חפש מאמרים:
שלום אורח
29.02.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

האינטרנט הוא חלק מהחיים המודרניים

מאת: יוגב גולדמןאינטרנט - כללי28/12/2011569 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

מי שהכיר את האינטרנט בתחילת דרכו ודאי איננו יכול עוד לזהות אותו בימים אלה. האופן שבו האינטרנט חדר לחיינו הוא כל כך מרשים עד כדי כך ששינה לחלוטין את הצורה בה אנחנו חיים. היום, קשה לחשוב על יום בו לא נכנסתם לפחות פעם אחת אל האינטרנט או קיבלתם איזשהו פריט מידע מהאינטרנט. האינטרנט מציע לנו כל כך הרבה הזדמנויות שחבל לא לנצל אותן. אבל מה אתם יודעים על האינטרנט? כיצד אפשר להשיג אינטרנט מהיר יותר? מה הופך ספק אינטרנט מהיר לכזה?

על ספק אינטרנט בכלל ואינטרנט מהיר בפרט

החיבור אל רשת האינטרנט נראה לנו כמעט טבעי היום. כאשר אנחנו רוכשים מחשב, אנחנו לא חושבים פעמיים ואפילו מניחים כי למחשב יש יכולת להתחבר לאיטנרנט ואפילו אינטרנט מהיר במיוחד. אולם חשוב להבין, כי גם המושג אינטרנט מהיר איננו מושג אחיד והוא משתנה מספק לספק.

רשת האינטרנט איננה נמצאת במקום מסוים ולא ממוקמת אצל ספק אינטרנט מהיר או בכלל. זה בעצם היה החידוש הגדול של האינטרנט: רשת אשר איננה ממוקמת על מחשב אחד ספיציפי אלא מידע המפוזר על פני מחשבים רבים, ואשר ניתן להגיע אל כל אחד מהמחשבים האלה. כך מאפשר האינטרנט לאנשים לשתף מידע מהמחשב האישי שלהם ולהגיע אל מידע אצל אנשים אחרים. אולם, כדי להתחבר אל הרשת העולמית (מה שנקרא באנגלית הרשת העולמית – World Wide Web, או בקיצור www – שבתחילת רוב שמות האתרים), עלינו לעבור תחילה דרך שרת של ספק אינטרנט אשר דרכו מנותבות הבקשות שלנו אל ומהרשת העולמית.

בתחילה, רשת האינטרנט התבססה על תקשורת שעברה דרך קווי הטלפון באמצעות מודמים. השיטה נותרה דומה, אלא שבמקום קווי טלפון, אשר האיכות שלהם בעייתית ושהיו לה מגבלות, תקשורת המחשבים מתבצעת באמצעות קווים ייעודיים של אינטרנט המאפשרים גלישה במהירויות גבוהות יותר, אשר מספר שנים לאחור היו נחשבות דמיוניות. ספק אינטרנט מהיר הוא ספק המאפשר לנו גלישה במהירויות הגבוהות. ההגדרה של אינטרנט מהיר היא דינאמית ומשתנה ככל שהטכנולוגיה משתפרת. לאחר הגישה אל השרת, מנותבת הבקשה שלנו למידע אל המשאבים ברשת, וכך היא מוחזרת דרך ספק האינטרנט אל המחשב שלנו. כמו תמיד, מהירות הגלישה תלויה ומוגבלת למהירות הגלישה של הגורם האיטי ביותר מבין המחשבים המעורבים.

כיום אינטרנט מהיר בישראל הוא רשת המאפשרת גלישה ברוחב פס של כ-2.5 מגה. רוחב פס הוא כמות הנתונים המקסימלית שניתן להוריד בו זמנית, אשר ספק אינטרנט מאפשר ללקוחות שלו. המדובר במהירות סבירה למדי, המאפשרת עבור רוב השימושים שיש למשתמש ממוצע חווית גלישה טובה למדי ומהירה. חשוב להבין, כי לעתים ספק אינטרנט מהיר יפרסם רוחב פס אשר איננו זמין בפועל למשתמשים, בשל עומס על הרשת – במקרה כזה חשוב לבחור ספק אינטרנט מהיר, אשר יש לו תשתית מתאימה ושיכול לאפשר בפועל את מהירות הגלישה שהוא מפרסם.

ישראל על המפה

ישראל היא אמנם מעצמת היי-טק ויש בה תעשיית מחשוב ענפה, אולם במה שנוגע אל מהירות גלישה באינטרנט היא דווקא לא ממוקמת במקום הכי גבוה. מסקרים שנערכים מעת לעת לגבי מהירות גלישה במסגרת אינטרנט מהיר, עולה כי ישראל ממוקמת במקום ה-32 בעולם. רק לשם השוואה, אם רוחב הפס שיאפשר לכם ספק אינטרנט מהיר בישראל הוא בממוצע 2.72 מגה, הרי שבמדינות המובילות רוחב פס של אינטרנט מהיר הוא כ-17.62 מגה ביט לשניה, ובכל מקרה יותר מ-10 מגה ביט, כך שבהחלט יש לאן לשאוף, אולם בישראל ניתן למצוא אינטרנט מהיר ללא ספק.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

בלוגר וחיית אינטרנט. כותב מאמרים אודות תעשיית האינטרנט, ספקיות אינטרנט, שיחות בינלאומיות וכל חבילת תקשורת שמוצעת בארץ

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת יוגב גולדמן

מאת: יוגב גולדמןאינטרנט - כללי31/01/12798 צפיות
אינטרנט מהיר מאפשר כיום גלישה מאד מהירה, והיא מסופקת ע"י אחת מספקיות האינטרנט, שתפקידן הוא לתווך בין המחשב האישי שלכם והשרתים השונים המפוזרים לרוחב הרשת, וכן לנייד אתכם בגלישה אמינה, בטוחה וזמינה.

מאת: יוגב גולדמןמיחשוב ארגוני04/12/11743 צפיות
כל אחד מאיתנו מפרסם הרבה מאוד מידע על עצמו, בין אנחנו מודעים לכך ובין אם לאו. המידע הזה הוא ייקר ערך ועלינו לשמור עליו. כיצד עושים את זה? נעזרים בחברה המציעה פתרונות מחשוב

מאת: יוגב גולדמןמחשבים וטכנולגיה - כללי31/10/11641 צפיות
היום טלפון ביתי המוצע על ידי החברות האלה הוא פתרון מעולה עבור מי שמחפשים טלפון ביתי במחיר ובאיכות טובים יותר מכפי שהיו לו עד כה.

מאת: יוגב גולדמןאחסון אתרים29/08/11735 צפיות
אחרי התלבטויות רבות, החלטתם סוף סוף להקים אתר אינטרנט לחברה שלכם. אמנם, החברה שלכם בראשית דרכה, אולם אתם מודעים לכוחו של האינטרנט ועל כן מעוניינים להפעיל אתר אינטרנט, במקביל לפעולותיה של החברה. לאחר כמה חודשים בהם הייתם עסוקים בבניית האתר, הגיע הרגע לבחור את שירותי ה – hosting, שירותי אחסון האתרים. קיימות חברות רבות המציעות שירותי הוסטינג, כיצד תוודאו כי החברה שבחרתם אכן מתאימה לכם? על כך, בכתבה הבאה.

מאמרים נוספים בנושא אינטרנט - כללי

מאת: רוןאינטרנט - כללי28/07/19902 צפיות
לימודי הסייבר פותחו בהתאם לצורך הלאומי להגנת מהקאינג, על מנת להבטיח רמה מקצועית גבוהה, מהימנות וידע עדכני לכל העוסקים בתחום.

מאת: רוןאינטרנט - כללי24/06/162098 צפיות
מאמר על אתר קופונים

מאת: יוסי לויאינטרנט - כללי02/05/162072 צפיות
כולם היום קונים צפיות ביוטיוב על מנת למתג את העסק שלהם, זה מתחיל בזמרים וממשיך לבעלי עסקים גדולים / קטנים, מומלץ בחום רב לבחון את האופציה לרכוש צפיות איכותיות ממשתמשים בחו"ל הריי שהדבר יכול לתרום לכם רבות למיתוג ולהפוך לגדולים, העין קובעת ומייצרת מציאות.

מאת: ליאוראינטרנט - כללי22/02/162151 צפיות
תרגום אתרים בעזרת חברת שירותי תרגום, בעלת מוניטין, מביא לתוצאה טובה מאוד. תרגום אתרים שמתבצע היטב, מאפשר להקים אתר חדש, שמיועד לקהל יעד חדש.

מאת: מאיר סוויסה אינטרנט - כללי07/01/162141 צפיות
מובילים בשרון כולנו זקוקים לחברת מובילים בשרון מקצועית ואמינה על מנת לעבור דירה, לשנע מטענים שונים ולהוביל חפצים ממקום למקום. חברת מובילים בשרון מספקת מעטפת שירותים רחבה הכוללת בין היתר הובלת דירות, הובלה עם מנוף לפינוי חפצים גדולים מקומה גבוהה ודירות גג, הובלת מטענים בעיר וברחבי הארץ וכן שירותי אריזה, פריקה ואחסון. חשוב לבחור חברה אמינה ובעלת מוניטין טוב בענף, מומלץ לחתום על חוזה מסודר הכולל פירוט העבודה, עלות, ביטוחים ואחריות.

מאת: vodplaceאינטרנט - כללי28/10/151916 צפיות
אנשים רבים מחפשים באינטרנט כתבות מעניינות, לא תמיד הם מוצאים את האתרים המתאימים בשבילם, רוב האתרים שהם פוגשים רציניים מדי ומלאים בחדשות לא מעניינות או רלוונטיות בשבילם ואתרים אחרים עושים את זה בצורה ילדותית מדי ורכילותית. אנשים מחפשים אתרים שנמצאים 'באמצע' ומכילים כתבות מקור מעניינות על מגוון נושאים החל מנושאים כללים כמו היסטוריה, תרבויות בעולם, בריאות, לייף סטייל, ספורט ופשע ועד לנושאים קצת יותר טכנולוגים כמו משחקים, אפליקציות וסלולרי.

מאת: Segev Sigronאינטרנט - כללי19/08/151833 צפיות
אתר אינטרנט הוא נכס חשוב לכל עסק בשוק. הסיבה, בפשטות, היא שאתר כזה פותח לעסק דלתות דרך המרחב הכביר שהוא מערכת האינטרנט. כמעט אין אנשים בעולם שלא משתמשים במערכת הנגישה הזו, עובדה שהופכת אותה, ברוב המקרים, לאמצעי השיווק הטוב ביותר שקיים.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica