חפש מאמרים:
שלום אורח
18.05.2022
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

חברת שמירה ואבטחה - מהם הלקחים שהופקו מאז ה-11 לספטמבר

עשר שנים עברו מאז היום בו השתלטו תשעה עשר חוטפים על ארבעה מטוסיםבארצות הברית. שניים מהמטוסים פגעו ומוטטו את בנייני מרכז הסחר העולמי,מטוס נוסף פגע בפנטגון, משרד ההגנה האמריקאי ואילו טיסה מספר 93 התרסקהבשדה פתוח בפנסילבניה לאחר שנוסעי המטוס ניסו למנוע מהחוטפים להגיע לגבעתהקפיטול. אז מהם לקחי האבטחה שנלמדו מהאירוע שייחרט בזיכרון הקולקטיבי שלכולנו? על כך – במאמר שלפניכם.

ראשית, כיום ניתן להבחין בסידורי אבטחה הדוקים הרבה יותר בשדות התעופההשונים. באותו יום קשה הצליחו כל החוטפים להעלות על המטוסים חמושים בסכיניםאשר שימשו אותם מאוחר יותר לשם ההשתלטות. הסבירות להישנותו של תרחיש מסוגזה בימינו – קלושה הרבה יותר. בנוסף, גם הפיקוח על המטען שמועלה למטוס הפךלהרבה יותר יעיל ומשמעותי. לא פעם נשמע כי נוסע זה או אחר מתלונן על כךשתיקיו נפתחים למטרות בדיקה אך עדיף לבדוק מבעוד מועד מאשר להצטער בדיעבד.

זאת ועוד, חלק בלתי מבוטל מהטייסים בחברות התעופה האמריקאיות (ולא רקבהן) עוברים הכשרה לשימוש בנשק כחלק ממתכונת הפעילות השוטפת. כאמור, לחוטפיה-11 בספטמבר היו אך ורק סכינים בעוד שלטייסים לא היה דבר מלבד ידיהםהחשופות. כיום המציאות השתנתה.

אבטחה פרטית ומוכנות מקדימה

יתרה מזאת, חברות תעופה גדולות וקטנות כאחד שוכרות בימינו את שירותיהם של מאבטחי טיסה פרטיים מחברת אבטחה המלווים את הנוסעים ואת הצוות מהרגע בו הם עולים למטוס ועד לרגע בו הםנוחתים במדינת היעד. הניסיון והוותק של המאבטחים הללו מהווה מרכיב ראשוןבמעלה בכל הנוגע לטיפול במצבי משבר פוטנציאליים. רק המאבטחים המנוסים ביותרמסוגלים למלא את התפקיד בצורה הטובה ביותר.

אך לא רק בתעופה עסקינן, גם גורדי השחקים עצמם אשר ממשיכים לאכלס אתהחברות הגדולות והמשפיעות בעולם זוכים לאבטחה משמעותית הרבה יותר. פיגועהטרור של ה-11 בספטמבר לא היה הראשון במרכז הסחר העולמי. עוד ב-1993 פיצוצהשל מכונית תופת בחניון גרמה למותם של שישה אנשים. אחד מהאנשים שהיו אחראיםלאבטחת הבניין מחברת האבטחה והשמירה באותה עת התריע על העתיד לבוא אך אף אחד לא טרח להתייחס ברצינות לאזהרותיו. היום זה כבר לא יקרה.

צמצום סיכונים ושיתוף מידע

בהקשר זה ראוי לציין כי את האבידה הגדולה ביותר בהתקפת הטרור שאירעהלפני עשור ספגה חברת קנטור פיצג'רלד שיותר מ-650 מעובדיה נספו באסון. כיום,וכחלק מהלקחים שהופקו לאחר האירוע – מפצלות החברות הגדולות את עובדיהן ואתחומרי העבודה של החברה בין מספר מוקדי פעילות ההופכים למבצר מאובטח מאיןכמוהו.

לבסוף, גם מבחינת איסוף המידע והערכת הסיכונים חל מפנה של ממש בעולםשאחרי ה-11 בספטמבר. אף על פי שטרם הוסרו כל החסמים הבירוקרטיים הדרושים –פועלות סוכנויות הבטחון השונות בארצות הברית ומחוצה לה (כמו גם בישראל)בשיתוף פעולה נרחב הרבה יותר. מטרתו של שיתוף הפעולה הוא להפוך את פריטיהמידע הזמינים לנחלתם של כל האנשים שזקוקים להם על מנת להעריך בצורה הנכונהביותר את הסיכונים הרובצים לפתחן של כל המדינות שאזרחיהן הפכו למטרות.

לסיכום, לא ניתן לומר בווודאות כי אירוע קשה הדומה במתכונתו לזה שפקד אתארצות הברית לפני עשור לא יחזור על עצמו לעולם, אך בה בעת כל הסימניםמראים כי הלקחים המרכזיים מהאירוע אכן הופקו וייושמו כך שאפשר להיותאופטימיים.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

בני טל - אל"מ במילואים, יו"ר חברת בי.טי.אס - בני טל סקיוריטי
לפרטים נוספים :

http://www.bts-security.com/company-profile

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת אל"מ במיל. בני טל

מאת: אל"מ במיל. בני טלצבא וביטחון25/07/138693 צפיות
עונת הקיץ עמוסה במטיילים ובנופשים בערי התיירות בישראל, ובראשן אילת וטבריה. אחד האלמנטים החשובים ביותר עבור מלון הוא אבטחה קפדנית של שטחו. הדבר התחדד עוד יותר לפני יותר מעשור, לאחר הפיגוע הרצחני במלון פארק בנתניה.

מאת: אל"מ במיל. בני טלהודעות לעיתונות - כללי17/07/131151 צפיות
המודעות לספורט גדלה ומבורכת, אבל האנשים שעושים ספורט בשעות הלילה חשופים יותר לפושעים פוטנציאליים שעלולים להסב להם נזק. במציאות שבה אנחנו חיים, הפעילות הספורטיבית נדחקת לשעות הלילה, אחרי שאנשים מסיימים את חובותיהם בעבודה ובמשפחה.

מאת: אל"מ במיל. בני טלצבא וביטחון12/07/131641 צפיות
הרצח המתועב שבוצע בסניף בנק הפועלים בבאר שבע יכול היה להימנע, אילו היו מטפלים בכשלי האבטחה.

מאת: אל"מ במיל. בני טלצבא וביטחון03/07/131816 צפיות
את הוראות הפתיחה באש, ישראלים רבים מכירים עוד מהשירות הצבאי בצה"ל, בין אם היו לוחמים או אפילו בתפקידים אחרים אשר דרשו שמירה על הבסיס או מקומות אחרים. עם זאת, ההוראות עשויות להשתנות מעט ממקום למקום וכן גם בהתאם למצבים של צפיפות קהל, אירועים וכדומה. אם כן, מה הם הנהלים המקובלים?

מאת: אל"מ במיל. בני טלצבא וביטחון20/06/131554 צפיות
זה קורה להרבה אנשים בחיים, וסביר להניח שגם אתם מכירים את המקרים האלו – שכיחת המפתח לבית, והמתנה מחוצה לו עד שאחד מבני המשפחה מגיע עם המפתח שלו. בדיוק בגלל מקרים כאלו, וגם מתוך ניסיון ליצור פתרון אבטחה שיתמודד עם פורצים, הומצא מנעול טביעת אצבע לדלתות, המכונה מנעול ביומטרי.

מאת: אל"מ במיל. בני טלהודעות לעיתונות - כללי11/06/13997 צפיות
המצב בו אדם מוצא את עצמו מותקף ברחוב, עשוי להוביל לשיתוק עקב פחד או חרדה. שמירה על קור רוח, ושימוש באמצעים נכונים, יכולים לאפשר התגוננות טובה יותר מפני מצב של תקיפה בלתי צפויה ברחוב.

מאת: אל"מ במיל. בני טלצבא וביטחון21/05/131602 צפיות
כל חברת אבטחה יודעת שפתרון המיגון הטוב ביותר הוא אפוד המגן. תופתעו לשמוע שכיום השכפ"צים הכבדים והמסורבלים הופכים לקלים יותר, חסינים יותר ואפילו אפנתיים.

מאמרים נוספים בנושא צבא וביטחון

מאת: tiloniצבא וביטחון14/02/22360 צפיות
לצערנו, מיגון חלונות הוא חלק אינטגרלי מהיותינו ישראלים בארץ הזו. מיגון חלונות הוא מה שלא פעם אנחנו פשוט לא יכולים להתפשר עליו. הביטחון שלנו ושל היקרים לנו הוא באמת הדבר החשוב ביותר

מאת: shlomy mutzafiצבא וביטחון22/07/211018 צפיות
המציאות של היום מצריכה מאתנו לקחת אחריות ולהגביר את הביטחון האישי שלנו ושל הסובבים אותנו. מידיי יום אנו שומעים ורואים במהדורות החדשות על עוד קטטה, עוד פריצה לבית עוד אלימות ועוד סיטואציות מאיימות שיכולות בקלות להגיע לסביבתנו הקרובה.

מאת: shlomy צבא וביטחון29/03/181034 צפיות
חוקרים פרטיים לא פועלים רק באזורים מקומיים, חקירות זה תחום שיכול להגיע למספר מדינות בעם מדובר על חקירות נכסים או אנשי ציבור וחשוב לדעת איזה משרד חקירות עשיו להביא עבורכם את התוצאות המשמעותיות

מאת: רוני הכהןצבא וביטחון15/03/171336 צפיות
עד כמה שונה הדיון בנושאים צבאיים ואחרים במסגרת המשפטית הצבאית? קראו את הדברים החשובים הבאים.

מאת: דוד דרומרצבא וביטחון19/03/152092 צפיות
מי – מרכז לזהות המורכב ממוסיקאיות שמפעילות הרכב מוסיקלי, שעוסק בהדרכה בנושאי "זהות יהודית וציונית" בשילוב נגינה של יצירות מוסיקליות מוכרות ומקוריות.

מאת: דוד דרומרצבא וביטחון19/03/151602 צפיות
מי – מרכז לזהות המורכב ממוסיקאיות שמפעילות הרכב מוסיקלי, שעוסק בהדרכה בנושאי "זהות יהודית וציונית" בשילוב נגינה של יצירות מוסיקליות מוכרות ומקוריות.

מאת: sharondan80צבא וביטחון17/02/152079 צפיות
אין אחד שלא מכיר את אנשי החליפות השחורות הצמודים לאיש חשוב עם המבט החתום בעיניים והמיקרופון באוזן. מדובר באנשים אשר תפקידם הוא אבטחת אישים.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica