשים בוחנים במהלך תהליך של בחירת קרן פנסיה היא מה עלות דמי הניהול המשולמים לקרן מדי שנה על מנת לנהל את כספי הפנסיה של המבוטח.

מאת: נינה כהןביטוח פנסיוני18/05/151677 צפיות
בכל מקום בו נמצאים אנשים, מסתתרים סיכונים מסוימים. זה יכול להיות מקום עבודה, מקומות בילוי, מפגשים וכן הלאה. כדי לדעת איך לטפל באותם סיכונים ואיך להתיחס כאשר הם מתרחשים, חשוב לבצע סקר סיכונים בטיחות ולהתכונן לקראתם מראש.

מאת: נינה כהןביטוח פנסיוני18/05/151416 צפיות
סיכון תפעולי נועד למעשה לצפות מראש את רמת הסיכון של כל מפעל או חברה, ולהחליט מראש מה רמת הסבירות שזה יקרה. כמו כן נועד סיכון תפעולי להחליט את שווי הנזק במקרה של סיכון, ולהעריך אותו מבחינה פיננסית.

מאת: אלטים ביטוח ופיננסיםביטוח פנסיוני13/09/142232 צפיות
במהלך 2013 פרסם המפקח על הביטוח תקנות בהן החל מהשנה הבאה 2014 חברות הביטוח לא יוכלו לבטח בביטוח קבוצתי לחברות ולארגונים את רובד הביטוח הסיעודי. כמובן שימים עברו והמפקח החליט לדחות את החלת החוק לתחילת 2015.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica