חפש מאמרים:
שלום אורח
15.08.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

לוקליזציה – שירותי תרגום מיוחדים

לוקליזציה - שירותי תרגום מיוחדים

משמעות המילה לוקליזציה היא התאמה של מוצר מארץ מוצא א' לארץ מוצא ב'. מושג זה רלוונטי גם בתחום שירותי תרגום. תרגום מסמכים למשל, הינו תחום הדורש התאמה לארץ היעד. במידה והמסמך דורש תרגום משפטי למשל, למסמך שהועבר מארץ אחת לשנייה, מתורגמן טוב ידאג שהמסמך לא יאבד מערכו בשפה אליה הוא מתורגם. תרגום טוב יותאם ליעדו בצורה מקסימאלית על ידי אנשי מקצוע המוכשרים לדבר. שירותי תרגום שנועדו לקהל רחב חייבים להיות תואמים לשפת העם ולניב המדובר, תהליך זה נקרא לוקליזציה. שמירה על משמעות המשפט בשפתו החדשה מגדירה שירותי תרגום טובים שמתמחים בלוקליזציה.

למי מיועד שירותי תרגום אלו?

שירותי תרגום המתמחים בלוקליזציה פונים בעיקר למי שקהל היעד שלו דוברים שפה השונה מהשפה המקורית בה כתוב המסמך, למשל:

  • אתר עסקי שמקדם חברה, ירצה לשמור על נוסחהפניה גם בשפה אחרת, בשבילו שירותיתרגום שכאלו יתאימו מצוין.
  • הוראות או הגדרות שדורשות תרגום שלא יפגעבביטוי הטכני של המילה.

במידה ואתה מחזיק ברשותך אתר שאיתו אתה רוצה לפנות לקהל לקוחות דובר שפה זרה, תוכל להשכיר שירותי תרגום מסוג זה ובכך לדאוג שהטקסט ישמר כפי שהוא, מותאם בפנייתו ובביטויו.

יתרונות:

  • מעבר לתרגום בסיסי, לוקליזציה שומרת עלמונחים טכניים.
  • שירותי תרגום שמתאימים לתרבות העם המיועד.
  • התוצר הסופי הוא הקרוב ביותר למצב הוא הטקסטהיה נכתב במקור בשפה זו.

חסרונות:

  • מיועד בעיקר למוצרים ומסמכים שיווקיים אוטכניים.
  • שירותי תרגום אלו זמנם ארוך יחסית, כיוון שהםדורשים בדיקה ובקרה לאחר הכתיבה.
  • ללקוח שאינו צריך שירותי תרגום המתמחים בתהליךהלוקליזציה, הדבר מיותר.

לסיכום: לוקליזציה זהו מונח רחב המתייחס לתהליך של המרת שפה או מוצר לקהל אחר. חברות המספקות שירותי תרגום שכאלו דואגות שגם בצד השני (השפה המיועדת), הדברים יהיו ברורים.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

מכונת כתיבה – כתיבת תוכן הנה חברה קטנה ומשפחתית שהקמנו אחרי שזיהינו צורך גדל והולך בקרב מקדמי ובעלי אתרי אינטרנט לכתיבת תוכן איכותית. עד היום נהנו משירותינו עשרות לקוחות מכל המגזרים, משרדי ממשלה וצבא, חברות בניית וקידום אתרים ובעלי עסקים פרטיים.

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת מכונת כתיבה

מאת: מכונת כתיבהמחשבים וטכנולגיה - כללי19/09/11848 צפיות
ראיה ממוחשבת היא בעצם סקירה של המחשב עבור הפעולה הדרושה. המחשב יכול במהירות עצומה לסקור, או במילים אחרות לראות, מידע גדול מאד. כמו כן הוא יכול לערוך השוואות, להגיע לפתרונות ולהסיק מסקנות.

מאת: מכונת כתיבהעסקים - כללי19/09/11790 צפיות
האקדמיה דורשת כיום קריאת מאמרים ומחקרים רבים הכתובים בשפה זרה. לרוב השפה הינה אנגלית. על מנת להיות מקצועיים יותר, ולדעת מה קורה בתחום הנלמד ברחבי העולם, מקומות הלימודים השונים מחייבים את הסטודנט לקרוא מאמרים אלו.

מאת: מכונת כתיבהתעשייה19/09/11688 צפיות
פעמים רבות אנו זוכים לראות מוצרים נקיים מכיתוב כאשר רק סימן היכר אחד נמצא עליהם. חשיבה אסתטית זו בעיצוב מוצר מאוד משפיעה בימים מודרניים אלו. ואפילו הביקוש לעיצוב מוצר בעל אסתטיות בולטת יכולה להביא להצלחה גדולה של חברות רבות.

מאת: מכונת כתיבהתעשייה19/09/111006 צפיות
בוכנות פשוטות ובסיסיות יותר מורכבות לרוב מגלילים באורכים שונים. בעבר השתמשו בסוגי ברזל אולם במאה ה-21 ועם פריצה עידן הטכנולוגיה החומר השולט בהרכבי בוכנות יהיה על בסיס אלומיניום. הבוכנה תנוע לפי ההתקן הרצוי (אחורה או קדימה), כאשר המנוע יבצע הליכים כאלה ואחרים של בעירה ויספק את הכוח הרצוי.

מאת: מכונת כתיבהעסקים - כללי14/09/11742 צפיות
בגדול מדובר בהמון חומרים שלא ממש נוכל למנות אותם כאן. מאידך, נוכל לספר לכם מסודות מעצב מוצר בקטנה. כמו: פלסטיק, סוגי עץ, סוגי מתכות, וחומרים מורכבים מכמה תרכובות שונות במביאות ליישום המוצר המבוקש לעיצוב.

מאת: מכונת כתיבהעסקים - כללי14/09/11766 צפיות
שירותי תרגום אינה המצאה חדשה, אלא קיימים כבר שנים רבות. הטכנולוגיה החדישה הכוללת בתוכה את האינטרנט, הפכה את העולם למעין כפר גלובלי קטן, בו אפשר בשניות להחליף מידע בין ארצות שונות. המסחר הפך להיות ממקומי לעולמי. הידע שניתן בשניות להשיג באינטרנט הוא עצום. אך ישנו פרמטר אחד שמונע מהכל להיות באמת מהיר וזורם. הבנת השפה של הדברים הכתובים.

מאת: מכונת כתיבהעיצוב תעשייתי 07/09/11947 צפיות
חברות שלא משקיעות במוצריה עיצוב תעשייתי עלולה להיבלע מול מתחריה בעוד שהם משקיעים משאבים וכספים רבים עבור עיצוב מוצריה. עיצוב תעשייתי מתאים לחברות מסחריות ובתוך כך הוא הופך לחלק מאוד משמעותי ממנה.

מאמרים נוספים בנושא תרבות דיגיטלית

מאת: ציפורה בראביתרבות דיגיטלית19/07/183234 צפיות
המקום אליו מחוברים הילדים והצעירים בכלל וגם מבוגרים רבים הוא – הטלפון הנייד שלהם, החיבור הדיגיטלי שלהם לעולם. רק נסו לקחת אותו מהם. לא יעלה על הדעת!

מאת: רוני הכהןתרבות דיגיטלית08/12/171921 צפיות
הרבה יאמרו כי מן הרגע שבו הבית נעשה חכם ואינטראקטיבי עבור הדיירים שנמצאים בתוכו, כל בעלים של בית יכול למעשה להתחיל לקבל תפעול יותר נוח של המקום הזה שבו הוא גר ולשם כך ראוי לבצע עבור בית חכם השוואת מחיר חכמה גם כן.

מאת: ניב אבןתרבות דיגיטלית23/09/171753 צפיות
האם העולם הוירטואלי יהפוך להיות חלק בלתי נפרד מן העולם המעשי, ממש כמו טלביזיה משוכללת וטלפון חכם בכיס של כל בן אדם כמעט? קראו הלאה.

מאת: רוני הכהןתרבות דיגיטלית29/03/171583 צפיות
הדרך לשחרר קצת מן התחושות הטבעיות של הלחץ להספיק את הכל מבלי להוציא יותר מידי כסף על טיסות לחוץ לארץ וטיפולים אצל הפסיכולוג? פשוט נכנסים אל חדר מציאות מדומה שלוקח לכל יעד אפשרי.

מאת: אליתרבות דיגיטלית08/02/171200 צפיות
כרטיס ביקור דיגיטלי מדמה כרטיס ביקור "רגיל" אך עם יתרונות שיש לעולם הטכנולוגיה להציע כמובן. כרטיס דיגיטלי מתקדם במרבית המקרים מכרטיס רגיל וכלל הרבה יותר מידע ודרכי התקשרות עבור בעלי הכרטיס או מי שמקבלים אותו.

מאת: שאול כהןתרבות דיגיטלית29/06/152068 צפיות
בעולם המודרני המערבי, הנשלט באופן מאוד ברור על ידי האינטרנט והטלפונים הסלולאריים, המידע מעולם לא היה נגיש בצורה מהירה, פשוטה ונוחה יותר. לאורך כל ההיסטוריה האנושית לא היה לאדם גישה כל כך רחבה למידע. כשאנו מדברים על מידע, אין הכוונה רק לצד הטוב של העניין, אלא גם לצדדים אחרים ולתופעות לוואי שבאו איתו. אחת מתופעות הלוואי האלה היא – פורנו באינטרנט...

מאת: עדי גלתרבות דיגיטלית14/04/151402 צפיות
הקמתו של הרדיו בישראל הייתה בשנת 1940, בתקופת המנדט הבריטי שאז היה משודר מאניית אקסודוס שעגנה בחופי חיפה. אז היו אלו פעילי ההגנה ששידרו לתושבים בישראל והרדיו נקרא אז קול ישראל. לפני כן היו מספר שידורים לפרקי זמן קצרים כמו בשנת 1932 כשהיה אז יריד האביב שכונה יריד המזרח שעסק בתעשיה ומסחר כשאלפים מתושבי הארץ מכל הדתות הגיעו ליריד זה.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica