חפש מאמרים:
שלום אורח
02.10.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

ביטוח כושר עבודה- נספח לביטוח חיים / מנהלים - פרק ד' - דחיית התביעה, התיישנות התביעה, החמרת מצב, הקטנת הנזק.

הקדמה -

מאמר זה הינו אחד מסדרה של עשרות מאמרים שכתבתי, שמטרתם לתת מידע מקצועי לחולים ונפגעים, כיצד לממש את המגיע להם, כצעד חשוב בשיקום ובחזרה לחיים. חלק מהמאמרים דן בפרוצדורות השונות, כיצד לגשת לוועדות רפואיות בביטוח הלאומי, מס הכנסה, משרד הביטחון, קרן הפנסיה, חברת הביטוח. מאמרים אחרים, חשובים אף יותר, מתארים את התהליך האפשרי של חזרה לחיים, מתוך כוחות פנימיים. כיצד להפוך את המצוקה הבריאותית, לנקודת הזדמנות?

הנני רופא ומשפטן. לאחר שחליתי מאד בעצמי; ולאחר שאחד מילדי נפגע קשה בפיגוע התאבדות, כחייל - הבנתי מקרוב את עולמם של החולים והנפגעים. הבנתי עד כמה יש צורך בהקטנת הנזק הכלכלי, שמתלווה תמיד לנזק הבריאותי. עד כמה קשה לחולה להשתקם, כאשר יש לו אי נוחות, או אפילו מצוקה כספית. הבנתי גם עד כמה קשה להתמודד מול הוועדות הרפואיות השונות, המנוכרות ולעיתים אף מזלזלות.  נרתמתי לעניין, שכן כרופא ומשפטן יש לי את כל הכלים הדרושים על מנת להצליח לקבל את מה שמגיע בוועדות הרפואיות. לקבל את מה שמגיע לפי החוק והדין. מה שמגיע כדי לסייע לו להשתקם, או לפחות לא להידרדר. לאחרונה התחלתי לכתוב את הידע שלי ולפרסמו באינטרנט, כשירות עבורך. בנוסף הנני פועל בחברת בר מדיקס - למימוש זכויות רפואיות   http://www.barmedics.co.il , הפועלת מתוך הבנת החולה והנפגע, בצורה מקצועית ובגישה מאד אכפתית.

לוח זמנים להגשת תביעה

ברוב הפוליסות נקבע שאם תוגש התביעה לאחר חודשים ארוכים ( בד"כ נקוב בפוליסה 3 חודשים ) לכאורה היא תהיה מנועה מלטפל. הנימוק – היא אינה יכולה לברר את העובדות בדיעבד, כאשר המצב הרפואי כבר חלף.

כללית , יש להגיש את התביעה וההודעה על תאונה מוקדם ככל שניתן !

התיישנות

*  יש לזכור שלפי חוק חוזה ביטוח יש התיישנות תוך 3 שנים ! כלומר , הגשת בקשה לנכות תאונתית לאחר 3 שנים מקרות המקרה תידחה. יש לזכור , שלמעשה אם הגשת בקשה לחברה לפני תום 3 השנים, אולם הדיונים בניכם התארכו ולא הובטח לך בכתב , שהחברה לא תטען להתיישנות, הרי טענה זו יכולה לצוץ. זה נראה לא הוגן, אולם זה קרה . אמנם יש פסיקה הקובעת שזו התנהגות שאין בה תום לב מצד המבטח, אבל כדאי לעמוד על המשמר.

* ביטוח אבדן כושר עבודה – לכאורה עילת התביעה מתחדשת כל יום, שכן לכאורה כל יום מחדש את / ה לא יכול / ה לעבוד. אולם טענת התיישנות מועלית לעיתים גם במקרים אלה, אם אי הכושר נמשך כבר שנים ורק עכשיו נזכרת להגיש תביעה.

דחייה על ידי חברת הביטוח

במידה והחברה דוחה את התביעה, דבר הקורה פעמים רבות רבות, ניתן להגיש נימוקים נוספים ומסמכים נוספים. אולם אם הדחייה הינה חד משמעית, הדרך להתמודד עם הדחייה, הינה הגשת תביעה לבית המשפט. ( לא בית הדין לעבודה, כמו במקרה של הביטוח הלאומי ).

עמידה על שלך!

חשוב לזכור – חברת הביטוח הינה גוף מסחרי. שיקוליה הינם שיקולים אחרים משיקולי גוף ציבורי. לכן על מנת לחסוך לה בהוצאות, יתכן ותציע לך פשרה. בדרך כלל נמוכה. אנשי התביעות שם יודעים היטב שמשפט אורך שנים ובינתיים את/ה מותש/ת . מצד שני פסיקה בנושא עקרוני, היכולה לפתוח פתח למבוטחים אחרים לתבוע, מפחידה אותה .

הניסיון מלמד, שעקשנות המבוססת על טיעונים מקצועיים ומסמכים מפורטים, משתלמת! לעיתים קרובות, עקשנות לאורך זמן לגבי תביעתך, תביא לתוצאות, בדרך כלל חלקיות, גם ללא תביעה. גם תביעה לבית משפט ברוב המקרים מסתיימת בפשרה , אולם כמה שנים מאוחר יותר.

החלטות והודעות החברה

* החברה מודיעה החלטותיה מפעם לפעם בכתב. למעשה רק הודעות בכתב מחייבות אותה. עליך לשמור את כל המכתבים לשם דיונים עתידיים. מומלץ לפנות לחברה רק בכתב. לחילופין לתמלל כל שיחה, אם הייתה כזאת .

* חשוב לדעת – אי כושר עבודה תמיד נקבע לתקופה. אף פעם לא עד סיום התקופה הנקובה בפוליסה ( גיל 65 ברוב המקרים ).

חובת הקטנת הנזק – ניסיונות לשיקום וחזרה לעבודה

פוליסת הביטוח הינה הסכם עם חברת הביטוח. כהסכם הוא מחייב גם אותך. אחת החובות הינה – חובת הקטנת הנזק אם נוצר כזה. במילים אחרות הינך נדרש לבצע ניסיונות כינים ומהלכים אמיתיים, למצוא פתרון תעסוקתי למרות מצבך הרואי החדש. התחמקות מלנסות לפחות, לכאורה יכולה להקטין מחבות החברה. כמעט תמיד החברה בודקת עימך, כעבור תקופה, האם את / ה יכול / ה לחזור למעגל העבודה, בעבודה חלקית, או עבודה חילופית. ברוב המקרים אכן זה אפשרי, לפחות לפי דעת החברה ורופאיה, ולכן במירב המקרים התשלומים מופסקים לאחר תקופה של חודשים או שנים.

תקופת שיקום – ברוב הפוליסות קיים סעיף הדן בתשלום דמי שיקום. גם אם אין כזה סעיף, פעמים רבות קודם להפסקת התשלומים החברה משלמת מחצית מהתשלום החודשי למשך מספר חודשים עד חצי שנה. נדיר לתקופה ארוכה יותר.

בדיקה מחדש

חברת הביטוח רשאית לבדוק מפעם לפעם, על פי שיקול דעתה, האם האיש נמצא עדיין באי כושר עבודה. כמו כן, היא רשאית לבקש מהמבוטח, מפעם לפעם, להמציא לה מסמכים רפואיים המוכיחים שהוא עדיין נמצא באי כושר עבודה.

החמרת מצב

אי כושר עבודה – במקרים בהם הפסיקה החברה לשלם על אי כושר עבודה ( כלומר הכירה במקרה ושילמה תקופה ), אם תהיה לך החמרת מצב ולא תוכל/י לעבוד, ו/או יש נתונים רפואיים חדשים, תוך 6 חודשים מיום ההפסקה, חידוש התשלום יהיה ללא תקופת המתנה של 3 חודשים. כמובן, אם החרה תכיר בתביעה החדשה. במילים אחרות – חידוש תשלום בגין אי כושר עבודה , אם יש החמרת מצב ב -6 החודשים הראשונים לאחר הפסקת התשלומים היא מיידית.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

עודד שראל - רופא' פיזיולוג  ומשפטן . משמש מנהל רפואי בחברת
בר מדיקס - החברה הראשונה למימוש זכויות רפואיות   טלפון:  1-700-702-707
לקבל מה את מה שמגיע לך בוועדות הרפואיות - ביטוח לאומי, מס הכנסה, משרד הביטחון (קצין התגמולים), קרן הפנסיה, חברת הביטוח

בר מדיקס מסייעת לחולים ונפגעים לקבל מה את מה שמגיע להם בוועדות הרפואיות - ביטוח לאומי, מס הכנסה, משרד הביטחון, קרן הפנסיה, חברת הביטוח.

בר מדיקס מסייעת בהצלחה מרובה בהליכים לקביעת זכאות כספית, כתוצאה מהבעיה הרפואית - כושר עבודה, קביעת נכות, נכות כללית, שירותים מיוחדים, תאונות עבודה, מחלת מקצוע, נפגעי איבה, פנסיית נכות, פגיעה בשירות ביטחון, החמרת מצב.

ד"ר שראל בעצמו חלה מאד ואחד מילדיו נפצע קשה בפיגוע התאבדות. לכן הוא מבין מאד ומקרוב, את מצבם של החולים ובני משפחותיהם.   מטרתה של בר מדיקס - להיות חלק מהשיקום של הנפגעים והחולים, על ידי הקטנת הקושי הכלכלי!

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת ד"ר עודד שראל

מאת: ד"ר עודד שראלביטוח לאומי25/07/091893 צפיות
המאמר נככתב לפי ניסיון מצטבר של חברת בר מדיקס, שהכינה אלפי אנשים כיצד נכון להופיע בפני הוועדה הרפואית. בר מדיקס - הינה החברה הוותיקה והמנוסה במימוש זכויות רפואיות. שימוש בכללים כיצד להופיע בפני הוועדה, ישפיע על התוצאות בוועדה.

מאת: ד"ר עודד שראלביטוח לאומי25/07/091673 צפיות
המאמר מוגש על ידי בר מדיקס - המנוסה ביותר במימוש זכויות רפואיות, לאור ניסיונה העשיר בהכנת אנשים כיצד להופיע נכון בפני הוועדה הרפואית על מנת לקבל את מה שמגיע.

מאת: ד"ר עודד שראלביטוח אובדן כושר עבודה25/07/098286 צפיות
המאמר הינו בחסות בר מדיקס החברה הוותיקה בארץ למימוש זכויות רפואיות. ביטוח כושר עבודה נועד לפצות את המבוטח במקרה של אבדן כושר העבודה. הפרוצדורה. כיצד יש להוכיח אי כושר עבודה

מאת: ד"ר עודד שראלביטוח אובדן כושר עבודה25/07/091791 צפיות
המאמר הינו בחסות בר מדיקס החברה הוותיקה בארץ למימוש זכויות רפואיות. ביטוח כושר עבודה נועד לפצות את המבוטח במקרה של אבדן כושר העבודה. הגדרת אי כושר העבודה. כיצד להגיש בקשה?

מאת: ד"ר עודד שראלביטוח אובדן כושר עבודה25/07/091385 צפיות
המאמר הינו בחסות בר מדיקס החברה הוותיקה בארץ למימוש זכויות רפואיות. ביטוח כושר עבודה נועד לפצות את המבוטח במקרה של אבדן כושר העבודה. בעת ההצטרפות לביטוח מתבקש המבוטח למלא הצהרת בריאות.

מאת: ד"ר עודד שראלביטוח לאומי25/07/092488 צפיות
מוגש על ידי בר מדיקס - החברה המנוסה במימוש זכויות רפואיות. רבים נכשלים בוועדה רפואית. מה הם הכשלים העיקריים? האם סביר שהמוסד לביטוח לאומי ידריך את התובעים? שהחתול ישמור על השמנת?

מאת: ד"ר עודד שראלביטוח לאומי25/07/097235 צפיות
מאמר זה הוגש בחסות בר מדיקס -החברה הוותיקה והמנוסה במימוש זכויות רפואיות. מהן הזכויות לנכה שהוכר בנכות כללית, מעבר לקצבה החודשית? שיקום מקצועי, שירותים מיוחדים, קצבת תלויים, הנחה בקופת חולים, הנחה בארנונה ועוד.

מאמרים נוספים בנושא ביטוח אובדן כושר עבודה

מאת: דורון עמיתביטוח אובדן כושר עבודה19/07/138160 צפיות
ליבי ליבי עם בעלי העסקים ומנהלי החברות אשר נזקקים למימוש של פוליסת הביטוח שלהם עליה שמרו מכול משמר, איזה מסכת יסורים הם הולכים לעבור ביום האמת.

מאת: אמיר וינברגרביטוח אובדן כושר עבודה02/11/127585 צפיות
כל מי שעבר תאונת עבודה או חלה במחלת מקצוע חלילה ומגיש תביעת אובדן כושר עבודה צפוי להיתקל במכשולים רבים מצד חברת הביטוח, שיגרמו לעיכוב בטיפול, הפחתת הסכומים המשולמים ולעיתים אף דחיית התביעה. הגשת התביעה בצורה מקצועית ומסודרת מגדילה את סיכוייה להצליח. עורך דין ביטוח יכול בהחלט לסייע בכך ולהגדיל את סיכויי ההצלחה.

מאת: neri bennunביטוח אובדן כושר עבודה23/06/118221 צפיות
קיימות חברות ביטוח רבות המציעות, במסגרת שלל הביטוחים השונים, גם פוליסת ביטוח תאונות אישיות, שהינה ביטוח פרטי, שנועד לכסות במקרים של אובדן כושר עבודה ו/או נכות כתוצאה ממקרה של תאונה

מאת: lawtipביטוח אובדן כושר עבודה20/01/118374 צפיות
מהו ביטוח אובדן כושר עבודה ? מדוע הוא מחד כל כך חשוב, אך מאידך טומן בחובו הגדרות שונות ומשונות אשר עשויות לעמוד לנו לרועץ בקרות מקרה ביטוח ? ממה צריך להיזהר ולמה לשים לב ? על כך ועל עוד נושאים מרכזיים בתחום בכתבה.

מאת: Efratביטוח אובדן כושר עבודה16/01/118150 צפיות
תביעת נזקי גוף מגיעה בעיקר בעקבות נזקים ופגיעות שנגרמו לאדם לאחר תאונת עבודה, תאונת דרכים או במקרה של רשלנות רפואית. ישנם מקרים בהם מעורבים יותר מאחד מהמקרים הללו ואז ישנה תביעה משולבת. התביעה מוגשת לביטוח הלאומי, שהינו מוסד ממשלתי המבטח את כלל אזרחי המדינה, בתהליך הכולל הגשת טפסים רפואיים המעידים על הפגיעה יחד עם כתב התביעה למוסד הביטוח הלאומי. שם, לאחר דיון בממצאים, תיקבע ועדה רפואית לגבי קיצבה, דמי טיפול או פיצויים שיועברו לנפגע במידה ונמצא ראוי לכך. בפועל, התהליך אינו פשוט כל כך וכולל הליכים

מאת: דוד נתנאלביטוח אובדן כושר עבודה12/12/107764 צפיות
לפי החוק, כל אחד מחויב לשלם ביטוח לאומי. לפי ההיגיון, הביטוח הלאומי צריך לתת לנו להרגיש בטוחים. לפי המציאות, אנחנו באמת משלמים, אבל הביטחון שהביטוח הלאומי באמת יבטח אותנו, שואף לאפס.

מאת: דניאל seoביטוח אובדן כושר עבודה01/07/107755 צפיות
שלום לכולם, אני כותב על נושא הביטוח, פשוט כי חשוב מאוד לדעתי להודיע לכלל הציבור על חשיבותו של נושא הביטוח. כולם מבינים שביטוחים הם מאוד חשובים אבל רובנו מעדיפים שלא לחשוב ל זה בכלל.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica