חפש מאמרים:
שלום אורח
14.04.2024
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

מיטב אמצעי הלחימה של ישראל

מגיל צעיר לימדו אותנו שישראל פיתחה את "העוזי" – תת המקלעשנמצא בשימושו של צה"ל ב-50 השנים האחרונות. אך מסתבר שישראל לא נעצרה עםפיתוחו של העוזי והוסיפה לפתח אמצעי לחימה נוספים בהם נעשה שימוש בישראלומחוצה לה. במאמר שלפניכם נבחן בקצרה שלושה אמצעי לחימה ישראלים: האקדח"יריחו", רובה "התבור" ורובה "הגליל".

אקדח היריחו או בשמוהמלא "יריחו 941" פותח בישראל בשנות השמונים של המאה הקודמת בשיתוף עםחברה איטלקית. היריחו הוא אקדח חצי-אוטומטי אותו ניתן להזין בשני סוגים שלתחמושות: כדור 9 מ"מ (לוגר) וכדור 10 מ"מ מסוג AE41. ההדק פועל במנגנוןפעולה כפולה (Double Action) – סחיטת ההדק דורכת את הפטיש לאחור ולאחר מכןגורמת לשחרורו אל פני הנוקר – הפטיש החיצוני.


אקדח יריחו

ברבות השנים הפך היריחו לאחד האקדחים הנפוצים ביותר במשטרת ישראל ובגופי ביטחון נוספים חברת שמירה ואבטחה וחברת אבטחה וזאת בזכות דיוקם הרב. בהמשך החלה ישראל לייצא את אקדח היריחו גם אל מחוץל גבולותיה ובעיקר לארצות הברית שם הוחלט לשווק את היריחו במגוון שמות אחריםשלא היו מוכרים לצרכן הישראלי ובכלל זה גם אקדח ה-DESERT EAGLE (נשרהמדבר) השונה במהותו מהיריחו הישראלי.

רובה "הגליל" אשר פותח בשלהישנות ה-60 וראשית שנות ה-70 נחשב במשך תקופה ארוכה לרובה המוביל בישראל עתשימש כרובה הנפוץ ביותר בצה"ל ובגופי הביטחון האזרחיים. רובה הגליל הואלמעשה הגרסה הישראלית לרובה הקלשניקוב הרוסי שהיה לסיפור הצלחה.


רובה הגליל

מחד,יתרונותיו של רובה הגליל טמונים ביכולתו לתפקד היטב בתנאים שטח לא פשוטיםובגמישותו היחסית. מאידך, משקלו הבעייתי של הגליל (קרוב לארבעה קילוגרמים)וחוסר הדיוק היחסי שלו הינם חסרונות משמעותיים הפוגמים בתוצר הסופי. כיוםמשמש "הגליל" בעיקר את כוחות המילואים של יחידות השיריון והתותחנים.

לבסוף,רובה הסער "התבור" הוא למעשה הדור החדש של רובי הסער במדינת ישראל אשריועד לשמש כנשק של המאה העשרים ואחת. "התבור" נכנס לשימוש מבצע במהלך מבצעחומת מגן והתפשט אט אט כמעט לכל יחידות החי"ר בצה"ל. בשנים האחרונות שוכלל"התבור" ויצא בגרסה חדשה ומקוצרת – המיני תבור.


רובה התבור

רובההתבור מותאם במיוחד ללוחמה בשטח בנוי אליה הורגל צה"ל בשנים האחרונות.מדובר למעשה ברובה הסער האולטימטיבי שכן הוא ניחן במגוון רחב של תכונותחיוניות ובהן נוכחותה של כוונת אינטגרלית, יכולת מעבר מלחימת יום ללחימתלילה, היכולת לשאת מטולי רימונים וכיו"ב. בנוסף, "התבור" מתאים הן ללוחמיםהיורים ביד ימין והן לאלו היורים ביד שמאל.

אז בפעם הבאה ששואלים אתכם על "העוזי" אל תהססו לספר לבן שיחתכם על כך שהייתה זו רק ההתחלה.


הפוסט פורסם לראשונה בבלוג של B.T.S - מאבטחים להוצאה לפועל

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

בני טל - אל"מ במילואים, יו"ר חברת בי.טי.אס - בני טל סקיוריטי
לפרטים נוספים :

http://www.bts-security.com/company-profile

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת אל"מ במיל. בני טל

מאת: אל"מ במיל. בני טלצבא וביטחון25/07/139073 צפיות
עונת הקיץ עמוסה במטיילים ובנופשים בערי התיירות בישראל, ובראשן אילת וטבריה. אחד האלמנטים החשובים ביותר עבור מלון הוא אבטחה קפדנית של שטחו. הדבר התחדד עוד יותר לפני יותר מעשור, לאחר הפיגוע הרצחני במלון פארק בנתניה.

מאת: אל"מ במיל. בני טלהודעות לעיתונות - כללי17/07/131378 צפיות
המודעות לספורט גדלה ומבורכת, אבל האנשים שעושים ספורט בשעות הלילה חשופים יותר לפושעים פוטנציאליים שעלולים להסב להם נזק. במציאות שבה אנחנו חיים, הפעילות הספורטיבית נדחקת לשעות הלילה, אחרי שאנשים מסיימים את חובותיהם בעבודה ובמשפחה.

מאת: אל"מ במיל. בני טלצבא וביטחון12/07/132032 צפיות
הרצח המתועב שבוצע בסניף בנק הפועלים בבאר שבע יכול היה להימנע, אילו היו מטפלים בכשלי האבטחה.

מאת: אל"מ במיל. בני טלצבא וביטחון03/07/132258 צפיות
את הוראות הפתיחה באש, ישראלים רבים מכירים עוד מהשירות הצבאי בצה"ל, בין אם היו לוחמים או אפילו בתפקידים אחרים אשר דרשו שמירה על הבסיס או מקומות אחרים. עם זאת, ההוראות עשויות להשתנות מעט ממקום למקום וכן גם בהתאם למצבים של צפיפות קהל, אירועים וכדומה. אם כן, מה הם הנהלים המקובלים?

מאת: אל"מ במיל. בני טלצבא וביטחון20/06/131915 צפיות
זה קורה להרבה אנשים בחיים, וסביר להניח שגם אתם מכירים את המקרים האלו – שכיחת המפתח לבית, והמתנה מחוצה לו עד שאחד מבני המשפחה מגיע עם המפתח שלו. בדיוק בגלל מקרים כאלו, וגם מתוך ניסיון ליצור פתרון אבטחה שיתמודד עם פורצים, הומצא מנעול טביעת אצבע לדלתות, המכונה מנעול ביומטרי.

מאת: אל"מ במיל. בני טלהודעות לעיתונות - כללי11/06/131228 צפיות
המצב בו אדם מוצא את עצמו מותקף ברחוב, עשוי להוביל לשיתוק עקב פחד או חרדה. שמירה על קור רוח, ושימוש באמצעים נכונים, יכולים לאפשר התגוננות טובה יותר מפני מצב של תקיפה בלתי צפויה ברחוב.

מאת: אל"מ במיל. בני טלצבא וביטחון21/05/131978 צפיות
כל חברת אבטחה יודעת שפתרון המיגון הטוב ביותר הוא אפוד המגן. תופתעו לשמוע שכיום השכפ"צים הכבדים והמסורבלים הופכים לקלים יותר, חסינים יותר ואפילו אפנתיים.

מאמרים נוספים בנושא צבא וביטחון

מאת: tiloniצבא וביטחון14/02/221478 צפיות
לצערנו, מיגון חלונות הוא חלק אינטגרלי מהיותינו ישראלים בארץ הזו. מיגון חלונות הוא מה שלא פעם אנחנו פשוט לא יכולים להתפשר עליו. הביטחון שלנו ושל היקרים לנו הוא באמת הדבר החשוב ביותר

מאת: shlomy mutzafiצבא וביטחון22/07/211595 צפיות
המציאות של היום מצריכה מאתנו לקחת אחריות ולהגביר את הביטחון האישי שלנו ושל הסובבים אותנו. מידיי יום אנו שומעים ורואים במהדורות החדשות על עוד קטטה, עוד פריצה לבית עוד אלימות ועוד סיטואציות מאיימות שיכולות בקלות להגיע לסביבתנו הקרובה.

מאת: shlomy צבא וביטחון29/03/181454 צפיות
חוקרים פרטיים לא פועלים רק באזורים מקומיים, חקירות זה תחום שיכול להגיע למספר מדינות בעם מדובר על חקירות נכסים או אנשי ציבור וחשוב לדעת איזה משרד חקירות עשיו להביא עבורכם את התוצאות המשמעותיות

מאת: רוני הכהןצבא וביטחון15/03/171726 צפיות
עד כמה שונה הדיון בנושאים צבאיים ואחרים במסגרת המשפטית הצבאית? קראו את הדברים החשובים הבאים.

מאת: דוד דרומרצבא וביטחון19/03/152504 צפיות
מי – מרכז לזהות המורכב ממוסיקאיות שמפעילות הרכב מוסיקלי, שעוסק בהדרכה בנושאי "זהות יהודית וציונית" בשילוב נגינה של יצירות מוסיקליות מוכרות ומקוריות.

מאת: דוד דרומרצבא וביטחון19/03/152027 צפיות
מי – מרכז לזהות המורכב ממוסיקאיות שמפעילות הרכב מוסיקלי, שעוסק בהדרכה בנושאי "זהות יהודית וציונית" בשילוב נגינה של יצירות מוסיקליות מוכרות ומקוריות.

מאת: sharondan80צבא וביטחון17/02/152521 צפיות
אין אחד שלא מכיר את אנשי החליפות השחורות הצמודים לאיש חשוב עם המבט החתום בעיניים והמיקרופון באוזן. מדובר באנשים אשר תפקידם הוא אבטחת אישים.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica