חפש מאמרים:
שלום אורח
22.07.2024
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

חברת שמירה ואבטחה - סקירת הפינוי וההריסה בכפר שלם

כחברת אבטחה ותיקה ומיומנת, זימנו אותנו לא אחת לצורך הוצאה לפועל שלהחלטות משפטיות ועירוניות. אחד המקרים מוכרים ביותר בהם היינו מעורבים,היה הפינוי וההריסה של בתים בכפר שלם ובכללם – בית משפחת יהושע בכפר שלם.

בדצמבר 1982, קיבלו צו הריסה מנהלי, חתום על ידי ראש העיר, לביצוע הוצאה לפועל של הריסת מבנים לא חוקיים בכפר שלם בתל אביב. בשכונה ביצעו באותה התקופהפרויקט פינוי-בינוי ממשלתי, אשר נועד להסדיר את הבניה והמגורים בה.

הגענו למקום כחברת אבטחה,מלווים בכח משטרתי, אשר המפקד עליו היה גם קצין קליעה וצלפים. בשכונה,התבצר על אחד הגגות – איש משמר הגבול, שמעון יהושוע, אשר למרות שביתו נבנהבצורה לא חוקית, על קרקע שאיננה שייכת לו וללא אישורים – סרב להתפנות.

המתבצר ירה לעברנו במהלך נסיונות הפינוי, כאשר אחד הכדורים כמעט ופגע ביוהספיק להסב נזק לציוד הפינוי. משהובן כי יהושוע יורה על מנת לפגוע וכיהוא מהווה סכנה מוחשית לחיים, ירה קצין המשטרה והרג אותו.

מקרה שמעון יהושוע יזכר לשנים ארוכות בתל אביב ובישראל כולה, כאחדהמקרים הקיצוניים של התנגדות לפינוי ולקיחת החוק לידיים, הן בבניה לא חוקיתוהן בירי לעבר כוחות המשטרה והאזרחים.

לאחר שהובן כי הסכנה איננה עוד ובמקביל לנתינת טיפול רפואי לנפגעים, הבית נהרס.

תל אביב בלהבות

בעקבות תקרית הירי בפינוי ולהט הרוחות שלא שכך לרגע, הפכה תל אביב לזירתאלימות אחת גדולה. צירי תנועה נחסמו, מי על ידי המשטרה ומי על ידי מפגיניםשהבעירו מכל הבא ליד. המהומות נמשכו במשך שבועות בכפר שלם, בשכונת הארגזיםובשכונת התקווה. זהו אכן מקרה הפינוי הקשה ביותר בו נהרג סרבן פינוי.

למחרת הריסת הבית ומותו של יהושוע, בא ראש העיר דאז, שלמה להט (צ'יץ'),לנחם את המשפחה האבלה. למרות התנגדותי הרבה לצעד זה, אבטחתי אותו בדרכולבית המשפחה וברגע שנכנסנו לשכונה, הותקף האוטובוס עד שהמתפרעים הפכו אותו.לאחר שיצאנו מן האוטובוס ההפוך, המשכנו רגלית, תוך שאנו מותקפים לעיתים הןפיסית והן ביריות מצידי הדרך.

אבטחה צמודה ומטענים מתחת לאוטו

במהלך השבועות הבאים, אבטחתי את שלמה להט 24 שעות ביממה, כאשר לא פעםמצאנו מטעני חבלה תחת רכבו. את הבית אבטחו 3 חגורות אבטחה: קבוצה אחת שלשומרי ראש איתי בתוך הבית, קבוצה נוספת סביב הבית ועוד קבוצה של סמויים אשרסרקו ללא הפסקה את הרחובות הסמוכים.

באחד המקרים, ניסו לפגוע באדם אחר בשם שלמה להט, אך למרות פיצוץ מטען מחותץ לביתו, לא היו נפגעים.

לאחר כ-4 חודשים, נרגעו הרוחות והוסר האיום על חייו של ראש העיר, אשרהספיק כבר לככב גם בחוזה שהוצא על ראשו ברחובות העיר, וחזרנו לשגרה.

לסיכום, כחברת שמירה ואבטחה ותיקה כל כך, יש במגירות משרדנו אינספור סיפורים על מבצעי אבטחה למיניהםואבטחת אישים בפרט. נתקלנו בסיטואציות רבות אך כמובן שסיפור כפר שלם יזכרלעד. יש ברשותנו הניסיון וההשכלה הדרושים לביצוע כל משימה על הצד הטובביותר, כאשר כל ההליך מבוצע בצורה מבוקרת, איכותית ומקצועית.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

בני טל - אל"מ במילואים, יו"ר חברת בי.טי.אס - בני טל סקיוריטי
לפרטים נוספים :

http://www.bts-security.com/company-profile

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת אל"מ במיל. בני טל

מאת: אל"מ במיל. בני טלצבא וביטחון25/07/139106 צפיות
עונת הקיץ עמוסה במטיילים ובנופשים בערי התיירות בישראל, ובראשן אילת וטבריה. אחד האלמנטים החשובים ביותר עבור מלון הוא אבטחה קפדנית של שטחו. הדבר התחדד עוד יותר לפני יותר מעשור, לאחר הפיגוע הרצחני במלון פארק בנתניה.

מאת: אל"מ במיל. בני טלהודעות לעיתונות - כללי17/07/131407 צפיות
המודעות לספורט גדלה ומבורכת, אבל האנשים שעושים ספורט בשעות הלילה חשופים יותר לפושעים פוטנציאליים שעלולים להסב להם נזק. במציאות שבה אנחנו חיים, הפעילות הספורטיבית נדחקת לשעות הלילה, אחרי שאנשים מסיימים את חובותיהם בעבודה ובמשפחה.

מאת: אל"מ במיל. בני טלצבא וביטחון12/07/132068 צפיות
הרצח המתועב שבוצע בסניף בנק הפועלים בבאר שבע יכול היה להימנע, אילו היו מטפלים בכשלי האבטחה.

מאת: אל"מ במיל. בני טלצבא וביטחון03/07/132305 צפיות
את הוראות הפתיחה באש, ישראלים רבים מכירים עוד מהשירות הצבאי בצה"ל, בין אם היו לוחמים או אפילו בתפקידים אחרים אשר דרשו שמירה על הבסיס או מקומות אחרים. עם זאת, ההוראות עשויות להשתנות מעט ממקום למקום וכן גם בהתאם למצבים של צפיפות קהל, אירועים וכדומה. אם כן, מה הם הנהלים המקובלים?

מאת: אל"מ במיל. בני טלצבא וביטחון20/06/131950 צפיות
זה קורה להרבה אנשים בחיים, וסביר להניח שגם אתם מכירים את המקרים האלו – שכיחת המפתח לבית, והמתנה מחוצה לו עד שאחד מבני המשפחה מגיע עם המפתח שלו. בדיוק בגלל מקרים כאלו, וגם מתוך ניסיון ליצור פתרון אבטחה שיתמודד עם פורצים, הומצא מנעול טביעת אצבע לדלתות, המכונה מנעול ביומטרי.

מאת: אל"מ במיל. בני טלהודעות לעיתונות - כללי11/06/131260 צפיות
המצב בו אדם מוצא את עצמו מותקף ברחוב, עשוי להוביל לשיתוק עקב פחד או חרדה. שמירה על קור רוח, ושימוש באמצעים נכונים, יכולים לאפשר התגוננות טובה יותר מפני מצב של תקיפה בלתי צפויה ברחוב.

מאת: אל"מ במיל. בני טלצבא וביטחון21/05/132022 צפיות
כל חברת אבטחה יודעת שפתרון המיגון הטוב ביותר הוא אפוד המגן. תופתעו לשמוע שכיום השכפ"צים הכבדים והמסורבלים הופכים לקלים יותר, חסינים יותר ואפילו אפנתיים.

מאמרים נוספים בנושא צבא וביטחון

מאת: tiloniצבא וביטחון14/02/221548 צפיות
לצערנו, מיגון חלונות הוא חלק אינטגרלי מהיותינו ישראלים בארץ הזו. מיגון חלונות הוא מה שלא פעם אנחנו פשוט לא יכולים להתפשר עליו. הביטחון שלנו ושל היקרים לנו הוא באמת הדבר החשוב ביותר

מאת: shlomy mutzafiצבא וביטחון22/07/211656 צפיות
המציאות של היום מצריכה מאתנו לקחת אחריות ולהגביר את הביטחון האישי שלנו ושל הסובבים אותנו. מידיי יום אנו שומעים ורואים במהדורות החדשות על עוד קטטה, עוד פריצה לבית עוד אלימות ועוד סיטואציות מאיימות שיכולות בקלות להגיע לסביבתנו הקרובה.

מאת: shlomy צבא וביטחון29/03/181506 צפיות
חוקרים פרטיים לא פועלים רק באזורים מקומיים, חקירות זה תחום שיכול להגיע למספר מדינות בעם מדובר על חקירות נכסים או אנשי ציבור וחשוב לדעת איזה משרד חקירות עשיו להביא עבורכם את התוצאות המשמעותיות

מאת: רוני הכהןצבא וביטחון15/03/171776 צפיות
עד כמה שונה הדיון בנושאים צבאיים ואחרים במסגרת המשפטית הצבאית? קראו את הדברים החשובים הבאים.

מאת: דוד דרומרצבא וביטחון19/03/152555 צפיות
מי – מרכז לזהות המורכב ממוסיקאיות שמפעילות הרכב מוסיקלי, שעוסק בהדרכה בנושאי "זהות יהודית וציונית" בשילוב נגינה של יצירות מוסיקליות מוכרות ומקוריות.

מאת: דוד דרומרצבא וביטחון19/03/152081 צפיות
מי – מרכז לזהות המורכב ממוסיקאיות שמפעילות הרכב מוסיקלי, שעוסק בהדרכה בנושאי "זהות יהודית וציונית" בשילוב נגינה של יצירות מוסיקליות מוכרות ומקוריות.

מאת: sharondan80צבא וביטחון17/02/152574 צפיות
אין אחד שלא מכיר את אנשי החליפות השחורות הצמודים לאיש חשוב עם המבט החתום בעיניים והמיקרופון באוזן. מדובר באנשים אשר תפקידם הוא אבטחת אישים.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica