חפש מאמרים:
שלום אורח
03.12.2021
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

שמירת הריון וזכויות פנסיוניות

מאת: נדב טסלרביטוח פנסיוני24/08/2011931 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

בשנים האחרונות התרבו המקרים של נשים הנמצאות בשמירת הריון. אורח החיים המודרני שגורם לריבוי הריונות בגילאים מאוחרים, העלייה בטיפולי הפריה ועקב כך גידול בלידות של תאומים הצטרפו לשלל הגורמים המובילים להריון בסיכון.
אישה הנמצאת בשמירת הריון זכאית לקבל קצבה מביטוח לאומי, אך לא רבות יודעות כי ניתן לתבוע גם את קרן הפנסיה עבור תקופת שמירת הריון שנחשבת כאירוע של אבדן כושר עבודה.
חשוב לדעת כי לא ניתן לקבל שתי קצבאות, גם מביטוח לאומי וגם מקרן הפנסיה. ולכן חשוב לבדוק ממי ניתן לקבל את הקצבה הגבוהה ביותר עבור תקופת שמירת הריון. בנוסף, נשים בשמירת הריון נדרשות לשמור על הזכויות הפנסיוניות שלהן בתקופת שמירת ההריון.

במאמר זה ננסה לתת לכם את המידע הנכון והטוב ביותר שיאפשר לכן להחליט ממי לקבל את הקצבה המגיעה לכן עבור תקופת שמירת ההריון.

קבלת קצבה גבוהה יותר בשמירת הריון
לא מזמן נתקלתי במקרה של מורה שגילתה בזמן שהיתה בשמירת ההריון, לצערה הרב, כי קרן הפנסיה בה היא מבוטחת מאלצת אותה לבחור בין קצבה מביטוח לאומי לבין קצבה נמוכה יותר מקרן הפנסיה. אותה מורה בחרה לבסוף בקצבה הנמוכה יותר רק כדי ליהנות מהפקדות שמגיעות לה לקרן הפנסיה.
אותה מורה לא ידעה כי בחירה נכונה של קרן הפנסיה, יכלה להעניק לה גם קצבה גבוהה יותר מביטוח לאומי וגם את האפשרות לקבל את ההפקדה לקרן הפנסיה.
החל משנת 2006 מאפשרת קרן הפנסיה מבטחים החדשה בניגוד לקרנות פנסיה גדולות אחרות לנשים שנמצאות בשמירת הריון לתבוע הן את הקרן והן את ביטוח לאומי ולקבל שחרור מפרמיות עבור תקופת שמירת הריון.

שמירת הריון וביטוח לאומי
ביטוח לאומי ישלם עבור שמירת הריון את הנמוך מבין השניים: השכר הממוצע במשק כ- 8,307 שקלים או שכרה של האישה בשלושה חודשים שקדמו לשמירת הריון.

שמירת הריון וקרן הפנסיה שלך
נשים שמובטחות בקרן הפנסיה יכולות לתבוע את קרן הפנסיה לאבדן כושר עבודה במידה ושמירת ההריון נמשכה לתקופה שעולה על 3 חודשים. קרן הפנסיה תשלם למבוטחת שנמצאת בשמירת הריון קצבה חודשית שיכולה להגיע עד ל- 75% מהשכר המבוטח בקרן.
בנוסף קרן הפנסיה תבצע שחרור מפרמיות, כלומר תפקיד במקום העובדת לקרן הפנסיה עבור החודשים בהם נמצאה בשמירת הריון באותם שיעורים כפי שהפקידה לפני שיצאה לשמירת הריון.

לדוגמה:
עובדת ששכרה המבוטח בקרן עמד על 7,000 שקלים והפקידה יחד עם מעסיקה מידי חודש לקרן הפנסיה 1,225 שקלים. תקבל מקרן הפנסיה קצבה חודשית של 5,250 שקלים ושחרור מפרמיות של 1,225 שקלים.
סך הכל תקבל העובדת 6,475 שקלים מקרן הפנסיה, 5,250 לחשבונה ו- 1,225 שקלים לחיסכון הפנסיוני שלה.
כאמור לא ניתן לקבל שתי קצבאות גם מקרן הפנסיה וגם מביטוח לאומי, העובדת תצטרך לבחור האם לקבל מביטוח לאומי קצבה של 7,000 שקלים או קצבה מקרן הפנסיה בגובה 6,475 שקלים. במידה והעובדת הייתה מבוטחת בקרן הפנסיה של מבטחים החדשה היא יכלה לקבל גם קצבה של 7,000 שקלים מביטוח לאומי וגם שחרור מפרמיות בגובה 1,225 שקלים מקרן הפנסיה.

שמירה על זכויות בקרן הפנסיה בתקופת שמירת הריון
בתקופת העבודה נהגתן להפקיד לפנסיה מידי חודש אחוזים מהשכר יחד עם המעסיק. בתקופת שמירת ההריון, אין שכר חודשי ואין הפקדות לפנסיה.
במידה ותבחרו לקבל קצבה מקרן הפנסיה, תבצע עבורכם קרן הפנסיה שחרור מפרמיה, כלומר הפקדות חודשיות בתקופת שמירת הריון באותו הגובה כפי שנהגתן להפקיד ממקום העבודה. במידה ותבחרו לתבוע את ביטוח לאומי יהיה עליכן לדאוג לשמירה על זכויותיכן בקרן הפנסיה.

איך מחליטים?
כאמור לא ניתן לתבוע את שני הגופים, ביטוח לאומי וקרן הפנסיה. במידה ותקבלי קצבה משני הגופים ביטוח לאומי ידרוש בחזרה את הקצבה ששילם לך גם במידה והקצבה אותה הוא שילם היא הגבוהה מבין השניים.
הקצבה המקסימאלית אותה ניתן לקבל מביטוח לאומי עבור שמירת הריון היא בגובה השכר הממוצע במשק. לכן עבור נשים ש – 75% מהשכר שלהן נמוך מהשכר הממוצע במשק כדאי לתבוע את ביטוח לאומי.
עם זאת צריך לזכור כי מקרן הפנסיה בנוסף לקצבה החודשית מקבלים גם שחרור מפרמיה שעשוי להגיע למאות שקלים בחודש.
לכן, עבור אישה שמפקידה מידי חודש, יחד עם מעסיקה, לקרן הפנסיה 17.5% מהשכר, די בשכר של 8,980 שקלים בחודש כדי להעדיף לתבוע את קרן הפנסיה ולא את ביטוח לאומי.

מרוויחה פחות מהשכר הממוצע, חשוב לראות באיזה קרן את מבוטחת
חשוב לזכור כי הכיסוי אותו תקבלי מקרן הפנסיה תלוי באחוז הכיסוי לנכות הקיים לך בקרן ובמסלול הביטוח אותו בחרת, בקרן הפנסיה מבטחים החדשה, כבררת מחדל מקבלים כל המבוטחים את אחוז הכיסוי הביטוחי הגבוה ביותר.
לכן במידה והצטרפת לקרן פנסיה אחרת לאחר גיל 30 חשוב שתבדקי מה אחוז הכיסוי הביטוחי הקיים לך בקרן, במידה והוא מתחת ל- 75% תבחני האם ניתן להגדילו.
בנוסף וחשוב יותר, החל משנת 2006 מאפשרת לך קרן הפנסיה מבטחים החדשה, בניגוד לקרנות אחרות, לתבוע אותה במקרה של שמירת הריון ולבחור בשחרור מפרמיות בלבד.

מה כוונה?

כפי שהצגנו בפסקה הקודמת לנשים שמרוויחות מתחת לשכר הממוצע במשק עדיף לתבוע ולקבל קצבה מביטוח לאומי, שם ניתן לקבל 100% מהשכר בניגוד לקרן הפנסיה שתשלם במקרה הטוב ביותר 75% מהשכר.
קרן הפנסיה, מבטחים החדשה, באה לקראתכן ומאפשרת לכן לקבל קצבה מביטוח לאומי ושחרור מפרמיות מקרן הפנסיה, כך אתן נהנות מהקצבה הגבוהה ביותר ומשמירה על זכויותיכן הפנסיוניות.

למידע על אופן הגשת תביעה לאבדן כושר עבודה בקרן הפנסיה מבטחים החדשה.

 





 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

נדב טסלר, משווק פנסיוני ומנהל תוכן במנורה מבטחים פנסיה.

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת נדב טסלר

מאת: נדב טסלרביטוח פנסיוני16/08/111004 צפיות
בחירה נכונה של מסלול השקעה יכולה להגדיל לנו את הפנסיה החודשית ב 40%. מסלולי השקעה חכמים ינהלו לנו את הפנסיה ויתנו לנו גם לישון בראש שקט.

מאת: נדב טסלרביטוח פנסיוני16/08/11996 צפיות
שכירים רבים נתקלים בשאלה במה לבחור, ביטוח מנהלים או קרן פנסיה. נציג כאן, עבורכם, מספר נקודות להשוואה שיקלו עליכם להגיע לבחירה הנכונה.

מאת: נדב טסלרביטוח פנסיוני30/06/111393 צפיות
במאמר קצר זה ננסה להסביר כיצד לחשב את ההפקדה החודשית לקרן הפנסיה ולהבין את המשמעויות שעומדות מאחורי צו הרחבה לפנסיה חובה. וכיצד ניתן להפקיד לפנסיה באופן חודשי בצורה קלה ופשוטה.

מאת: נדב טסלרביטוח פנסיוני29/06/111000 צפיות
בחירה לא נכונה של קרן פנסיה, עשויה להשפיע כבר היום על הכיסוי הביטוחי שלנו לנכות ואף חמור יותר, בחירה שגויה עשויה להשפיע על גובה הקצבאות אותן יקבלו יקירנו.

מאמרים נוספים בנושא ביטוח פנסיוני

מאת: עשהאל דריירביטוח פנסיוני13/03/171868 צפיות
השעה 20:00 מוצאת את עצמי מול הטלוויזיה מתלבטת אם פשוט לבהות באיזה סדרה שניסיתי להתחיל לפני שבוע או להיות קצת בעניינים ולראות חדשות . אז נפלה ההחלטה לצפות בערוץ החדשות , הערב עשיתי בחירה חכמה , תשאלו למה? במהלך צפייה בכתבות השונות המאוד מעניינות הייתה אחת שהסבה את תשומת אף יותר, רוצים לדעת מהי?

מאת: אלטים ביטוח ופיננסיםביטוח פנסיוני19/11/161398 צפיות
שחברות הביטוח ממליצות לכל אחד לבטח מגיל צעיר את הביטוח המקסימלי, בעצם אין צורך לבצע ביטוח סיעודי מגיל צעיר. הזמן הטוב ביותר לרכוש ביטוח סיעודי הוא בין הגילאים 55 ו -64, אולם בכל מקרה מוטב להתייעץ עם איש מקצוע בעל רשיון

מאת: ניב אבןביטוח פנסיוני04/02/163474 צפיות
מעבר לאפשרות הנהדרת של חיפוש הפרטים של החסכונות אשר מופיעים על שם כל אזרח בארץ, הפרטים שמתקבלים לאחר ההקלדה של האמצעים לזיהוי הינם דלים ואינם מסייעים במידה שבה ציפו רבים מאלה שנכנסו אל האתר.

מאת: כתיבת מומחיםביטוח פנסיוני11/06/154538 צפיות
אחת השאלות המרכזיות שאנשים בוחנים במהלך תהליך של בחירת קרן פנסיה היא מה עלות דמי הניהול המשולמים לקרן מדי שנה על מנת לנהל את כספי הפנסיה של המבוטח.

מאת: נינה כהןביטוח פנסיוני18/05/151677 צפיות
בכל מקום בו נמצאים אנשים, מסתתרים סיכונים מסוימים. זה יכול להיות מקום עבודה, מקומות בילוי, מפגשים וכן הלאה. כדי לדעת איך לטפל באותם סיכונים ואיך להתיחס כאשר הם מתרחשים, חשוב לבצע סקר סיכונים בטיחות ולהתכונן לקראתם מראש.

מאת: נינה כהןביטוח פנסיוני18/05/151416 צפיות
סיכון תפעולי נועד למעשה לצפות מראש את רמת הסיכון של כל מפעל או חברה, ולהחליט מראש מה רמת הסבירות שזה יקרה. כמו כן נועד סיכון תפעולי להחליט את שווי הנזק במקרה של סיכון, ולהעריך אותו מבחינה פיננסית.

מאת: אלטים ביטוח ופיננסיםביטוח פנסיוני13/09/142232 צפיות
במהלך 2013 פרסם המפקח על הביטוח תקנות בהן החל מהשנה הבאה 2014 חברות הביטוח לא יוכלו לבטח בביטוח קבוצתי לחברות ולארגונים את רובד הביטוח הסיעודי. כמובן שימים עברו והמפקח החליט לדחות את החלת החוק לתחילת 2015.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica