חפש מאמרים:
שלום אורח
07.08.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

גורמי סיכון ודרכי התמודדות איתם

מאת: יוסי לנדויביטוח בריאות18/11/2011674 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

ישנם גורמי סיכון הידועים כעלולים להשפיע על בריאותינו.

במאמר זה אציג בקצרה את חמשת גורמי הסיכון המרכזיים ואתן חמישה טיפים לניהול אורח חיים בריא.

גורמי סיכון:

1.      כולסטרול

חומר שומני שנמצא בדם וברוב הרקמות, במיוחד ברקמת העצב.

הכולסטרול הוא מרכיב חשוב של קרום התא, והוא חיוני ליצירת הורמונים סטרואידים ומלחי מרה, ולהעברת השומנים בדם.

כולסטרול מיוצר בעיקר בכבד. רמה גבוהה מדי של כולסטרול בדם (היפרכולסטרולמיה) מגבירה את הסיכון לטרשת עורקים.

2.      סוכרת

הפרעה בחילוף החומרים של פחמימות, בה הגוף אינו מסוגל לנצל כראוי את סוכר הגלוקוז, מקור האנרגיה העיקרי שלו, בגלל מחסור בהורמון אינסולין או בגלל תנגודת לאינסולין.

הצטברות הגלוקוז מובילה לעליית רמתו בדם – היפר גליקמיה, ולאחר מכן בשתן.

התסמינים כוללים צמא, איבוד משקל וייצור עודף של שתן.

קיימים 2 סוגים של סוכרת: סוכרת התלוייה באינסולין- NIDDM , טיפוס 2 – שמופיעה לראשונה אצל מבוגרים (בדר"כ אחרי גיל 40) ומטופלת באמצעות דיאטה ותרופות להורדת רמת הסוכר הנלקחות דרך הפה. חוסר איזון בין תזונה לבין כמות אינסולין ופעילות גופנית עלול להוביל לרמה נמוכה מדי של גלוקוז בדם – היפוגליקמיה.

סיבוכים ממושכים של סוכרת כולים התעבות העורקים שעלולה לגרום לרטינותיה סוכרתית.

3.      טריגליצריד

ליפיד ( חומר שומני) שמורכב מגליצרול המחובר לשלוש מולקולות של חומצת שומן.

טריגליצרידים מיוצרים בגוף מתוצרי  העיכול של שומן במזון.

זוהי הצורה בה השומן מאוחסן בגוף. מדידת רמת טריגליצרידים בדם מסייעת באבחון של מחלות מסויימות, כמו סוכרת, יתר לחץ דם ומחלות לב.

4.          יתר לחץ דם

לחץ דם גבוה מן התקין לגבי קבוצת גיל מסויימת. יתר לחץ דם יכול להתפתח מסיבה לא ידועה ( יתר לחץ דם ראשוני), הוא יכול להיות תוצאה של מחלת כליות,כולל היצרות עורק הכליה (יתר לחץ דם כלייתי), הפרעה אנדוקרינית (כגון פאוכרומוציטומה) , או מחלת עורקים (כגון היצרות אב העורקים). ואז מדובר ביתר לחץ דם משני. הסיבוכים שעלולים להתפתח מיתר לחץ דם כוללים טרשת עורקים, אי ספיקת לב, דימום מוחי, ואי ספיקה כלייתית, אך טיפול נכון עשוי למנוע סיבוכים אלו. יתר לחץ דם הוא נטול תסמינים עד להתפתחות סיבוכים, לכן מדידה תקופתית של לחץ הדם היא חשובה ביותר. במקרים מסויימים ניתן לפתור את הבעייה ע"י טיפול בסיבה. עם זאת, ברוב המקרים יש צורך בטיפול תרופתי ממושך כדי לשמור על לחץ הדם בתחום התקין. קיימות תורפות רבות, ולעיתים דרושים שילובים של תרופות.

5.      מדד מסת גוף BMI-

מדד המצביע על תקינות משקל הגוף.מחשבים אותו ע"י חלוקת משקל הגוף (בקילוגרמים) בריבוע הגובה(במטרים). היחס הרצוי הוא 22-25 לנשים, 23-26 לגברים. תוצאה מנוכה יותר מעידה על תת משקל. תוצאה גבוהה יותר מצביעה על משקל עודף ועל נטייה להשמנת יתר.

טיפים לניהול אורח חיים בריא

1.      להפחית במשקל –  יש לשמור שה- BMI , יהיה בטווח של 19-26, ושהיקף המותניים לא יהיה גדול מהיקף הירכיים.

2.      להוריד רמת כולסטרול – שנו את הרכב התפריט היומי שלכם. הקפידו שהשומנים יהווכ 30% מסך צריכת הקלוריות היומית, העדיפו שומנים בלתי רוויים (אומגה 3 המצוייה בסלמון,טונה ומקרל וכן בשמן פשתן ובאגוזי מלך).

לעומת זאת רצוי להמעיט בצריכת שומנים רוויים,המצויים בבשר שמן, איברים פנימיים וכן במוצרי חלב שמנים. כדאי להימנע מצריכת מזונות מעובדים וכאלו המכילים שומנים מוקשים כמו בורקס, חטיפים וקרקרים.

3.      להוריד רמות לחץ דם – שמירה על כל המרכיבים שמיננו עד עתה וכן שמירה על תפריט דל מלח, צמצום בשתיית משקאות חריפים והימנעות ממתח נפשי. אם כל אלה לא עוזרים יש להתחיל בטיפול תרופתי.

4.      למנוע סוכרת – ניתן למנוע או לאזן את המחלה באמצעות הצעדים שהוזכרו, ואם הסוכרת חמורה יותר, יש לטפל בתרופות.

5.      לעסוק בפעילות גופנית – צאו להליכה קצבית לפחות חצי שעה ביום, 3-4 פעמים בשבוע.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
יוסילנדוי מייסד הגנות - ביטוח פנסיה ופיננסים find us on facebook http://il.linkedin.com/in/3haganot yosi@3haganot.co.il פקס 0722522602 נייד0545345744
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת יוסי לנדוי

מאת: יוסי לנדויהשקעות08/11/11685 צפיות
רוב האנשים אינם מכירים על בוריים את החלופות לחיסכון פיננסי בחברת ביטוח או ביתהשקעות. במאמר זה אסקור את שלושת האלטרנטיבות המרכזיות שמציעה כיום המערכת הבנקאית:תוכנית חיסכון,פקדון בנקאי וקרן נאמנות.

מאת: יוסי לנדויביטוח בריאות04/11/11888 צפיות
רוב הציבור לא מבחין בין הגנה רפואית פרטית שהיא חוזה מחייב בין מבטח למבוטח לבין המשלימים השנים בארבעת קופות החולים המהווים תקנון הניתן לשינוי באישור שר הבריאות. בשנת 2009 , במסגרת חוק ההסדרים, הוצאו מהמשלימים תרופות מצילות ומאריכות חיים, וכך נותרו הלקוחות ללא הגנות מתאימות למקרה של קטסטרופות בלתי צפויות. במאמר אסקור את 3 ההבדלים העיקריים בין המשלמים לביטוחים הפרטיים בחברות הביטוח.

מאת: יוסי לנדויפיננסים וכספים - כללי 27/10/11768 צפיות
רוב הציבור לא מודע לזכותו לבחור במכשיר הפיננסי לחיסכון ארוך טווח לגיל פרישה.ישנם כלים תומכי החלטה לסיוע בתהליך הבחירה. במאמר זה אסקור אותם בקצרה , לע מנת להקל בתהליך ההחלטה שהוא משמעותי כל כך לגובה הפנסיה.

מאת: יוסי לנדויביטוח פנסיוני27/10/111149 צפיות
במדינת ישראל של 2011, כשקופות הגמל אינן מאפשרות, עקב שינויי חקיקה, לחסוך לילדים/נכדים לטובת השכלה גבוהה בר מצווה,חתונה,טיול שיחרור מצה"ל,פתיחת עסק או כל מטרה לגיטימית אחרת, והאלטרנטיבות הקיימות בדמות תוכניות חיסכון בנקאיות,אינן נזילות בכל עת ואינן אטרקטיביות, יש לחשוב מחוץ לקופסא. הפתרון-תיק השקעות לילדים בהפקדה חודשית ( ניתן להפקיד את קצבת הילדים שמקבלים מהביטוח הלאומי).

מאמרים נוספים בנושא ביטוח בריאות

מאת: נינה כהןביטוח בריאות18/05/154248 צפיות
כאשר מתכוננים נכון לקראת סיכונים עתידיים, אי אפשר להיות מופתעים. רק בעזרת שמאי סוקר סיכונים אפשר לדעת מראש מה עלול לקרות, ולהיות מוכנים בעוד מועד מבחינת הפסדים וסיכונים.

מאת: רייכמן פתרונות אינטרנטביטוח בריאות09/11/142176 צפיות
ישראלים שטסים לחו"ל עושים המון סידורים כדי שהנסיעה תעבור בצורה מסודרת וכדי שהם יוכלו לבלות, לטייל, לפגוש אנשים, לעשות עסקים, לבקר חברים או קרובי משפחה, או אף לעתים לנפוש להם לבד במקום מסוים עם כמה שפחות מחשבות שליליות בראש לגבי מקרים שיכולים להקשות עליהם בכל מדינה זרה.

מאת: יוניביטוח בריאות13/10/142081 צפיות
ביטוח בריאות מאפשר תהליכים מהירים יותר ולא מצריך מאיתנו המתנה מרובה לרופא, לניתוח או לכל הליך רפואי. לעיתים לאור ההמתנה המרובה שאנחנו נאלצים לחוות כתוצאה מביטוח רפואי לא פרטי...

מאת: אלטים ביטוח ופיננסיםביטוח בריאות18/08/142297 צפיות
האם הולך להתחולל פה מהפך בתחום הרפואה הציבורי? ועדת גרמן בדיוק מנסה לטפל בנושאים אלו, כדי שלא תישארו מאחור סקרנו את מסקנות הביניים של הוועדה עם פרשנות אישית שלנו

מאת: מיכאל רומנסקיביטוח בריאות27/06/143891 צפיות
התשובה לכך ברורה: בהחלט כן! ביטוח תאונות אישיות, הנחשב לאחד הביטוחים החשובים ביותר, מציע כיסוי ביטוחי במקרה של תאונה. התאונות, לצערנו, גובות מחיר כבד. הן יכולות לגרום אמנם לנזקים קלים והפיכים, אולם במקרים רבים הן גורמות לנזקים קשים ביותר, ואפילו למוות. ביטוח תאונות אישיות, שמוצע כיום על ידי חברות הביטוח בארץ, כולל במסגרתו תנאים שונים, הניתנים לכל אחד שמבוטח בו. מה מציע ביטוח זה? כיצד בוחרים בפוליסה המתאימה? ו – מהם יתרונותיו של הביטוח? התשובה – לפניכם.

מאת: chen bergerביטוח בריאות27/03/147240 צפיות
כל מה שצריך לדעת על חשיבות ביטוח בריאות פרטי, מוצר הדגל של חברות הביטוח. ביטוח בריאות פרטי תפור למידותך.

מאת: אוהד ז.ביטוח בריאות23/02/147773 צפיות
במאמר הבא נדבר על ביטוחים סיעודיים שאדם עושה בהווה כל עוד הוא בריא, המסייעים לו להתמודד עם מקרים קשים שעלולים למרבה הצער להתרחש בעתיד, בהם הוא הופך לחולה סיעודי שאינו יכול לבצע פעולות בסיסיות בעצמו, ובנוסף, נדבר על הצורך החיוני של כל אדם להבטיח את עתידו הפיננסי, ולבסוף, נדבר על שירותי חברת נטו משווקים הוותיקה, שסוכני הביטוח שלה ויועציה הפיננסים, עוזרים לכל אדם להבטיח את עתידו הכלכלי והרפואי.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica