חפש מאמרים:
שלום אורח
22.04.2024
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

התחדשות

מאת: יוסי קרמר פילוסופיה29/08/20118592 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

התחדשות.
מהי התחדשות? התחדשות משמעותה התחלתו של תהליך חדש, אחר.
תהליך ההתחדשות נובע מהצורך בשינוי.
אנחנו צרכים וזקוקים לשינוי, לשם ההתפתחות האישית והחברתית.
ההתפתחות שאליה אנחנו שואפים, אם במודע או שלא במודע, נובעת מהרצון שלנו לממש את מהות ומטרת חיינו.
כלומר, ההתחדשות בחיינו נובעת, מהצורך שלנו לחוות אירועים חדשים בחיינו, לשם החקירה, הלמידה וההתפתחות של עצמנו, של החברה שבה אנחנו חיים, שקשור לעולם שבו אנחנו חיים, של היקום שאנחנו חלק ממנו, ושקשור לנושא הרוחני.
כמו כן, ההתחדשות נובעת מתוך הרצון שלנו להבין ולהתאים את עצמנו לסדר הקיים, הן מהבחינה האבולוציונית, הן מהבחינה הקוסמית, והן מהבחינה הרוחנית.
אנחנו נולדים וחיים מתוך אינסטינקט, ומתנהגים באופן אוטומטי עם הידע שירשנו מהורינו, אבל הקריטריונים שירשנו מהורינו אינם מאפשרים לנו להתחבר לזהותנו האמיתית, וליצור לעצמנו את המציאות האמיתית, שאליה אנחנו שואפים.
כתוצאה מכך, נוצר מצב שבו אנחנו מוצאים את עצמנו מבולבלים, וחיים בבלגן במציאות שיצרנו, שנוגע לכל תחום ותחום בחיינו.
בשלב הבלבול, וכשכול או חלק ממה שיצרנו לעצמנו לא מסתדר לנו, זו ההזדמנות לתחילתו של שלב ההתחדשות.
למה ? כיוון, שזהו השלב שבו אנחנו יכולים להיות מודעים לכך, שאנחנו סובלים מההחלטות שלנו שהובילו אותנו לאירועים שקורים בחיינו.
לכן, בשלב זה של ההתחלה למודעות עצמית, אנחנו שואלים את עצמנו, למה זה קורה לי?
מעצם השאלה, אנחנו בעצם בשלב הראשוני של ההתעוררות, ומחפשים את התשובה להתחדשות.
מעצם החיפוש אחר התשובה לשאלות שנשאלות שיבהירו לנו איפה טעינו, אנחנו מחפשים את הדרך להתחדשות.
דוגמה: אם התחתנו והקמנו משפחה ואולי גם עם ילדים והתגרשנו או נפרדנו, אנחנו מנסים להבין מה השתבש בזוגיות, כדי שלא לחזור על אותן הטעויות, שגרמו לנו ליצור את האשליה שהתנפצה לנו במבחן המציאות האמיתית, ושואפים להתחדש, לתקן, ליזום וליצור מציאות אחרת שתאפשר לנו לחפש ולממש את מטרתנו, אבל הפעם אם למדנו ותיקנו את הטעות יוצרים מציאות בדרך חדשה.
דוגמה נוספת: אם חיינו באורח חיים מסוים, ובריאותנו נפגעה ברמה כזו או אחרת, אנחנו מחפשים את הסיבה או את הסיבות לכך, שלב זה מאפשר לנו לחפש אחר התשובה או התשובות לסיבה שזה קרה לנו, וזאת כדי לאפשר לעצמו להבין, לתקן ולהתחדש.
כלומר, ההתחדשות היא חלק מאורח החיים שלנו בכל תחום ותחום בחיינו.
אבל, בגלל שאנחנו יצורים שמפעילים את גופנו הפיזי באמצעות הרגשות הפנימיים שבנו, כלומר בגלל שאנחנו רגישים, אמוציונאליים, וההתייחסות שלנו לחיים היא אינה עניינית, כתוצאה מכך שעדיין לא התחברנו לזהותנו האמיתית, אנחנו יצורים שפוחדים מעצמנו.
זהותנו האמיתית היא כאשר אנחנו רגועים, רציונאליים וענייניים.
כתוצאה מכך, שאנחנו יצורים שפוחדים מעצמנו, אנחנו פוחדים משינוי או שינויים בחיינו ומהלא נודע, ואם אנחנו מתחילים ומתחדשים כבר, אז רגש הפחד מעקב ואף משתק אותנו ואת המשך ביצוע ההתחדשות.
לכן, ברוב המקרים השינוי שנחוץ לנו מתרחש אם בכלל, כתוצאה מאירועים קיצוניים שקורים לנו בחיינו, מה שלא מותיר לנו בררה.
למה? כיוון, שגם אם אנחנו מזהים שהכיוון שאליו מתנהלים הדברים בחיינו הוא לקראת התפרקות מכל סיבה שהיא, בגלל הפחד הקיים בנו משינוי, וכביכול מהלא נודע, לרוב לא ניזום ונבצע שום מהלך שישנה את מהלך העניינים שלפני הקריסה, וזאת כדי לתקן ולהתחדש.
מתי כן, אם בכלל? רק אם נבין שאנחנו סובלים.
כי רק כשנבין שאנחנו סובלים, רק אז לא נרצה לסבול יותר.
כמובן שהשאיפה היא לא להגיע למצב שבו נסבול כדי להתחדש, אלא ליזום מהלך מקדים ולהתחדש.
מסקנה: ההתחדשות נחוצה לנו לשם ההתפתחות האישית והחברתית, בכל תחום ותחום בחיינו.
סיכום: לרוב אנחנו יוצרים לעצמנו מציאות שבה אנחנו חיים וחושבים שבחרנו את הסדר הנכון בחיינו, אבל בגלל שהדבר הוא אינו כך, האשליה מתנפצת לנו במבחן המציאות האמיתית, בשלב זה אנחנו מבולבלים ומתחילים לשאול את עצמנו שאלות, כמו למה זה קרה לי, מעצם השאלה והחיפוש אחר התשובה, מתחיל השלב לתהליך ההתחדשות.
כמובן שהשאיפה היא לזהות את הבעיה ולתקן לפני שהמציאות מתנפצת לנו במבחן המציאות האמיתית, וזאת כדי להתחדש, לפני שיגיע הסבל שמלווה מכך.
המסר במאמר:רצוי שלא לפחד מהשינוי הדרוש לכם לשם ההתחדשות.
רגש הפחד גורם לנו להזיה, וליצירת מציאות שהיא אשליה, הפחד מעקב ואף עוצר אותנו מהתחדשות.
לכן, בן האנוש שפוחד, פוחד אך ורק מעצמו, ומשליך את פחדיו על כל מיני גורמים שהם חיצוניים לו, מצב זה לא מאפשר לו לקחת אחריות על עצמו ועל מעשיו, מצב זה יכול לעכב ואף למנוע את ההתחדשות שלה הוא מייחל, וזאת ראשית כדי שלא לסבול, ושנית כדי לממש את מהות ומטרת החיים.


 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

יוסי קרמר מייעץ ומלווה למודעות רגשית והתפתחות אישית.
המודעות העצמית, השפיות, שאחרי הסכיזופרניה, מניה דפרסיה, הדיכאון, הפחד, החרדה, הקולות הפנימיים, ההרס העצמי ועוד, שחוויתי אותם ועברתי את התהליך ללא עזרה וללא כדורים, רוצים לדעת איך יוצאים מהבלבול המוחי הזה...? 
האם ביכולתכם לזהות את הרגשות הפנימיים שבכם? האם אתם סובלים מהרגשות שלכם? האם אתם מפרשים נכון את רגשותיכם? כי במידה ולא האני והמציאות מתבלבלים מה שיוצר כאוס בחיים, רוצים לדעת איך יוצאים מהמבוך המוחי הזה...??? 
יוסי קרמר מייעץ למודעות רגשית והתפתחות אישית.
לקריאת מאמרים נוספים שלי כנסו לבלוג שלי.

http://krameryossi.blogspot.com

פל. 0522798272

לתשומת לבכם: הידע שלי אינו מהווה תחליף לייעוץ פסיכולוגי ו/או פסיכיאטרי ו/או רפואי ו/או אחר, כל הנאמר והנכתב הוא בגדר ידע בלבד, ואין להתבסס עליו או לפעול לפיו ללא יעוץ עם הרופא המטפל.

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת יוסי קרמר

מאת: יוסי קרמר בריאות הנפש14/06/161040 צפיות
הרגשות הפנימיים השליליים שהתעצמו עקב תהליך המעבר מהאינסטינקט שנולדים איתו למודעות עצמית וחיבור רגשי, מובילים להרס עצמי וחוסר הרצון לחיות, כתוצאה מפרוש שגוי וחוסר ההבנה איך להתייחס לאותם הרגשות ואי היכולת להכיל את הסבל הרגשי עם ההשלכות הפיזיולוגיות שנובעות מכך, הם הגורמים העיקרים לתופעת איי.אל.אס. כשבאמצעות ניוון השרירים בעל התופעה מוביל את עצמו עד למצב של שיתוק שרירי הגוף וניתוק התודעה מהגוף, כלומר מימוש הרצון למוות ולהשתחרר מהגוף.

מאת: יוסי קרמר הורות15/02/141413 צפיות
למה לילדים בורח השתן? ההורים בחיים המודרניים מתייחסים לכל נושא בריחת השתן אצל ילדים באופן שהוא אינו ענייני, למה? כי שכחנו איך התנהגנו כשהיינו בטבע. כשהיינו צרכים בטבע לעשות את צרכינו עשינו ללא כל צורך להתאפק, כלומר היה לנו צורך שחררנו, וככה זה עבר מדור לדור. המשך במאמר...

מאת: יוסי קרמר סרטן15/02/148952 צפיות
לוקמיה. מהי הסיבה ללוקמיה? לוקמיה היא תופעה פיזיולוגית שמטרתה השמדה עצמית פנימית לשם מימוש הרצון למות. לוקמיה מחולקת לשתי תופעות פיזיולוגיות, אחת שנפוצה בקרב הילדים הנקראת לימפוציטית ואחת שנפוצה אצל מבוגרים הנקראת מיאלואידית. המשך במאמר...

מאת: יוסי קרמר בריאות הנפש15/02/141440 צפיות
מהי הסיבה לסוכרת? סוכרת היא תופעה פיזיולוגית שבה הגוף אינו מיצר אינסולין ברמה מספקת, וזאת כדי שיוכל לפרק את הגלוקוז הנמצא בדם לרמה הרצויה והבריאה לשם תפקוד מכוון של הגוף, מה שיוצר רמה גבוה של גלוקוז בדם ובשתן, שיוצר תהליך של שחיקה שפוגע באופן תקינות ובריאות הגוף. המשך במאמר...

מאת: יוסי קרמר בריאות הנפש15/02/141230 צפיות
ממה נובעת תסמונת טורט? הגוף שלנו הוא בית חרושת לייצור סמים רק שאנחנו מכנים אותם רגשות חיוביים ושליליים שגורמים לנו למצבי הזיה, מחשבות שווא, דמיון ושאר בעיות האישיות הקיימות בנו שכוללות גם את תסמונת טורט. כלומר, הסיבה לתופעה הפיזיולוגית שמכונה טורט שמלווה בטיקים שיוצר דפוס התנהגות רגשי שחוזר על עצמו מפעם לפעם באופן .תדיר ושיוצר עיוות התנהגותי שמלווה לפעמים בדיבור לא ענייני, הסיבה היא הרגשות הפנימיים החיוביים והשליליים. המשך במאמר...

מאת: יוסי קרמר בריאות הנפש15/02/141860 צפיות
ממה נובעת התופעה? תסמונת דאון היא תופעה פיזיולוגית הגורמת לקשיי תקשורת של בעל התופעה עם הסובבים אותו ובעיות התפתחויות מגוונות. כדי להבין את תופעת תסמונת דאון רצוי שנבין איך מתנהל תהליך העברת הידע הגנטי לדור הבא, וכדי להבין את התהליך רצוי שנבין ממה מורכב בן האנוש? המשך במאמר...

מאת: יוסי קרמר בריאות הנפש15/02/141227 צפיות
מה הסיבה לתופעה? תופעת סיסטיק פיברוזיס משפיעה בעיקר על הריאות, הלבלב, בלוטות הזיעה, מערכת העיכול ומערכת המין, שגורמים לשיעול וליחה מרובה וקשיי נשימה, דלקות ריאות חוזרות, משקל נמוך ובעיית תיאבון, פעילות מעיים לא תקינה ועוד. המשך במאמר...

מאמרים נוספים בנושא פילוסופיה

מאת: בתיה כץפילוסופיה02/12/195850 צפיות
כידוע, כל הנסיונות ליצירת חיים, אפילו הפשוטים ביותר, מחומרים שאינם חיים, נכשלו. מעולם לא הצליחו ליצור במעבדה אפילו תא חי בודד אחד, ומפליא הדבר, בהתחשב בכך שיצירת החיים לא היתה צריכה מחשבה לפי דעתם, אלא רק "מזל".

מאת: בתיה כץפילוסופיה02/12/195852 צפיות
מה המדע יודע על תחילת החיים? האם זמן יכול ליצור בעלי חיים מחומר דומם? כיצד יכל להיווצר התא הראשון, והאם אבולוציה היא בכלל אפשרית? במאמר זה נגלה ביחד את התשובות.

מאת: בתיה כץפילוסופיה03/11/191051 צפיות
במאמר על התנין וציפור התנינן הצגנו סימביוזה בין התנין לציפור המקננת בתוך שיניו כדי לאכול את שאריות המזון. האם אבולוציה מסוגלת ליצור סימביוזה בין בעלי חיים, או שרק תכנון עומד מאחורי הדברים?

מאת: אבי בכרפילוסופיה09/01/183849 צפיות
התבונה המעשית על פי קאנט ומדוע נכשלים כל הניסיונות לתיאודיציה? קאנט בנסותו לענות על השאלה הזאת מתחבט באותה קושיה שמעולם לא נתנה מנוח לחלק המאמין של האנושות, והיא התהייה על צדקתו המוחלטת של האל. בעיית התיאודיציה (צירוף המלים היווניות "תיאוס", שמשמעה אל, ו"דיקֶה", שפירושה צדק), כפי שנוהגים לכנותה בשיח הפילוסופי, עוסקת בניסיון לפתור את המתח הבלתי נסבל בין הרוע והסבל שמלווים את עצם קיומנו בארץ ובין הטוּב המושלם המיוחס לאל אשר ברא את העולם ומושל בו.

מאת: אבי בכרפילוסופיה06/01/183739 צפיות
כאשר כתב אפלטון את משנתו על מבנה המשפחה כפי שתפס זאת בעת ההיא, היה לו ברור ששלטונות יוון לא יאהבו את הנאמר בלשון המעטה מכיוון שהיא סתרה את מטרת המשפחה על פי תפישתם ועל פי מה שהטיפו, אשר על כן אפלטון מנסה לעדן במעט את משנתו ולמתנה באופן שתתאים יותר לתכתיבי השליטים ואמונתם בכדי למנוע את קצפם עליו, וכך נתפשת המשפחה על פי אפלטון כפי שאני מביא זאת במאמר זה בתוספת היגדים פילוסופיים שונים של אפלטון בנושא משפחה, חברה, מדינה אוטופית וכל מה שמסביבם.

מאת: חגי הופרפילוסופיה24/02/166943 צפיות
למה לחיות? זו שאלה נצחית, אך דומה שעדיין לא מצאו לה תשובה מספקת. להלן אסקור כמה גישות בקשר אליה.

מאת: shmolikפילוסופיה17/11/144277 צפיות
כולנו רוצים הצלחה בחיינו, ובכדי להצליח צריך לפעול. אך מה צריך לעשות בשביל לפעול - מוטיבציה, וזהו הדבר אותו אני מבקש להעביר אליכם הקוראים במאמר זה, מוטיבציה.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica