חפש מאמרים:
שלום אורח
10.08.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

חוסר הסכמה בין הורים - טיפול פסיכולוגי

מאת: בקשר לטיפולחינוך ילדים08/02/20121187 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

קיימת חוסר הסכמה בין הורים בשאלות חינוכיות. יש לכך השפעה שלילית על ילדים וטיפול פסיכולוגי משפחתי בסוגיה זו מסייע להורים להבין את החשיבות בגיבוש קול אחיד. אז מהי בעצם אי הסכמה של הורים?! לדוגמא: האם מבקשת מבנה להיכנס להתקלח והילד מסרב ובעוד האם ממשיכה להתעקש האב מצייץ בקול רם "עזבי אותו הוא יכנס בעוד רבע שעה, מה זה משנה" הורים אלו מדברים בשני קולות שונים.

התנהגות אופיינית נוספת היא העברת אחריות בה נתקלים פסיכולוגים רבים כאשר פונים אליהם לטיפול משפחתי בנושא זה. העברת האחריות מתבטאת כאשר האם או האב מעבירים מסר לילד כמו: "חכה שאבא או אימא יבואו ..." התנהגות זו מעידה על הורה אחד המנכס לעצמו את תפקיד המפנק והמחזק ואילו השני את תפקיד המחנך והנוזף. כאן צפה בעיה משום ששני ההורים צריכים לתת לילדיהם הורות שלמה - גם לדרוש שיתוף פעולה ובתוך כך לחזק ולתמוך.

שאלות בוערות ותשובות מנחות

ילדים עם אמירה כמו : " אבל אימא, אבא אמר שמותר"... מביאה הורים רבים לשאול שאלות בוערות  ובתוך כך הם מקבלים תשובות מנחות שמשנות את פני ההתנהלות המשפחתית בסוגיית חינוך הילדים. הדרכת הורים באמצעות טיפול משפחתי מסייעת להבין יותר את הילדים ואלו מבינים את ההורים.

אם גם לכם זה לא נשמע בעייתי שמוכרחים להסכים על הכל ביחד אזי כבר ניתן לזהות חינוך בעייתי וכושל. לילד שגדל עם שני קולות סותרים קשה לפתח סולם ערכי ברור. הילד לומד לנצל את הפערים בין ההורים , ונוצרת אווירה עכורה בבית, כאשר הילד נושא ונותן מול הוריו, ובסוף עושה כרצונו, כי ההורים לא מצליחים לגבש עמדה הורית ברורה. אזי כן יש מקום לבדוק למה כדאי להסכים על הכול ביחד.

הדרכת הורים על ידי גורמים מומחים ומטפלים מקצועיים פותרת את הדילמות עוד כאשר הילדים קטנים. ילדים קטנים דילמות קטנות אמנם, אבל כשהילדים גדולים הדברים מתחדדים, כמו למשל בילויים עד השעות הקטנות של הלילה מעצימות את הוויכוחים בין ההורים לבין הילדים. ופתאום ההורים מוצאים את עצמם בקונפליקט רציני.

מילה של פסיכולוג

שאלנו מספר פסיכולוגים: ההורים הם שני אנשים נפרדים ובעלי אופי וראיית עולם שונים האם זה לא טבעי?!  נכון מאוד ולפיכך, הורים לא חייבים לראות את הדברים באותו אופן. מאידך, לטובת הילדים עליהם להציג בפניהם עמדה ברורה ואחידה. כדי לעשות זאת , על ההורים לפתור את חילוקי הדעות ביניהם כשהם לבד, ולבוא בפני הילדים כחזית מגובשת, עם תפיסה חינוכית משותפת  וברורה.

אודות:

רשת "בקשר לטיפול" מחברת בין אנשים המחפשים  פסיכולוג או פסיכולוגית או ייעוץ זוגי אך חסרה להם המלצה טובה על דמות טיפולית מתאימה, אמינה ומוסמכת, הנמצאת באזור המועדף עליהם או באזור מגוריהם. ההתאמה נעשית חינם בשיחת טלפון ע"י שרונה המכירה היטב את כל המטפלים.

http://www.bekesher-letipul.co.il

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

רשת "בקשר לטיפול" מחברת בין אנשים בכל הארץ המחפשים פסיכולוג לצורך טיפול פסיכולוגי פרטני או אולי טיפול זוגי אך חסרה להם יד מכוונת או המלצה טובה על דמות טיפולית מתאימה, אמינה ומוסמכת, הנמצאת באזור המועדף עליהם שהוא בדרך כלל איזור מגוריהם. ההתאמה עצמה נעשית חינם טלפונית ע"י שרונה קרן המכירה היטב את כל המטפלים.

http://www.bekesher-letipul.co.il

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת בקשר לטיפול

מאת: בקשר לטיפולבריאות ורפואה כללי24/03/12821 צפיות
הם זוג למופת: הם מתחבקים ומפגינים אהבתם בפומבי, מרעיפים מחמאות ומביטים רבות האחת בשני, אך מתחת לפני השטח קיימת בעיה. הם אינם מקיימים יחסי מין. התופעה נפוצה לא רק בקרב זוגות נשואים אלא גם אצל זוגות לא נשואים ביניהם כאלה הסוחבים כמה שנים טובות של חברות.

מאת: בקשר לטיפולבריאות הנפש24/03/12909 צפיות
פסיכולוגים קליניים תעסוקתיים נתקלים לא פעם בלבטים של צעירים שהשתחררו מהצבא, טיילו את טיול התרמילאים בעולם, נרשמו ללימודים מאידך, אך לא מצאו באמת את התשובה מה באמת הם רוצים להיות כשיהיו גדולים.

מאת: בקשר לטיפולבריאות הנפש05/02/12966 צפיות
כאשר אדם פונה לקבלת טיפול פסיכולוגי, הדבר מעיד על ביטחון עצמי, נכונות להתמודדות אקטיבית ולשיפור איכות החיים. טיפול פסיכולוגי מתאפיין במפגש ושיחה בין פסיכולוג לבין מטופל ויכול לסייע גם לבני כל הגילים. בתחילת הטיפול ינסה הפסיכולוג להכיר מקרוב את הפונה. המטופל צריך להיות פתוח, לבטוח בפסיכולוג ולספר על הסיבה שבגינה פנה לטיפול.

מאת: בקשר לטיפולבריאות05/02/128112 צפיות
רשת "בקשר לטיפול" מחברת בין אנשים המחפשים טיפול פסיכולוגי אך חסרה להם המלצה טובה על דמות טיפולית מתאימה, אמינה ומוסמכת, הנמצאת באזור המועדף. ההתאמה נעשית חינם בשיחת טלפון ע"י שרונה המכירה היטב את כל המטפלים.

מאמרים נוספים בנושא חינוך ילדים

מאת: בתיה כץחינוך ילדים18/09/191237 צפיות
לפעמים אנו עומדים נדהמים כשילדינו מתנהגים בצורה הפוכה מזו שבקשנו מהם, ולא מעלים על דעתנו את האפשרות הפשוטה: הם לא הבינו אותנו

מאת: בתיה כץחינוך ילדים18/09/191225 צפיות
נטל הילד את הסל, וכשהוא מצויד במיטב אזהרותיה של אמו יצא לחנות, העפיל על שתי המדרגות בפתח ופנה למוכר בקול צייצני: "אמא בקשה שני בקבוקי חלב"

מאת: בתיה כץחינוך ילדים18/09/191187 צפיות
מדוע דווקא השולחן הישן והרעוע האריך ימים יותר מאחיו החדש והנוצץ? ואיך כל זה קשור לחינוך?

מאת: בתיה כץחינוך ילדים18/09/191218 צפיות
"לא המדרש עיקר אלא ה'מעשה'" – הסיפור שאותו מספרים כדי להעביר את המסר. למה חשוב לספר סיפורים, ואיך מספרים סיפור טוב?

מאת: בתיה כץחינוך ילדים17/09/191217 צפיות
חייכתי למראה היצירה של בתי הבכורה. אולם כשראיתי מה חולל הפתק הקטן, נמחק החיוך והפך להבעת השתאות

מאת: בתיה כץחינוך ילדים17/09/191237 צפיות
"סימן לבנים" – מה שלמדתי מזגג ביום סוער

מאת: בתיה כץחינוך ילדים17/09/191218 צפיות
יכולת זו של ניתוח דברים, יכולת נרכשת היא. תלויה היא בהרגל של הפניית תשומת הלב לכיוון חשיבה זה, ובעקביות

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica