חפש מאמרים:
שלום אורח
03.12.2021
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

כיצד להפקיד לפנסיה לעוזרת הבית?

מאת: נדב טסלרביטוח פנסיוני30/06/20111393 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

למצוא עוזרת בית טובה זה לא פשוט ובכלל לא זול. אבל לאחרונה נוספה בעיה נוספת להעסקת עוזרות הבית – פנסיית חובה.

משנת 2008 אנחנו מחויבים לשלם לפנסיה לכל עובד שאנחנו מעסיקים ולרשימה הזאת נכנסו פתאום מגזרים שלמים שבכלל לא קראנו להם שכירים, עוזרות בית, מטפלות ואפילו מנקים בחדרי מדרגות.

עד עכשיו שילמנו לעוזרת עבור ביטוח לאומי, אבל היום יש תשלום חודשי נוסף אותו צריך לשלם, ובדומה לביטוח לאומי גם כאן יש חלק עובד וחלק מעביד, ומי שלא משלם אותו עובר על החוק !

לפי תקנות מס הכנסה אנחנו חייבים להעביר את התשלומים לקרן הפנסיה עד 15 יום מתום החודש שעבורו שולמה המשכורת. איחור בהעברת הכספים ייחשב כהלנת שכר.

במאמר קצר זה ננסה להסביר כיצד לחשב את ההפקדה החודשית לקרן הפנסיה ולהבין את המשמעויות שעומדות מאחורי צו הרחבה לפנסיה חובה. חשוב לדעת כי תשלום ישירות לעובדת ולא לקרן הפנסיה לא עונה על הגדרות הצו, והעובדת תוכל לתבוע אתכם, בבוא היום, במקרה של אבדן כושר עבודה.

בגלל שמדובר בסכומים קטנים, אותם צריך לשלם מדי חודש קרנות פנסיה וחברות ביטוח רבות מנסות להתנער מחובתן ומסרבות לקבל כספים אלה. לעזרתכם הקימה קרן הפנסיה מבטחים החדשה מערכת תשלום אינטרנטית לפנסיית חובה בעזרתה ניתן לשלם מידי חודש באמצעות הוראת קבע ולעמוד בדרישות צו ההרחבה.

כמה זה עולה לנו?

לפנסיית חובה צריך לשלם אחוזים מהשכר החודשי שאינו כולל נסיעות. גם אם העוזרת מועסקת אצלנו יום בשבוע או אפילו פעם בחודש, אנו עדיין צריכים לשלם לה לפנסיה.

אחוזי ההפקדה לפנסיה משתנים משנה לשנה והם מתחלקים בין העוזרת למעסיק.

בשנת 2011 עומדים אחוזי ההפקדה על 3.33% שעל העוזרת לשלם ו 6.67% שעלינו לשלם. האחוזים אותם אנחנו משלמים מורכבים מתגמולים ופיצויים. את הפיצויים ששילמנו עוזרת הבית תקבל גם אם תסיים לעבוד מיוזמתה
באפשרותנו לשלם את מלא הפיצויים המגיעים לעוזרת, מידי חודש ובכך בסיום העבודה לא נצטרך להשלים את הפיצויים המגיעים לה.

דוגמא:

עוזרת בית המשתכרת 50 שקלים לשעה ונסיעות בסך 20 שקל. מקבלת שכר חודשי של 440 שקלים המורכב משכר עבודה של 400 שקלים ו- 40 שקלים נסיעות.

השנה יש להפקיד לעוזרת מידי חודש 40 שקלים לפנסיה, כאשר החלק אותו צריך לנכות משכר העוזרת יהיה 13.32 ואנו נשלם את ההפרש 26.68.

במידה ונרצה לשלם את מלא הפיצויים לקרן הפנסיה נשלם מידי חודש כמעט 60 שקלים, כאשר חלק העובדת ישאר זהה 13.32 ואנו נשלם את ההפרש.

אחוזי ההפקדה עולים בהדרגה מידי שנה.

בשנת 2012 אחוזי ההפקדה יהיו 4.16% הפקדות העובד ו- 8.34% הפקדות המעסיק.

בשנת 2013 אחוזי ההפקדה יהיו 5% הפקדות העובד ן- 10% הפקדות המעסיק.

מה אומר הצו?

צו ההרחבה מחייב לשלם לפנסיה לכל שכיר, גבר מעל לגיל 21 ואישה מעל לגיל 20. כלומר אם עוזרת הבית או המטפלת לילדים צעירה מגיל זה, אתם לא חייבים להפקיד לה לפנסיה.
במידה ואתם מעסיקים את העוזרת יותר מחצי שנה או במידה והיה לה כבר חיסכון פנסיוני (קופת גמל, קרן פנסיה או ביטוח מנהלים ) יותר משלושה חודשים אתם כבר חייבים לשלם לה לפנסיה.

הצו מגדיר בררת מחדל, וקובע כי צריך לחסוך את הכספים בקופה שכוללת בתוכה כיסויים ביטוחים לנכות ולמקרה מוות כמו קרן פנסיה, לכן חיסכון בקופת גמל או בביטוח מנהלים שלא כולל ביטוח אבדן כושר עבודה לא עונים על לשון הצו.

זכותה של העוזרת לבחור היכן לחסוך את הכספים, במידה והעובד לא הודיע לכם על בחירתו אתם יכולים לחסוך לה בקרן פנסיה לפי בחירתכם.

היכן ניתן לחסוך?

מספר קרנות פנסיה זכו במכרז שערכה הסתדרות העובדים והן ערוכות לטיפול וקליטת כספים במסגרת פנסיית חובה. אך למרות הזכיה במכרז קרנות רבות מתנערות מחובתן ומסרבות לקבל כספים של עוזרות בית ומטפלות בגלל חוסר כדאיות כלכלית. לעזרתכם הקימה מבטחים החדשה, אחת מהזוכות במכרז, מערכת תשלום אינטרנטית לפנסיית חובה. המערכת מאפשרת לשלם בצורה קלה ופשוטה עבור העובדת לקרן הפנסיה.

ניתן להזין את השכר החודשי למערכת והיא תחשב את אחוזי ההפקדה הנדרשים לפנסיה, הסכום החודשי ירד מחשבון הבנק שלכם באמצעות הוראת קבע. במידה ולא דיווחתם את התשלום באותו החודש לא יתבצע חיוב בחשבון.

השימוש במערכת יבטח את עוזרת הבית בהתאם להוראות צו ההרחבה, יעניק לה כיסוי ביטוחי לאבדן כושר עבודה ומקרה מוות. המערכת תגבה את התשלום בהתאם למועדים שנקבעו בחוק ותעדכן את אחוזי ההפקדה משנה לשנה.
ניתן לצפות במערכת בקישור המצורף. מערכת תשלום אינטרנטית לפנסיית חובה.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

נדב טסלר, משווק פנסיוני ומנהל תוכן במנורה מבטחים פנסיה.

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת נדב טסלר

מאת: נדב טסלרביטוח פנסיוני24/08/11932 צפיות
אישה הנמצאת בשמירת הריון זכאית לקבל קצבה מביטוח לאומי או מקרן הפנסיה, אך לא משתיהם. במאמר קצר זה, ננסה לתת לכם מידע שיעזור לכם להחליט ממי מהגופים ניתן לקבל את הקצבה הגבוהה ביותר.

מאת: נדב טסלרביטוח פנסיוני16/08/111005 צפיות
בחירה נכונה של מסלול השקעה יכולה להגדיל לנו את הפנסיה החודשית ב 40%. מסלולי השקעה חכמים ינהלו לנו את הפנסיה ויתנו לנו גם לישון בראש שקט.

מאת: נדב טסלרביטוח פנסיוני16/08/11996 צפיות
שכירים רבים נתקלים בשאלה במה לבחור, ביטוח מנהלים או קרן פנסיה. נציג כאן, עבורכם, מספר נקודות להשוואה שיקלו עליכם להגיע לבחירה הנכונה.

מאת: נדב טסלרביטוח פנסיוני29/06/111000 צפיות
בחירה לא נכונה של קרן פנסיה, עשויה להשפיע כבר היום על הכיסוי הביטוחי שלנו לנכות ואף חמור יותר, בחירה שגויה עשויה להשפיע על גובה הקצבאות אותן יקבלו יקירנו.

מאמרים נוספים בנושא ביטוח פנסיוני

מאת: עשהאל דריירביטוח פנסיוני13/03/171868 צפיות
השעה 20:00 מוצאת את עצמי מול הטלוויזיה מתלבטת אם פשוט לבהות באיזה סדרה שניסיתי להתחיל לפני שבוע או להיות קצת בעניינים ולראות חדשות . אז נפלה ההחלטה לצפות בערוץ החדשות , הערב עשיתי בחירה חכמה , תשאלו למה? במהלך צפייה בכתבות השונות המאוד מעניינות הייתה אחת שהסבה את תשומת אף יותר, רוצים לדעת מהי?

מאת: אלטים ביטוח ופיננסיםביטוח פנסיוני19/11/161398 צפיות
שחברות הביטוח ממליצות לכל אחד לבטח מגיל צעיר את הביטוח המקסימלי, בעצם אין צורך לבצע ביטוח סיעודי מגיל צעיר. הזמן הטוב ביותר לרכוש ביטוח סיעודי הוא בין הגילאים 55 ו -64, אולם בכל מקרה מוטב להתייעץ עם איש מקצוע בעל רשיון

מאת: ניב אבןביטוח פנסיוני04/02/163474 צפיות
מעבר לאפשרות הנהדרת של חיפוש הפרטים של החסכונות אשר מופיעים על שם כל אזרח בארץ, הפרטים שמתקבלים לאחר ההקלדה של האמצעים לזיהוי הינם דלים ואינם מסייעים במידה שבה ציפו רבים מאלה שנכנסו אל האתר.

מאת: כתיבת מומחיםביטוח פנסיוני11/06/154538 צפיות
אחת השאלות המרכזיות שאנשים בוחנים במהלך תהליך של בחירת קרן פנסיה היא מה עלות דמי הניהול המשולמים לקרן מדי שנה על מנת לנהל את כספי הפנסיה של המבוטח.

מאת: נינה כהןביטוח פנסיוני18/05/151677 צפיות
בכל מקום בו נמצאים אנשים, מסתתרים סיכונים מסוימים. זה יכול להיות מקום עבודה, מקומות בילוי, מפגשים וכן הלאה. כדי לדעת איך לטפל באותם סיכונים ואיך להתיחס כאשר הם מתרחשים, חשוב לבצע סקר סיכונים בטיחות ולהתכונן לקראתם מראש.

מאת: נינה כהןביטוח פנסיוני18/05/151416 צפיות
סיכון תפעולי נועד למעשה לצפות מראש את רמת הסיכון של כל מפעל או חברה, ולהחליט מראש מה רמת הסבירות שזה יקרה. כמו כן נועד סיכון תפעולי להחליט את שווי הנזק במקרה של סיכון, ולהעריך אותו מבחינה פיננסית.

מאת: אלטים ביטוח ופיננסיםביטוח פנסיוני13/09/142232 צפיות
במהלך 2013 פרסם המפקח על הביטוח תקנות בהן החל מהשנה הבאה 2014 חברות הביטוח לא יוכלו לבטח בביטוח קבוצתי לחברות ולארגונים את רובד הביטוח הסיעודי. כמובן שימים עברו והמפקח החליט לדחות את החלת החוק לתחילת 2015.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica