חפש מאמרים:
שלום אורח
01.04.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

ערעור מעצר

מאת: נגה ויזל וגיל באיערפלילי04/08/2011845 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

כאשר בית המשפט מחליט לעצור אדם עד תום ההליכים, חשוב שיבין מהן האפשרויות העומדות בפניו, כך שיידע איך לפעול.

אין ספק שמדובר בהחלטה מלחיצה ומפחידה, פתאום הנאשם מבין שלא רק שהוא עומד בפני משפט פלילי אלא גם שיבלה תקופה במעצר בבית מעצר.

אז מה אפשר לעשות ? הדבר הראשון והחשוב ביותר שניתן לעשות הוא להגיש ערעור מעצר, באמצעות עורך דין פלילי, המתמחה בהגשת ערעורים על מעצרים.

כעורכת דין פלילית, הנני מקבלת המון שאלות הנוגעות בהגשת ערעור מעצר. להלן ריכוז של השאלות החוזרות והבולטות ביותר.

הוחלט לעצור אותי עד תום ההליכים, היות ואני מתגורר קרוב מדי למתלוננת ולעדה המרכזית במשפט, כך שעלה חשש שאשבש את מהלך המשפט. אינני מבין מדוע בית המשפט לא קיבל את הצעתי להיות במעצר בית בבית הורי, הממוקם בעיר אחרת. מה ניתן לעשות, האם אצטרך להיות במעצר עד תום הליכים ?

במקרה כזה ניתן, באמצעות עורך דינך, להגיש ערעור בבית משפט עליון (או מחוזי) תלוי איפה התנהל הדיון ולמעשה לבקש חוות דעת נוספת על ההחלטה להשאיר את הנאשם במעצר עד תום הליכים.

ערעור על מעצר, זהו למעשה הליך בו מבקשים בחינה נוספת של הראיות וההצהרות שנמסרו במהלך דיון הארכת מעצר, במטרה להימנע ממעצר עד תום ההליכים ולהעביר את האשם לתנאי מעצר נוחים יותר, כמו מעצר בית.

אם יש לך פתרון הגיוני, אשר עונה על טענותיה של התביעה ואין כל מניעה אחרת למנוע ממך להיות במעצר בית, מומלץ להגיש ערעור על מעצר.

בית המשפט הורה על תסקיר מעצר אשר לאחריו הוחלט להשאיר אותי במעצר עד תום הליכים. הסיבה העיקרית לכך הייתה שכששאלו אותי אם אני רואה את עצמי כקורבן ואם יש לי תחושת נקם במי שהגישה נגדי את התביעה, אמרתי שכן. האם אין דבר שאוכל לעשות?

תסקיר מעצר זוהי למעשה הערכה הנעשית על ידי שרות מבחן, גוף נטרלי אשא מטרתו לבדוק הן את אופיו של החשוד והן את סביבת מגוריו והתנהלות חייו, במטרה להחליט האם יש מניעה או סיכון בשחרורו למעצר בית.


מדובר בהליך חשוב שיש להתכונן אליו כראוי ולכן מומלץ להתייעץ עם עו"ד פלילי לפני ביצוע תסקיר מעצר. במקרה והמלצות התסקיר היו לנקוט במעצר עד תום הליכים, אפשר להגיש ערעור על מעצר, בבקשה לערוך תסקיר משלים. למשל, במקרה שלך ניתן לשלב בתסקיר פגישות קבועות עם פסיכולוג, צו הרחקה מהמתלוננת או קיום מעצר בית במקום אחר, מרוחק גיאוגרפית ממנה, כך שלא תוכל לעשות דבר על מנת לפגוע או לשבש הליכים.

בדיון להארכת מעצר, הוחלט לשלוח אותי למעצר עד תום הליכים היות ואני מתגורר עם אשתי שתומכת בי וודאי לא תלשין עלי אם הפר את תנאי השחרור. האם הצהרת תמיכה של אדם קרוב אלי בפומבי, זוהי סיבה מספקת למנוע ממני את החופש עד לפסק דין סופי ?
כאשר אדם משוחרר אל מעצר בית, חייב בית המשפט לדעת כי לא תעשה הפרה של תנאי השחרור, זהו תנאי ראשון והכרחי לכל התקדמות לקראת מעצר בית.

נשאלת השאלה מה האלטרנטיבה שסיפקת בדיון להארכת מעצר, כמו למשל מעצר עם איזוק אלקטרוני, המאפשר מעקב וניתור ללא הסתמכות על אשתך או קיום מעצר בית מלא במקום אחר ולא בבית בו אתה גר.

באם הוחלט לקבל את טענת התביעה ולמנוע ממך מעצר בית מלא, ניתן להגיש ערעור מעצר, במטרה לבקש בחינה נוספת של המקרה,

עומדים בפני מעצר עד תום הליכים ? פנו לעורך דין פלילי ובדקו איתו את הנושא של הגשת ערעור מעצר.

המידע שלפניכם הינו כללי בלבד, ואין בו כדי להוות ייעוץ ו/או חוות דעת משפטית. המחברת אינה נושאת באחריות כלשהי כלפי הקוראים ואלה נדרשים לקבל ייעוץ מקצועי משפטי ו/או אחר לפני כל פעולה המסתמכת על הדברים האמורים.

מאת: נגה ויזל

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
         
ניצחון במשפט  פלילי, מתחיל עם עורך דין בעל  ניסיון  
עו"ד נגה ויזל , עו"ד גיל באיער,
 משרד בוטיק עם יחס אישי
03-9411731 
  http://www.criminallawyer.co.il    
         
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת נגה ויזל וגיל באיער

מאת: נגה ויזל וגיל באיערפלילי15/05/11857 צפיות
אז מהי, בעצם, הרשעה פלילית? ובכן, הרשעה פלילית היא "אות הקלון הציבורי". כלומר, אדם שעבר עבירה פלילית ונמצא אשם וכעת, בנוסף לכך שעליו לשאת בעונש הוא נחשב ומסווג כעבריין. אז אילו עברות פליליות קיימות? ובכן,ישנן כל מיני עברות פלילית החל מעבירות מין (פדופיליה, קיום יחסי מין עם קטין, מעשה מגונה וכדומה), סחר בסמים, עבירות אלימות ואיומים, עבירות מחשב, סחר בנשים, זנות, עבירות מרמה והונאה, עבירות צבאיות, עבירות המתה, שוד ועוד.

מאת: נגה ויזל וגיל באיערפלילי01/05/111135 צפיות
עבירות מין נחשבות לעבירות חמורות ביותר וביניהן: אונס, מעשה סדום, מעשה מגונה, בעילת קטינה בהסכמה ועוד. אדם הנחשד בעבירות מין יישפט, לרוב, בחומרה. עורך דין לעבירות מין הוא אדם המתמצא בתחום ויכול לסייע למי שנחשד או מואשם בעבירת מין.

מאת: נגה ויזל וגיל באיערפלילי06/03/111522 צפיות
מהי "תעודת יושר" ומי מנפיק אותה? תעודת יושר היא, בעצם, העתק של גיליון הרישום הפלילי של אדם כפי שהוא מופיע במחשב המשטרתי. המידע המצוי במרשם הפלילי או העדרו מהווה אסמכתא על העבירות הפליליות (לא תעבורתיות) בהן נחשד האדם בעבר ובהווה.

מאת: נגה ויזל וגיל באיערפלילי16/02/11935 צפיות
החוק בישראל קובע כי המשטרה חייבת לנהל מרשם פלילי אודות אדם שהורשע או שיש לגביו מידע מפי גורמים מדווחים למשטרה כגון מצ"ח, מס ערך מוסף ומס הכנסה. אותם הגורמים מחויבים להעביר את המידע שלהם לרשות החוקרת ותפקידה הוא לנהל את הרישום הפלילי. ישנם מקרים בהם מבוצעות עבירות וישנו מרשם פלילי ובשני המקרים, לאחר שנים רבות, אדם יכול להיות סבור שעברו נקי מאשמה אך, בפועל, המסוף מתעד דברים אחרים.

מאת: נגה ויזל וגיל באיערפלילי24/01/11916 צפיות
החוק קובע כי מי שהינו עובד ציבור או ממלא חובה המוטלים עליו על פי דין או מי שמספק שירות לציבור מטעם גוף שמספק שירותים לציבור, זכאי להגנה על פי החוק ויש לראות כל תקיפה שלו בצורה חמורה ביותר. במיוחד כאשר התקיפה קשורה בצורה עקיפה או ישירה למילוי חובתו או תפקידו.

מאת: נגה ויזל וגיל באיערפלילי10/01/11841 צפיות
שוד וגניבה הן עבירות פליליות אשר העונש המקסימאלי בגינן יכול להגיע עד לעשרים שנות מאסר. לא תמיד אנשים יודעים מה ההבדל בין שוד לגניבה, מה צריך לעשות במקרה שנקלענו לסיטואציה בה אנו מואשמים בשוד או בגניבה ואיך להתמודד. להלן כמה דוגמאות שיכולות להפיג מעט את הערפל.

מאת: נגה ויזל וגיל באיערחוק ומשפט - כללי19/12/10937 צפיות
הטרדה מינית היא עבירה חמורה ביותר מכיוון שהיא פוגעת בכבוד המוטרד, בחירותו, בפרטיותו ובזכותו לשוויון. הטרדה מינית משפילה ומבזה את המוטרד ופוגעת בכבודו העצמי. במקרים של הטרדה מינית המטריד מתייחס למוטרד כאובייקט מיני הנועד לשימושו.

מאמרים נוספים בנושא פלילי

מאת: בנימין קלינגרפלילי01/09/19453 צפיות
אכיפה שיפוטית סימן ה' לחוק התכנון והבנייה: באחריות יחידת החקירה בוועדה המקומית לבצע חקירה בהתאם להנחיות ולכללים שמפורסמים מעת לעת על מנהל היחידה הארצית לאכיפת דיני התכנון והבניה. ובסיום החקירה להעביר לתובע את חומר החקירה להכרעה בדבר העמדה לדין והגשת כתב אישום.

מאת: אבי דוידיפלילי21/11/18449 צפיות
עורך דין פלילי בצפון מסביר על תנאים של שחרור בערבות ועל הסיכויים לאישור בקשת השחרור בערבות.

מאת: שירה אלהפלילי27/07/16893 צפיות
אדם בן 39, ללא עבר פלילי, מכר לחבריו סם מסוג חשיש בכמה הזדמנויות שונות. בית המשפט, בצעד חריג ביותר, החליט שלא להרשיע אותו, והסתפק בלשלוח אותו לבצע שירות לציבור.

מאת: אופירפלילי05/04/16890 צפיות
יש מסמכים שעבורם תרגום נוטריון הוא מתבקש והגיוני אך יש גם סוגים נוספים של תרגום נוטריון שמעט מפתיע שיש צורך לגביהם בתרגום מיוחד של נוטריון.

מאת: אלעד שנירפלילי17/03/161254 צפיות
הטרדות מיניות אינן נחלתם של מבוגרים בלבד, והן מתרחשות גם בקרב בני נוער. מהו היחס של החוק לקטין המטריד מינית? כיצד בית הספר מטפל באירוע הטרדה מינית? וכיצד ניתן לזהות שהילד שלך מוטרד מינית? על כך במאמר שלפניכם.

מאת: elichai rubinפלילי14/03/161111 צפיות
לרבים מאיתנו, שאינם עורכי-דין ולא בקיאים בהבדלים משפטיים, המילה "פלילי" מתקשרת עם "דבר לא רצוי" או "מעשה רע". רובנו לא יודעים האם יש הבדל בין עבירה פלילית לעבירת תעבורה ומהו בכלל התחום בעריכת דין שנקרא "אזרחי". במאמר קצר זה, אנסה להסביר את ההבדלים ביניהם וכפי שתראו – ההבדלים משמעותיים מאד

מאת: אביב יועציםפלילי14/02/161053 צפיות
כתב אישום הינו המסמך שפותח את המשפט כנגד הנאשם והוא כולל מספר סעיפים קבועים ואת כל העובדות שנאספו כנגד המואשם, עדי התביעה והסעיפים בחוק שהופרו, כביכול, על ידו. ביטול המסמך מונע את ההגעה למשפט כך שאין ענישה וכל הטיפול בתיק מופסק. את הביטול ניתן לבצע בנקודות זמן שונות כאשר המוקדמת ביותר היא כאשר התיק עדיין נמצא בידי המשטרה ועדיין לא עבר לבית המשפט. כאן נלמד מעט יותר אודות אפשרויות הביטול השונות בנקודת זמן זו.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica