חפש מאמרים:
שלום אורח
24.11.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

סוף העולם

מאת: יוסי קרמר פילוסופיה29/07/20111698 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

סוף העולם.
האם יהיה סוף לעולם?
התשובה לשאלה מחולקת לשני נושאים עיקריים:
הנושא הראשון מתייחס מבחינה קוסמית, כלומר מתייחס לתהליך שהיקום עובר.
הנושא השני מתייחס מבחינתה של האנושות, כלומר מתייחס לתהליך האבולוציוני שהאנושות עוברת בתהליך ההתפתחות, וההשלכות לתהליך השינוי עלינו.
מבחינה קוסמית, לעולם יהיה סוף.
זאת כיוון, שהתהליך שהיקום עובר יגרום לכך, שבשלב מסוים העולם שבו אנחנו נמצאים ושבו אנחנו חיים ישתנה, מה שלא יאפשר לנו את החיים על כוכב הלכת, ולכן האנושות תיכחד.
מבחינת האנושות, כל עוד יתאפשרו החיים על כוכב הלכת, האנושות לא תכחיד את עצמה.
למה ?
כדי לענות על השאלה הזו, רצוי להבין מהו התהליך האבולוציוני שהאנושות עוברת במסעה למימוש מהות ומטרת החיים?
מהות ומטרת החיים מאפשרת את התיקון, את הטרנספורמציה, את השינוי ואת המעבר של האנרגיה שהיא בעלת הרכב מסוים וצורה, שכוללת גם את בן האנוש שהוא אנרגיה בעל הרכב מסוים וצורה, מאנרגיה שהיא אינה מודעת לעצמה ולעצם קיומה, לאנרגיה שהיא מודעת לעצמה ולעצם קיומה, האחראית הבלעדית לחייה, ונצחית.
לתהליך האבולוציוני שהאנושות עוברת יש שלושה שלבים:
השלב הראשון, זהו שלב שבו חיינו את חיינו מתוך אינסטינקט בלבד.
השלב השני, זהו שלב שבו עברנו מהחיים שחיינו שהתנהלו מתוך אינסטינקט בלבד, והתחלנו להרגיש.
השלב השלישי, זהו שלב שבו עברנו מהחיים שחיינו שהתנהלו באמצעות הרגשות הפנימיים שבנו, והתחלנו להיות רגועים, רציונאליים וענייניים, שמבינים ומתייחסים לגוף הפיזי שלנו ולחיים באופן המתאים והבריא.
מה זה קשור לסוף העולם?
מאז שהתחלנו את השלב השני, ושבו אנחנו נמצאים כיום בתהליך ההתפתחות שלנו, וייצרנו והפעלנו את גופנו הפיזי באמצעות הרגשות הפנימיים, ואנחנו מתנהגים בהתאם להם, שכולל גם את הרגש החיובי הטוב שבנו, וגם את הרגש השלילי הרע שבנו, התחלנו לחשוב ולדמיין.
כיוון שדמיון זו לא המציאות האמיתית, האנושות חיה את חייה באשליה.
מאז ועד היום, האנושות חיה את חייה ללא היכולת להבין מהי זהותנו האמיתית, ולכן היכולת להבין את המציאות האמיתית שבה אנחנו נמצאים ושבה אנחנו חיים, נעשית באופן שגוי.
מצב זה גורם לפחד ולבלבול מהלא נודע, ובעיקר מנושא המוות ואי הידיעה מה קורה אחרי.
כתוצאה מכך, שאנחנו לא יודעים ולא מחוברים לעצמנו, לזהותנו האמיתית, ולא יודעים למה אנחנו חיים ומהי המציאות, אנחנו מייחסים את רגש הפחד הקיים בנו למוות, לסוף העולם, מה שגורם לנו לחשוב שהכל יגמר.
כלומר, המוות מפחיד אותנו, אך לרוב אנחנו מדחיקים ולא מודעים לכך, ולכן מה שאנחנו עושים מייחסים את הפחד הקיים בנו מהמוות האישי ומשליכים, מייחסים, אותו לכך שיהיה סוף לעולם, כשבעצם אנחנו פוחדים מהסוף שלנו.
בגלל שבשלב זה של תהליך החקירה, הלמידה וההתפתחות האבולוציונית שנמצאת בה האנושות, רמת המודעות העצמית והחברתית אינה מאפשרת לנו להבין שכל מה שקורה לנו בתהליך האבולוציה מתוכנן על ידנו, כך שנבצע ונממש את התיקון, את הטרנספורמציה, את השינוי שציינתי, ההרגשה, המחשבה והדמיון, גורמים למי שאינו מבין, לדמיין שיהיה סוף לאנושות.
אבל, לא כך יהיה הדבר.
האנושות תבצע ותשיג את היעדים שהציבה לעצמה, הן מהבחינה האבולוציונית והן מהבחינה הקוסמית.
למה ?     
כיוון, שמרגע שהתחלנו את התהליך, תכננו לעצמנו בתת מודע כקבוצה את התוכנית למימוש מהות ומטרת החיים מהבחינה האבולוציונית, הקוסמית, אך אנחנו לא מודעים לכך.
כלומר, ידע זה נמצא אצלנו בתת מודע, וכך הוא עובר מדור לדור עד שנעלה ידע זה למודע.
זה נכון שכדי להגיע לרמת מודעות מתקדמת זו, האנושות תצטרך לעבור אירועים שיטלטלו אותה, בגלל עולם האשליות שאנחנו נכנסים אליו, והאשליות שנכנסו אליהן יתנפצו לנו במבחן המציאות האמיתית, אבל לא יהיה סוף לאנושות, ולא יהיה סוף לעולם, כתוצאה מההתנהגות של האנושות.
אבל, מה שכן יהיה זה סבל רב ומוות, עד שנבין במודע שאנחנו חיים באשליה, שגורמת לכולנו לסבל, ואז נחפש את הפתרון שיענה לאורח החיים הרגוע והשלוו, וזה יקרה לאחר שנתקן את האישיות שלנו ונשתנה.
מסקנה:
בגלל הפחד והבלבול מהלא ידוע ומהלא נודע אנחנו פוחדים מהמוות, מה שגורם לנו לייחס זאת לסוף העולם, כשבעצם אנחנו פוחדים מהסוף שלנו.
סיכום:
מהות ומטרת החיים היא לעבור תיקון, טרנספורמציה, שינוי ומעבר ממצב שבו אנחנו לא מודעים לעצמנו ולעצם קיומנו, לאישיות שמודעת לעצמה ולעצם קיומה, האחראי הבלעדית לחייה, ונצחית.
לכן, עם כל האירועים שחווינו ושנחווה אותם בהמשך התהליך, ועם כל הסבל והמוות האנושי שנלווים מכך, האנושות תממש את מטרותיה בחיים, וכל זה תוכנן על ידנו שלא במודע, מההתחלה ועד סוף כול התיקונים.
לכן, כל עוד הדבר קשור למין האנושי, לעולם לא יהיה סוף.
המסר במאמר:
לא יהיה סוף לאנושות, ולא יהיה סוף לעולם, כתוצאה מההתנהגות של האנושות.
לא יהיה סוף לאנושות, ולא יהיה סוף לעולם, כתוצאה מאירוע על טבעי שחושבים שיקרה אנשי הדת ואחרים, כיוון שכל מה שמתרחש הוא טבעי, רק רצוי להבין את תהליך האבולוציה.
המין האנושי יממש את מהות ומטרת החיים, הן מהבחינה האבולוציונית והן מהבחינה הקוסמית, לדעתי.
יוסי קרמר מייעץ ומכוון למודעות עצמית והתפתחות אישית.
לבלוג שלי  http://blog.tapuz.co.il/yosikramer
טלפון  048224276.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

יוסי קרמר מייעץ ומלווה למודעות רגשית והתפתחות אישית.
המודעות העצמית, השפיות, שאחרי הסכיזופרניה, מניה דפרסיה, הדיכאון, הפחד, החרדה, הקולות הפנימיים, ההרס העצמי ועוד, שחוויתי אותם ועברתי את התהליך ללא עזרה וללא כדורים, רוצים לדעת איך יוצאים מהבלבול המוחי הזה...? 
האם ביכולתכם לזהות את הרגשות הפנימיים שבכם? האם אתם סובלים מהרגשות שלכם? האם אתם מפרשים נכון את רגשותיכם? כי במידה ולא האני והמציאות מתבלבלים מה שיוצר כאוס בחיים, רוצים לדעת איך יוצאים מהמבוך המוחי הזה...??? 
יוסי קרמר מייעץ למודעות רגשית והתפתחות אישית.
לקריאת מאמרים נוספים שלי כנסו לבלוג שלי.

http://krameryossi.blogspot.com

פל. 0522798272

לתשומת לבכם: הידע שלי אינו מהווה תחליף לייעוץ פסיכולוגי ו/או פסיכיאטרי ו/או רפואי ו/או אחר, כל הנאמר והנכתב הוא בגדר ידע בלבד, ואין להתבסס עליו או לפעול לפיו ללא יעוץ עם הרופא המטפל.

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת יוסי קרמר

מאת: יוסי קרמר בריאות הנפש14/06/16555 צפיות
הרגשות הפנימיים השליליים שהתעצמו עקב תהליך המעבר מהאינסטינקט שנולדים איתו למודעות עצמית וחיבור רגשי, מובילים להרס עצמי וחוסר הרצון לחיות, כתוצאה מפרוש שגוי וחוסר ההבנה איך להתייחס לאותם הרגשות ואי היכולת להכיל את הסבל הרגשי עם ההשלכות הפיזיולוגיות שנובעות מכך, הם הגורמים העיקרים לתופעת איי.אל.אס. כשבאמצעות ניוון השרירים בעל התופעה מוביל את עצמו עד למצב של שיתוק שרירי הגוף וניתוק התודעה מהגוף, כלומר מימוש הרצון למוות ולהשתחרר מהגוף.

מאת: יוסי קרמר הורות15/02/14982 צפיות
למה לילדים בורח השתן? ההורים בחיים המודרניים מתייחסים לכל נושא בריחת השתן אצל ילדים באופן שהוא אינו ענייני, למה? כי שכחנו איך התנהגנו כשהיינו בטבע. כשהיינו צרכים בטבע לעשות את צרכינו עשינו ללא כל צורך להתאפק, כלומר היה לנו צורך שחררנו, וככה זה עבר מדור לדור. המשך במאמר...

מאת: יוסי קרמר סרטן15/02/148187 צפיות
לוקמיה. מהי הסיבה ללוקמיה? לוקמיה היא תופעה פיזיולוגית שמטרתה השמדה עצמית פנימית לשם מימוש הרצון למות. לוקמיה מחולקת לשתי תופעות פיזיולוגיות, אחת שנפוצה בקרב הילדים הנקראת לימפוציטית ואחת שנפוצה אצל מבוגרים הנקראת מיאלואידית. המשך במאמר...

מאת: יוסי קרמר בריאות הנפש15/02/14733 צפיות
מהי הסיבה לסוכרת? סוכרת היא תופעה פיזיולוגית שבה הגוף אינו מיצר אינסולין ברמה מספקת, וזאת כדי שיוכל לפרק את הגלוקוז הנמצא בדם לרמה הרצויה והבריאה לשם תפקוד מכוון של הגוף, מה שיוצר רמה גבוה של גלוקוז בדם ובשתן, שיוצר תהליך של שחיקה שפוגע באופן תקינות ובריאות הגוף. המשך במאמר...

מאת: יוסי קרמר בריאות הנפש15/02/14822 צפיות
ממה נובעת תסמונת טורט? הגוף שלנו הוא בית חרושת לייצור סמים רק שאנחנו מכנים אותם רגשות חיוביים ושליליים שגורמים לנו למצבי הזיה, מחשבות שווא, דמיון ושאר בעיות האישיות הקיימות בנו שכוללות גם את תסמונת טורט. כלומר, הסיבה לתופעה הפיזיולוגית שמכונה טורט שמלווה בטיקים שיוצר דפוס התנהגות רגשי שחוזר על עצמו מפעם לפעם באופן .תדיר ושיוצר עיוות התנהגותי שמלווה לפעמים בדיבור לא ענייני, הסיבה היא הרגשות הפנימיים החיוביים והשליליים. המשך במאמר...

מאת: יוסי קרמר בריאות הנפש15/02/141216 צפיות
ממה נובעת התופעה? תסמונת דאון היא תופעה פיזיולוגית הגורמת לקשיי תקשורת של בעל התופעה עם הסובבים אותו ובעיות התפתחויות מגוונות. כדי להבין את תופעת תסמונת דאון רצוי שנבין איך מתנהל תהליך העברת הידע הגנטי לדור הבא, וכדי להבין את התהליך רצוי שנבין ממה מורכב בן האנוש? המשך במאמר...

מאת: יוסי קרמר בריאות הנפש15/02/14867 צפיות
מה הסיבה לתופעה? תופעת סיסטיק פיברוזיס משפיעה בעיקר על הריאות, הלבלב, בלוטות הזיעה, מערכת העיכול ומערכת המין, שגורמים לשיעול וליחה מרובה וקשיי נשימה, דלקות ריאות חוזרות, משקל נמוך ובעיית תיאבון, פעילות מעיים לא תקינה ועוד. המשך במאמר...

מאמרים נוספים בנושא פילוסופיה

מאת: בתיה כץפילוסופיה02/12/191203 צפיות
כידוע, כל הנסיונות ליצירת חיים, אפילו הפשוטים ביותר, מחומרים שאינם חיים, נכשלו. מעולם לא הצליחו ליצור במעבדה אפילו תא חי בודד אחד, ומפליא הדבר, בהתחשב בכך שיצירת החיים לא היתה צריכה מחשבה לפי דעתם, אלא רק "מזל".

מאת: בתיה כץפילוסופיה02/12/191217 צפיות
מה המדע יודע על תחילת החיים? האם זמן יכול ליצור בעלי חיים מחומר דומם? כיצד יכל להיווצר התא הראשון, והאם אבולוציה היא בכלל אפשרית? במאמר זה נגלה ביחד את התשובות.

מאת: בתיה כץפילוסופיה03/11/19307 צפיות
במאמר על התנין וציפור התנינן הצגנו סימביוזה בין התנין לציפור המקננת בתוך שיניו כדי לאכול את שאריות המזון. האם אבולוציה מסוגלת ליצור סימביוזה בין בעלי חיים, או שרק תכנון עומד מאחורי הדברים?

מאת: אבי בכרפילוסופיה09/01/182814 צפיות
התבונה המעשית על פי קאנט ומדוע נכשלים כל הניסיונות לתיאודיציה? קאנט בנסותו לענות על השאלה הזאת מתחבט באותה קושיה שמעולם לא נתנה מנוח לחלק המאמין של האנושות, והיא התהייה על צדקתו המוחלטת של האל. בעיית התיאודיציה (צירוף המלים היווניות "תיאוס", שמשמעה אל, ו"דיקֶה", שפירושה צדק), כפי שנוהגים לכנותה בשיח הפילוסופי, עוסקת בניסיון לפתור את המתח הבלתי נסבל בין הרוע והסבל שמלווים את עצם קיומנו בארץ ובין הטוּב המושלם המיוחס לאל אשר ברא את העולם ומושל בו.

מאת: אבי בכרפילוסופיה06/01/182599 צפיות
כאשר כתב אפלטון את משנתו על מבנה המשפחה כפי שתפס זאת בעת ההיא, היה לו ברור ששלטונות יוון לא יאהבו את הנאמר בלשון המעטה מכיוון שהיא סתרה את מטרת המשפחה על פי תפישתם ועל פי מה שהטיפו, אשר על כן אפלטון מנסה לעדן במעט את משנתו ולמתנה באופן שתתאים יותר לתכתיבי השליטים ואמונתם בכדי למנוע את קצפם עליו, וכך נתפשת המשפחה על פי אפלטון כפי שאני מביא זאת במאמר זה בתוספת היגדים פילוסופיים שונים של אפלטון בנושא משפחה, חברה, מדינה אוטופית וכל מה שמסביבם.

מאת: חגי הופרפילוסופיה24/02/166031 צפיות
למה לחיות? זו שאלה נצחית, אך דומה שעדיין לא מצאו לה תשובה מספקת. להלן אסקור כמה גישות בקשר אליה.

מאת: shmolikפילוסופיה17/11/143413 צפיות
כולנו רוצים הצלחה בחיינו, ובכדי להצליח צריך לפעול. אך מה צריך לעשות בשביל לפעול - מוטיבציה, וזהו הדבר אותו אני מבקש להעביר אליכם הקוראים במאמר זה, מוטיבציה.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica