חפש מאמרים:
שלום אורח
15.01.2021
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

עיקול מכונית. כיצד ואיך?

עיקול של מכונית על ידי הוצאה לפועל יתבצע בדרך כלל במסגרת הוצל"פכאשר אדם לא שילם את חובו. היות וכלי הרכב נחשב נכס יקר יחסית, הוצאה לפועל עושה שימוש במיטלטלין זה. במקרים יוצאי דופן, כאשר ניתן בשל נסיבות נכונות עיקול של גביה משפטית, יתקיים עיקול על רכב שלא רשום על שמו של החייב. זאת ועוד, עיקול רכב יהיה אפשרי על ידי הוצל"פ כאשר אותו הרכב לא רשום על שם החייב, אם בית המשפט יגלה כי הברחת נכסים בוצעה מהחייב כדי להימנע מעיקול הרכב.

יוצא מהכלל הוא סעיף מספר 22 לחוק הוצל"פ אשר אוסר באופן חד משמעי עיקול כלים, מכונות ומיטלטלין נוספים, כולל בעלי חיים אשר שייכים לנכה ונחוצים לו עבור שימושו האישי בעקבות נכותו. במקרה זה אם הרכב הינו אחד מהם, אין גביה משפטית של הרכב על ידי הוצאה לפועל.

כיצד מתבצע עיקול רכב באמצעות הוצאה לפועל?

על מנת לבצע הליך זה יש צורך בכמה שלבים:

· הגשת בקשה ללשכת הוצאה לפועל בה מפורטים פרטי החייב את החוב ופרטי הרכב כולל מספר הרישוי של הרכב.

· לאחר שהצו ניתן על ידי ראש הוצאה לפועל ניתן לרשום את העיקול במשרד הרישוי.

הרבה פעמים מתקשים אנשים שלהם חייב אדם, להשיג את פרטי החייב. לעיתים הם מוצאים את עצמם עושים שימוש במשרד חקירות או חוקר פרטי כדי להשיג את המידע ואי לכך משלמים כסף רב. ההוצאות שלהם גדלות. קיימים מקרים בהם גובה תיק הוצאה לפועל לא מצדיק את הוצאות הנוספות הנלוות לעניין החוק כדי לבצע גביה משפטית כהלכה. ולכן הללו מוותרים על רישום העיקול כחוק.

מה הפתרון?

ההוצאה לפועל בתל אביב ביצעה החלטה תקדימית בארץ לפיה נקבע כי יש ביכולתו של ראש ההוצאה לפועל לבצע עיקול על כל הנכסים של בעל החוב על ידי שימוש במספר תעודת הזיהוי בלבד. בדרך זו משרד הרישוי רושם את עיקולי הרכב רק בעזרת מספר תעודת הזהות של בעל החוק במאגר כלי הרכב שרשומים אצלו. בדרך זו מקלה ההוצאה לפועל על מי שחייבים להם חוב כדי לקבלם את חובם על ידי עיקול כלי הרכב של החייב.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

משרד י.שפירא ושות' הנו המשרד הגדול והמוביל בתחום הגבייה המשפטית הוצאה לפועל בישראל.    המשרד הוקם בשנת 1987 ומונה כיום 19 עורכי דין, ארבעה מתמחים וכן צוות מיומן ועתיר ניסיון של כ- 150 פקידים ופקידות. לאחרונה נכנס המשרד לדירוג ה D&B והB.D.I  כאחד ממשרדי עורכי הדין המובילים בארץ. המשרד עוסק במגוון רחב של פעילויות, והוא בעל התמחות רחבת היקף בנושאי המשפט האזרחי בכלל, ובנושא גביית חובות וההליכים המשפטיים הכרוכים בכך, בפרט.

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת עו"ד ליאור שפירא

מאת: עו"ד ליאור שפיראחוק ומשפט - כללי28/05/12783 צפיות
הוצאה לפועל היא תהליך של גביית חובות מחייב במסגרת של פסק דין של בית משפט. התהליך בדרך כלל מתבצע במקרה של חוב בלתי משולם של צד אחד לצד אחר המסתיים בתביעה שמקנה לצד שלו חייבים את הכסף לבצע סדרה של פעולות שונות, בעיקר עיקול נכסים, שמטרתן סילוק החוב.

מאת: עו"ד ליאור שפיראחוק ומשפט - כללי24/05/12865 צפיות
צו עיכוב יציאה מהארץ שניתן במסגרת תיק הוצאה לפועל, הינו סקציה המוטלת על החייב, במטרה לאלץ אותו לשלם את חובו ולוודא כי הוא אינו בורח ומותיר את נושיו מול שוקת שבורה וללא יכולת לקבל את כספם בחזרה.

מאת: עו"ד ליאור שפיראחוק ומשפט - כללי08/05/12868 צפיות
בין ההליכים הבאים במטרה לסייע לחייב לשלם את חובותיו, מציע חוק הוצאה לפועל מצב הנקרא איחוד תיקים. איחוד תיקי הוצאה לפועל, מטרתו לסייע לחייב שלו נפתחו תיקים רבים בו זמנית, ונקבעו הסדרי תשלומים המצטברים לתשלום גבוה חודשי אחד, לאחד את תיקי ההוצאה לפועל שנפתחו לו ולשלם סכום חודשי שיתאים ליכולתו הכלכלית בהתחשב במספר פרמטרים ובהחלטת רשם הוצאה לפועל.

מאת: עו"ד ליאור שפיראחוק ומשפט - כללי06/05/12804 צפיות
מטרת מערכת האכיפה והגביה הקרויה בישראל הוצאה לפועל היא לוודא שחיובים חוזיים אמנם מתקיימים, כלומר שעניינים שהוכרעו בחוזים יתממשו הלכה למעשה.

מאת: עו"ד ליאור שפיראחוק ומשפט - כללי24/04/12808 צפיות
בהליכים הספציפיים השונים המתקיימים מתוך מסגרת של הוצאה לפעל אין התיחסות מלאה ושלמה למקרים של חדלות פרעון, ובכלל זאת גם בכל הנוגע לאיחוד תיקים שונים של חייב, וגם במקרה של חייב המוגבל באמצעיו. מכאן עולה ההגיון והמניע העיקרי שבהקמת מנגנון פשיטת הרגל.

מאת: עו"ד ליאור שפיראחוק ומשפט - כללי23/04/12809 צפיות
השיח החברתי כלכלי החדש בישראל, שהחל בקיץ שאחרי האביב הערבי, משקף נתחים נרחבים מן המציאות החברתית כלכלית בישראל של ימינו.

מאת: עו"ד ליאור שפיראחוק ומשפט - כללי19/04/12771 צפיות
אשראי במובן קרדיט היה והתקיים במשך אלפי שנים בהיסטוריה האנושית. האשראי נסמך על אמון שנותנים צדדים זה בזה: האחד ייקח את הכסף וישיב אותו ברבות הזמן במלואו, ועוד יוסיף עליו סכום כלשהו.

מאמרים נוספים בנושא חוק ומשפט - כללי

מאת: רוני הכהןחוק ומשפט - כללי15/01/2123 צפיות
מתי נדרש לפעולה של תרגום עבור תעודת לידה?

מאת: בנימין קלינגרחוק ומשפט - כללי13/12/20465 צפיות
הרשויות ממשיכות בקצב רב בהוצאת צווי הריסה. מאמר שכדאי לקרוא אם ביצעת חריגות בניה , ביקרו או רוצים לבקר בנכס מטעם הפיקוח על הבניה/ הוועדה לתכנון ובניה או שכבר הוזמנת לשימוע או אולי כבר קיבלת צו הריסה. המאמר מיועד לכל העוסקים בתחום. עורכי דין, שמאים, מהנדסים, קבלנים, וועדי בתים, אדריכלים, מפקחי בניה ועוד.

מאת: עופר שלוחוק ומשפט - כללי08/10/20589 צפיות
הסכם מייסדים מוצלח בחברות סטארט אפ

מאת: איתמר כוכביחוק ומשפט - כללי10/09/20426 צפיות
תַּם עִדַּן הַסּוֹדִיּוֹת הַבַּנְקָאִית בִּשְׁוַויְץ בְּעִקְבוֹת הֶסְכֵּם חִלּוּפֵי מֵידַע אוֹטוֹמָטִיִּים

מאת: איתמר כוכביחוק ומשפט - כללי10/09/20254 צפיות
הרפורמה של "הוועדה לתיקוני חקיקה במיסוי בינלאומי", מכה קשה ליורדים מן הארץ הרפורמה של "הוועדה לתיקוני חקיקה במיסוי בינלאומי עתידה להשפיע על אלפי ישראלים היוצאים מן הארץ לטובת רילוקיישן, ועל חבותם במס, זאת בעקבות שינויי החקיקה העתידים להתרחש במיסוי ההגירה של ישראלים מחוץ לישראל הנקרא "מס הגירה".

מאת: איתמר כוכביחוק ומשפט - כללי10/09/20238 צפיות
מומחה הינו מי שהוא בעל ידע בתחום בו ניתנה לו סמכות אקדמית או סמכות משפטית לתת ייעוץ. מומחה הינו מי שבקיא, ובעל ידע, הכשרה וניסיון בתחום המקנה לו מעמד המגדירו כמקצוען.

מאת: איתמר כוכביחוק ומשפט - כללי10/09/20241 צפיות
חנינה היא צעד שבו הגוף המוסמך רשאי לבטל את העונש שנקבע. הגוף המוסמך מוחל לאדם שנאשם או הורשע בדין בפלילים או ממתיק את עונשו (קיצור העונש). צעד החנינה מבטל כל הליך משפטי רלוונטי בין של חקירה, משפט או מאסר.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica