חפש מאמרים:
שלום אורח
23.11.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

חברת שמירה ואבטחה - סקירת הפינוי וההריסה בכפר שלם

כחברת אבטחה ותיקה ומיומנת, זימנו אותנו לא אחת לצורך הוצאה לפועל שלהחלטות משפטיות ועירוניות. אחד המקרים מוכרים ביותר בהם היינו מעורבים,היה הפינוי וההריסה של בתים בכפר שלם ובכללם – בית משפחת יהושע בכפר שלם.

בדצמבר 1982, קיבלו צו הריסה מנהלי, חתום על ידי ראש העיר, לביצוע הוצאה לפועל של הריסת מבנים לא חוקיים בכפר שלם בתל אביב. בשכונה ביצעו באותה התקופהפרויקט פינוי-בינוי ממשלתי, אשר נועד להסדיר את הבניה והמגורים בה.

הגענו למקום כחברת אבטחה,מלווים בכח משטרתי, אשר המפקד עליו היה גם קצין קליעה וצלפים. בשכונה,התבצר על אחד הגגות – איש משמר הגבול, שמעון יהושוע, אשר למרות שביתו נבנהבצורה לא חוקית, על קרקע שאיננה שייכת לו וללא אישורים – סרב להתפנות.

המתבצר ירה לעברנו במהלך נסיונות הפינוי, כאשר אחד הכדורים כמעט ופגע ביוהספיק להסב נזק לציוד הפינוי. משהובן כי יהושוע יורה על מנת לפגוע וכיהוא מהווה סכנה מוחשית לחיים, ירה קצין המשטרה והרג אותו.

מקרה שמעון יהושוע יזכר לשנים ארוכות בתל אביב ובישראל כולה, כאחדהמקרים הקיצוניים של התנגדות לפינוי ולקיחת החוק לידיים, הן בבניה לא חוקיתוהן בירי לעבר כוחות המשטרה והאזרחים.

לאחר שהובן כי הסכנה איננה עוד ובמקביל לנתינת טיפול רפואי לנפגעים, הבית נהרס.

תל אביב בלהבות

בעקבות תקרית הירי בפינוי ולהט הרוחות שלא שכך לרגע, הפכה תל אביב לזירתאלימות אחת גדולה. צירי תנועה נחסמו, מי על ידי המשטרה ומי על ידי מפגיניםשהבעירו מכל הבא ליד. המהומות נמשכו במשך שבועות בכפר שלם, בשכונת הארגזיםובשכונת התקווה. זהו אכן מקרה הפינוי הקשה ביותר בו נהרג סרבן פינוי.

למחרת הריסת הבית ומותו של יהושוע, בא ראש העיר דאז, שלמה להט (צ'יץ'),לנחם את המשפחה האבלה. למרות התנגדותי הרבה לצעד זה, אבטחתי אותו בדרכולבית המשפחה וברגע שנכנסנו לשכונה, הותקף האוטובוס עד שהמתפרעים הפכו אותו.לאחר שיצאנו מן האוטובוס ההפוך, המשכנו רגלית, תוך שאנו מותקפים לעיתים הןפיסית והן ביריות מצידי הדרך.

אבטחה צמודה ומטענים מתחת לאוטו

במהלך השבועות הבאים, אבטחתי את שלמה להט 24 שעות ביממה, כאשר לא פעםמצאנו מטעני חבלה תחת רכבו. את הבית אבטחו 3 חגורות אבטחה: קבוצה אחת שלשומרי ראש איתי בתוך הבית, קבוצה נוספת סביב הבית ועוד קבוצה של סמויים אשרסרקו ללא הפסקה את הרחובות הסמוכים.

באחד המקרים, ניסו לפגוע באדם אחר בשם שלמה להט, אך למרות פיצוץ מטען מחותץ לביתו, לא היו נפגעים.

לאחר כ-4 חודשים, נרגעו הרוחות והוסר האיום על חייו של ראש העיר, אשרהספיק כבר לככב גם בחוזה שהוצא על ראשו ברחובות העיר, וחזרנו לשגרה.

לסיכום, כחברת שמירה ואבטחה ותיקה כל כך, יש במגירות משרדנו אינספור סיפורים על מבצעי אבטחה למיניהםואבטחת אישים בפרט. נתקלנו בסיטואציות רבות אך כמובן שסיפור כפר שלם יזכרלעד. יש ברשותנו הניסיון וההשכלה הדרושים לביצוע כל משימה על הצד הטובביותר, כאשר כל ההליך מבוצע בצורה מבוקרת, איכותית ומקצועית.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

בני טל - אל"מ במילואים, יו"ר חברת בי.טי.אס - בני טל סקיוריטי
לפרטים נוספים :

http://www.bts-security.com/company-profile

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת אל"מ במיל. בני טל

מאת: אל"מ במיל. בני טלצבא וביטחון25/07/138341 צפיות
עונת הקיץ עמוסה במטיילים ובנופשים בערי התיירות בישראל, ובראשן אילת וטבריה. אחד האלמנטים החשובים ביותר עבור מלון הוא אבטחה קפדנית של שטחו. הדבר התחדד עוד יותר לפני יותר מעשור, לאחר הפיגוע הרצחני במלון פארק בנתניה.

מאת: אל"מ במיל. בני טלהודעות לעיתונות - כללי17/07/13987 צפיות
המודעות לספורט גדלה ומבורכת, אבל האנשים שעושים ספורט בשעות הלילה חשופים יותר לפושעים פוטנציאליים שעלולים להסב להם נזק. במציאות שבה אנחנו חיים, הפעילות הספורטיבית נדחקת לשעות הלילה, אחרי שאנשים מסיימים את חובותיהם בעבודה ובמשפחה.

מאת: אל"מ במיל. בני טלצבא וביטחון12/07/131289 צפיות
הרצח המתועב שבוצע בסניף בנק הפועלים בבאר שבע יכול היה להימנע, אילו היו מטפלים בכשלי האבטחה.

מאת: אל"מ במיל. בני טלצבא וביטחון03/07/131404 צפיות
את הוראות הפתיחה באש, ישראלים רבים מכירים עוד מהשירות הצבאי בצה"ל, בין אם היו לוחמים או אפילו בתפקידים אחרים אשר דרשו שמירה על הבסיס או מקומות אחרים. עם זאת, ההוראות עשויות להשתנות מעט ממקום למקום וכן גם בהתאם למצבים של צפיפות קהל, אירועים וכדומה. אם כן, מה הם הנהלים המקובלים?

מאת: אל"מ במיל. בני טלצבא וביטחון20/06/131181 צפיות
זה קורה להרבה אנשים בחיים, וסביר להניח שגם אתם מכירים את המקרים האלו – שכיחת המפתח לבית, והמתנה מחוצה לו עד שאחד מבני המשפחה מגיע עם המפתח שלו. בדיוק בגלל מקרים כאלו, וגם מתוך ניסיון ליצור פתרון אבטחה שיתמודד עם פורצים, הומצא מנעול טביעת אצבע לדלתות, המכונה מנעול ביומטרי.

מאת: אל"מ במיל. בני טלהודעות לעיתונות - כללי11/06/13846 צפיות
המצב בו אדם מוצא את עצמו מותקף ברחוב, עשוי להוביל לשיתוק עקב פחד או חרדה. שמירה על קור רוח, ושימוש באמצעים נכונים, יכולים לאפשר התגוננות טובה יותר מפני מצב של תקיפה בלתי צפויה ברחוב.

מאת: אל"מ במיל. בני טלצבא וביטחון21/05/131207 צפיות
כל חברת אבטחה יודעת שפתרון המיגון הטוב ביותר הוא אפוד המגן. תופתעו לשמוע שכיום השכפ"צים הכבדים והמסורבלים הופכים לקלים יותר, חסינים יותר ואפילו אפנתיים.

מאמרים נוספים בנושא צבא וביטחון

מאת: shlomy צבא וביטחון29/03/18624 צפיות
חוקרים פרטיים לא פועלים רק באזורים מקומיים, חקירות זה תחום שיכול להגיע למספר מדינות בעם מדובר על חקירות נכסים או אנשי ציבור וחשוב לדעת איזה משרד חקירות עשיו להביא עבורכם את התוצאות המשמעותיות

מאת: רוני הכהןצבא וביטחון15/03/17941 צפיות
עד כמה שונה הדיון בנושאים צבאיים ואחרים במסגרת המשפטית הצבאית? קראו את הדברים החשובים הבאים.

מאת: דוד דרומרצבא וביטחון19/03/151690 צפיות
מי – מרכז לזהות המורכב ממוסיקאיות שמפעילות הרכב מוסיקלי, שעוסק בהדרכה בנושאי "זהות יהודית וציונית" בשילוב נגינה של יצירות מוסיקליות מוכרות ומקוריות.

מאת: דוד דרומרצבא וביטחון19/03/151184 צפיות
מי – מרכז לזהות המורכב ממוסיקאיות שמפעילות הרכב מוסיקלי, שעוסק בהדרכה בנושאי "זהות יהודית וציונית" בשילוב נגינה של יצירות מוסיקליות מוכרות ומקוריות.

מאת: sharondan80צבא וביטחון17/02/151580 צפיות
אין אחד שלא מכיר את אנשי החליפות השחורות הצמודים לאיש חשוב עם המבט החתום בעיניים והמיקרופון באוזן. מדובר באנשים אשר תפקידם הוא אבטחת אישים.

מאת: דוד כהןצבא וביטחון27/02/147802 צפיות
כיצד מתייחסים חוק השיפוט הצבאי וצה"ל לביצוע עבירות ביטחון העלולות לפגוע בביטחון המדינה.

מאת: אברהם פכטרצבא וביטחון08/12/137320 צפיות
עצומה של 200 קצינים בכירים ביותר של צה"ל, מכל המלחמות והתקופות, פנו לראש הממשלה בנימין נתניהו, בדרישה לתקן עוול היסטורי שנעשה לדדו. וועדת אגרנט הפילה על צה"ל ועל הרמטכ"ל, את כל תיק הכישלון ההתחלתי, עת פרוץ מלחמת יום הכיפורים 1973, למרות שבתוצאה הסופית מדובר בניצחון גדול. בין החותמים: אהוד ברק, מופז, דיכטר, חלוץ, קהלני (גיבור ישראל), יאנוש בן-גל ועשרות אחרים בכירים ולוחמים מצטיינים מכל החילות. אחרי 40 שנה – הגיע העת – לתקן ולהעמיד דברים על דיוקם ההיסטורי והצבאי.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica