חפש מאמרים:
שלום אורח
19.09.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

פרישה לפנסיה: איך להפיק את המקסימום מהחיסכון הפנסיוני?

עם ישראל חצה את ים סוף וצעד 40 שנה במדבר, רק כדי להגיע לארץ המובטחת וליהנות מידי שנה מ-ים של מבצעים מפתים בתקופת חג הפסח... עד כמה שאנחנו אוהבים מבצעים והשוואת מחירים, הכסף שנחסוך ערב היציאה לפנסיה בעקבות קבלת החלטות נכונה שווה הרבה יותר מכל Sale. אז איך נערכים לפרישה לפנסיה?

פרישה לפנסיה: איך מתכוננים?

מועד הפרישה לפנסיה קרב ובא? עמו גדל הרצון לשמור גם אחרי היציאה לפנסיה על אותה רמת החיים שהייתה לפניה. החדשות הטובות: מעבר לחיסכון הפנסיוני שברשותכם ולמקורות הכנסה נוספים – הטבות מס שמגיעות לכם מאפשרות לכם להגדיל את ההכנסה הפנויה לאחר הפרישה. גובה ההטבה תלוי במידה רבה בבחירות שתבצעו רגע לפני שתצאו לפנסיה.

אילו הטבות מגיעות לכם?

כל חוסך זכאי לפטור ממס על הקצבה בשווי עד 35% מתקרת הקצבה המזכה (העומדת נכון לשנת 2013 על 8,310). הטבת מס נוספת  ניתנת לפורש בגין כספי מענק הפרישה: מענק הפרישה זוכה לפטור ממס (עד תקרת הפטור הקבוע בחוק). מענק גבוה יותר מגובה הפטור יהיה חייב במס – ובמקרה כזה הפורש יכול לבחור לקבל פטור גם על הסכום הזה. הבעיה מתחילה כאשר בחלק גדול מן המקרים בחירה בהטבת מס אחת, מבטלת את יכולתו של הפורש ליהנות מהטבת המס השנייה. במילים אחרות, בחירה בפטור על המענק עלולה לבטל את הזכות ליהנות מפטור על הקצבה החודשית – ולכך יכולות להיות השלכות משמעותיות על גובה הפנסיה.

פרישה לפנסיה: באיזה הטבה בוחרים?

חשוב לציין תחילה, כי כל מקרה צריך להיבחן לגופו בהתאם למצבו וצרכיו של החוסך, במסגרת יעוץ פרישה מקצועי. אחת האפשרויות למקסום הטבות המס העומדות בפניכם היא פריסת מס – במקום לשלם מס על המענק, תוכלו לפרוס אותו על פני עד שש שנים (על כל 4 שנות וותק ניתן לבצע פריסת מס של שנה). במקרה כזה הסכומים שנפרסו יתווספו להכנסה החודשית, וסכום המס יקבע לפי גובה ההכנסה והמס השולי הנגזר ממנה.

למי זה מיועד? לפורשים שמעריכים כי ההכנסות שלהם אחרי הפרישה צפויות להיות נמוכות. במקרה כזה, גם המס שהם ישלמו על מענק הפרישה הפרוס צפוי להיות נמוך יותר מאשר תשלום מס על כל כספי המענק במועד הפרישה.

כפי שצוין לעיל – כל מקרה צריך להיבחן לגופו בכפוף לגובה הקצבה החודשית, גובה המענק, מקורות ההכנסה של הפורש לפנסיה ושיקולים נוספים אותם חשוב לבחון במסגרת יעוץ פרישה. במיוחד בתחום הפנסיוני הסבוך והדינאמי – היוועצות עם איש מקצוע תאפשר לכם למקסם את הטבות המס שמגיעות לכם ולשמור ככל הניתן על רמת חיים נאותה.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

ארז בן חורין הינו מנכ"ל גמלה שירותי ייעוץ פנסיוני. גמלה מספקת שירותי ייעוץ פנסיוני אובייקטיביים ובלתי תלויים, המאפשרים לחוסך לדאוג לעתידו הפיננסי ולהתכונן כראוי לגיל פרישה.

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת ארז בן חורין

מאת: ארז בן חוריןביטוח פנסיוני06/05/13651 צפיות
סערת התקציב המתרחשת בשבועות האחרונים לנגד עינינו משחררת לחלל האוויר אמירות שמדברות על תיקון כואב אך קצר מועד בהווה, לצורך שיפור מצבינו הכלכלי בעתיד. בין אם יש אמת באמירות הללו ובין אם לאו – רק הזמן יגיד. כך או כך, הלך הרוח העומד מאחורי חשיבה ארוכת טווח זו יכול להשפיע גם על סכום פיצויי הפיטורין שנקבל בהווה והכי חשוב, לענות על שאלה הרת גורל אחת: מה יהיה מצבנו הפיננסי לאחר הפרישה לפנסיה?

מאת: ארז בן חוריןביטוח פנסיוני03/03/13799 צפיות
לרובנו קשה להשלים עם הירידה ברמת החיים לאחר היציאה לפנסיה. על אחת כמה וכמה, קשה לנו לדמיין מצב שבו החיסכון הפנסיוני עבורו עמלנו כל כך קשה עלול להצטמק בעד 50%! לא מדובר בסיטואציה דמיונית – אלא במציאות קשה של חוסכים המרגישים על בשרם את ההשלכות הכרוכות במשיכת כספי הפיצויים. אז רגע לפני שמושכים כספים, הנה כמה דברים שכדאי לדעת.

מאת: ארז בן חוריןביטוח פנסיוני07/01/13668 צפיות
בתור בעל עסק שנושא את רוב העול על כתפיו, סביר להניח שאת מנוחתך טורדות שאלות הרות גורל: איך אפשר לצמצם את ההוצאות? איך אפשר להגדיל את ההכנסה הפנויה? פיצוח התשובות לשאלות אלו מוביל ללא ספק להצלחה. אך האם אתה מודע לכך שבכל רמת הכנסה סביר להניח שאתה משאיר כסף על הרצפה? כדי לדעת מה מצבך, בחן את עצמך וגלה את התשובה.

מאת: ארז בן חוריןביטוח פנסיוני07/12/11804 צפיות
במציאות הארץ ישראלית, בה רבים מן הגמלאים נאלצים להסתמך בעיקר על קצבת זקנה זעומה מטעם המדינה, עלינו לחשוב יותר מצעד אחד קדימה – ולהבטיח את עתידנו הכלכלי מבעוד מועד.

מאת: ארז בן חוריןביטוח פנסיוני15/11/11813 צפיות
עם הגעת מועד הפרישה לפנסיה מגיע סוף סוף הזמן ליהנות מפרי עמלנו באמצעות החיסכון הפנסיוני. אמנם עשרות שנים של חסכון הם אלה המאפשרות לנו בסופו של דבר ליהנות מפנסיה גבוהה ולשמור על רמת חיים גבוהה. אך גם ההחלטות שנקבל כאשר מגיע מועד הפרישה ישפיעו רבות על עתידנו הכלכלי. אחת ההחלטות החשובות נוגעת לאופן קבלת כספי הפנסיה: האם לבחור במסלול הוני – כלומר קבלת סכום חד פעמי, או במסלול הקצבתי המעניק קצבה חודשית קבועה?

מאמרים נוספים בנושא ביטוח פנסיוני

מאת: עשהאל דריירביטוח פנסיוני13/03/171466 צפיות
השעה 20:00 מוצאת את עצמי מול הטלוויזיה מתלבטת אם פשוט לבהות באיזה סדרה שניסיתי להתחיל לפני שבוע או להיות קצת בעניינים ולראות חדשות . אז נפלה ההחלטה לצפות בערוץ החדשות , הערב עשיתי בחירה חכמה , תשאלו למה? במהלך צפייה בכתבות השונות המאוד מעניינות הייתה אחת שהסבה את תשומת אף יותר, רוצים לדעת מהי?

מאת: אלטים ביטוח ופיננסיםביטוח פנסיוני19/11/161101 צפיות
שחברות הביטוח ממליצות לכל אחד לבטח מגיל צעיר את הביטוח המקסימלי, בעצם אין צורך לבצע ביטוח סיעודי מגיל צעיר. הזמן הטוב ביותר לרכוש ביטוח סיעודי הוא בין הגילאים 55 ו -64, אולם בכל מקרה מוטב להתייעץ עם איש מקצוע בעל רשיון

מאת: ניב אבןביטוח פנסיוני04/02/163163 צפיות
מעבר לאפשרות הנהדרת של חיפוש הפרטים של החסכונות אשר מופיעים על שם כל אזרח בארץ, הפרטים שמתקבלים לאחר ההקלדה של האמצעים לזיהוי הינם דלים ואינם מסייעים במידה שבה ציפו רבים מאלה שנכנסו אל האתר.

מאת: כתיבת מומחיםביטוח פנסיוני11/06/154233 צפיות
אחת השאלות המרכזיות שאנשים בוחנים במהלך תהליך של בחירת קרן פנסיה היא מה עלות דמי הניהול המשולמים לקרן מדי שנה על מנת לנהל את כספי הפנסיה של המבוטח.

מאת: נינה כהןביטוח פנסיוני18/05/151328 צפיות
בכל מקום בו נמצאים אנשים, מסתתרים סיכונים מסוימים. זה יכול להיות מקום עבודה, מקומות בילוי, מפגשים וכן הלאה. כדי לדעת איך לטפל באותם סיכונים ואיך להתיחס כאשר הם מתרחשים, חשוב לבצע סקר סיכונים בטיחות ולהתכונן לקראתם מראש.

מאת: נינה כהןביטוח פנסיוני18/05/151068 צפיות
סיכון תפעולי נועד למעשה לצפות מראש את רמת הסיכון של כל מפעל או חברה, ולהחליט מראש מה רמת הסבירות שזה יקרה. כמו כן נועד סיכון תפעולי להחליט את שווי הנזק במקרה של סיכון, ולהעריך אותו מבחינה פיננסית.

מאת: אלטים ביטוח ופיננסיםביטוח פנסיוני13/09/141913 צפיות
במהלך 2013 פרסם המפקח על הביטוח תקנות בהן החל מהשנה הבאה 2014 חברות הביטוח לא יוכלו לבטח בביטוח קבוצתי לחברות ולארגונים את רובד הביטוח הסיעודי. כמובן שימים עברו והמפקח החליט לדחות את החלת החוק לתחילת 2015.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica