חפש מאמרים:
שלום אורח
07.04.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

מימוש זכויות נפגעי תאונות עבודה

מאת: דן קורןביטוח לאומי08/11/20112103 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

תאונת עבודה הינה פגיעה לעובד אשר התקיימה במהלך שעות העבודה, בין אם מדובר בזמן העבודה או בזמן הנסיעה לעבודה וחזרה ממנה.  ופגיעה זו הובילה למצב של אובדן כושר עבודה.

במצב שבו פגיעה בעבודה מוכרת כתאונת עבודה הוא יהא זכאי לפיצוי מהמוסד לביטוח לאומי בגין הפגיעה.

במצב של תאונות עבודה חשוב להכיר היטב את זכויותיכם במוסד לביטוח לאומי, אי הכרת הזכויות עשויה להוביל לכך שלא תצליחו לממש את זכויותיכם אשר למעשה מגיעות לכם על פי חוק, זוהי הסיבה שכל אזרח ואזרח במדינה חייב להכיר היטב את זכויותיו ואם הוא מתלבט באשר לרמת ההכרות שלו עליו לגשת להתייעץ לחברות המומחות בתחום של מימוש זכויות רפואיות.

מעבר לדמי הפגיעה אשר יתקבלו מהמוסד לביטוח לאומי חשוב לבדוק מה חלקו של המעסיק בתאונת העבודה אשר ארעה לעובד. צריך לבחון האם המעסיק היה זה שאחראי לפגיעה? האם יכל למנוע אותה?

גם תאונות אשר ארעה במהלך ימי גיבוש לעובדים ובמהלך ימי עיון והשתלמויות עשויות להיות מוכרות תחת קטגוריית תאונות עבודה.

במידה ומדובר במקרים של תאונת דרכים בדרך למקום העבודה או פגיעה בזמן הפסקת העבודה, האחריות אינה של המעסיק באופן ישיר אך אם יוכח כי הפגיעה נעשתה בדרך מהעבודה או אל מקום העבודה יהא העבוד זכאי לדמי פגיעה מהמוסד לביטוח לאומי.

לסיכום: אם אתם סבורים כי קיים קשר כלזהו בין פגיעה שארעה לכם לבין מקום עבודתכם אל תתפשרו על מימוש זכויותיכם.. גשו למרפאת מימוש זכויות רפואיות שם ימתינו לכם יועצים לפגישה ראשונית ללא תשלום וללא התחייבות מצדכם, אלו ינתחו את המקרה שלכם וימליצו לכם באשר להתקדמות מול המוסד לביטוח לאומי, היה ותחליטו להתקדם עם חברת מימוש הזכויות לטובת תביעת זכויותיכם חברת הזכויות תכין אתכם להופעתכם מול הוועדה הרפואית ותקנה לכם את הכלים להצגת המקרה שלכם באופן הטוב ביותר עבורכם!

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

דן קורן

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת דן קורן

מאת: דן קורןאופנה08/10/111132 צפיות
בחירת טבעות נישואין מושלמות הינה בחירה התלויה בסוג הטבעת הרצויה והנכספת עבורכם. יתכן שתעדיפו טבעות נישואין מזהב צהוב, זהב לבן או פליטיניום, ומעבר לכך בכל קטגוריה תמצאו מבחר רחב מאוד של אפשרויות עבור טבעות נישואין.

מאת: דן קורןמזון אורגני06/09/118950 צפיות
מתכון הריזוטו שלפניכם נחשב מתכון טבעוני לכל דבר, אין בו חמאה, אין גבינה, אך אל דאגה יש בו שפע של טעמים טובים..המרקם הקרמי הינו מרנין ואם אינכם רגישים לחלב תוכלו בהחלט לפנק את המנה במעט גבינת פרמזן בשלבים האחרונים של הבישול, מה שישדרג אף יותר את המנה הטעימה.

מאת: דן קורןשיפוצים19/06/111235 צפיות
הדעה הרווחת הינה כי דלתות עץ הן הדלתות אשר שמשו את בתי המלוכה, מסתבר שדלתות עשויות ברזל הן שהוצבו בפתחם של ארמונות ובתי מלוכה..

מאת: דן קורןשיפוצים09/05/111837 צפיות
דלתות פנים מאיכות טובה הופכות את הבית ליותר יפה באופן משמעותי. משתמשים בדלתות פנים בעיקר בשביל להפריד את החדרים בתוך הבית.דלתות פנים באירופה לרוב מיוצרות מקורות עץ.

מאת: דן קורןריהוט 09/05/111338 צפיות
דלתות פנים חשובות לא פחות מאשר דלתות כניסה, מאחר ואלו בעצם אחראיות על הפרטיות של דיירי הבית בכל חדר וחדר בבית – החל מחדר האמבטיה ועד לחדרי השינה השונים, ללא דלת פנים החללים הפתוחים לא היו מאפשרים קיום משותף בבית אחד..

מאת: דן קורןשיפוצים24/04/111451 צפיות
דלתות פנים משמשות לצורך סגירת פתחי מעבר בבית , מהוות פריט דקורטיבי ותוספת למראה הבית לעומת דלתות כניסה לבית המשמשות מחיצה ומחוברות לקירות הבית החיצוניים. דלתות פנים הינם מרכיב חשוב בעיצוב הבית והחדר, כיום קיימים מגוון דלתות פנים בעיצובים, דגמים צבעים שונים, חומרים שונים המאפשרים קבלת עיצובים יפים שונים ומגוונים.

מאת: דן קורןאבטחת הבית11/04/111122 צפיות
בטחונו של ביתנו הינו דבר שאין להקל ראש לגביו גם אם שיעורי הפשיעה הולכים ופוחתים. עדין אנו שומעים על פריצות בבית זה או אחר, כך שהסכנה לפריצה אל ביתנו יכולה בהחלט להיות ממשית... מתחקורים אמיתיים של פורציפ אשר נתפסו נמצא כי הפורצים יעדיפו פריצה דרך דלתות כניסה מאשר דרך חלונות או פתחים אחרים זאת מאחר והפריצה דרך דלת כניסה הינה הדרך הקלה ביותר על מנת לחדור לתוך בית.

מאמרים נוספים בנושא ביטוח לאומי

מאת: מנחם כהןביטוח לאומי17/02/163330 צפיות
1. כללי סעיף 246 לחוק הביטוח הלאומי עוסק בתקופת אכשרה לגבי קצבת זקנה וקובע לאמור: "246. תקופת אכשרה (א) תקופת האכשרה המזכה לקצבת זקנה היא אחת מאלה: (1) 60 חודשים, בין שהם רצופים ובין שאינם רצופים, שבהם היה אדם מבוטח תוך עשר השנים האחרונות שקדמו לגיל המזכה אותו בקצבת הזקנה; (2) 144 חודשים שבהם היה אדם מבוטח, בין שתקופה זו רצופה ובין שאינה רצופה;

מאת: sharondan80ביטוח לאומי01/03/152294 צפיות
הפגישה עם הועדה הרפואית בביטוח הלאומי תכלול צוות רופאים מתחום הפציעה לצד אנשי מפתח אשר ישאלו שאלות בגין הנכות ויבקשו הדגמה של פעולות יום, יומיות על מנת לקבוע את דרגת הקושי ואחוזי הנכות המגיעים.

מאת: מנחם כהןביטוח לאומי25/08/142146 צפיות
פרק ו' לחוק הביטוח הלאומי (נוסח חדש), התשנ"ה-1995 (להלן - החוק), שבנספח מזכה בגמלה את מי שנפגע בתאונה וכתוצאה ממנה איבד את כושר התפקוד. הביטוח חל על תושב ישראל שמלאו לו 18 שנים וטרם הגיע לגיל הפרישה. "גיל הפרישה" מוגדר בסעיף 1 לחוק כ"הגיל הקבוע לגבר ולאשה, בהתאם לחודש לידתם, בחלק א' בלוח א'1" . גיל הפרישה לאשה תלוי בתאריך הלידה והוא עומד כיום על גיל 62. גיל הפרישה לגבר היה תלוי בתאריך הלידה וכיום הוא עומד על גיל 67. כלומר, מי שנפגע וגילו מעל גיל הפרישה לא יהיה זכאי לקצבת נפגעי תאונות לפי פרק ו'

מאת: מנחם כהןביטוח לאומי21/08/142465 צפיות
תיקון 159 לחוק הביטוח הלאומי

מאת: ארז כהןביטוח לאומי26/08/131368 צפיות
מהי מחלת מקצוע? האם רשימת המחלות היא רשימה סגורה? מהי תורת המיקרוטראומה? כיצד עליי לפעול למימוש זכויותיי?

מאת: יובל סמרה, עו"דביטוח לאומי13/08/131346 צפיות
לא פעם, משרדנו נתקל במקרים בהם הוועדה הרפואית בחרה להעניק לחולים במחלה זו נכות שאינה משקפת את מצבם האמיתי, או התאימה להם דרגת נכות רפואית מפריט ליקוי אחר בשיעור מופחת בהרבה. אז מה כדאי לכם לעשות ?

מאת: יובל סמרה, עו"דביטוח לאומי30/07/128843 צפיות
תפקידו של התיעוד הרפואי לא מצטמצם רק להוכחת הנזק והטיפול הרפואי לו נזקק הניזוק. אומנם, קיימת חשיבות לכך שהמסמכים הרפואיים יכללו תיעוד רפואי רב ככל שניתן. אך בל נשכח, כי יש בכוחם גם לשפוך אור על המקרה בכללותו.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica