חפש מאמרים:
שלום אורח
27.05.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

רגע לפני הפרישה לפנסיה – מה אסור לפספס?

עם הגיענו לגיל הפרישה לאחר שנים רבות של עבודה מאומצת, חשוב לזכור שיש עוד מספר צעדים ספורים אך קריטיים, שחשוב לבצע בטרם נוכל לנשום לרווחה. במציאות הארץ ישראלית, בה רבים מן הגמלאים נאלצים להסתמך בעיקר על קצבת זקנה זעומה מטעם המדינה, עלינו לחשוב יותר מצעד אחד קדימה – ולהבטיח את עתידנו הכלכלי מבעוד מועד.

אין ספק שפנייה ליועץ פנסיוני רגע לפני שאנו פורשים לפנסיה הינה צעד מתבקש, ויפה שעה אחת קודם. ייעוץ פנסיוני טרם הפרישה יחסוך לנו המון התרוצצויות מיותרות, תסכול ובלבול. אך לא פחות חשוב – פנייה לייעוץ פנסיוני לפני שפורשים לפנסיה עשויה לחסוך סכומי כסף נכבדים.  

רגע לפני הפרישה – עושים שיעורי בית

כיצד נוכל להימנע מהבלבול והמלחץ של הדקה ה-90? ראשית, עלינו לאסוף ולרכז את כל המסמכים הרלוונטיים, המהווים למעשה 'דו"ח מצב' (מקורות הכנסה, חסכונות, צבירות כספים בחברות הביטוח, דו"חות קופות גמל וקרנות השתלמות) ולהגיש אותם ליועץ הפנסיוני שלנו. היועץ הפנסיוני יוכל לחשב עבורנו, בהתאם לאופציות העומדות לרשותנו ובהתאם לצרכים האינדיבידואליים של כל אחד מאיתנו, את סכום קצבת הפנסיה שלנו, בין אם נבחר לקבלה על בסיס חודשי ובין אם נבחר לקבלה בבת אחת (במקרה כזה, ייתכן וניאלץ לשלם מס גבוה יותר).

ייעוץ פנסיוני ובחירת המסלול המתאים לקראת הפרישה

מילוי הטפסים למס הכנסה (כגון טופס 161 א' או טופס 116 ג') בעזרתו של יועץ פנסיוני יוכל לחסוך לנו הרבה זמן ועצבים. הרי לא נוכל לצפות מפקיד השומה במס הכנסה לגלות את אותה הסבלנות ולהקדיש לנו את כל הזמן שבעולם במתן הסברים על אופן מילוי הטפסים...

במסגרת שירות ייעוץ פנסיוני נבחר המסלול באמצעותו נקבל את כספי הפרישה שלנו. חשוב לזכור שמימוש כל אחת מהאפשרויות העומדות בפנינו כרוכה בתשלום מס, אך גובה המס משתנה בהתאם לתוכנית, גבוה ההכנסה ומשתנים נוספים. לכן, על אף שהפיתוי הראשוני הוא למשוך את הכסף במלואו היכן שאפשר, ייתכן שלטווח הרחוק, החלטה זו תתגלה כשגויה. גם כאן ייעוץ פנסיוני יוכל לכוון אותנו ולעזור לנו לבחור את האופציה המשתלמת ביותר.

ייעוץ פנסיוני או עצה מ"אחד שיודע"?
פעמים רבות אנחנו מסתמכים על עצותיהם של אחרים בנוגע לרכישת מוצר כזה או אחר. אך בשונה מקניית מסך מחשב לדוגמא, קבלת החלטות לגבי הפנסיה שלנו סבוכה הרבה יותר – כאשר על כף המאזניים עומדים סכומים גבוהים בהרבה. לכן, לקראת הפרישה כדאי לפנות לייעוץ פנסיוני שיעשה לנו סדר, יכוון ובסופו של התהליך, עשוי לחסוך לנו הרבה מאוד כסף לקראת הפרק הבא בחיינו.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

ארז בן חורין הינו מנכ"ל גמלה שירותי ייעוץ פנסיוני. גמלה מספקת שירותי ייעוץ פנסיוני אובייקטיביים ובלתי תלויים, המאפשרים לחוסך לדאוג לעתידו הפיננסי ולהתכונן כראוי לגיל פרישה.

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת ארז בן חורין

מאת: ארז בן חוריןביטוח פנסיוני06/05/13616 צפיות
סערת התקציב המתרחשת בשבועות האחרונים לנגד עינינו משחררת לחלל האוויר אמירות שמדברות על תיקון כואב אך קצר מועד בהווה, לצורך שיפור מצבינו הכלכלי בעתיד. בין אם יש אמת באמירות הללו ובין אם לאו – רק הזמן יגיד. כך או כך, הלך הרוח העומד מאחורי חשיבה ארוכת טווח זו יכול להשפיע גם על סכום פיצויי הפיטורין שנקבל בהווה והכי חשוב, לענות על שאלה הרת גורל אחת: מה יהיה מצבנו הפיננסי לאחר הפרישה לפנסיה?

מאת: ארז בן חוריןביטוח פנסיוני05/04/13584 צפיות
עם ישראל חצה את ים סוף וצעד 40 שנה במדבר, רק כדי להגיע לארץ המובטחת וליהנות מידי שנה מ-ים של מבצעים מפתים בתקופת חג הפסח... עד כמה שאנחנו אוהבים מבצעים והשוואת מחירים, הכסף שנחסוך ערב היציאה לפנסיה בעקבות קבלת החלטות נכונה שווה הרבה יותר מכל Sale. אז איך נערכים לפרישה לפנסיה?

מאת: ארז בן חוריןביטוח פנסיוני03/03/13764 צפיות
לרובנו קשה להשלים עם הירידה ברמת החיים לאחר היציאה לפנסיה. על אחת כמה וכמה, קשה לנו לדמיין מצב שבו החיסכון הפנסיוני עבורו עמלנו כל כך קשה עלול להצטמק בעד 50%! לא מדובר בסיטואציה דמיונית – אלא במציאות קשה של חוסכים המרגישים על בשרם את ההשלכות הכרוכות במשיכת כספי הפיצויים. אז רגע לפני שמושכים כספים, הנה כמה דברים שכדאי לדעת.

מאת: ארז בן חוריןביטוח פנסיוני07/01/13631 צפיות
בתור בעל עסק שנושא את רוב העול על כתפיו, סביר להניח שאת מנוחתך טורדות שאלות הרות גורל: איך אפשר לצמצם את ההוצאות? איך אפשר להגדיל את ההכנסה הפנויה? פיצוח התשובות לשאלות אלו מוביל ללא ספק להצלחה. אך האם אתה מודע לכך שבכל רמת הכנסה סביר להניח שאתה משאיר כסף על הרצפה? כדי לדעת מה מצבך, בחן את עצמך וגלה את התשובה.

מאת: ארז בן חוריןביטוח פנסיוני15/11/11776 צפיות
עם הגעת מועד הפרישה לפנסיה מגיע סוף סוף הזמן ליהנות מפרי עמלנו באמצעות החיסכון הפנסיוני. אמנם עשרות שנים של חסכון הם אלה המאפשרות לנו בסופו של דבר ליהנות מפנסיה גבוהה ולשמור על רמת חיים גבוהה. אך גם ההחלטות שנקבל כאשר מגיע מועד הפרישה ישפיעו רבות על עתידנו הכלכלי. אחת ההחלטות החשובות נוגעת לאופן קבלת כספי הפנסיה: האם לבחור במסלול הוני – כלומר קבלת סכום חד פעמי, או במסלול הקצבתי המעניק קצבה חודשית קבועה?

מאמרים נוספים בנושא ביטוח פנסיוני

מאת: עשהאל דריירביטוח פנסיוני13/03/171301 צפיות
השעה 20:00 מוצאת את עצמי מול הטלוויזיה מתלבטת אם פשוט לבהות באיזה סדרה שניסיתי להתחיל לפני שבוע או להיות קצת בעניינים ולראות חדשות . אז נפלה ההחלטה לצפות בערוץ החדשות , הערב עשיתי בחירה חכמה , תשאלו למה? במהלך צפייה בכתבות השונות המאוד מעניינות הייתה אחת שהסבה את תשומת אף יותר, רוצים לדעת מהי?

מאת: אלטים ביטוח ופיננסיםביטוח פנסיוני19/11/161055 צפיות
שחברות הביטוח ממליצות לכל אחד לבטח מגיל צעיר את הביטוח המקסימלי, בעצם אין צורך לבצע ביטוח סיעודי מגיל צעיר. הזמן הטוב ביותר לרכוש ביטוח סיעודי הוא בין הגילאים 55 ו -64, אולם בכל מקרה מוטב להתייעץ עם איש מקצוע בעל רשיון

מאת: ניב אבןביטוח פנסיוני04/02/163113 צפיות
מעבר לאפשרות הנהדרת של חיפוש הפרטים של החסכונות אשר מופיעים על שם כל אזרח בארץ, הפרטים שמתקבלים לאחר ההקלדה של האמצעים לזיהוי הינם דלים ואינם מסייעים במידה שבה ציפו רבים מאלה שנכנסו אל האתר.

מאת: כתיבת מומחיםביטוח פנסיוני11/06/154173 צפיות
אחת השאלות המרכזיות שאנשים בוחנים במהלך תהליך של בחירת קרן פנסיה היא מה עלות דמי הניהול המשולמים לקרן מדי שנה על מנת לנהל את כספי הפנסיה של המבוטח.

מאת: נינה כהןביטוח פנסיוני18/05/151272 צפיות
בכל מקום בו נמצאים אנשים, מסתתרים סיכונים מסוימים. זה יכול להיות מקום עבודה, מקומות בילוי, מפגשים וכן הלאה. כדי לדעת איך לטפל באותם סיכונים ואיך להתיחס כאשר הם מתרחשים, חשוב לבצע סקר סיכונים בטיחות ולהתכונן לקראתם מראש.

מאת: נינה כהןביטוח פנסיוני18/05/151016 צפיות
סיכון תפעולי נועד למעשה לצפות מראש את רמת הסיכון של כל מפעל או חברה, ולהחליט מראש מה רמת הסבירות שזה יקרה. כמו כן נועד סיכון תפעולי להחליט את שווי הנזק במקרה של סיכון, ולהעריך אותו מבחינה פיננסית.

מאת: אלטים ביטוח ופיננסיםביטוח פנסיוני13/09/141865 צפיות
במהלך 2013 פרסם המפקח על הביטוח תקנות בהן החל מהשנה הבאה 2014 חברות הביטוח לא יוכלו לבטח בביטוח קבוצתי לחברות ולארגונים את רובד הביטוח הסיעודי. כמובן שימים עברו והמפקח החליט לדחות את החלת החוק לתחילת 2015.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica